CO I GDZIE SIę BUDUJE?

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Postautor: anuleksa » pt cze 01, 2012 9:00 pm

Ciekawe, jak z Biedronki będzie się wyjeżdżać :) Na ul. Nową w stronę Magdalenki - graniczy z cudem, na Jarząbka - kolejny korek. Może by tak :
http://www.youtube.com/watch?v=Cxa1FmNpc9Y
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Spartacus 999 » sob cze 02, 2012 12:10 am

Dzizass jakie logo dwójiki jeszcze :) pamiętam!!! dzięki za odświerzenie
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Na razie budują tajemnicę

Postautor: Paulina » śr cze 06, 2012 2:43 pm

To, co powstanie na terenie byłej zajezdni trolejbusowej, ciągle pozostaje w sferze domysłów i plotek http://www.nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=746
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: anuleksa » śr cze 06, 2012 7:43 pm

Spartacusie, zanim to przeczytasz walnij porządną setę bez popitki :napoje:
Otóż w dniu dzisiejszym dowiedziałam się od budowniczych kompleksu Nowa róg Jarząbka, że oprócz Biedrony, basenu p.poż. w sąsiedztwie Pawiej wyrosną dwa bloczyska, 13 i 19 piętrowy i bynajmniej nie ma w planach żadnej nowej wylotówki z ptasiowa.
Przypuszczam zatem, że do mojego polowego small biznesu szybciej dojadę przez Bobrowiec :)
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ulica Puławska » pt cze 08, 2012 8:04 pm

Czyli powstaną 3 wieżowce :shock: ?:
-wcześniej zapowiadany 17 piętrowy oraz
-13
-19

A co z tą pętlą autobusową co miała powstać obok osiedla Słowicza - o czym mówił jeden z radnych?
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: trzyfx » sob cze 09, 2012 8:16 pm

ulica Puławska pisze:Czyli powstaną 3 wieżowce :shock: ?:
-wcześniej zapowiadany 17 piętrowy oraz
-13
-19

A co z tą pętlą autobusową co miała powstać obok osiedla Słowicza - o czym mówił jeden z radnych?


Ja wiem o dwóch.

Budynek Prestige Tower będzie w większej części (3/4) miał 13 kondygnacji, a w 1/4 będzie miał 18 kondygnacji. Nie będą to dwa budynki, tylko jeden, który w jednym miejscu będzie wyższy.
Tutaj można sobie to zobaczyć: http://www.osiedleroz.pl/index.php?modu ... ekt=blok9b

To już się buduje i to powstanie.

Co do drugiego wieżowca, tego pomiędzy Jana Pawła II i Fabryczną to jeszcze nic do końca nie wiadomo.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ulica Puławska » ndz cze 10, 2012 3:25 pm

trzyfx pisze:
ulica Puławska pisze:Czyli powstaną 3 wieżowce :shock: ?:
-wcześniej zapowiadany 17 piętrowy oraz
-13
-19

A co z tą pętlą autobusową co miała powstać obok osiedla Słowicza - o czym mówił jeden z radnych?


Ja wiem o dwóch.

Budynek Prestige Tower będzie w większej części (3/4) miał 13 kondygnacji, a w 1/4 będzie miał 18 kondygnacji. Nie będą to dwa budynki, tylko jeden, który w jednym miejscu będzie wyższy.
Tutaj można sobie to zobaczyć: http://www.osiedleroz.pl/index.php?modu ... ekt=blok9b

To już się buduje i to powstanie.

Co do drugiego wieżowca, tego pomiędzy Jana Pawła II i Fabryczną to jeszcze nic do końca nie wiadomo.


Dzięki za odpowiedź:)

To zaskoczyłeś mnie z wieżowcem przy JPII/Fabrycznej - a w którym konkretnie miejscu maiłby powstać?
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: trzyfx » ndz cze 10, 2012 4:03 pm

ulica Puławska pisze:To zaskoczyłeś mnie z wieżowcem przy JPII/Fabrycznej - a w którym konkretnie miejscu maiłby powstać?


Już nie pamiętam skąd mam taką informację:)
Miałby powstać w miejscu parkingu przy Jana Pawła II.
Jak znajdę źródło tej informacji to wyedytuję ten wpis.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ulica Puławska » ndz cze 10, 2012 9:47 pm

trzyfx pisze:
ulica Puławska pisze:To zaskoczyłeś mnie z wieżowcem przy JPII/Fabrycznej - a w którym konkretnie miejscu maiłby powstać?


Już nie pamiętam skąd mam taką informację:)
Miałby powstać w miejscu parkingu przy Jana Pawła II.
Jak znajdę źródło tej informacji to wyedytuję ten wpis.


Czyli powstanie obok istniejącego wieżowca Klinkiera:

Obrazek

a propos Presige Tower to ten budynek będzie wyglądać tak:

Obrazek
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: ulica Puławska » wt cze 12, 2012 12:17 am

http://piaseczno24.net/news-na-razie-bu ... e,438.html

Na razie budują tajemnicę

To, co powstanie na terenie byłej zajezdni trolejbusowej, ciągle pozostaje w sferze domysłów i plotek.

Obrazek


Obszar u zbiegu ulic Puławskiej i Energetycznej, gdzie do niedawna znajdował się tor gokartowy Imola, to jedna z najatrakcyjniejszych wolnych lokalizacji w Piasecznie. Jak podało „Nad Wisłą” Biuro Promocji i Informacji magistratu, w tym miejscu mają powstać „markety ogrodniczy i budowlany”. Której firmy? I czy ta inwestycja ma jakikolwiek związek z rozbudową centrum handlowego Auchan? Tego już dowiedzieć się nie sposób.

Co wyrośnie na gruzowisku? – Jak dotąd zostało wydane pozwolenie tylko na rozbiórkę budynków – informuje „NW” Dariusz Malarczyk z zarządu powiatu

Chcą remontować ulice

– Najprawdopodobniej będzie tam nowy sklep Leroy Merlin – mówi członek zarządu powiatu Dariusz Malarczyk. Wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz twierdzi z kolei, że „słyszał plotki”, iż Leroy Merlin ma się podzielić, a jego działy ogrodniczy i dekoracyjny mają się znaleźć właśnie na terenie byłej zajezdni. Oficjalnych informacji nie ma, bo właściciel ziemi – firma Provo Investments – kontaktów z mediami unika.

W roku 2007 ten grunt, wyceniony na 40 mln zł, dostały zakony bonifratrów i dominikanek. Zakonnikom przekazała go sławetna kościelno-rządowa Komisja Majątkowa w ramach rekompensaty za mienie utracone w czasach PRL. Kilka miesięcy później działka zmieniła właściciela na nieznaną wcześniej w Piasecznie spółkę Provo Investments, za 115 mln zł.

Obecnie trwają negocjacje pomiędzy inwestorem a magistratem w sprawie podziału kosztów przebudowy ulic Mleczarskiej i Energetycznej na odcinkach przylegających do działki. Firma wyraziła wprawdzie gotowość współfinansowania tej inwestycji, jednak jej propozycje znacząco odbiegały i wciąż odbiegają od oczekiwań gminy.

O tajemniczym inwestorze nie chcą z „Nad Wisłą” rozmawiać też właściciele toru gokartowego Imola, który po 15 latach działalności na tym terenie musiał się wynieść w ciągu zaledwie dwóch dni, o czym z żalem poinformowano na stronie internetowej.

Bardziej wylewny okazał się Paweł Walicki, prezes zarządu Centrum Medycznego Puławska, które jeszcze niedawno miało w tym miejscu swoją siedzibę. – Mieliśmy świadomość, że umowa z firmą Provo jest terminowa i że po jej wygaśnięciu będzie konieczna przeprowadzka. Zatem już kilka lat wcześniej rozpoczęliśmy poszukiwania alternatywnego lokum. Nie było dla nas żadnym zaskoczeniem to, że musimy się wyprowadzić i że budynek zostanie zburzony w trybie pilnym – wyjaśnia Walicki.

Leroy się stąd nie rusza

Tymczasem rzecznik Leroy Merlin Kacper Chudzikiewicz zapewnia, że sklep pozostanie przy Auchan. Niewykluczone jednak, że zostanie wchłonięty w całości lub częściowo przez to centrum handlowe, które niebawem ma się rozbudować. – Możliwe, że sklep znajdzie swoje miejsce w galerii handlowej – potwierdza rzeczniczka Auchan Dorota Patejko.

Monika Klepacz
Gazeta "Nad Wisłą"
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: anuleksa » wt cze 12, 2012 7:00 pm

No może "buduje" to za dużo powiedziane, ale jest naprawiana i rozbudowywana DW 721.
I z cyklu "Polska w budowie" przed Euro w Starej Iwicznej również praca wre. Początek nastąpił w okolicach 17:00, kiedy natężenie ruchu jest ogromne. Zamknięto całkowicie jeden pas, nie wyznaczając żadnego objazdu chociażby dla samochodów do 3,5 t. Ruch wahadłowy spowodował olbrzymie korki i co za tym idzie, wściekłość kierowców. Roboty potrwają ponoć do rana i będzie nówka sztuka nieśmigana gotowa na otwarcie stonki ( a chodnika jak nie było, tak i nie będzie w najbliższym czasie :)).

Edit 13.06.
To mamy utrudnienia na pasie w stronę Magdalenki.

Wyjazd z Biedronki, niestety, prawdopodobnie na Jarząbka (jest już dodatkowy paseczek w stronę Piaseczna)
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ulica Puławska » wt cze 26, 2012 1:48 pm

Tymczasem coś się dzieje w temacie Galerii Handlowej przy Tukanów.
Czytałem na jednym z forów, że koszą krzewy - czyżby przygotowanie pod budowę?

A w którym miejscu powstanie w końcu Biedronka przy Nowej czy Jarząbka i skąd będzie wjazd?
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

nic się nie dzieje w temacie budowy Galerii Piaseczno

Postautor: ulica Puławska » wt cze 26, 2012 1:49 pm

chyba już powinni zacząć budowę?
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: ulica Puławska » wt cze 26, 2012 1:53 pm

A tak przy okazji nowy US przy Puławskiej oddadzą do użytku pod koniec roku jak dobrze pójdzie. Może pierwszemu podatnikowi, który będzie będzie obsługiwany w nowym budynku w prezencie dadzą zwolnienie z podatku na rok;)
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Postautor: ola » wt cze 26, 2012 2:19 pm

tutomash pisze:natomiast co się stało z budową przy starym cmentarzu, pewnie to stary temat, osobiście nie chciałbym mieszkać zaraz przy cmentarzu, ale czemu budowa stanęła, jakiś przekręt?


Ostatnio też się nad tym zastanwaiałam, bo jak się wprowadzałam to już tak stało
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości