SZOK I ROZCZAROWANIE

TV Piaseczno Piaseczyńska Telewizja Internetowa. Podforum dedykowane piaseczyńskiej telewizji internetowej iTVPiaseczno. Będą tutaj umieszczane informacje o nowych reportażach. Czekamy również na Wasze sugestie i komentarze, co chcielibyście obejrzeć w iTV PIASECZNO.

Moderatorzy: tvpiaseczno, GTW

Postautor: wdolinski » śr cze 20, 2012 7:37 pm

Kucyk pisze:He, ciekawym jestem czy do kamery ktoś się wypowiedział z tej drugiej strony pani Pyszyńskiej...


Ja do tematu podchodzę neutralnie, nikogo ze strony przeciwnej dyrektorce nie widziałem, z naszą władzą nie mam interesu się umawiać na wywiad bo kto mnie tam zna, i tak to wszystko robię za Bóg zapłać a władza z Mariuszem nie ma przyjemności i tu zaczyna się problem.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Kucyk » śr cze 20, 2012 8:08 pm

woytazo pisze: nikogo ze strony przeciwnej dyrektorce nie widziałem, z naszą władzą nie mam interesu się umawiać na wywiad

Zacytuję bez komentowania, gdyż już sam fakt zacytowania jest komentarzem.

Po raz trzeci pytam: o co chodzi?
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Wywiad z Edytą Pyszyńską dyr.SP 2

Postautor: tvpiaseczno » śr cze 20, 2012 11:58 pm

Kucyk pisze:Po raz trzeci pytam: o co chodzi?


Kucyk słuchaj i oglądaj ze zrozumieniem http://www.itvpiaseczno.pl/wywiady,1,13.17,1255
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wywiad z Edytą Pyszyńską dyr.SP 2

Postautor: tvpiaseczno » czw cze 21, 2012 12:05 am

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dyrektor Edytą Pyszyńską, wokół której narosło tak wiele emocji.

Obrazek

Czy osoba, która odnosi tak duży sukces w nauczaniu młodego pokolenia musi być skazana na porażkę tylko dlatego, że nie podoba się władzy?
Czy ten cały konkurs na dyrektora szkoły to nie jedna wielka farsa? Kto za tym stoi i w czyim interesie jest wymiana dyrektora? Jedynego dyrektora w całej Gminie? Dwóch pozostałych wymienionych odeszło na emeryturę.

http://www.itvpiaseczno.pl/wywiady,1,13.17,1255
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » czw cze 21, 2012 2:12 am

Panie Mariuszu, chyba trzeba zrobić porządny reportaż o szelmostwach.
Mam dość nieudolnego, starego trepa, któremu wiecznie się coś wydaje 16:17
Pieprzona marionetka.
Wszystko zgodnie z przepisami, a co z opiniami najbardziej zainteresowanych?
Najłatwiej w taki sposób pozbywać się ludzi, którzy coś robią dla społeczeństwa, bo "zgodnie z przepisami", a stołki obsadzać swoimi POchlebcami.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » czw cze 21, 2012 9:51 am

Hehe - 13:22 - zaczęło się od jakiegoś nauczyciela skonfliktowanego z dyrektor. To teraz zadanie dla Mariusza - przeprowadzić wywiad z drugą stroną. Choćby z owym nauczycielem.
Dlaczego tak piszę - gdyż prawda zazwyczaj leży gdzieś między biegunami. Oczywiście, tłum najbardziej lubi tę rozrywkę gdy szcza się na zwłoki gryząc grdykę, ale ja wolałbym jednak trochę obiektywizmu. A w każdym razie przedstawienie faktów na podstawie których SAM wyciągnę wnioski, bo podawanie mi na tacy opinii jaką mam przyjąć jest dla mnie zwyczajnie obraźliwe.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: stentonik » czw cze 21, 2012 10:19 am

Nadal nie mamy wypowiedzi drugiej strony. Rozumiem, że mieć nie będziemy bo burmistrz ma awersję do telewizji p. Mariusza i wywiadu mu nie udzieli...i "musimy" polegać na jedynej prawdzie przedstawionej w materiale. Mając jednak w pamięci słynny reportaż o brutalu, gdzie niestety dałem się wciągnąć w tę grę a potem było mi po prostu wstyd że jestem taki naiwny, to teraz poczekam na argumenty tzw władz, chociażby były wypisane w papierowych wydaniach propagandowych. Zresztą jaka to różnica, gazety Lisa czy telewizja....hmmm, dobra zostawię to dla siebie :)

Znam kilkoro rodziców dzieciaków z dwójki i faktycznie, złego słowa o dyrektorce powiedzieć nie mogą. Oni nie, ale kiedy popatrzeć i wyjrzeć poza szkołę i porozmawiać jak to widzą ludzie, to tu już nie jest tak różowo. Nieoficjalnie, podobno główną przyczyną wyrzucenia dyrektorki była selekcja uczniów polegająca na przyjmowaniu dzieci utalentowanych również spoza rejonu kosztem dzieciaków z okolic. Zresztą sama ona mówi o tym w reportażu. W piątce są dzieciaki z Zalesia, które nie dostały się do dwójki. Normalne zdolne dzieci. Może za mało wpływowych rodziców mieli? Może nie mieli na nazwisko Szestowicki lub Mucha? Nie wiem...

Nie jestem na tyle w temacie aby wyciągać wnioski i oceniać bez sprawdzonej wiedzy. Tyle moje co sobie poklepię na forum. Może byłoby tak, że gdyby mój syn chodził do dwójki to bym chwalił dyrektorkę jak inni....natomiast gdyby się nie dostał a powinien, bo to np. jego rejon to pewnie bym psioczył na dyrektorkę i szukałbym racjonalnych powodów. Nie wiem jak bym wtedy oceniał tę sprawę. Na szczęście jestem w tej komfortowej sytuacji, że moje dziecko tam do szkoły nie chodzi i mogę wyrobić sobie własne zdanie bez przymusu połykania papki podawanej w naszych NIE zależnych mediach. Szczególnie cenię sobie prawdę, rzetelność i obiektywizm i tego bym oczekiwał jako mieszkaniec Piaseczna i sąsiad od wszystkich lokalnych mediów.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: tvpiaseczno » czw cze 21, 2012 10:22 am

Dwa razy byliśmy z kamerą pod szkołą w Zalesiu Dolnym. Wczoraj 3 godziny byłem na sesji. Ani jedna osoba ze wskazaniem na "ani jedna" nie była negatywnie nastawiona do dyrektorki. Nie mam ani jednej nagranej negatywnej wypowiedzi do kamery. Nikt nie podszedł i nie miał życzenia wypowiedzi co myśli złego o dyrektorce. Jedynie anonimowe komentarze na tym forum, na Facebooku i pod wywiadami w itv prezentują odmienny pogląd na temat dyrektorki szkoły. Większość, a może wszystkie te negatywne komentarze są wyssane z palca i nie poparte żadnymi faktami.
Przebieg spotkania Komisji Rekrutacyjnej z kandydatami na dyrektora wg słów osób obecnych na tej komisji mówi o nastawieniu do kandydatów. Komisja przebiegła oczywiście zgodnie z prawem i wszelkimi przepisami, problemem jest tylko kto miał wygrać i dlaczego?

Ps. Od sesji budżetowej, zgodnie z życzeniem Pana Burmistrza rozmawiać z nim nie będziemy.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » czw cze 21, 2012 11:48 am

Pani dyrektor jest odwołana i mi, facetowi wrażliwemu na krzywdę czy biedę innych jest po prostu jej żal. Uważam, że tej sprawy nie można porównywać z aferą Brutala, chyba że tylko po to by dowalić Mariuszowi. Myślę też jak Koledzy powyżej, że powinna do kamery być przedstawiona racja strony przeciwnej. Znając Mariusza wiem, że jako osoba honorowa po taką opinię się nie zwróci bo w jakiś sposób został obrażony. W takim razie stronie przeciwnej oprócz makulatury piątkowej pozostaje jeszcze internet i jak go ona wykorzystuje? Ano w ten sposób, że podkreśla swoje zasługi używając egoistycznie słów "mi to nie pasuje, a to ja jestem, ja to załatwiłem,a ja też" itd itp pisząc o bzdetach w rodzaju wielkości kupy w jakże również ważnym ogródku czy dziurze w ścieżce. Pani radna z Zalesia Magdaleno Wożniak, £ukaszu Krawczyński, absolwencie tej szkoły jakie jest Wasze zdanie w kwestii odwołania dyrektorki? Skoro nie możemy tego w ITV usłyszeć to może tu się dowiemy? Bo oświata to dla mnie i napewno innych mieszkańców jest ważniejsza sprawa niż zabawki do piaskownicy czy wczorajsza Gala w Playboyu. Może Wasze zdanie pozwoli innym na odwagę podpisywania się pod tym co piszą na forum ITV, bo anonimowo piszą tylko skurwiele.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: tvpiaseczno » czw cze 21, 2012 12:03 pm

Dzisiaj próbowaliśmy umówić się z dyrektorem ZEAS p. Edytą Woźniak na wywiad w sprawie konkursu na dyrektora szkoły w Zalesiu Dolnym, ale niestety w tym tygodniu nie znajdzie czasu na spotkanie. Może w przyszłym. Będziemy próbować.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kacka.dziwacka » czw cze 21, 2012 12:27 pm

kurcze, jestem ostatnia do bronienia ITV, wystarczy przejrzeć moje posty na forum. Ale powoli zaczynam czuć się manipulowania - i to nie przez ITV ale przez burmistrza i całe PO w piasecznie.

Myślę, ze jest im BAAARDZO, ale to bardzo na rękę aby unikać występowania przed ITV i odpowiedzi na trudne pytanie. Nie wiem dlaczego jeszcze tego nie widzicie? Aferka o brutalu to ostra wtopa ITV ale pewne osoby bardzo sprytnie to wykorzystały. Przecież Pan Mariusz pisze, ze próbuje dostać odpowiedz z drugiej strony - lecz druga strona nie chce lub unika z nim konaktu.

I patrząc całkowicie z boku: szkoła wyremontowana, dobre wyniki, mocne poparcie rodziców, kadry, nikt z imienia i nazwiska nie wysunął jakiś zarzutów pod kierunkiem tej Pani (poza podanymi tutaj plotkami) - to ja się zapytam - DLACZEGO ją odwołano? Przecież nikt nie oczekuje jakiś obszernych wyjaśnień przed kamerą ITV: wystarczy punkt po punkcie wymienić powodu zmiany dyrektora. Racjonalne i merytoryczne powody - są takie? :roll:
kacka.dziwacka
 
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:11 am

Postautor: Kucyk » czw cze 21, 2012 2:22 pm

Kłapanie dzioba się rozległo... ale je w innej kwestii głos zabiorę.
He, czy nikt nie pamięta w jaki sposób pani dyrektor została panią dyrektor? Otóż stało się tak w wyniku wygrania przez nią konkursu. Konkurs ją powołał, następny konkurs jej nie powołał. Bilans jest zerowy. Jeszcze kwestia formalna - dyrektor nie została zwolniona tylko nie dostała nowego kontraktu.
Być może Pyszyńska jest bardzo dobrym dyrektorem, ale czy jeśli znajdzie się ktoś kto będzie jeszcze lepszym dyrektorem to nie powinien on objąć stanowiska? Tutaj dochodzi do głosu cecha narodowa - strach przed zmianami - bo po co coś zmieniać skoro jest dobrze? Tylko z takim podejściem to jeszcze byśmy na drzewach żyli bo po co schodzić na ziemię, jeśli na gałęzi można żyć?
W tym miejscu muszę również powołać się na inną naszą narodową cechę jaką jest widzenie elementów elementów korupcji, nepotyzmu, knowania, malwersacji i wszelakiego łamania prawa u przedstawicieli władzy jeśli ta władza robi coś co nam się akurat nie podoba. Przykład? - Kolega Itefał opisuje: Komisja przebiegła oczywiście zgodnie z prawem i wszelkimi przepisami, problemem jest tylko kto miał wygrać i dlaczego?. Czyli wszystko idzie zgodnie z prawem dając na koniec wynik niezgodny z prawem? Ech, zawsze znajdą się tacy którzy zręcznie takie decyzje obrócą w wielki skandal budzący szok i masowe rozczarowanie. A potem tępy tłum zasilony odpowiednią propagandą będzie się burzył mając w mózgach nie swoje zdanie, a zdanie tych co chcą namącić.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: kacka.dziwacka » czw cze 21, 2012 2:38 pm

Kucyk pisze:Kłapanie dzioba się rozległo...


zarżał Kuc i ruszył z kopyta ... ups, kopytka :lol:
kacka.dziwacka
 
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:11 am

Pedagodzy i nauczyciele SP 2

Postautor: tvpiaseczno » czw cze 21, 2012 4:02 pm

Nauczyciele i pedagodzy szkoły podstawowej Nr 2 w Zalesiu Dolnym

Obrazek

http://www.itvpiaseczno.pl/wywiady,1,13.17,1256

Osoby wypowiadające się do kamery nie były w żaden sposób namawiane czy zmuszane do wyrażenia swojej opinii . Jest to ich własna inicjatywa.
Wszelkie komentarze sugerujące jakąś wymuszoną akcję mijają się z prawdą. Jeśli ktoś ma inne zdanie od wyrażanych na tym filmie prosimy o kontakt w celu umówienia się na nagranie. Telefon oraz adres mailowy podane na stronie iTV Piaseczno.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » czw cze 21, 2012 4:36 pm

tvpiaseczno pisze:Osoby wypowiadające się do kamery nie były w żaden sposób namawiane czy zmuszane do wyrażenia swojej opinii. Jest to ich własna inicjatywa.

Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!

A co miały mówić? że im się nie podoba? To zaraz by musiały szukać szkoły innej. Kolego Itefał, równie dobrze możesz przeprowadzić z kamerą sondaż co sądzą o burmistrzu Lisie pracownicy urzędu Gminy. Najlepiej w godzinach pracy.

Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes Ochudzki Ryszard, naszego klubu "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki!

tvpiaseczno pisze:Jeśli ktoś ma inne zdanie

Ja mam inne zdanie, a właściwie nie posiadam jego - nie znam opinii drugiej strony. I nie za bardzo obchodzi mnie zdanie np. Pań Mam, gdyż nie one zatrudniają dyrektora szkoły stąd ich głos się nie liczy. Ja chciałbym usłyszeć choćby lakoniczną informację dlaczego nie będzie przedłużony kontrakt Pyszyńskiej.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

PoprzedniaNastępna

Wróć do iTV PIASECZNO Piaseczyńska Telewizja Internetowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości