Kupno mieszkania - jaki deweloper? Jakie osiedle?

Dyskusje na wszelkie tematy związane z nieruchomościami: sprzedaż, wynajem, mieszkania, domy, działki itp. Podforum moderowane przez Macieja Michalaka.

Moderator: GTW

Postautor: karla50 » ndz kwie 22, 2012 5:58 pm

No może ten pierwszy lepszy projekt pokoju nie był najlepszym przykładem:-P ale ogladałam kilka innych i mysle,ze można coś wybrać,a jesli chodzi o skosy..nie wiem..moze nie wszystkim sie to podoba,ale mnie jak najbardziej i wiem,ze może to być calkiem funkcjonalne. Przy dzisiejszych mozliwosciach dopasowania mebli itd... A swoją drogą,to nie wiem co Ci architekci teraz maja z tymi skosami,co nowy budynek to prawie,że trapez:-P jakiś nowy style.
karla50
 
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 25, 2012 1:03 pm

Postautor: nomado » śr maja 02, 2012 7:42 am

Skosy to temat do dyskusji, zależy kto co lubi. Czy są praktyczne? dla mnie nie :) Już sama myśl o kładzeniu podłogi lub płytek mnie odstrasza, a co dopiero robienie mebli na wymiar w sensie główkowania co jak i gdzie.


N
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: anuleksa » śr maja 02, 2012 6:00 pm

Może te skosy są wynikiem konieczności zachowania odległości od czegoś tam, by było zgodnie z przepisami?
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Loxia » śr maja 02, 2012 9:51 pm

Magda
+ bąble
Awatar użytkownika
Loxia
 
Posty: 134
Rejestracja: pt mar 05, 2010 2:18 pm

Postautor: nomado » pt maja 04, 2012 8:38 pm

Loxia pisze:http://dom.gratka.pl/tresc/397-38058237-mazowieckie-piaseczno-uljana-pawla-ii.html#e080b949db7c88af,2
17 kondygnacji??????


Za 7-10 lat Piaseczno wysokością budynków dorówna obecnej Warszawie - to raczej pewne.
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: argrabi » sob maja 05, 2012 6:28 am

To zależy w głównej mierze od radnych... Co będzie stało w MPZP...
Mam nadzieję, ze tak się nie stanie i Piaseczno utrzyma swój podmiejski charakter.....
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: Alfapablo » sob maja 05, 2012 11:54 pm

Dołaczam do grona poszukiwaczy mieszkania. macie moze jakies ciekawe propozycje? Szukam czegoś... no własnie, tak mysle czego. co to ma być. Od niedawna jestem mieszkańcem powiatu WPI bo wczęsniej mieszkałem tylko w Warszawie w blokach. Potem rodzice wybudowali dom i w nim chwilę mieszkałem zanim sie rodzinny nie stałem. czas znaleźć cos "swojego". Wolałbym niską zabudowe więc bloki, 7-10 piętrowe raczej odpadają a już 17 piętrowe napewno. Cos policicie?
Powiem to od razu, żeby nie było niejasności. Należę do AA
Anonimowych Alfaholików
Alfapablo
 
Posty: 23
Rejestracja: sob maja 05, 2012 11:22 pm
Lokalizacja: ...inąd

Postautor: nomado » ndz maja 06, 2012 9:49 am

Podałeś zbyt mało danych.
Jaki to ma być metraż? ile pokoi? za jaką gotówkę? Czy blisko dworca czy nie? itd

Pozdr.
N
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: Alfapablo » ndz maja 06, 2012 10:57 am

metraż od ok 65-70 m do 80-90maks. Minimum 3, maksimum 4 pokoje, jak będzi więcej to pewnie i tak przeroniłby na 4 :) Dostep do dworca mniej istotny. Liczy się by było spokojnie i cicho. Nie chce sąsiedzwa ruchliwej ulicy. Bardziej licze na jakies małe osiedla, społeczności. jednoczesnie nie moze byc to jakieś za przeproszeniem zadupie gdzie do najbliższego sklepu conajmniej 1km z buta. Tak sobie myśle, że złotym środkiem byłoby połaczenie lokalizacji gdzie spokój i komfort będzie taki jak bym mieszkał w domku jednorodzinnym a sklepy były blisko jakbym mieszkał w centrum osiedla. :) Tyle z załozeń. Oczywiście zdaje sobie sprawe, ze nie wszytko uda sie spełnić. Trzeba będzie szukac kompromisów, ale o coś takiego mi chodzi.
Aha, przedział cenowy. No cóż. ceny wiadomo jakie są więc mnożąc je prze podany metraż same wyjdą. Pewnie będa zdarzały się mieszkania 70metrowe w cenie 90 i na odwrót. Nie liczę, ze znajde fajne mieszkanie 70metrowe za 200 tys. ale tez nie chciałbym by ono kosztowało 700 tys.
Powiem to od razu, żeby nie było niejasności. Należę do AA
Anonimowych Alfaholików
Alfapablo
 
Posty: 23
Rejestracja: sob maja 05, 2012 11:22 pm
Lokalizacja: ...inąd

Postautor: nomado » pn maja 07, 2012 11:31 am

Wymagania troszkę z kosmosu :)

Na Poniatowskiego chyba jest w miarę cicho i spokojnie - jeszcze.
http://www.klinkierbud.pl/developer/pl/aktualna_oferta/lokal,212,47.html

Jest tam też jeszcze takie osiedle jak:
http://www.bud-rim.com.pl/www/poniatowskiego17/parter/001.htm
ale tu już tylko ostatnie wolne mieszkanie

Aleja róż - ale tam zatłoczenie na maksa

Omijaj deweloperów wymienionych w tym wątku a bedzie dobrze :)


http://www.google.com/search?hl=pl&q=Piaseczno+deweloperzy#q=Piaseczno+deweloperzy&hl=pl&prmd=imvns&source=univ&tbm=plcs&tbo=u&sa=X&ei=WaSnT7z8KYbm4QSlnODFCA&ved=0CI0BELUD&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=d193f92cf52a1490&biw=1182&bih=696
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: Alfapablo » pn maja 07, 2012 4:34 pm

Dlaczego z kosmosu... :)
To oceniamy...
Mieszkanie bud rimu kiepskie pod kątem stron świata. Salon masz od wschodu czyli w zasadzie tylko rano będzie ok a później cały czas będzie tam ciemno, a reszta okien od północy czyli w ogóle bez słońca, ale cóż w cenie 5,5tys takie mieszkanie się dostaje. Poza tym na ich przykładzie widze że raczej musze szukac wiekszych mieszkań 70-75m. Poza tym budynek ciekawy bo taki kameralny i taki by mi baaardzo odpowiadał. tego szukam. Skzoda, ze mieszkania juz prawie wszytskie sprzedane. Widocznie nie tylko ja cenie sobie takie małe budynki

To klinkier budu bardziej mi odpowiada i metrażem i ustawnością. Jednak takiego musze szukać. Budynek ma bodajże 60 mieszkań więc juz z tych większych.

Musze podjechąć zobaczyc ta okolice. jak daleko do sklepów. Widze, że blisko do PKP choc dla mnei to akurat nie jest decydujący argument
Powiem to od razu, żeby nie było niejasności. Należę do AA
Anonimowych Alfaholików
Alfapablo
 
Posty: 23
Rejestracja: sob maja 05, 2012 11:22 pm
Lokalizacja: ...inąd

Postautor: nomado » pn maja 07, 2012 5:20 pm

Alfapablo pisze:Musze podjechąć zobaczyc ta okolice. jak daleko do sklepów. Widze, że blisko o PKP choc dla mnei to akurat nie jest decydujący argument


Piaseczno nie jest wielkim miastem. Z tamtej lokalizacji do najbliższego sklepu idziesz spacerkiem 10 minut. Wiadomo że większe zakupy, Ci mający auto, robią w oszołomie lub stonce na Julianowskiej. Ci co go nie posiadają w Tesco i już niedługo stonce na dworcowej która właśnie powstaje.
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: Alfapablo » pn maja 07, 2012 5:34 pm

Ja uważam dokladnie tak samo, ale cenie sobie miec jakis sklepik spozywczy w miare blisko domu by po np. chleb nie trzeba było zbyt daleko drałować. Większe zakupy jak większość robie w Auchanie. Musze tam podjechać i obejrzc okolice. Ważne jest by poczuc to "coś", bo czasem cos się po prostu podoba a czasami nie, mimo, ze wszytskie argumenty wskazują, ze powinno byc fajnie to jednak nie jest fajnie.

jak bys miał namiary na inne budynki, osiedla po ok 20 mieszkań to byłoby super, bo w takim chciałbym najbardziej zamieszkać. Z mojego doświadczenia widze, że w takich kameralnych osiedlach ludziom się żyje bardziej komfortowo niż w duzych, anonimowych. Z duzych osiedli prędzej czy później ludzie uciekają, o ile mają taką możliwość.
Powiem to od razu, żeby nie było niejasności. Należę do AA
Anonimowych Alfaholików
Alfapablo
 
Posty: 23
Rejestracja: sob maja 05, 2012 11:22 pm
Lokalizacja: ...inąd

Postautor: argrabi » wt maja 29, 2012 7:25 am

Ktoś wie, gdzie sufity na głowę lecą??

Z SuperExpresu
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: nomado » czw maja 31, 2012 8:18 am

w stodołach ?
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nieruchomości Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości