Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Wybierz zdjęcie, które powinno zając 3 miejsce:

ZDJęCIE 1
8
22%
ZDJęCIE 7
17
47%
ZDJęCIE 17
11
31%
 
Liczba głosów : 36

Postautor: stentonik » sob lut 25, 2012 1:46 pm

via pisze:Tyle tylko, że nie ma to wiele wspólnego z fotografią.



Może trzeba wreszcie dostrzec, że głosujący i autorzy najczęściej nie znają się tak naprawdę na fotografii i wybierają zdjęcia, które im się...podobają? I iść tym tropem...Każdy kto chce głosuje na zdjęcie, które jest dla niego najlepsze, podoba się, coś w nim znalazł....a potem dostaje po łapach, że sie nie zna a na zdjęciu nie ma niczego wartościowego - mimo iż zdobyło najwięcej głosów. Toz to bez sensu. Gnioty można odpowiednio "komentować" tak jak to było do tej pory ale wyniki pozostawić...ludziom. Nazwa to "Konkurs Fotograficzny ZDJęCIE TEMATYCZNE". "Zdjęcie" to zdjęcie. Poszedłbym dalej i zmieniłbym nazwę na "FOTKA TEMATYCZNA MIESIĄCA", wtedy wszelkie próby robienia ze zwykłego konkursu world press photo staną sie bezpodstawne.

Ja tylko przypomnę, że jury powstało po to aby eliminować martwe konta, oszustów itd a nie po to aby ingerować w wyniki i je zmieniać.

Po tych doświadczeniach ja osobiście bym wyluzował i puścił konkurs "jak leci". Kto chce niech agituje swoje foty, profesjonaliści niech jebią foty w komentarzach i cacy. Chyba, ze ktoś wymyśli złoty środek w co wątpię.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ola » sob lut 25, 2012 1:50 pm

woytazo pisze:via napisał:
Każdy się może zarejestrować na forum i oddać głos na wskazane zdjęcie, w czym problem ?



Problem w tym, że nie powinni głosować userzy z krótkim stażem i tacy, tu chyba Koledzy Kucyk i Stentonik przyznają mi rację, którzy się starszyżnie forumowej w odpowiednim dziale nie przedstawili.


Bez sensu, to jest i tyle.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » sob lut 25, 2012 1:51 pm

ola pisze:Bez sensu, to jest i tyle.



Wiem, ale napisałem to dla rozluznienia napięcia :) .
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: ola » sob lut 25, 2012 1:57 pm

woytazo pisze:ola napisał:
Bez sensu, to jest i tyle.



Wiem, ale napisałem to dla rozluznienia napięcia .


Na początku ten konkurs był fajny, bo traktowany był jak zabawa. a w pewnym momencie zaczęło się napinanie, nadęcie naskakiwanie na ludzi na FB, że publikują fotki itp.i jaki z tego efekt, ludzie którzy robią dobre zdjęcia,mają to gdzieś i poszli sobie z tego konkursu, bo nie mają ochoty byc przedmiotem czyiś komentarzy,domysłów itp.
Konkurs ktory miał byc zabawą został rozdęty do granic możliwości, momentami jest to żenujące
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: argrabi » sob lut 25, 2012 2:04 pm

ola pisze: ludzie którzy robią dobre zdjęcia,mają to gdzieś i poszli sobie z tego konkursu, bo nie mają ochoty byc przedmiotem czyiś komentarzy,domysłów itp.


Ale chyba o to chodzi publikując fotki. Komuś się spodoba, a komuś nie... I to nie powinno być powodem "focha".

Ale fakt, przydział punktów przez referee trochę nietrafiony jest, taki sztuczny, przez co i wąskotorówka się wykoleiła..
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: wolski11111 » sob lut 25, 2012 2:09 pm

Ja uważam że regulamin jest ok. W każdym innym konkursie w którym brałem udział głosowanie odbywało się w ten sposób, że głosy użytkowników forum są wyłącznie dla użytkowników (nie mają wpływu na decyzje jury) i służą po prostu rozrywce. A tu decyzje kto wygra decyduje jury jak i użytkownicy forum co wg mnie jest uczciwe. Użytkownicy wybierają zdjęcia po prostu które im się spodoba, (niektórzy oceniają każde zdjęcie starając się przedstawić dlaczego tak głosował a nie inaczej, co też jest bardzo fajne) a jury które patrzy trochę bardziej fachowym okiem ocenia nie tylko że jakieś zdjęcie jest fajne ale też czy trzyma się tematyki konkursu, czy nie widać szumów (szumów które ewidentnie nie powinny pojawić się chyba że jest to zabieg celowy który pasuje do ogólnego założenia) i czy jest po prostu nie tylko fajne ale też dobrze wykonane. Dla nas powinno to służyć jako informacja że musimy jeszcze trochę popracować nad naszymi zdjęciami to zabawa i hobby ale każdy chyba chce być dobry w tym co robi. Jeśli tak wielu osobom to nie pasuje to proponuje aby oddać głos wyłącznie jury, czyli tak jak jest wszędzie.
:P
wolski11111
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 6:26 pm

Postautor: ola » sob lut 25, 2012 2:14 pm

argrabi pisze:Ale chyba o to chodzi publikując fotki. Komuś się spodoba, a komuś nie... I to nie powinno być powodem "focha".


nie o fochoa tu chodzi
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » sob lut 25, 2012 2:19 pm

Może dwa jednoczesne głosowania zrobić? Na forum zostawić konkurs dla każdego i w dniu zakończenia zabawy równocześnie ogłosić zwycięzców wytypowanych przez jury? Taka nagroda publiczności plus nagroda krytyków, jak w Opolu :)

Ola, zgadzam się z Tobą. :twisted:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: wdolinski » sob lut 25, 2012 2:22 pm

stentonik pisze:Może dwa jednoczesne głosowania zrobić? Na forum zostawić konkurs dla każdego i w dniu zakończenia zabawy równocześnie ogłosić zwycięzców wytypowanych przez jury? Taka nagroda publiczności plus nagroda krytyków, jak w Opolu



To napewno jest bardzo dobry kompromis.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Apco » sob lut 25, 2012 4:22 pm

Coraz ciekawsza staje sie rozmowa.
Zaczelo sie od typowego czytania bez zrozumienia lub nie czytania wcale, potem nadszedl czas na dobre rady, nastepnie szczypta defetyzmu i malkontenctwa...
A na czym sie skonczy?
A Pana pies jest pedalem - ?
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Postautor: WielkiGęgacz » sob lut 25, 2012 4:50 pm

:lol:
Oplułem monitor... :lol:
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: glavo » sob lut 25, 2012 6:44 pm

Już wiem ,mówiłem że gdzieś widziałem to zdjęcie ,jak również zadałem to pytanie uczestnikom" rozmowy" ,czy rzeczywiście nie wiedzą kto jest autorem. bo dziwiła mnie tak zaciekła obrona nieudanego zdjęcia http://750mm.pl/index.php?topic=2455.20
Ostatnio zmieniony sob lut 25, 2012 6:51 pm przez glavo, łącznie zmieniany 1 raz
glavo
 
Posty: 50
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 9:17 pm
Lokalizacja: Głosków

Postautor: Kucyk » sob lut 25, 2012 6:49 pm

A kto jest, według Kolegi Glavo, autorem tego zdjęcia? 8)
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: glavo » sob lut 25, 2012 6:53 pm

kolega mający paru kolegów na tym forum
glavo
 
Posty: 50
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 9:17 pm
Lokalizacja: Głosków

Postautor: Kucyk » sob lut 25, 2012 6:55 pm

Kolega co ma kolegów? A może konkretniej: jakich kolegów ma ten kolega? 8)

Dobra, Kolego Glavo niech Kolega konkretnie napisze.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron