Dogrywka w konkursie fotograficznym RUCH NA ZDJęCIU

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Wybierz zdjęcie, które powinno zając 3 miejsce:

ZDJęCIE 1
8
22%
ZDJęCIE 7
17
47%
ZDJęCIE 17
11
31%
 
Liczba głosów : 36

Postautor: Agusia » pt lut 24, 2012 11:29 pm

Myślę, że stąd, że przy po przednich edycjach głosowało się na mniejszość( w każdym razie ja). A teraz to niestety w podejściu drugim pojawiły się fotki, które nijak nie były wygranymi w 1 części - zostały olane kompletnie głosy nasze. W końcu to musiało mieć wyraz w postach.
Awatar użytkownika
Agusia
 
Posty: 256
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 10:13 pm
Lokalizacja: z Wenus

Postautor: Kucyk » pt lut 24, 2012 11:37 pm

Majkel pisze:skąd tym razem aż takie Wasze zaskoczenie
To proste:
Natanek pisze:bo jeśli użytkownicy forum powiatu piaseczyńskiego są zaskoczeni, to już wiedz, że się diabeł nim interesuje. Jeśli u użytkownikom forum powiatu piaseczyńskiego jawi się, jawią się, wątpliwości co do wyników konkursu, to już wiedz, że tam się coś bardzo mocno burzy. A jeśli jurorzy oceniają kolory: czarne jak piekło, czerwone jak ogień, to wiedz że coś się dzieje...


Cóż, widać fotografię na forum zaczął diabeł jak wścieknięty atakować.
Lecz niczego się nie bójcie!
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Apco » sob lut 25, 2012 10:19 am

Troche sie zgubilem w tej dyskusji, ale jesli dobrze zrozumialem, sedno sprawy tkwi w 2 zdaniach:
- Zdjęcie które dostało najwięcej głosów od forumowiczów zostało pominięte przez jury
- W podejściu drugim pojawiły się fotki, które nijak nie były wygranymi w 1 części - zostały olane kompletnie głosy nasze

Zarowno jedno jak i drugie ma sie nijak do rzeczywisctosci.
Wynika to glownie z regulaminu.
Natomiast umieszczenie dogrywki okazalo sie bardzo mylace. Obawiam sie, ze nikt nie doczytal czego dogrywka dotyczy. Jak tylko zakonczy sie dogrywka i ukaza wyniki konkursu, wszystko stanie sie jasne.
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Postautor: wdolinski » sob lut 25, 2012 10:26 am

Chyba regulamin jest do zmiany :( .
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Apco » sob lut 25, 2012 10:29 am

a co jest niejasne w regulaminie?
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Postautor: wdolinski » sob lut 25, 2012 10:44 am

Regulamin jest krzywdzący dla głosujących a dający duże możliwości jury.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Apco » sob lut 25, 2012 10:54 am

gdyby jury dysponowalo pewna iloscia glosow (a dysponuje), przy czym dysponowalo dowolnie ta iloscia (a tu juz tak nie jest) zgodzilbym sie, ze glosujacy byliby de facto pominieci w glosowaniu.

dodam, ze jury nie ustala kolejnosci zdjec. Jury wybiera jedynie zestaw zdjec
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Postautor: glavo » sob lut 25, 2012 11:05 am

Agusia pisze:Kolega glavo po prostu cieszy się, że "gnioty" nie wygrały z jego zdjęciem "arcydziełem", które "pstryknęło mu się".
itp.

Zaskoczę Cię ,wygrały gnioty
glavo
 
Posty: 50
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 9:17 pm
Lokalizacja: Głosków

Postautor: wdolinski » sob lut 25, 2012 11:10 am

Dla mnie to cały czas zabawa ale dlaczego zdjęcie wybrane przez forumowiczów zdecydowaną przewagą głosów jako najlepsze w końcu jest średniakiem?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Apco » sob lut 25, 2012 11:15 am

ktore to zdjecie wybrane przez forumowiczow zdecydowana wiekszoscia glosow okazalo sie po glosowaniu jury sredniakiem?
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Postautor: wdolinski » sob lut 25, 2012 12:08 pm

Apco pisze:ktore to zdjecie wybrane przez forumowiczow zdecydowana wiekszoscia glosow okazalo sie po glosowaniu jury sredniakiem?


Zdjęcie z parowozem, chyba dyskusja zbacza niepotrzebnie, skupmy się co zrobić by uniknąć na przyszłość podobnych sytuacji jak obecna.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: via » sob lut 25, 2012 12:22 pm

woytazo pisze:(...) skupmy się co zrobić by uniknąć na przyszłość podobnych sytuacji jak obecna.


A więc można zorganizować, w zasadzie nawet nie konkurs, a plebiscyt na najlepszego pupilka domowego. Wygra w głosowaniu przez forumowiczów zdjęcie przedstawiające największego słodziaka. Tyle tylko, że nie ma to wiele wspólnego z fotografią.

Można poddać wystawione prace ocenie jury, dużo bardziej merytorycznej ocenie. Wyłonione zostaną zdjęcia dobre pod kątem fotografii.

Obecna formuła jest połączeniem obu powyższych. Jeżeli chcemy zmodyfikować sposób wyłaniania zwycięskich zdjęć to powinniśmy zdecydować, w którą stronę pójść.

Pomysł aby jury miało tyle samo głosów ile użytkownicy oddali w głosowaniu miał sprawić że szanse będą równe. Możliwe że zmiana tych proporcji wniesie więcej zabawy do konkursu ?
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: michal_g » sob lut 25, 2012 1:35 pm

Wszystkie 3 zdjęcia walczące o 3 miejsce wyróżniały się w konkursie. Po wybraniu najlepszego według głosujących, jury powinno wyróżnić również dwa pozostałe zdjęcia. Za wyróżnienia nie ma upominków, ale sam fakt wyróżnienia na pewno będzie miło odebrany przez autorów tych zdjęć.
Awatar użytkownika
michal_g
 
Posty: 305
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: wdolinski » sob lut 25, 2012 1:42 pm

via pisze:Możliwe że zmiana tych proporcji wniesie więcej zabawy do konkursu ?

Chyba zależy jury na tym by jak najwięcej osób brało udział nawet kosztem jakości i treści zdjęć? Kolega Stentonik już napisał, że się nie bawi w głosowanie, ja po komentarzach przy konkursie dotyczącym niebalnych ujęć zwierząt dałem sobie spokój z wysyłaniem fot bo wiem, że nie podołam. Może by wypadało jeszcze raz określić warunki i cel konkursu?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Kucyk » sob lut 25, 2012 1:44 pm

via pisze:Pomysł aby jury miało tyle samo głosów ile użytkownicy oddali w głosowaniu miał sprawić że szanse będą równe.

Via, już na ten temat pisałem: tyle samo głosów ale nie w postaci pojedynczych "pakietów" po 15! Masz swoje 15 punktów możesz i rozdzielasz je według uznania na poszczególne zdjęcia kierując się właśnie okiem fachowca - jedno dobre dostanie 10, inne słabe technicznie, ale mające dobry motyw dostanie 2 itd. Możesz nawet dać jednemu te 15 choć nie wyobrażam sobie sytuacji że z 20 tylko jedno zdjęcie jest dobre i zasługuje na miano fotografii, a reszta wywołuje odruchy wymiotne i przedstawia sobą zerową wartość.
I wtedy jest sens zachowania równowagi ilości głosów plebsu i jury bo daje to możliwość równowagi "zdjęcia które mi się podoba" i "dobrej fotografii".
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość