OBWODNICA RASZYNA

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

OBWODNICA RASZYNA

Postautor: piechocinski » śr lut 08, 2012 4:58 pm

Obwodnica Raszyna

Jutro zostanie ogłoszona decyzja środowiskowa na S7/S8 Salomea Wolica Janki ( bez węzła Sękocin ). Jeśli będzie pozytywna decyzja Ministra Finansów w tym roku zostanie ogłoszony przetarg w systemie „ projektuj i buduj”.
lubię naszą okolicę
Awatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 203
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: iwiczna

OBWODNICA RASZYNA

Postautor: argrabi » śr lut 08, 2012 6:34 pm

Tak krótko???? ;)

A decyzja Vincenta może być tylko jedna....
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 918
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

OBWODNICA RASZYNA

Postautor: Justi » czw wrz 26, 2013 5:21 pm

Obrazek

Drogowy węzeł gordyjski. Społeczność Sękocina Lasu i Magdalenki zamierza oprotestować pozwolenie na budowę obwodnicy Raszyna.
10 września o dokument wystąpiła firma Strabag, która w kwietniu wygrała przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie drogi.

To tylko gadanie

Obwodnica Raszyna i Janek połączy trasę krakowską (S7) i katowicką (S8) z autostradą A2. Mimo że jej powstanie pochłonie 565 mln zł z budżetu państwa, to zdaniem części mieszkańców (a także władz Lesznowoli i Raszyna) projekt budowlany zawiera istotną wadę. Nie przewidziano w nim węzła drogowego w Sękocinie Nowym, w miejscu, gdzie ma się kończyć planowana przez samorząd województwa obwodnica Lesznowoli i Magdalenki.

5 września w Raszynie, podczas spotkania z mieszkańcami Sękocina Lasu, Magdalenki i Sękocina Nowego, przedstawiciele firmy Strabag zapewniali, że jeżeli do grudnia 2014 r. otrzymają dokumentację węzła w Sękocinie Nowym, to zdążą go wybudować w ramach obecnego kontraktu. Z kolei Ewa Gniwek z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad deklarowała, że Dyrekcja sfinansowałaby te dodatkowe roboty.

Jednak Aleksander Mamak, szef Stowarzyszenia Przyjazna Droga 721, odnosi się do obietnic z dystansem. – To tylko gadanie, nie mamy nic pewnego. GDDKiA różne rzeczy nam w przeszłości obiecywała i nie dotrzymywała słowa – krytykuje.

Stowarzyszenie zapowiedziało, że odwoła się od pozwolenia na budowę obwodnicy Raszyna i Janek. – Krzywdę zrobicie Raszynowi, bo kierowcy dłużej będą w nim stali w gigantycznych korkach – skomentował Andrzej Wiszowaty, projektant firmy Strabag.

Trudna zgoda

Dlaczego GDDKiA nie zleciła Strabagowi zaprojektowania węzła drogowego w Sękocinie Nowym? Dyrekcja tłumaczy, że nieznany jest termin powstania obwodnicy Lesznowoli i Magdalenki, a poza tym przed podpisaniem kontraktu ze Strabagiem nie było dla tej drogi prawomocnej decyzji środowiskowej, określającej dokładny przebieg szosy (decyzja ta uprawomocniła się półtora miesiąca temu).

Zamiast węzła GDDKiA poleciła zaprojektować w Sękocinie Nowym dwa ronda. Na takie rozwiązanie nie godzi się raszyński samorząd. 16–18 tys. aut, które według prognoz pojedzie planowaną obwodnicą Lesznowoli i Magdalenki, nie mając dobrego wyjazdu w kierunku Warszawy, nadal będzie korkować Raszyn. Dlatego raszyńskie władze zapowiadają blokowanie budowy tej obwodnicy.

Takie stanowisko burzy z kolei spokój mieszkańców i włodarzy gminy Lesznowola, którym zależy, by owa droga powstała jak najwcześniej. W maju i lipcu na prośbę wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik odbył się „okrągły stół” z udziałem wszystkich, którzy mogą doprowadzić do wybudowania węzła w Sękocinie Nowym jeszcze podczas budowy obwodnicy Raszyna i Janek. Ustalono, że ciężar finansowy przygotowania projektu skrzyżowania weźmie na siebie Lesznowola. Nikt inny się do tego nie kwapił. GDDKiA oglądała się na Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a MZDW – na Generalną Dyrekcję.

– Musimy jeszcze podpisać porozumienie, które zagwarantuje nam, że kiedy projekt węzła będzie gotowy, GDDKiA nie odłoży go na półkę, tylko zleci budowę firmie Strabag – mówi wójt Batycka-Wąsik.

PIOTR CHMIELEWSKI http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=2175
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 525
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron