Fontanna na Placu Piłsudskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Karol » wt paź 25, 2011 11:29 am

Rozmawiałem z kierownikiem referatu utrzymania terenów publicznych. Powiedział, że są po wstępnych rozmowach z ubezpieczycielem i sprawa ma się dobrze ;-)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Postautor: smog » wt paź 25, 2011 11:41 am

:good:
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm

Postautor: iTV Piaseczno News » wt lis 01, 2011 11:00 am

Obrazek

Dzięki nim Gmina nie będzie musiała ponosić kosztów remontu fontanny po piruetach TIRa na fontannie. Nagrody od władz miasta i policji. http://www.itvpiaseczno.pl/w-urzedzie-g ... 13.15,1142
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » wt lis 01, 2011 12:06 pm

Currwa, co za obłuda! Propaganda sukcesu jak za komuny: nagrody, oklaski, uścisk dłoni sekretarza - bo ktoś zachował "obywatelską czujność"...
A moim zdaniem powinny być publiczne zjeby za niedziałający monitoring i konsekwencje za łganie w żywy obiektyw w tym temacie.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: tvpiaseczno » wt lis 01, 2011 1:12 pm

Kamera na Placu Piłsudskiego zainstalowana jest na dachu budynku CK czyli na wysokości jakieś 12-14 metrów. Nie bardzo wyobrażam sobie jak można z takiej perspektywy można odczytać jakikolwiek nr rejestracyjny. Czy nam potrzebny jest skuteczny monitoring, czy atrapy kamer i złudne poczucie bezpieczeństwa?
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » wt lis 01, 2011 1:21 pm

tvpiaseczno pisze:wysokości jakieś 12-14 metrów

Buhahaha! To się nazywa lokalizacja z polotem! Obrazek

Ciekawe czy jeśli dojdzie na rynku do np. rozboju to też dzieciaczek z komórką będzie jedynym skutecznym medium przekazującym info służbom porządkowym?
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Ireneusz » wt lis 01, 2011 1:30 pm

iTV Piaseczno News pisze:Dzięki nim Gmina nie będzie musiała ponosić kosztów remontu fontanny po piruetach TIRa na fontannie. Nagrody od władz miasta i policji.

Gratuluję młodzieży ich postawy.
tvpiaseczno pisze:Kamera na Placu Piłsudskiego zainstalowana jest na dachu budynku CK czyli na wysokości jakieś 12-14 metrów. Nie bardzo wyobrażam sobie jak można z takiej perspektywy można odczytać jakikolwiek nr rejestracyjny. Czy nam potrzebny jest skuteczny monitoring, czy atrapy kamer i złudne poczucie bezpieczeństwa?

Nie wyobrażam sobie, że przy kolejnej takiej akcji, z takiej perspektywy będzie widoczna rejestracja samochodu
Obrazek
Urzędnicy powinni zainstalować dodatkową kamerę w innym miejscu. Chyba, że nagrania z kamery monitoringu są w bardzo wysokiej jakości i będzie można robić dobre zbliżenia?
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Postautor: Karol » śr lis 02, 2011 1:48 pm

Jak tylko poznasz możliwości miejskiego monitoringu to dowiesz się, że przy dobrej pogodzie odpowiedni operator kamery odczyta godzinę z Twojego zegarka jak będziesz siedział pod tymi białymi parasolami po drugiej stronie placu.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Postautor: kondzior78 » śr lis 02, 2011 2:51 pm

To się ubawiłem... :D nie ma takiej możliwości Karol, to nie Matrix.
Nawet na kamerach co montują przy wymianie w monitoringu warszawskiego, a wymieniają na kamery HD.
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Postautor: Karol » śr lis 02, 2011 2:55 pm

kondzior, nawet kamery w Górze Kalwarii (a mamy ich tylko dwie) odczytują takie obrazki z kilkudziesięciu metrów. Podobne zabawki widziałem jak policja chwaliła się swoim helikopterem i z dużej wysokości (ciężko było go dostrzec) spokojnie odczytywaliśmy na monitorze na ziemi rejestracje samochodów.

Problemem kamery na Przystanku Kultura jest to, że w momencie tego zajścia nie była jeszcze podłączona do ogólnego systemu.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Postautor: kondzior78 » śr lis 02, 2011 3:01 pm

A ja Ci mówie, że nie da rady.
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Postautor: Kucyk » śr lis 02, 2011 3:03 pm

Kondzior, Matrix nie Matrix, ale sam widziałem że dobrej jakości kamerą CCTV ze 100m można przeczytać co kolo pisze w SMSie. Oczywiście pod warunkiem, że kamera jest dobrej jakości, podłączona i działająca.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Karol » śr lis 02, 2011 3:05 pm

Kuc, ale jak Kondzior pisze, że nie da rady to nie da :) Co z tego, że Ty widziałeś, że ja widziałem skoro my żyjemy w matrixie ;-)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Postautor: Kucyk » śr lis 02, 2011 3:06 pm

No dobra. Nie da rady! 8)
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: kondzior78 » śr lis 02, 2011 3:08 pm

Kucyk, zaskakujesz mnie.
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości

cron