Konkurs fotograficzny tematyczny - BARWY JESIENI

Podforum związane z konkursem fotograficznym tematycznym (propozycje tematów do fotografowania, wątki konkursowe tematyczne).

Moderator: GTW

Wybierz najciekawsze zdjęcie:

ZDJęCIE 1
1
1%
ZDJęCIE 2
1
1%
ZDJęCIE 3
13
18%
ZDJęCIE 4
1
1%
ZDJęCIE 5
0
Brak głosów
ZDJęCIE 6
12
17%
ZDJęCIE 7
1
1%
ZDJęCIE 8
1
1%
ZDJęCIE 9
7
10%
ZDJęCIE 10
0
Brak głosów
ZDJęCIE 11
2
3%
ZDJęCIE 12
14
19%
ZDJęCIE 13
2
3%
ZDJęCIE 14
1
1%
ZDJęCIE 15
0
Brak głosów
ZDJęCIE 16
3
4%
ZDJęCIE 17
7
10%
ZDJęCIE 18
5
7%
ZDJęCIE 19
0
Brak głosów
ZDJęCIE 20
1
1%
 
Liczba głosów : 72

Konkurs fotograficzny tematyczny - BARWY JESIENI

Postautor: Martin » wt paź 25, 2011 6:45 pm

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Tematyczne:
"BARWY JESIENI"


Obrazek

Informuję, że osoby zainteresowane konkursem, powinny od 1 do 10 listopada 2011 roku, przesłać swoje zdjęcie na adres mailowy: konkurs@powiat-piaseczynski.info. Do przesłanego zdjęcia, należy dołączyć: nick z forum. Zdjęcia muszą być zgodne z tematem danej edycji konkursu: "BARWY JESIENI". Więcej informacji, na temat konkursu, znajdziecie w regulaminie: regulamin konkursu tematycznego (proszę uważnie czytać regulamin). Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem konkursu, w którym przeczytacie o nowych zasadach przyjętych w konkursie fotograficznym.



NAGRODY W FOTOGRAFICZNYM KONKURSIE:

Za zajęcie I miejsca:

a) książka o tematyce związanej z fotografią
(sponsor: CENTRUM MEDYCZNE CMP).
b) 2 bony na jazdy gokartowe
(sponsor: IMOLA & MORE...).
c) podwójne wejście na najbliższe dowolne / płatne wydarzenie w piaseczyńskim ośrodku
(sponsor: CENTRUM KULTURY PIASECZNO).
d) karnet na 2h gry w bilard o dowolnej godzinie (uwzględniając godziny otwarcia klubu) + 1 podwójna wejściówka na najbliższy koncert specjalnego gościa, który będzie organizowany w klubie
(sponsor: 8 BALL CLUB PIASECZNO).
e) 5 godziny zajęć z ceramiki tj.: lepienie z gliny przedmiotów użytkowych z wykorzystaniem form gipsowych czy też dekoracyjnych według własnego pomysłu. Następnie ich wypał oraz szkliwienie. Wszystkie wykonane w pracowni rzeczy należą do ich autora. W zajęciach nie musi brać udziału zwycięzca, ale również ktoś w imieniu zwycięzcy np. syn, córka, żona, babcia itp. Temat będzie do uzgodnienia, ze sponsorem tej nagrody.
(sponsor: BIA£A - OTWARTA PRACOWNIA PLASTYCZNA).
f) Veronese - figurka człowiek Witruwiański Leonardo DaVinci www.izardekoracje.pl/index.php?products ... rod_id=126
(sponsor: P.H.U."IZAR" Eksport-Import).
g) informacja, na stronie głównej serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: www.powiat-piaseczynski.info na temat zwycięskiego zdjęcia i jego autora, a także dla zainteresowanych - będzie możliwość rozbudowania opisu o reklamę swoich usług fotograficznych lub innych autora zdjęcia
(sponsor: redaktorzy prywatnego serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info).

Za zajęcie II miejsca:
a) 1 bon na jazdę gokartem
(sponsor: IMOLA & MORE...).
b) karnet na 1h gry w bilard o dowolnej godzinie (uwzględniając godziny otwarcia klubu)
(sponsor: 8 BALL CLUB PIASECZNO).
c) informacja na łamach serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: www.powiat-piaseczynski.info na temat wyróżnionego zdjęcia i jego autora
(sponsor: redaktorzy prywatnego serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info).

Za zajęcie III miejsca:
a) 1 bon na jazdę gokartem
(sponsor: IMOLA & MORE...).
b) karnet na 1h gry w bilard o dowolnej godzinie (uwzględniając godziny otwarcia klubu)
(sponsor: 8 BALL CLUB PIASECZNO).
c) informacja na łamach serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: www.powiat-piaseczynski.info na temat wyróżnionego zdjęcia i jego autora
(sponsor: redaktorzy prywatnego serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info).


[you], zachęcam do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym!

Wszelkie uwagi do regulaminu oraz konkursu, należy zgłaszać w wątku: Konkurs Fotografia Tematyczna.

:fotograf:
Ostatnio zmieniony pt lis 11, 2011 12:23 am przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny tematyczny - BARWY JESIENI

Postautor: Martin » wt paź 25, 2011 6:45 pm

Obrazek


Obrazek
MIEJSCE 1
Autor zdjęcia: joannatkaczuk (Joanna)


Obrazek
MIEJSCE 2
Autor zdjęcia: Nofa (Grażyna)


Obrazek
MIEJSCE 3
Autor zdjęcia: kgb.xsara (Katarzyna)


Gratulujemy
Ostatnio zmieniony czw lis 24, 2011 7:06 pm przez Martin, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny tematyczny - BARWY JESIENI

Postautor: Martin » śr lis 09, 2011 9:29 am

Terminy w konkursie tematycznym:
1-10 listopada 2011 - przyjmowanie zdjęć, czekamy również na Twoje [you]
11-16 listopada 2011 - głosowanie na przesłane zdjęcia, przez użytkowników forum, oraz komentowanie konkursowych zdjęć
17 listopada 2011 - podsumowanie głosowania osób udzielających się na forum mieszkańców
18-23 listopada 2011 - głosowanie jury konkursu (skład jury jest dostępny w regulaminie konkursu)
24 listopada 2011 - podsumowanie głosowania jury, dodanie głosów jury do głosów użytkowników i publikacja opinii członków jury
25 listopada 2011 - wysłanie maili informacyjnych do autorów wyróżnionych zdjęć i sponsorów
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny tematyczny - BARWY JESIENI

Postautor: Martin » pt lis 11, 2011 12:24 am

Zdjęcia, które biorą udział w konkursie tematycznym:
"BARWY JESIENI"



Obrazek
ZDJęCIE 1



Obrazek
ZDJęCIE 2



Obrazek
ZDJęCIE 3



Obrazek
ZDJęCIE 4



Obrazek
ZDJęCIE 5



Obrazek
ZDJęCIE 6



Obrazek
ZDJęCIE 7



Obrazek
ZDJęCIE 8



Obrazek
ZDJęCIE 9



Obrazek
ZDJęCIE 10
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny tematyczny - BARWY JESIENI

Postautor: Martin » pt lis 11, 2011 12:25 am

Obrazek
ZDJęCIE 11



Obrazek
ZDJęCIE 12



Obrazek
ZDJęCIE 13



Obrazek
ZDJęCIE 14



Obrazek
ZDJęCIE 15



Obrazek
ZDJęCIE 16



Obrazek
ZDJęCIE 17



Obrazek
ZDJęCIE 18



Obrazek
ZDJęCIE 19



Obrazek
ZDJęCIE 20
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny tematyczny - BARWY JESIENI

Postautor: Martin » pt lis 11, 2011 12:32 am

Konkursowe zdjęcia zostały opublikowane. Zaczynamy od Waszego głosowania, następnie rozpocznie się głosowanie członków jury, po czym głosy jury zostaną doliczone do głosów użytkowników forum.

Terminy w konkursie tematycznym pisze:11-16 listopada 2011 - głosowanie na przesłane zdjęcia, przez użytkowników forum, oraz komentowanie konkursowych zdjęć
17 listopada 2011 - podsumowanie głosowania osób udzielających się na forum mieszkańców
18-23 listopada 2011 - głosowanie jury konkursu (skład jury jest dostępny w regulaminie konkursu)
24 listopada 2011 - podsumowanie głosowania jury, dodanie głosów jury do głosów użytkowników i publikacja opinii członków jury
25 listopada 2011 - wysłanie maili informacyjnych do autorów wyróżnionych zdjęć i sponsorów


Oprócz samych głosów, czekamy na Wasze komentarze do konkursowych zdjęć.
:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: schlingel » pt lis 11, 2011 12:49 am

Mój głos na zdjęcie nr 3 za piękny dywan liścienny i klimat parkowy, w istocie swej dojrzałą "jesienność" oddający.
schlingel
 
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 23, 2009 6:34 am

Postautor: JoannaP » sob lis 12, 2011 12:06 am

Ode mnie też głos na 3 za niezwykły klimat :)
JoannaP
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:30 pm

Postautor: glavo » sob lis 12, 2011 9:19 am

Może i 3 byłoby dobre ale klimat psuje przewracający się budynek w tle i na ławkach też bym się bał siąść nawet po trzeźwemu. A czy zdjęcia miały dotyczyć naszego powiatu czy jesień w całej Polsce?
I nie wiem czy sugerowanie oceny jest wskazane, bo widzę że prace są chyba anonimowe.

- posty scalone -

A gdy już pooglądałem, popodziwiałem, ucieszyło me oczy widok niektórych prac, lecz gdy zobaczyłem wynik głosowania, siadłem i zapłakałem.
glavo
 
Posty: 50
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 9:17 pm
Lokalizacja: Głosków

BARWY JESIENI

Postautor: Ireneusz » sob lis 12, 2011 9:50 am

Miałem dylemat między 6 a 9 zdjęciem, ale głos oddałem na zdjęcie nr 9. Tegoroczna jesień jest bardziej kolorowa, ale najczęściej jesień kojarzy mi się z szaroburą i deszczową porą roku. 9 zdjęcie ma klimat typowej deszczowej i mało kolorowej jesieni. świetnym dopełnieniem zdjęcia, jest czerwony liść, który daje nadzieję na lepsze jutro. Brawo dla autora zdjęcia.

Nie czuję klimatu, o którym piszecie na 3 zdjęciu, ale to co podoba się jednym, nie musi podobać się innym. Tak, kolorystyka jest jesienna, ale nie podchodzi mi ułożenie tego wszystkiego w kadrze. Miejsce ma potencjał, ale autor zdjęcia powinien bardziej przemyśleć kadr.
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Konkurs fotograficzny tematyczny - BARWY JESIENI

Postautor: Martin » sob lis 12, 2011 10:43 am

glavo pisze:A czy zdjęcia miały dotyczyć naszego powiatu czy jesień w całej Polsce?

W konkursie tematycznym, nie ma ograniczeń terytorialnych (zdjęcia mogą być zrobione na terenie całego świata) i czasowych (w przypadku tej edycji, ograniczeniem jest pora roku - jesień).
glavo pisze:I nie wiem czy sugerowanie oceny jest wskazane, bo widzę że prace są chyba anonimowe.

Zdjęcia umieszczane są anonimowo, aby nie sugerować osobom na forum, kto jest autorem konkretnych zdjęć. Głosujemy na zdjęcia, a nie na autorów tych zdjęć. Komentarze do konkursowych zdjęć, są jak najbardziej mile widziane. Myślę, że autorzy tych zdjęć, chcieliby poznać Wasze opinie o ich pracach. W związku z tym, oprócz samego oddania głosu, lub napisania na które zdjęcie zagłosowaliście, zachęcam Was do komentowania powyżej umieszczonych zdjęć.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: archidotum » sob lis 12, 2011 2:35 pm

mój głos na 11- lubię takie rozmyte , "spsiałe" kolory.
Awatar użytkownika
archidotum
 
Posty: 98
Rejestracja: wt gru 08, 2009 1:32 pm

Postautor: miki85 » sob lis 12, 2011 3:39 pm

mój głos na zdjęcie nr 3

Idealne odzwierciedlenie jesiennego pięknego dnia

1. piękny złoty dywan osmagany promieniami słońca
2. kaczucha szukająca pożywienia
3. puste ławki pokazujące zbliżającą się zimę
4. powiewające polskie flagi w tle, ukazujące jesienne najważniejsze święto narodowe
5. Pokazana każda faza jesieni: w tle drzewo z liśćmi zielonymi, z prawej strony jeszcze złoto-żółte, a po przeciwnej stronie już z opadniętymi.

Podsumowując, idealne uchwycenie naszej Polskiej złotej jesieni wraz z elementami narodowymi. Pokazana flora i fauna jesiennego dnia w ciepłym i słonecznym dniu, z rewelacyjnym ujęciem promieni słonecznych.

Tak widzę jesień.
miki85
 
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 10:57 pm

Postautor: glavo » sob lis 12, 2011 6:20 pm

Dziękuję za informacje ,więc żeby niektórzy nie byli poszkodowani szczególnie Ci nieoceniani to napiszę parę słów od siebie :
1 zdjęcie -krzywe lustro wody ,bałagan w kadrze ,kolorystyka mało przypominająca jesień
2 zdjęcie gdyby wyprostować ,mniej obrabiać, (niebieskie gałązki)
3 już pisałem walące się budynki
4i 5 z niedzielnego spaceru -nieprzemyślane
6 kompozycja? pozbawienie kolorów?
7 przepalenia
8 za duży minimalizm
9 kompozycja kadru do poprawy
10 j/w
11 błąd przy kadrowaniu -niewielki
12 za dużo
13 nieuporządkowany kadr
14 za ciasno
15 widokówko-wo
16 byłoby dobrze gdyby ...
17 ja wolę co innego :)
18 zbyt mała głębia ostrości
19 nogi jak dla mnie zbędne
20 niebo ,przegrana z nim walka

a mimo to z pełną świadomością zagłosowałem na jedno i nie będę miał w przyszłości wyrzutów
glavo
 
Posty: 50
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 9:17 pm
Lokalizacja: Głosków

Postautor: dr » sob lis 12, 2011 10:11 pm

Głos oddany na zdjęcie nr.14. Wypełniony kadr i mała głębia ostrości jak dla mnie dała bardzo ciekawy efekt :good:
dr
 
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 7:46 pm

Następna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE TEMATYCZNE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron