Fontanna na Placu Piłsudskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: smog » pn paź 17, 2011 2:48 pm

Kuźwa a taka fajna fontanna była.

Plac nie był zabezpieczony i w dodatku wizualnie prawie od drogi się nie różni. Zawsze mocno mnie to dziwiło jak patrzyłem na biegające dzieciaki. Bardziej myślałem o barierkach jako zabezpieczeniu przed wybiegnięciem na ulicę.

Niemniej to chyba jasne, że nie służy do manewrów i mam nadzieję, że złapią tego f$%ta

Dobrze Kucyk mówisz. W Polsce trzeba stawiać betonowe bloki bo i barierki sforsują.
Patrz barierka przy bazarku pomiędzy Szkolną a Jana Pawła (tam gdzie jest przesmyk do ośrodka zdrowia). Co nową zamontowali, to wycieli piłką, żeby można było przełazić, mimo, że pasy 50m w lewo i w prawo.
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm

Postautor: ola » pn paź 17, 2011 4:54 pm

N
smog pisze:Kuźwa a taka fajna fontanna była.

Plac nie był zabezpieczony i w dodatku wizualnie prawie od drogi się nie różni. Zawsze mocno mnie to dziwiło jak patrzyłem na biegające dzieciaki. Bardziej myślałem o barierkach jako zabezpieczeniu przed wybiegnięciem na ulicę.


No ja zawsze zastanawiałam się keidy jakieś auto pojedzie prosto z Puławskiej, zamiast skręcając, bo tam plac od ulicy w pewnym momencie się nie różni, i linie są zdradliwe ( czarne sobie białe sobie )

Szkoda, że taki koniec sezon.
smog pisze:Patrz barierka przy bazarku pomiędzy Szkolną a Jana Pawła (tam gdzie jest przesmyk do ośrodka zdrowia). Co nową zamontowali, to wycieli piłką, żeby można było przełazić, mimo, że pasy 50m w lewo i w prawo.


a tam jej nigdy nie zamontowali. Takie niedbalstwo zostało po tymczasowym przystanku autobusowym
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Schiza » pn paź 17, 2011 6:31 pm

smog pisze:Dobrze Kucyk mówisz. W Polsce trzeba stawiać betonowe bloki bo i barierki sforsują.

ewidentnie zły projekt placu, lub niedopracowany i to za ciężkie pieniądze. Jak skończyli przebudowę, sama się zastanawiałam co jest ulicą a co już placem, jadąc tam po raz pierwszy. Gazony by chociaż wstawili.. te dzieciaki co się tam bawią tez by miały realną granicę, chroniącą je przed tragedią.

Co do kierowcy, wydaje mi się że kolejny cwaniak się znalazł. Jest obwodnica? To po c...o się pcha do centrum?? Jeśli z dostawą, to znaczy że nie pierwszy raz, czyli wie że fontanna jest na placu.

szkoda gadać, miejmy nadzieję , że zniszczenia nie są za duże. Chciałabym tą fontannę wreszcie zobaczyć ;)
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pn paź 17, 2011 8:11 pm

Właśnie przy fontannie kręci się tłum dziennikarzy (tvn, tvp info itp). Jest też koparka, policja i karetka. Nie mogłem podejść bliżej, ale chyba kogoś lub coś wykopali z fontanny...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Kucyk » pn paź 17, 2011 8:23 pm

Musowo kraken!
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Agnieszka_G » pn paź 17, 2011 8:25 pm

stentonik pisze:Właśnie przy fontannie kręci się tłum dziennikarzy (tvn, tvp info itp). Jest też koparka, policja i karetka. Nie mogłem podejść bliżej, ale chyba kogoś lub coś wykopali z fontanny...


que ?? :shock:
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: anuleksa » pn paź 17, 2011 9:28 pm

Ale kicha:( Zniszczył wsio. I ja się pytam, kto za to zapłaci?
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Spartacus 999 » pn paź 17, 2011 10:25 pm

Orzesz w morde, właśnie zobaczyłem reportaż ze zniszczeniami dopiero :cry:
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: nomado » wt paź 18, 2011 8:17 am

#^&%#^&#%^%#^# szkoda słów :(
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: beton88 » czw paź 20, 2011 11:54 pm

Ogólnie uważam ze powinien być postawiony chociaż malutki płotek wzdłuż drogi, ponieważ jak były wakacje notorycznie odbywały się eskapady przez sam środek drogi mimo iż pasy są przed i za rynkiem. W końcu to jest jedna z najbardziej ruchliwych w Piasecznie. Gdyby płotek był to i tir by nie wjechał. Na kolanach powinni do Częstochowy iść ci co tak chodzili z dziećmi w podziękowaniu, że jeszcze żyją.
beton88
 
Posty: 19
Rejestracja: pt cze 26, 2009 8:56 am

Postautor: Marek13 » sob paź 22, 2011 9:24 pm

Podobno namierzono sprawcę. Wykorzystano zdjęcia zrobione telefonem komórkowym, zdjęcia trafiły na policję, a ta namierzyła kierowcę. Fontanna zostanie naprawiona z OC sprawcy. Trzeba pochwalić osoby, które wykazały się refleksem i przytomnością umysłu i zrobiły zdjęcia.
Marek13
 
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 6:21 pm

Postautor: Kucyk » sob paź 22, 2011 9:30 pm

Marek13 pisze:pochwalić osoby, które wykazały się

Pochwalasz donosicielstwo...?
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: stentonik » sob paź 22, 2011 10:20 pm

Marek13 pisze:Trzeba pochwalić osoby, które wykazały się refleksem i przytomnością umysłu i zrobiły zdjęcia.


Rozumiem, że osoby te zostały namierzone przez monitoring? :lezacysmieszek:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: wdolinski » ndz paź 23, 2011 6:17 pm

beton88 pisze:Ogólnie uważam ze powinien być postawiony chociaż malutki płotek wzdłuż drogi


Zauważyłem, że zrobiono to co sugerowałem kilka postów wyżej. Zastawiono możliwość wjazdu kilkoma betonowymi kwietnikami. Satysfakcja wątpliwa bo fontanna obecnie w rzeczywistości wygląda gorzej jak na zdjęciach. Dzięki pozostałym do dziś śladom wjazdu ciężarówki ustawiający barykady mieli ułatwione zadanie, gdzie mają je postawić.



Marek13 pisze:Trzeba pochwalić osoby, które wykazały się refleksem i przytomnością umysłu i zrobiły zdjęcia.


Z powyższym całkowicie się nie zgadzam! Ze względu na dzień święty i obecność na forum wielu szacownych userów nie nazwę tego po imieniu! Za pilnowanie szybkiego działania w takich i podobnych przypadkach niektórzy dostają ordery i inne przywileje, mimo swojej niezaradności, lenistwa czy umiejętności samodzielnego znalezienia kapusia.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: anuleksa » ndz paź 23, 2011 6:43 pm

Marek13 pisze:Podobno namierzono sprawcę. Wykorzystano zdjęcia zrobione telefonem komórkowym, zdjęcia trafiły na policję, a ta namierzyła kierowcę. Fontanna zostanie naprawiona z OC sprawcy. Trzeba pochwalić osoby, które wykazały się refleksem i przytomnością umysłu i zrobiły zdjęcia.


A ja się zgadzam. Kto pierwszy, ten lepszy. Nagroda się należy, bo poniekąd pomogli , gdyż być może monitoring spał najebany.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron