Chodnik w Starej Iwicznej

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Chodnik w Starej Iwicznej

Postautor: anuleksa » sob paź 22, 2011 8:07 pm

Czy ktoś posiada szczegółową wiedzę co do planów "ochodnikowania" ul.Nowej w S.I. ? Mam to nieszczęście prowadzić działalność gosp. w ciągu trasy 721. Chlew, nie droga. Błoto, koleiny, wciąż powstające wjazdy do nowych posesji. Gdzie do cholery ma być chodnik? W powietrzu? Ludzie brną zimą w śniegu owiewani i ochlapywani przez TIR-y. Może jeszcze za mało było wypadków?
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » ndz paź 23, 2011 7:52 am

Na szanownym forum kulinarno - gastronomicznym ten temat raczej się nie przyjmie :( . Chyba że połączyć siły w sprawie chodników z Ziomem z Kradziejowa ( mam nadzieję, że mogę @Stentonik czasami tak o Tobie napisać ? ) i z innymi mieszkańcami którym zależy na chodnikach w ich terenie. Sam ciekaw jestem co z obiecanym chodnikiem na Julianowskiej od Przesmyckiego do wejścia na cmentarz? Tysiące ludzi znowu będzie brnąć w najlepszej sytuacji gdy nie będzie padało polną ścieżeczką albo miedzy dziesiątkami samochodów.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: anuleksa » ndz paź 23, 2011 8:53 am

woytazo
Jak zawsze, gdy trzeba coś zrobić dla mieszkańców zaczyna się spychologia. Wyobraź sobie, że latarnia przy 721 została naprawiona dopiero wtedy, gdy zgłosiłam w Gminie przejechanie psa po ciemoku :wink: ( oczywiście nic takiego nie miało miejsca ).
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » wt paź 25, 2011 10:09 pm

Tu festyn, tam seans filmowy, a chodnika niet. Brawa dla Lesznowoli! Chyba lepiej byłoby być Wolą Leszna.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » śr paź 26, 2011 8:35 pm

Wola Leszna gościła dziś w D.D. TVN. Brawurowa prezentacja dyń i stadnin :D
A chodnika nie ma :cry:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » ndz lis 06, 2011 11:34 pm

2 tygodnie temu pisałem o braku chodnika na Julianowskiej. Moge powiedzieć, że są to moje rodzinne strony. Dziś był tam poważny wypadek a na filmie z ITV wyrażnie widać jak mieszkańcy muszą brnąć ścieżkami wzdłuż ruchliwej drogi. Chciałbym poznać z nazwiska osoby odpowiedzialne za ten stan wzdłuż Julianowskiej. I obiecuję, że gdy spotkam się z nimi ja i moi najbliżsi sąsiedzi pod przewodnictwem Krzysztofa emeryta to nie będzie to tak miłe spotkanie, jak dwa lata temu, gdy zginął pieszy zabity przez niewycięte drzewo. Wtedy robiąc film dla ITV musiałem zachować bezstronność ale mineło tyle czasu a nic się nie zmienia z wyjątkiem stanowisk w naszych urzędach. Radni różnych szczebli czy naprawdę wam nie wstyd? Bo mi za was napewno! I nie uwierzę w to, że byście coś zmienili dopiero wtedy jak dostalibyście się do Sejmu. Piaseczno do niedawna było jednym z najbogatszych miast w Polsce. A teraz co mamy? Was i dziadostwo wszechogarniające cały powiat.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Krzysztof Dynowski » pn lis 07, 2011 8:07 pm

Woytazo - masz 23 radnych w gminie i 27 w powiecie. żeś się uwziął na jednego. Masz dostęp do informacji - weź coś może o leśnych dziadkach, którzy podnoszą rękę i nikt o nich nic nie wie, o przesymaptycznych paniach, których działania ograniczają się do uśmiechu. Bo wrzucanie w każdym możliwym temacie negacji jednej osoby wydaje się zakrawać na jakąś psychozę...
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: wdolinski » pn lis 07, 2011 10:25 pm

Krzysztof Dynowski pisze:Woytazo - masz 23 radnych w gminie i 27 w powiecie. żeś się uwziął na jednego. Masz dostęp do informacji - weź coś może o leśnych dziadkach, którzy podnoszą rękę i nikt o nich nic nie wie, o przesymaptycznych paniach, których działania ograniczają się do uśmiechu. Bo wrzucanie w każdym możliwym temacie negacji jednej osoby wydaje się zakrawać na jakąś psychozę...


Nieprawda bo miałem dwójkę radnych na myśli z wyjątkiem pana Andrzeja, który jako osoba bezpartyjna ma u mnie duże poważanie. Ja na stare lata nie chcę się uczyć kto od czego jest i może ten przypadek braku wiedzy sprawił, że tak to odczytałeś. Psychozę na tym punkcie mają moi sąsiedzi, szczególnie gdy dziś jedna z radnych odsyłała ich z problem braku chodnika na Julianowskiej do Ciebie. My na tę okolice mówimy od dawna Chyliczki mimo, że to jest Piaseczno. Stąd chyba to jej przekierowanie.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Kuchnia Polowa » sob sty 14, 2012 9:39 pm

A co nas radny, czy inny nierób obchodzi? Wciąż pytamy KIEDY BęDZIE CHODNIK???
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Re: Chodnik w Starej Iwicznej

Postautor: carotte(n) » wt kwie 17, 2012 8:51 am

anuleksa pisze:Czy ktoś posiada szczegółową wiedzę co do planów "ochodnikowania" ul.Nowej w S.I. ? Mam to nieszczęście prowadzić działalność gosp. w ciągu trasy 721. Chlew, nie droga. Błoto, koleiny, wciąż powstające wjazdy do nowych posesji. Gdzie do cholery ma być chodnik?

Kuchnia Polowa pisze:A co nas radny, czy inny nierób obchodzi? Wciąż pytamy KIEDY BęDZIE CHODNIK???

no i czego tak pokrzykujesz? :) wszelkich informacji z pewnością udzieli właściciel drogi http://www.mzdw.pl/inwestycje.php 8)
M.N
Awatar użytkownika
carotte(n)
 
Posty: 112
Rejestracja: pn paź 19, 2009 6:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kuchnia Polowa » wt kwie 17, 2012 8:51 pm

Kurde nie rób mi tego Moniczko :D To mój ulubiony temat jeśli chodzi o Lesznowolę :)
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Postautor: carotte(n) » śr kwie 18, 2012 9:44 am

Kuchnia Polowa pisze:Kurde nie rób mi tego Moniczko :D To mój ulubiony temat jeśli chodzi o Lesznowolę :)

przepraszam :roll:

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
M.N
Awatar użytkownika
carotte(n)
 
Posty: 112
Rejestracja: pn paź 19, 2009 6:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » śr cze 20, 2012 6:33 am

Miałam okazję w dniu wczorajszym przespacerować się do tyrki "poboczem" DW 721. Robotnicy remontujący nawierzchnię owej drogi pozostawili resztki asfaltu, który zbił sie w bryły i uniemożliwia przejście, a już przejechanie rowerem wyklucza zupełnie.
Pani Wójt pewnie więcej czasu spędza na solarium, niż łazi piechotą po swoich terenach, ale jest dobra wiadomość. Będzie chodnik, ale z racji "zestarzenia się" planów z 2007 r. trzeba go zaplanować od nowa :rozpacz:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kamil M » śr lip 04, 2012 5:07 pm

Odnośnie sytuacji z budową drogi 721 w Starej Iwicznej, a także bałaganu przy drodze. Plus zarośniętym chodniku na całej długości Słonecznej napisałem pismo dzięki Ani, która na to wszystko zwróciła uwagę. Pędząc poboczem naszej ukochanej drogi wojewódzkiej :)

Chciałbym zwrócić państwa uwagę na problemy dotyczące mieszkańców sołectwa Stara Iwiczna.

Pierwszy jest zarośnięty chodnik przy ulicy Słonecznej w Starej Iwicznej. Nie był on oczyszczony z rośnącej trawy już dłuższy czas. Najgorzej wygląda odcinek nie daleko przystanku Stara Iwiczna Krótka. Tutaj już blisko 50% chodnika jest zarośnięta. Nie lepiej jest też w kierunku torów kolejowych. Tam także widoczne są duże fragmenty porastającej zieleni po całej długości kostki brukowej. Prosilibyśmy państwa o interwencję w przedmiotowej sprawie. Załączam zdjęcie zrobione nie daleko przystanku autobusowego Stara Iwiczna Krótka.

Kolejny problem dotyczy przystanku autobusowego Stara Iwiczna Nowa, który znajduje się po prawej stronie jezdni. Znajduje się on bardzo blisko drogi, co może spowodować problemy dla pasażerów. Zwłaszcza, że wiemy jak duży ruch towarzyszy drodze wojewódzkiej 721. Widać to dokładnie na kolejnym już zdjęciu. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji byłoby przesunięcie przystanku w głąb pasa pobocza. żaden przystanek autobusowy w gminie Lesznowola nie jest tak blisko drogi 721.

Przy okazji prac remontowych na drodze wojewódzkiej 721 okazało się, że nowa jezdnia została powiększona. W związku z tym pojawiły się nowe problemy dotyczące, zwłaszcza ulicy Nowej w Starej Iwicznej. Głównie chodzi o to, że z lewej strony jezdni zniknęło praktycznie pobocze. Wielu pieszych poruszających się do pracy lub też w kierunku Piaseczna straciły możliwość bezpiecznego chodzenia po drodze. Właściwie po lewej stronie muszą oni iść po prostu już jezdnią, co jest niebezpieczne. Do tego dochodzi problem różnego rodzaju materiałów walających się po poboczu jezdni. Nie tylko w Starej Iwicznej, ale także w Kolonii Lesznowola. Na poboczu drogi wojewódzkiej 721 można zaobserwować leżący zerwany asfalt i usypane górki piachu. Niestety to wpływa na poziom bezpieczeństwa mieszkańców chodzących poboczem drogi. Zwłaszcza na odcinku od przejazdu kolejowego do samego Piaseczna. Wiem, że gmina przekazała środki na realizację chodnika i ścieżki rowerowej w tym miejscu. Co jest dobrym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Starej Iwicznej.

Jeszcze warto wrócić uwagę na samo skrzyżowanie ulicy Nowej (droga wojewódzka 721) z ulicą Kazimierza Jarząbka. Przez trwające nadal prace remontowe drogi 721 brakuje oznaczeń poziomych, co jest widoczne na rysunku. Niestety wielu kierowców skręcających z ulicy Kazimierza Jarząbka wjeżdża na drogę 721, bo uważa, że po prawej stronie jest pas do włączania się do ruchu. Jednak jak dobrze pamiętamy (widoczny jest znak pionowy) skrajny lewy pas służy dla jadących z ulic Słonecznej w kierunku Piaseczna. Natomiast środkowy do skrętu w lewo w stronę ulicy Kazimierza Jarząbka, zaś prawy do jazdy na wprost w kierunku ulicy Słonecznej. Jednak brak jakichkolwiek oznaczeń wprowadza wielu prowadzących w błąd. Niestety to prowadzi do częstych kolizji na tym fragmencie drogi.

W związku z powyższym chciałbym zadać kilka pytań:
Czy gmina Lesznowola zamierza oczyścić z trawy kostkę brukową w Starej Iwicznej na ulicy Słonecznej?
Czy gmina Lesznowola zamierza przesunąć przystanek Stara Iwiczna Nowa, aby zapewnić pasażerom odpowiedni poziom bezpieczeństwa?
Czy gmina Lesznowola może wpłynąć na firmę Budimex aby oczyściła pobocze jezdni z leżącego piachu i zwałów asfaltu, który uniemożliwa bezpieczne poruszanie się pieszych?
Czy można coś zrobić z oznakowaniem poziomym na czas remontu drogi wojewódzkiej 721?. Może być to oznakowanie tymczasowe np: wyznaczone pasy za pomocą żółtych linii.


Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński

Odpowiedzi na razie nie ma. Także trzeba czekać na dalszy rozwój wydarzeń w tej materii :)
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: anuleksa » ndz lip 08, 2012 10:00 pm

Kamil, nie uwierzysz. Posprzątali pobocza, ale jezdnia w strone Piaseczna nadal nie skończona, a przy okazji mam coraz większy próg przy wjeździe :)
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron