BÓB - porady gotowania, przyrządzania, podawania bobu

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

BÓB - porady gotowania, przyrządzania, podawania bobu

Postautor: Spartacus 999 » śr cze 22, 2011 5:06 pm

Proszę o porady gotowania, przyrządzania, podawania bobu.
Oraz jak uniknąć wzdęć?
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Re: BÓB

Postautor: jarrybegood » sob lip 23, 2011 7:47 am

He, he najlepiej nie jeść. A tak na poważnie można wcześniej zarzyc coś na wątrobę. Ja najbardziej lubię bób solony z masełkiem lub czosnkiem. ;-)
jarrybegood
 
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 23, 2011 6:48 am
Lokalizacja: Szczytniki

BÓB

Postautor: Spartacus 999 » sob lip 23, 2011 11:53 am

Bób juz kosztuje 4-5zł i juz końcóweczki. Więc kto jeszcze nie próbował to ostatni gwizdek w tym roku
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

BÓB

Postautor: ola » ndz lip 24, 2011 10:18 am

Najlepiej do gotowania Bobu dodac kminek, i nie powinno byc wzdec.
Tak samo dodaje sie do fasoli oraz, kalafiora
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

BÓB

Postautor: Kucyk » ndz lip 24, 2011 12:13 pm

ola pisze:nie powinno byc wzdec

Olu, wtedy nie spełni się staropolskie przysłowie: po bobrze sra się dobrze i zginie duch w narodzie. :cry: Kto nie puszcza bąków po bobie ten traci część tożsamości narodowej!

Teraz na poważnie. Bób gotujemy w mocno osolonej wodzie do której wrzucamy 1-2 zmiażdżone ząbki czosnku ze łupinami. Znawcy wiedzą, że w owych łupach kryje się wspaniały aromat, a zresztą nie będziemy ich jeść, zatem po co męczyć się z obieraniem - ząbek na desce, nóż na płask i jeb! dłonią. Nieodzownym dodatkiem jest czubata łyżka masła. Gotujemy fasolki aż będzie można ich wnętrze wytłoczyć z łupiny lekkim naciśnięciem palców niczym czeko-tubkę. Gotowanie trwać może nawet godzinę, jak starego bobra upolujemy. Serwujemy w plastikowej misce aby jak najwolniej ziarna stygły, bo dobry bób powinien parzyć w ryj, który chłodzimy browarem w ilościach odpowiednich. A potem urządzamy koncert "Słonie ryczące na sawannie" lub "Jazda na Harleyu dziadka".
Smacznego! Obrazek
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

BÓB

Postautor: Koramina » wt lip 26, 2011 8:57 pm

Szlag, znowu nie zjem bobu w tym roku :( No nic. Ja lubię ugotowany potraktować masełkiem z czosnkiem, do wody oddaję tylko sól, ale kiedyś spróbuje wersję Kucykową.
So tell me when you hear my heart stop,
You’re the only who knows
Tell me when you hear my silence
There’s a possibility
I wouldn’t know
Koramina
 
Posty: 313
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:26 am

BÓB

Postautor: Zosia_1 » pn sie 08, 2011 9:07 am

Kucyk pisze:jeb! dłonią. parzyć w ryj
Smacznego!

Dzięki, po takim słownictwie niedobrze się robi, wydaje się, że to przepis na paszę dla świń skoro ma "parzyć w ryj". Jak dla mnie kompromitacja. Pozdrawiam.
Zosia_1
 
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 08, 2011 9:03 am

Postautor: stentonik » pn sie 08, 2011 11:37 am

Zośka_1, a co masz do świń? :D
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

BÓB - porady gotowania, przyrządzania, podawania bobu

Postautor: Zosia_1 » pn sie 08, 2011 11:53 am

Do świń nie mam nic (a gdzie tak napisałam, ze coś do nich mam???), wyraźnie piszę, że nie podoba mi się dobór słownictwa przez Kucyka. jasne, ja rozumiem, że można mówić "jeb (w znaczeniu jebnąć) zamiast- uderzyć, ryj zamiast twarz,lub parzyć w ryj zamiast parzyć w język można też używać też żreć zamiast jeść. tylko, po co na końcu pisać "smacznego!"??
i tu pytanie do kucyka czy ma on ryj?? skoro go parzy tenże bób?? :twisted:
Zosia_1
 
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 08, 2011 9:03 am

BÓB - porady gotowania, przyrządzania, podawania bobu

Postautor: Kucyk » pn sie 08, 2011 2:58 pm

Kwiiik! Zosiu, jak powiadał mistrz Yoda: świnia świni dupę ślini.
Kucyk, jako Naczelny Prosiak tego oto zacnego forum, ma dopuszczenie do tego elektronicznego koryta wraz z całą gamą mlaśnięć, chrumknięć, beknięć i popierdywań z czego korzysta nader często i szczodrze szafuje swych czytelników wieprznymi wstawkami. Chrum!
Dam Ci Zosiu taką radę: Przed przed wejściem na to zacne forum nic nie jedz ani nie pij wcześniej przez min. 12 godzin i naszykuj sobie pasek tektury takiej szerokości aby zakrywał ok. 80% wysokości ekranu. Jeśli widzisz że post jest autorstwa Kucyka, natychmiast przyłóż tekturę do ekranu aby stworzyły się wąskie szczeliny na górze i na dole. Teraz przesuwaj posty za pomocą kółeczka myszy obserwując czy post Kucyka już się schował za ramką monitora. Jeśli to nastąpiło, wtedy delikatnie odchyl tekturę bacząc czy aby jednak jakiś zbryzgany chlewicznym błotem pościor się nie przedarł. Pamiętaj! Bezpośredni kontakt z postami Kuca grozi czyszczeniem monitora i klawiatury.
Rada II. Zosiu, nigdy, przenigdy nie wchodź na ShoutBox Forum Powiatu Piaseczyńskiego.
Na tym zacnym forum możesz natknąć się na Klub Ciętej Riposty. Ale to już inna historia...

Kończę, bo błotko do kąpieli się już nagrzało. Kwiiiiik!
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

BÓB - porady gotowania, przyrządzania, podawania bobu

Postautor: teqilaa » pn sie 08, 2011 3:02 pm

Zosia_1 pisze:Dzięki, po takim słownictwie niedobrze się robi, wydaje się, że to przepis na paszę dla świń skoro ma "parzyć w ryj". Jak dla mnie kompromitacja. Pozdrawiam.


chyba sie dzisiaj bobu się najem co by spuscić zasłonę dymna milczenia na ten post! smacznego :mrgreen:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

BÓB - porady gotowania, przyrządzania, podawania bobu

Postautor: stentonik » pn sie 08, 2011 3:17 pm

Ja myślę, że Zośka skorzystała z postu Kucyka "jak uniknąć wzdęć" i piardła chłopakowi na randce. Też bym się wkurzył :D :mrgreen:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

BÓB - porady gotowania, przyrządzania, podawania bobu

Postautor: teqilaa » pn sie 08, 2011 3:22 pm

stentonik pisze:Ja myślę, że Zośka skorzystała z postu Kucyka "jak uniknąć wzdęć" i piardła chłopakowi na randce. Też bym się wkurzył


mówisz że wykurzyła ... go?! :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

BÓB - porady gotowania, przyrządzania, podawania bobu

Postautor: stentonik » pn sie 08, 2011 3:37 pm

jeśli oparzył się w język...:D
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

BÓB - porady gotowania, przyrządzania, podawania bobu

Postautor: teqilaa » pn sie 08, 2011 3:41 pm

conajwyżej nozdrza mu przeczyściła :mrgreen:
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron