Przebudowa ul. Nadarzyńskiej i Wojska Polskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Jacenty » sob lip 02, 2011 9:45 am

I co?Zamknęli?

Jechałem wczoraj wieczorem i dziś z rana i z ruch na WP jakoś normalnie przebiegał :roll:

Wielki dzień
przełożyli chyba na poniedziałek :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: trzyfx » sob lip 02, 2011 11:48 am

Jak nie zamknęli jak zamknęli:) Już wczoraj wieczorem nie było asfaltu na całym remontowanym odcinku Wojska Polskiego i Nadarzyńskiej. Jadąc od strony Jana Pawła postawili barierki, które szybko zostały poprzestawiane, podobnie jak od strony Nadarzyńskiej (ktoś wyszedł z założenia, że jego remont i znaki nie dotyczą), natomiast od strony Sienkiewicza postawili kilka palet z czymś betonowym i tutaj skutecznie odcięli dojazd (można dojechać do Zawrotnicy, Odjazdu i innych).

Lokalni kierowcy są doskonali:) Są znaki informujące o objazdach, są znaki "droga bez przejazdu" z informacją za ile metrów koniec drogi, a i tak wjeżdżają w te drogi i później gdy już sami przekonają się, że nie można przejechać, że te znaki nie są tam postawione tak dla żartu to zawracają:) Nie wspomnę o tych którzy wjeżdżają na zamknięte odcinki pomimo barierek i znaków zakazujących ruchu w obu kierunkach.

A teraz o objazdach. Z mapki wynika, że objazd z Nadarzyńskiej od strony Dworcowej prowadzi Kniaziewicza i ok, tylko ktoś mógłby łaskawie zadbać o przejezdność tej ulicy, bo teraz jest tam naprawdę spory ruch i zaparkowane tam pojazdy utrudniają wymijanie się. Przydałaby się też czasowa likwidacja zakazu skrętu w lewo z Jana Pawła II w Kniaziewicza.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » sob lip 02, 2011 12:06 pm

Czyli typowe zachowanie naszych kierowców :P

Przypomina mi to trochę remont ulicy Głównej w Gołkowie.
Wyglądało to mniej więcej tak:
<object width="480" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/kv6A2bj76cc?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/kv6A2bj76cc?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="480" height="390" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Polecam kierowcę w 1,35 minucie.Na widok kamery się trochę speszył...ale pojechał dalej :D

A co do problemu na Kniaziewicza to rozwiązanie jest proste:wprowadzić ruch jednokierunkowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: sanchez » ndz lip 03, 2011 12:31 pm

Krzysiu, to co działo się w piątek woła o pomstę do nieba. Zakorkowała się Kniaziewicza w pewnym momencie doszczętnie. Czy to z racji zaparkowanych na zakazie pojazdów, czy to z racji ilosci samochodów jadących nie wiem. Ale - postanowiłem ponarzekać.

1) dzwonię do straży miejskiej

Mówię jaka jest sytuacja, że ulica zapchana, że samochodów naparkowane, że ani dojechać do posesji, ani z niej wyjechać. Kierowcy stoją w korku, wyłażą z samochódów, machają na siebie, klną i jeden wielki [cenzura]. Pan ze straży miejskiej mówi mi, że dzwonili już na policję i żebym dał im spokój, a tak poza tym, to oni nic nie wiedzieli o tym, że Wojska Polskiego zostanie zamknięta. Dyskusja trwała z 10 minut, ale po takiej informacji, rzuciłem kilka bluzg i prawie pizgnąłem słuchawką, bo mnie cymbał zdenerwował.

2) dzwonię na policję

Dysponen oczywiście o niczym nie wie. Nie docierają do niego argumenty, że prawdziwa masakra zacznie się za około godzinę, jak warszawa do zalesia zacznie wracać po pracy, że trzeba działać już. Pan stwierdził, że jeśli stoją tam samochody i blokują ruch, to sprawa jest dla straży miejskiej, która zakłada wtedy blokady takim samochodom. Niestety, Pan nie potrafił mi odpowiedziec, czy założenie blokad zaparkowanym tam pojazdom, udrożni tę ulicę. Nie potrafił również odpwoiedzieć na pytanie, co powinno się zrobić z samochodami zaparkowanymi na zakazie i blokującymi jeden pas ruchu.Na sugestie o odholowaniu powiedział mi jedynie że to neimozliwe. A tak wogóle to oni mają tez inne prace, wypadki, kłotnie domowe itp i delikatnie próbował mnie zbyć. Skończyło się na ostrych słowach i ponownym pizgnięciu słuchawką.

3) zadzowniłem równiez do TVPIASECZNO

Opowiedziałem jakiejs Pani o co chodzi, o zablokwanej ulicy, o tym, ze Gmina nijak nie przygotwała ludzi do zamknięcia drogi krajowej, że nie zdjęty jest zakaz skrętu z JanaPawła w Kniaziewicza, o tym, że nie wyznaczono porządnych objazdów, że mieszkańców posesji nie popraszono o udrożnienei pobliskich dróg. Powiedziałem o swoich telefonach na straż miejską i policję i otym, ze wszyscy mają mieszkańców w [cenzura]. I właściwie ... tyle mojego co se pogadałem. Pewnie jakby jakaś radna krzyczała, że ją inny radny pobił, to by pojechali i reportaż zrobili .. .a tu ? Co tu pokazywać ? Nieudolność służb i totalną zlewkę mieszkańców ? W dodatku w piątek po południu ? Po co ...

Jedna wielka banda nierobów. GRATULACJE DLA GMINY, która WSPANIALE przygotowała mieszkanców na zamknięcie tej drogi. Będziemy o tym pamiętali, jak po raz kolejny będziecie NAS MIESZKAńCÓW prosić, abyśmy płacili tutaj podatki !!
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: malarczyk » ndz lip 03, 2011 2:33 pm

Jacenty
Ten film należy przekazać Straży Miejskiej lub Policji. Jest to podstawa do ukarania za wykroczenie.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: trzyfx » ndz lip 03, 2011 6:16 pm

sanchez pisze:Jedna wielka banda nierobów. GRATULACJE DLA GMINY, która WSPANIALE przygotowała mieszkanców na zamknięcie tej drogi. Będziemy o tym pamiętali, jak po raz kolejny będziecie NAS MIESZKAńCÓW prosić, abyśmy płacili tutaj podatki !!


Jeżeli jutro nic się nie zmieni, jeżeli nadal będzie taki [cenzura] to wybiorę się na spotkanie z komendantem straży miejskiej i burmistrzem. Mam dosyć tej ich bezsilności, olewania mieszkańców i przymykania oczu na łamanie prawa.

Zgłosiłeś problem do straży miejskiej i tutaj powinno się zakończyć Twoje działanie. Jeżeli straż miejska nie może sobie z czymś poradzić sama powinna zgłosić się o pomoc do policji. A tutaj działa to tak: dzwonisz na straż miejską - odsyłają Cię do policji, dzwonisz na policję - mówią że to sprawa do straży miejskiej, jak jesteś wyjątkowo upierdliwy i wbijesz im do głowy, że to jednak ich sprawa to dowiesz się, że nie mają ludzi, a poza tym to nikt nie jest święty i każdy łamie prawo (kiedyś usłyszałem taki tekst od policjanta).

Poza tym jak straż miejska może nie wiedzieć o zamknięciu odcinka głównej drogi w mieście? To co oni robią, pilnują porządku w Pcimiu Dolnym, a nie w Piasecznie? Jakby nie było są jednostką UMiG Piaseczno i to ich koledzy z tego samego budynku zlecili tą przebudowę, ich koledzy umieścili informację na stronie www, mają wspólnego szefa. O co tutaj chodzi???
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » ndz lip 03, 2011 6:48 pm

Dosłownie tak usłyszałem w słuchawce telefonu "Nic nie wiedzieliśmy o zamknieciu tej ulicy". Zwymyslałem trochę przez słuchawkę mojego rozmówcę, żeby nie robił sobie ze mnie jaj. Wsyscy wokół wiedzieli, a oni nie ? Potwierdził, że ONI NIE WIEDZIELI. Ogólnie, to STRASZNIE żałuję, że rozmowy ze strażą miejską jak i z Policją nie nagrałem ...

Było dokładnie jak mówisz. Przepychanie winy i odpowiedzialności za zainstaniałą sytuację. W straży miejskiej usłyszałem, że oni nic nie zrobią, bo oni nie mogą robić nic z pojazdami w ruchu. Na Policji usłyszałem, że stojące tam pojazdy, to sprawa straży miejskiej. Każdy widzi tylko powód do tego, żeby się wykpić od roboty.

Na sugestię o czasową zmianę organizacji ruchu i usunięcie znaku zakazu wjazdu z Jana Pawła w Kniaziewicza również nie było dyskusji. Wg Policji to nie ich sprawa, tylko zarządcy drogi. Nosz kur... same wilcze doły. Czy to znaczy, że nie mogą wnieść nigdzie, o jego usunięcie ???

Zły byłem jak diabli po tych telefonach. Powiedziałem Policjantowi, że przerzucają się odpowiedzialnością, a wystarczyłaby odrobina dobrej woli, żeby ludziom pomóc.

Totalna spychaologia. Zlany zostalem ciepłym moczem i tyle mojego, że se pogadałem przez telefon.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: sanchez » ndz lip 03, 2011 11:40 pm

Właśnie przed chwileczką widziałem sytuację, w której w Wojska Polskiego wleciała na sygnale R-ka. Oznakowanie jest tak kijowe, że kierowca pewnie nie zauwazył znaków pędząc na sygnale. Oczywiście dojechał do rozkopanego skrzyżowania, nawrotka i pojechał z powrotem, szukać objazdu do szpitala ...

Oznakowanie oraz przepływ informacji o prowadzonych pracach są wykoanane pierwszorzednie. Ktoś powinien beknąć za to własnym łbem ... :evil:
Ostatnio zmieniony pn lip 04, 2011 8:11 am przez sanchez, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: kacka.dziwacka » pn lip 04, 2011 12:30 am

sanchez pisze: Totalna spychaologia. Zlany zostalem ciepłym moczem i tyle mojego, że se pogadałem przez telefon.


moze telefon do radnego pomoże - oczywiście tego aktywnego na forum?? Bez złośliwości, bo widzę, ze to jedna z nielicznych osób, które interesują się problemami mieszkańców i prowadzi aktywny dialog. Reszta, po wyborach, cichaczem czmychęła z forum :evil:

Na objazdach Wojska Polskiego pewnie rzeźnia - a Kniaziewicza z racji lokalizacji dostaje najbardziej po tyłku. Trzeba nagrywać rozmowy ze wszystkimi i czekać. Pewnie jak jakiś kierowca gnający 80 km na godzinę zabije dzieciaka na tej ulicy, to ktoś się tym zainteresuje. A taki wypadek, to tylko kwestia czasu - częściowy brak chodników, ulica z samochodami nieprawidłowo zaparkowanymi i natęzenie ruchu niedostosowane do ulicy osiedlowej.

Wtedy i TV Piaseczno nawet problem poruszy :evil: A Pan M.K. z kamerą będzie biegać i ludzi podpytywać jak to się stało ze nikt nie zareagował????. Więcej wejść na stronę ITV bedzie bo na razie temat słaby, za mało sensacj i nikt nikogo jeszcze nie pobił:?

Tak było z uschniętym drzewem na Chyliczkowskiej, musiało zabić człowieka, zeby odpowiednio zareagowali. SKANDAL!!
http://www.kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=4647
kacka.dziwacka
 
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:11 am

Postautor: Tulipano_0602 » pn lip 04, 2011 8:58 am

Fatalna organizacja.
Najpierw rozkopali, a potem dopiero ustawiali znaki. Jadacy od strony Tarczyna nie mieli żadnej informacji, skręcali w lewo, mijali robotników dyskutujących przy ustawianiu jakiegoś znaku i natykali się na rozkopaną, zagrodzoną ulicę. Zawracali i próbowali się wydostać z tej (ślepej teraz) uliczki. A ci robotnicy z jakąś kobietą kłócili się nadal jak ustawić znak. Znak który pownien stać nim rozkopano ulicę!!!!

Paraliż i bałagan.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Roberto » pn lip 04, 2011 9:50 am

Ciekaw jestem dlaczego światła na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Jana Pawła nie zostały zmienione i dostosowane do zmian organizacji ruchu?
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » pn lip 04, 2011 10:24 am

Nikt nie wie. Bo deszcz pada pewnie i nikomu się [cenzura] ruszyć ze stołka nie chciało. Z wojska polskiego większy ruch szedł prosto, a w prawo (w jana pawła) było mało czasu na skręt. Tyle że teraz objazd jest właśnie W PRAWO ... i czas na światłach powinien zostać wydłużony, do tegoż skrętu. Ale kto o takich rzeczach myśli. Przecież to raptem 2 miesiące, poza tym - większość pewnie jest na wakacjach, więc ruchu na drodze nie ma ... :evil:

To samo ze światłami na skrzyżowaniu Wojska Polskiego / Sienkiewicza.

Ja rozumiem, że są pewne obowiązki zarządcy drogi, czy wykonującego roboty itd, ale do jasnej Anielki - przecież dzieje się to na terenie GMINY, więc ktoś mógłby z gminy postarać się, aby wszystko było oznaczone i zmienione jak trzeba. A może w Urzędzie też wakacje ??
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: trzyfx » pn lip 04, 2011 11:03 am

Nie było łatwo, ale w końcu trafiłem do właściwych osób i wydaje mi się, że coś z tego będzie. W każdym bądź razie moi rozmówcy wiedzieli o co chodzi i obiecali, że postarają się coś z tym zrobić. Zobaczymy jaki będzie efekt.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn lip 04, 2011 12:42 pm

Właśnie byłem na kolejce, zatem na skrzyżowanie WP i Sienkiewicza zwróciłem uwagę. I krew mnie zalewa jak czytam te protesty że władza nie chce ruszyć dupska.
Jak wół stoi przed torami znak Obrazek a i tak wszyscy, po lekkim zawahaniu zaprezentowanym na filmiku przez Jacentego, jadą w WP! Chyba trzeba było by jakieś zapory przeciwczołgowe postawić, bo widać, że znaki drogowe kierowcy mają w tym, czego urzędnicy rzekomo nie chcą z krzesła ruszyć.

Na polskich kierowców tylko to może podziałać:

<object width="480" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qq55kBNyTa0?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qq55kBNyTa0?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="480" height="390" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: trzyfx » pn lip 04, 2011 1:04 pm

@Kucyk - kilka postów wcześniej już o tym pisałem.

Masz rację, kierowcy robią głupie rzeczy, ale policja i straż miejska są od tego aby im to wybić z głowy. Wystawiliby trochę mandatów za wjazd na zamknięte odcinki i parkowanie na zakazie i szybko byłby porządek. Niestety za głupotę trzeba płacić.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron