Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Postautor: AgentCooper » ndz cze 12, 2011 7:46 pm

glos25 pisze:Naczelnik potwierdził jego słowa. A po drugie on nic nie musi, zresztą od miesiąca bębnicie o sprostowaniu i nic, nawet nie przyszedł na spotkanie. Napiszcie do Sw. Mikołaja, żeby sprostowanie przyniósł pod choinkę.


Który Naczelnik? Ryszkowski? nie przypominam sobie.
A Radny Mariusz Metro Słowik jest tchórzem po prostu, skoro jest tak pewny swego i taki wytrawny polityk , taki niezależny i bogaty to dlaczego przestraszył się kilkunastu osób ze Złotokłosu? i po co to tłumaczenie?
Bogaty i niezależny:) bu ha ha!! to ma mniemanie o sobie, mamy już początek las Palm w Głoskowie bo widać, że już niejedna odbiła radnemu.
Z maila Głosu25 rysuje się obraz gminy jakby tu Białoruś była, skąd ta demagogia?
Podobno jest prawnikiem to powinien wiedzieć, że na gminie świat i prawo się nie kończy, a poza gminą to radny Słowik może tyle co widać na reklamie pkobp :ZERO.
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: glos25 » ndz cze 12, 2011 8:20 pm

Zależy jak kto czyta
Ostatnio zmieniony pt cze 17, 2011 6:31 pm przez glos25, łącznie zmieniany 1 raz
glos25
 
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 12, 2008 7:44 pm

Postautor: AgentCooper » ndz cze 12, 2011 8:41 pm

Głos25 przestań bredzić przecież Ty nawet jak nie piszesz o Słowiku to o nim piszesz...
A ja doskonale wiem co czytam i co komentuję więc nie odwracaj Słowika ogonem do Ryszkowskiego :roll:
I zaglądaj nie tylko do Słowika ale tez do Słownika (ortograficznego).
Jeśli pisząc ''nasz temat'' ma na myśli Las palm to masz rację on zaraz wygaśnie powiem więcej jego już nie ma. Teraz rozmawiamy już o realnych sprawach np. planie zagospodarowania.
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: Ja.Charer » ndz cze 12, 2011 10:55 pm

Hymmm coś Ci sie glos25 dokumenty pomyliły. Nic ostatnio radni ze studium nie wyłączali. Odpalony jest proces zmiany studium ale to jeszcze daleka droga tak roczek co najmniej. Przypominam że uchwała nr 62 dotyczyła MPZP dla Złotokłosu a dokładnie podziału procesu uchwalania na dwie części nr 1 i 2. Jak zapewnie wiesz, bo jak rozumiem byłeś na spotkaniu ok. 100tka mieszkańców wezwała Radnych do uchwalenia MPZP dla części 2 i jak to Radny Swat określił stanie to na po wakacjach na radzie. A mam nadzieje, że i wcześniej. Wtedy dopiero się przekonamy, kto z Radnych jest za a kto przeciw. A do tego czasu WZtki nie będzie… ba nie będzie i raportu środowiskowego… Nie będzie inwestycji, kolejny roczek zleci. A czas to pieniądz. Jak to Burmistrz Putkiewicz powiedział Inwestor się nie kontaktuje, nie dzwoni, nie pisze a ostatni email sugerował że przeniósł swoje „uczucia” do innej gminy.

Tak swoją drogą to ja nie wierze w te całe Las Palm, Las Palm Real Estate itd. itd. Prezesa Moldera, Barbasiewicza czy Prezesa Libiszewskiego kolegę ze studiów Mecenasa Słowika. Kwoty które padają są tak astronomiczne że chyba tylko bardzo zatwardziali optymiści w to mogą wierzyć. Jak zobaczyłem to zdjęcie furtki z tym wspaniałym szyldem to razem z burmistrzem Lisem wybuchłem śmiechem. Notabene prośba o umieszczenie go na necie… to naprawdę warto zobaczyć.

Nie przypominam sobie też bym kiedykolwiek pisał czy mówił że są tylko przeciwnicy. Oczywiste jest że są zwolennicy, ba przez chwile i ja nim byłem, do czasu aż zapoznałem się z dokumentacją. Ale mam wrażenie, co zresztą było widać na spotkaniach w szkole, przy kościele (TV) i w ostatni piątek, że dużo ich nie ma. A liczba ich zmaleje jeszcze bardziej, gdy zostanie MPZP cześć 2 uchwalony. Bo wtedy się okaże, że właściciele terenów przewidzianych pod inwestycje są właścicielami żyły złota i ich działki wystrzelą z wartością w górę. Czego im z całego serca życzę.

A radny Słowik cóż, nic nie musi, żyjemy w wolnym kraju jednak ja pozwolę zacytować sobie pewien tekst przysięgi: ”ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności gminy, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami gminy i jej mieszkańców, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań gminy.”. Ale w sumie Złotokłos to może nie jego elektorat? Wiec ich nie trzeba godnie i rzetelnie reprezentować?

Może ktoś wie, czemu naczelnik urbanistyki mówił o etapach. W uchwale 62 jak byk napisane są części???
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: root » ndz cze 12, 2011 11:47 pm

@glos25

Wszystko było już dogadane, a tu taka wtopa? Wieśniaki się zbuntowali. Taki life.

A propos nieuchwalonego planu. Przychodzi do gminy spółka krzak (bo inaczej tego nie można nazwać). Nie ma kasy, doświadczenia - dosłownie nic. Burmistrz na życzenie tej spółki doprowadza do nieuchwalenia planu, bo oni obiecali wielkie inwestycje. Sorry, ale ja tego nie kupuję.

Obrazek

To nie jest fotomontaż, ani efekt obróbki w programie do grafiki komputerowej.
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: Agnieszka_G » pn cze 13, 2011 7:10 am

:lol: to nie pochwalili się swoją siedziba na spotkaniach z mieszkańcami ? 8)
Las Choinek i nic więcej :P
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: Mieszkanka75 » pn cze 13, 2011 7:44 am

fotka odjazdowa :-) O ile można tak powiedzieć to dzieki tej krzak inwestycji, nasza mała spokojna miejscowośc i okolica trochę się poznała. I powiem tak u nas NIE MA wieśniaków, są bardzo mądrzy ludzie, co dało się odczuć w walce z Gminą, Las Palms i Mariuszem Metro Słowikiem. Dzieki temu wzajemnie się poznalismy i zjednoczylismy siły, chociaż pewnie nie to mieli w planie gminni włodarze (mam na mysli Daniela i Metro), mysleli że inwestycja ta nas podzieli i skłóci, a tu bach, brak wiesniaków na wsi, zwolenników niewielu .... Dziekuję WAM jesteście WIELCY. To nie koniec walki, to wiem, bo jak nie Las Palms to Słowik przyprowadzi nam innego kolegę który będzie próbował nam wcisnąć na stawach ubojnię, spalarnie czy inną cholerę.
Gmina powiem brzydko - dała [cenzura] - nie informując nas, nie konsultując się z nami mieszkańcami. Myślała że cichaczem przejdzie to cudo. A tak nie powinno być. NIC O NAS BEZ NAS. Myslę że to zapamietają.
Mieszkanka75
 
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 7:41 am

Postautor: Mieszkanka75 » pn cze 13, 2011 8:37 am

poprawię się, MAM NADZIEJę żE TO ZAPAMIęTAJĄ....
Mieszkanka75
 
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 7:41 am

Postautor: AgentCooper » pn cze 13, 2011 8:04 pm

No proszę Słowikowi Głos25 odebrało jak dowiedział się ze zdjęcia na jakiego potentata postawił. Jakie to przykre taki bogaty i niezależny a jaki pechowy, metra niet, parku niet. Trzeba się bać bo teraz to już nie wiadomo co za pomysł ze Słowiczego gniazda się wykluje.
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: Róża » pn cze 13, 2011 8:09 pm

Ale przecudnej urody furteczka z reklamą firmy o światowym zasięgu. Toć to jedna wielka farsa :lol: .
Róża
 
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 02, 2011 8:20 pm

Postautor: strogoff » pn cze 13, 2011 10:42 pm

A zegar cyka. Ciekawe co za tą furtką jest jak "duży inwestor dla którego pracuje ponad 100 osób" nie może od 3 czerwca odebrać poleconego z gminy z wezwaniem do uzupełnienia raportu środowiskowego. Stracił zaangażowanie? Nie ma kasy na niezbędne badania jak mówią ludzie z branży? A może czeka do września jak skończy się ważność umów przedwstępnych?

Wiem. Podpisuje umowy przedwstępne w Grodzisku do czego się zobowiązał tamtejszemu Burmistrzowi z terminem do 15 czerwca. Ciekawe dlaczego tylko właściciele tych ziem grodziskich mówią, że inwestor umowy będzie podpisywać może we wrześniu.

Czym dalej w las tym więcej obiecanek, braku konkretów, niedotrzymywania terminów, robienia z gęby cholewy. A nasi radni na to patrzą i łykają jak indor kluchy. Części nawet nie obchodzi co łykają bo gdy jest rozmowa o jednej z największych inwestycji w gminie to aż 7 radnych na 21 pojawia się na spotkaniu!!! Wow! Wiedzą wszystko czy wiedzą lepiej?

I na koniec jeszcze jedno uzasadnienie dlaczego warto przenieść się do Grodziska. Bo niedługo będą tam mieli autostradę do Warszawy, mają super Burmistrza i urzędników w gminie, starannie dobierają inwestycje, wszystko jest transparentne a spotkania z mieszkańcami organizują o 17:00 tak aby wszyscy mogli dojechać po pracy. Ogłaszam konkurs - znajdź 5 różnic pomiędzy gminą Piaseczno a Grodziskiem.
strogoff
 
Posty: 15
Rejestracja: śr maja 04, 2011 9:39 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Aquapark pod znakiem zapytania

Postautor: iza » pt cze 17, 2011 12:35 pm

W piątek, 10 czerwca, w urzędzie gminy spotkali się mieszkańcy Złotokłosu, burmistrz i radni. Rozmawiano o projekcie firmy Las Palm, która chce zbudować w Złotokłosie park wodny za około 500 mln zł. Z informacji udzielonych przez gminnych urzędników wynika, że zapał inwestora nieco ostygł...

Obrazek

Sprawa ewentualnej budowy w Złotokłosie parku wodnego ujrzała światło dzienne przed kilkoma miesiącami. Wprawdzie już wcześniej mieszkańcy wiedzieli o planowanej na terenie ich miejscowości inwestycji, ale wówczas chodziło o hotel i spa. Tymczasem zakres i rozmach inwestycji niespodziewanie się rozrósł, dzieląc mieszkańców Złotokłosu na jej zwolenników i przeciwników.

Mieszkańcy nie ufają urzędnikom?

W piątek, w urzędzie gminy zjawili się przede wszystkim ci drudzy. Spotkanie zaczęło się od przedstawienia przez gminnych urzędników postępów w zbieraniu przez inwestora niezbędnych dokumentów, pozwalających na rozpoczęcie inwestycji. Konkretnie chodzi o decyzję środowiskową i warunki zabudowy, które mogą zostać zastąpione przez plan miejscowego zagospodarowania. Mieszkańcy nie mogli zrozumieć, dlaczego w lutym radni podjęli uchwałę o etapowym uchwalaniu MPZP dla Złotokłosu, wyłączając obszar, na którym miałby znaleźć się aquapark. - Większa część miejscowości chciała jak najszybciej uchwalić ten plan – mówił wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. - A my ze swej strony nie chcieliśmy na samym początku eliminować tej inwestycji. Proszę pamiętać, że swoje funkcje objęliśmy w grudniu. Nie mieliśmy wiedzy na ten temat, a nie chcieliśmy blokować całego planu.

Trudno powiedzieć, czy taka argumentacja przeciwników inwestycji przekonała. Wynajęta przez nich prawnik przyznała, że podział planu na dwa etapy był możliwy, ale, jak to ujęła, niezrozumiały. - Pani prawnik zasugerowała, że plan został podzielony celowo, aby burmistrz wydał warunki zabudowy – włączył się do dyskusji przewodniczący rady Andrzej Swat. - Oświadczam, że nie ma takiej możliwości. Burmistrz nie miał takich intencji. Tu nie ma żadnego spisku. Nic się nie dzieje bez państwa wiedzy, gmina naprawdę nie ma w tej materii nic do ukrycia.

Czy inwestor rezygnuje ze Złotokłosu?

W dalszej części dyskusji mieszkańcy i samorządowcy zaczęli roztrząsać od dawna poruszane kwestie, głównie wady i zalety ewentualnej inwestycji. Poruszano temat nowych miejsc pracy, ale także hałasu, braku infrastruktury drogowej i wodno-kanalizacyjnej. Padło także pytanie dotyczące ustaleń między gminą, a inwestorem. - My się nie spotykamy z inwestorem – odparował Daniel Putkiewicz. - Kontakt z nim mają jedynie urzędnicy prowadzący postępowanie.
Wiceburmistrz poinformował także mieszkańców, że jakiś czas temu otrzymał od Las Palm maila, w którym firma dziękuje mu za dotychczasową współpracę. Podobno wydźwięk maila jest taki, że „firma nabiera dystansu do projektu”, choć inwestor formalnie wniosków złożonych w gminie nie wycofał.

http://kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&pag ... ul&id=7446
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Aquapark pod znakiem zapytania

Postautor: glos25 » pt cze 17, 2011 2:54 pm

Zapomniałaś dopisać podpisu pod zdjęciem
Ostatnio zmieniony śr cze 22, 2011 2:56 pm przez glos25, łącznie zmieniany 1 raz
glos25
 
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 12, 2008 7:44 pm

Postautor: AgentCooper » pt cze 17, 2011 8:24 pm

O Radny Metro Słowik Głos25 odzyskał. Tylko dlaczego znowu bez sensu? Znowu zaczyna manipulować, że niby tylko kilkunastu zainteresowanych przeciwników. Przewodniczącego Swata się zapytaj dlaczego nie zaprosił wszystkich zainteresowanych tylko delegację (zresztą o 13 w piątek wszyscy w Złotokłosie i Henrykowie pracują więc wiadomo, że przyjdą nieliczni ). Natomiast jeśli jest umowa, że przychodzą przedstawiciele stowarzyszeń to my się tego trzymamy. Jak się ma siłę argumentu to nie potrzebny jest argument siły. A nieobecni radni sami sobie wystawiają świadectwo. W końcu to Przewodniczący i Rada byli gospodarzami i to była ich inicjatywa. A kto był to wie, że w sumie było nie kilkanaście a kilkadziesiąt, pewnie ok. 35 osób. Ale to nie ma znaczenia, formuła spotkania była inna niż w szkole. Mógł RMS zapłacić tym bezrobotnym ze Złotokłosu, wszystkim pięciu to może zjawiliby się żeby popierać jego poronione pomysły. A swoją drogą ,szkoda, że nie zapytali Prezesa Krówek dlaczego zatrudnia od lat do różnych prac Władka z Ukrainy skoro takie ''bezrobocie'' w okolicy. Zresztą Władek jest rozchwytywany przez wszystkich w Złotokłosie i Henrykowie bo innych robotników nie uświadczysz. Dwóch z tych pięciu ''bezrobotnych'' jak zaczęli znajomemu płot stawiać to z przerwy śniadaniowej po 2 dniach wrócili. Taką motywację do roboty mają. Podrzuć coś nowego Głosie bo ewidentnie temat las plam umiera i niedługo słuch zaginie a przecież RMS takie parcie na media ma to musi chłopak czymś się lansować.
Myślę, że powoli możemy ogłosić :Koniec LAS :spammer:
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: Ja.Charer » wt cze 21, 2011 2:15 pm

Obrazek

To jest dopiero smutna wiadomość :cry: . Ale swoją drogą mądrość Sołtysa Słowika jest wielka :) Chciał się założyć z Las Polmos że S7 nie będzie szybko i by wygrał. Radnego Słowika namawiam do działań pro S7bis. I mieszkańcom pomoże wtedy i wartość jego działek będzie większa. I wtedy na reelekcje będzie szansa. Bo te Palmy w Złotokłosie to się nie przyjmą i uschną i zamiast zarobku będzie płacz, zgrzyt zębami i pytania kto ich do gminy Piaseczno ściągnął.

A tak na poważnie. Grodzisk to naprawdę rozsądna lokalizacja. Mają A2 w budowie, brak bliskich sąsiadów, nikomu nie będą przeszkadzać. Wiem, że koszty już na Złotokłos zostały poniesione, ale warto poświecić te kilkaset tysięcy zł i zacząć wszystko od nowa w miejscu gdzie będzie można dojechać. Tak wiec Las Palm do dzieła. Obiecuje, że jak Park powstanie to będę jednym z pierwszych zwiedzających.

Źródło obrazka Gazeta Wyborcza a linka do artykułu tutaj http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,9819886,Kierowcy_doczekaja_sie_drog_na_emeryturze.html
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron