Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: jezier » pn kwie 11, 2011 7:27 pm

Ja bym nie liczył, że inwestor aquaparku zrobi wszystko w sprawie infrastruktury i komunikacji, ale jest szansa, że też władze w Piasecznie łaskawszym okiem spojrzą na dalekie peryferie gminy.
Co może zyskać Złotoklos:
- Częstsze kursowanie linii L2
- Być może opłacalna stanie się reaktywacja kolejki wąskotorowej
- Jest szansa, że uda się zbudować rondo na skrzyżowaniu 3 Maja i Wojewódzkiej
- Modernizacja ulicy Piaseczyńskiej polegająca na dobudowaniu chodników.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: c.bojko » pn kwie 11, 2011 8:14 pm

Polecam stronę - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_am ... ce_figures na której znajduje się lista parków wodnych/ rozrywki czy jak je tam zwał w podziale na największe (pod względem ilości odwiedzających je osób) na świecie, i największe na poszczególnych kontynentach. Przypomnę, że w naszym przypadku inwestor ma plan wybudować jeden z największych parków w Europe. Możemy więc szacować, że średnio będzie nas odwiedzać 3,3mln osób rocznie przy czym park będzie prawdopodobnie otwarty od V do X zatem ta liczba ludzi przypadnie na 6 miesięcy.

Dla porównania:
Zakopane: Liczba odwiedzających ok. 3mln osób ROCZNIE, a któż z nas nie stał na zakorkowanej Zakopiance albo nie oglądał relacji dziennikarzy? A do Zakopanego dojeżdża przecież bezpośrednio kolej z Warszawy!!!
Oczywiście możemy założyć, że aż tylu turystów tu nie przyjedzie bo i Polacy są biedniejsi i mamy biedniejszych sąsiadów na Ukrainie i Białorusi ale nawet jeśli będzie to połowa tej liczby albo park stanie się atrakcją tylko regionu to jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że „wahadłowo kursujący busik w połączeniu z rozkładem jazdy pociągów świetnie by się sprawdził.” Rozumiem, że wg autora tego postu, park będą odwiedzać wyłącznie Warszawiacy (i to tylko Ci co mają w zasięgu stację kolejową). Chyba, że proszę wyprowadzić mnie z błędu jeśli się mylę ale osoby z Góry Kalwarii, Grodziska, żyrardowa, Konstancina-Jeziornej, Nadarzyna, Otwocka, Garwolina itp. itd. też będą przyjeżdżać pociągiem z Warszawy????

Zgadzam się natomiast z Tulipano_0602, że miejscowi powinni naciskać na władzę by najpierw powstała odpowiednia infrastruktura droga/kolej itp. Gorzej jeśli okazuje się, że ta ‘władza’, a mam na myśli tu jednego z radnych jest posiadaczem części ziemi, którą inwestor chce kupić pod budowę tego parku i ta władza udaje, że problemu nie widzi. Ja tu widzę konflikt interesów…..
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: jezier » pn kwie 11, 2011 8:40 pm

Z podanego przez ciebie linku wynika, że cudem będzie osiągnięcie 0,5 mln osób rocznie. Co się nawet zgadza z przewidywanym ruchom ok. 600 pojazdów na dobę przyjeżdżających do centrum rozrywki.
Jak to się ma do korków w Jankach lub na Puławskej? Odcinek między Jankami a Raszynem codziennie pokonuje ponad 60 tys. pojazdów a Puławską grubo ponad 50 tysięcy.
Dla porównania mój dom generuje 4 pojazdy w Złotokłosie na dobę. A ile się buduje rocznie domów w okolicy?
A w perspektywie jest trasa szybkiego ruchu. To dopiero spowoduje wzrost natężenia ruchu w Złotokłosie i okolicach. Plus dodatkowe domy i osiedla.
Przy tym wszystkim aqapark to pikuś, który lokalnym drogom zagraża symbolicznie.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: Jacek.B » pn kwie 11, 2011 9:56 pm

Inwestor przewiduje 600 pojazdów na godzinę w szczycie i 1.850.000 rocznie . Tak dla formalności i rzetelności informacji.
Źródło : opracowanie inwestora dla celów uzyskania warunków środowiskowych.
Jacek.B
 
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 27, 2010 9:47 am
Lokalizacja: Złotokłos

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: c.bojko » wt kwie 12, 2011 2:19 am

Dla nieznajacych angielskiego:
amusement park - wesołe miasteczko
water park - park wodny
adventure park - park rozrywki

U nas ma powstac adventure park, a nie water park. Majac to na uwadze prosze jeszcze raz zapoznac sie z linkiem ktory wczesniej wkleilam i dopiero przytaczac jakies liczby.
Pomjam fakt, ze u nas z pewnoscia nie ma klimatu na rentowny, niekryty park wodny. Inwestor rowniez o tym wie stad czesc tzw. wodna bedzie tylko jedna z czesci calego kompleksu, stad tez pomysl zasypywania stawu!!

Jezier, roizumiem, ze Ty nie jestes stad i instniejace korki Cie nie dotycza?? A moze poruszasz sie helikopterem? Coz, wiekszosc z nas niestety nie ;).

Podkreslam jeszcze raz, ze nie jestem przeciw takim inwestycja tylko uwazam, ze najpierw powinna powstac droga/drogi. Nie wiem czy niektorzy z nas zapadaja na amnezje korkowa (pamietacie jak przejezdzalo sie kolo Auchan zanim wybudowano wiadukt?). Tylko dlaczego na wiadukt trzeba bylo czekac 12 lat? Czy nie latwiej bylo wybudowac najpierw wiadukt, a potem Auchan?? Dlatego nie wierze w obietnice, ze droga powstanie za iles tam lat....wiemy jak jest z publicznymi inwestycjami ....ciagna sie niemilosiernie. Natomiast te prywatne jakos dobrze sobie radza :).

Zatem jest wielce prawdopodobne, ze jesli taki park otrzyma pozwolenie na budowe to sie uwinie z budowa w rok, a Pulawskiej Bis doczekamy sie w 6 lat po otwarciu wspanialego parku.

Przez te tylko 6 lat ..... coz bedzie tylko jak jezier napisal symbloliczny wzrost ruchu.
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: jezier » wt kwie 12, 2011 9:22 am

Nie będę ukrywał, że śmieszne mi się wydaje przekonywanie, że park rozrywki w Złotokłosie będzie się cieszył taką popularnością jak 7 najpopularniejszych parków rozrywki w Europie, które istnieją często od kilkudziesięciu lat, zajmują znacznie większą powierzchnię (więc jest więcej atrakcji) i są w państwach znacznie bogatszych od Polski. Nie wspominając o porównywaniu do popularności Zakopanego.

Jestem stąd ale istniejące korki w Złotokłosie mnie nie dotyczą bo ich po prostu nie ma. Czy będą? Być może ale spowoduje to trasa szybkiego ruchu i masa pojazdów chcąca dojechać do węzła Złotokłos. To my sami mieszkańcy będziemy chcieli wjechać i zjechać na ekspresową 7.
Park rozrywki spowoduje powiększenie się istniejącego ruchu szczególnie w najbliższych okolicach jednak bardzo wątpliwe aby spowodował paraliż miejscowości.

Dzisiaj po odwiezieniu dzieci do szkoły zatrzymałem się przy ul. 3 maja. Między godziną 8.05 a 9.05 naliczyłem ok 300 samochodów jadących ulicą 3 maja. średnio 5 aut na minutę. Taka ilość pojazdów sprawiała wrażenie symbolicznego ruchu.
Wydaje się jednak, że najwięcej samochodów do aquaparku będzie jeździło w wakacje i weekendy, i lokalny szczyt komunikacyjny mieszkańców wybierających się do pracy nie będzie się pokrywał z odwiedzinami parku rozrywki.

Marzy mi się aby Złotokłos został dobrze skomunikowany. Aby istniejące linie autobusowe częściej kursowały (L2 i 728), aby doszły nowe linie L w okolicy, aby po wielu latach zostało reaktywowane połączenie kolejowe z Piasecznem. Wydaje mi się, że zapaliło się światełko nadziei. Popularny park rozrywki być może sprawi, że dodatkowi pasażerowie zapewnią rentowność dodatkowym połączeniom.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: mijoka » wt kwie 12, 2011 9:39 am

Jezier - "Jestem stąd ale ale istniejące korki w Złotokłosie mnie nie dotyczą" czyli skąd? Z tego co wiem kolega Jezier nie mieszka już w okolicy planowanej inwestycji. Punk widzenia zależy zazwyczaj od punktu siedzenia - tu miejsca zamieszkania :) Może okolice wsi Gąsek, Kawęczyn był by właściwą lokalizacją takiego parku?
mijoka
 
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 2:09 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: jezier » wt kwie 12, 2011 10:42 am

Napiszę wyraźniej aby łatwiej można zrozumieć. Nie ma korków w Złotokłosie. I z tego wynika, że nie dotyczą nie tylko mnie ale i każdego innego mieszkańca. Nic się też nie zmieniło od czasu mojej przeprowadzki z jednej wsi do drugiej. Tak samo często jeżdżę przez Złotokłos i przyczyniam się do wzrostu ruchu na lokalnych drogach.
Przewidywany wzrost ruchu w przyszłości odczuję podobnie jak ci co posiadają domy w Złotokłosie.
Obok stawów w Złotokłosie też nigdy nie mieszkałem zresztą tak jak prawie 100% Złotokłosu bo to dość odludne tereny.
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: Tulipano_0602 » wt kwie 12, 2011 10:50 am

Rzeczywiście, gdy ludzie jadą do pracy o 7-8 rano to raczej nie widzę klientów walących w poniedziałek o 8 rano do parku rozrywki. Podobnie przy powrotach z pracy. Ewentualny szczyt 600 aut na godzinę przypadnie w jakieś letnie, wakacyjne weekendy (a w wakacje ogólnie poprawia się sytuacja z korkami, bo cześć osób wyjechała). Może jeszcze jakieś długie weekendy (maj, czerwiec) też zwiększą ruch w parku. Ale wtedy miejscowi albo już wyjechali, albo wysypiają się długo i ruch jest mizerny (jak w niedzielę).

Nie panikujmy - park rozrywki nie zwiększy korków w porannych godzinach dojazdów do pracy.


Z drugiej strony przykład Auchan jest trafny. Władze nie wymusiły na Auchan wiaduktu i nie mogły się go doczekać przez ponad dekadę. Trzeba więc zmusić władze, by zmusiły inwestora, by ewentualną kasę na infrastrukturę wyłożył na etapie budowy, a nie później.

A jeśli będą jakieś inwestycje komunikacyjne (droga, wiadukt, chodnik, modernizacja wąskotorówki, autobusy) związane pośrednio lub bezpośrednio z takim parkiem rozrywki, to mogą też funkcjonować także w innych godzinach, i np. ułatwić dojazd do pracy. £atwiej będzie utrzymać takie połączenia, gdy już sam park zapewni co najmniej wymagane minimum rentowności.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: mijoka » wt kwie 12, 2011 11:21 am

Złotokłos - to nie Ursynów - nie sypialnia - Prawidłowa nazwa to Letnisko Złotokłos.
Miejsce zamieszkania i wypoczynku ludzi pracujących miedzy innymi w Warszawie.
Mało interesująco brzmi"Ewentualny szczyt 600 aut na godzinę przypadnie w jakieś letnie, wakacyjne weekendy" - bo wtedy to owi mieszkańcy chcieli by odpocząć, anie słuchać wycia muzyki wesołego miasteczka i 600 aut na godzinę. Te 600 aut to przecież ściema - tyle trzeba było napisać w dokumentacji.
Ale wtedy miejscowi albo już wyjechali, albo wysypiają się długo - już wysypiać się raczej nie będą. Pomiary generowanych odgłosów przez planowany park rozrywki jest mocno niedoszacowany - biorąc pod uwagę ilość i wysokość posadowienia urządzeń owej rozrywki oraz wrzask szczęścia ludzi na nich fruwających. Tak więc nie chodzi tu tylko wyłącznie o ruch pojazdów.
mijoka
 
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 2:09 pm

Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złotokłosie

Postautor: jezier » wt kwie 12, 2011 11:57 am

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wyglądają dzisiaj stawy w Złotokłosie - miejsce przyszłej inwestycji to zapraszam na:
http://www.korzeniowka.org/?p=1446
jezier
 
Posty: 68
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 7:56 pm

Park Rozrywki w Złotokłosie

Postautor: mijoka » wt kwie 12, 2011 4:36 pm

http://1.bp.blogspot.com/_EvGp-DNs3yQ/S ... h/0002.jpg


Na pewno będzie super

http://4.bp.blogspot.com/_EvGp-DNs3yQ/S ... h/0001.jpg

I tak pewnie wyglądać będą stawy - dziś zaniedbane, z zabytkowymi groblami.
Mieszkały tam bobry - dziś są pakowane w klatki i wywożone.

Super!!!! :(
mijoka
 
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 2:09 pm

Temat postu: Park Roz­rywki Adven­rure World War­saw w Złoto

Postautor: c.bojko » wt kwie 12, 2011 6:43 pm

Jezior, czy Ty dojezdzasz do pracy do Piaseczna/Warszawy? Moze masz wolny zawod i pracujesz z domu szczesciazu? W przeciwnym razie nie potrafie zrozumiec Twojego ekstremalnie waskiego myslenia i pisania "Nie ma korków w Złotokłosie." Owszem nie ma ale zaczyna sie on czasem w Golkowie, a czasem w Zalesinku ok. 7:30. Co z tego, ze do tego punktu dojade w 10 min. jak dalej stoje....wiec to, ze nie ma korka w Zlotoklosie nie znaczy, ze nie jezdzimy w korkach. Dlatego pisze, ze park spowoduje korek w calej okolicy, a nie tylko w Zlotoklosie!!!!!
Moim zdaniem nie ma znaczenia czy przybedzie 100 czy 600 samochodow przejezdzajacych trasa Piaseczno-Zlotoklos bo krek jest juz w tej chwili i jesli go nie widzisz to jak napisalam wczesniej albo nie jezdzisz samochodem albo nie chcesz go zauwazyc albo korek stal sie dla Ciebie norma. Zapewniam Cie norma to nie jest. Stad moje naciski na to aby powstala droga!!!!!!!!!!!! A dopiero potem inwestycja.

Sprawa bobrow o ktorej napisala mijoka tez jest ciekawa. Czy bobry nie sa pod ochrona????
c.bojko
 
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 01, 2009 3:23 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Park Rozrywki w Złotokłosie

Postautor: Leśny » wt kwie 12, 2011 7:57 pm

Już kiedyś pisałem na tym forum (w innym temacie) ale sie wkurzyłem i zrezygnowałem z udziału w tej imprezie. Niestety jak czytam wpisy niektórych osób to szlag mnie trafia i nie mogę siedzieć bezczynnie. Czy wy do jasnej cholery po to wyprowadziliście się z miasta, żeby wieś zamienić w następną metropolię? Naprawdę tak wam jest potrzebny ten cały syf związany z cywilizacją? Jestem w stanie zrozumieć (chociaż z ogromnymi oporami) potrzebę posiadania kanalizacji oraz szerokich wyasfaltowanych ulic. Ale po kiego czorta wam tutaj jakieś zakichane wesołe a jednocześnie monstrualne miasteczko? Czy bez tego nie potraficie nic osiągnąć? Naprawdę nie zdajecie sobie sprawy z tego co nas czeka po zbudowaniu tego ustrojstwa? Piszecie o korkach. One nie będą mniejsze ale na ten temat wypowiadają się mądrzejsi ode mnie, więc ja sobie ten temat narazie odpuszczam. Nie piszecie nic o śmieciach. Będzie ich więcej i to wszędzie. Od przystanków poprzez drogi, trawniki, rowy aż po wasze bramy a nawet ogródki. (pijany menel ma głeboko w d.... gdzie rzuca pustą puszkę i się załatwia. Nie piszecie o przestępczości. Będzie jej więcej. Już nie postawicie roweru pod sklepem albo pod bramą sąsiada. Zjadą się tu różnej maści łobuzy które "tylko będą sobie pożyczać" wasze rowery i samochody. A może nie słyszeliście jeszcze o narkotykach? Takie miejsca i ich okolice to raj dla gangów i dilerów. Myślicie chociaż trochę o dzieciach??? Pewnie powiecie, że myślicie ale tak naprawdę zastanowicie się nad tym dopiero po szkodzie. I tak jest ze wszystkim w tym kochanym i wolnym ale jednocześnie pokręconym kraju. Do takiego parku naprawdę można sobie raz na jakiś czas pojechać i nie trzeba mieć go w swoim życiu na co dzień. Proszę zacznijcie myśleć a nie tylko płytko sie podniecać. O przyrodzie tak bardzo mi drogiej i jedynej, która zostanie zniszczona przez to rozrywkowe badziewie celowo nic nie pisałem. To temat rzeka a zdecydowana większość ludzi którzy się uważają za "miejscovych" ma to po prostu w d...e. Asfalt, asfalt, asfalt. PRAWDZIWI MIEJSCOWI PANIE JEZIER uprawiali tu od wielu pokoleń pola i wypasali zwierzęta a nie sprowadzali się z Warszawy...
Ostatnio zmieniony śr kwie 13, 2011 4:56 am przez Leśny, łącznie zmieniany 1 raz
Leśny
 

Postautor: Kucyk » wt kwie 12, 2011 8:03 pm

:shock: Ale [cenzura]...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron