Radni i urzędnicy z Piaseczna taniej kupią nieruchomości

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Radni i urzędnicy z Piaseczna taniej kupią nieruchomości

Postautor: Ireneusz » pt kwie 01, 2011 7:21 pm

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Piasecznie podjęto uchwałę, zgodnie z którą radni oraz urzędnicy będą mogli nabyć gminne nieruchomości z 98 proc. bonifikatą

Inicjatorem kontrowersyjnej uchwały jest wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. - Osoby zatrudnione w urzędach zarabiają zbyt mało, by móc pozwolić sobie na zakup nieruchomości - uzasadnia wiceburmistrz Putkiewicz. - Chcąc zatrudniać fachowców i utrzymać w naszym urzędzie wyspecjalizowaną kadrę, postanowiliśmy zrobić ukłon w ich stronę i zaproponować duże bonifikaty przy zakupie nieruchomości.
Podczas sesji przegłosowano, by z przywileju mogli korzystać również radni.
- Praca radnego jest funkcją społeczną, diety są bardzo niskie, a chcąc pełnić swój mandat rzetelnie i odpowiedzialnie nie mam czasu na dodatkową pracę – argumentował wiceprzewodniczący rady Andrzej Swat. - Dlatego apeluję by ulgą objąć nie tylko urzędników, ale także radnych.
– Czy to nie jest nieetyczne ? - dzielił się swoimi wątpliwościami radny Andrzej Hubl.
Gdy będzie chciał pan kupić jakąś nieruchomość od gminy nikt panu nie zabrania zapłacić za nią 2 proc. a pozostałe 98 proc. przekazać gminie w formie darowizny – odparła radna Magdalena Woźniak.
Uchwałę podjęto jednogłośnie. Spotkała się ona z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony urzędników. Już następnego dnia naczelnik wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego, Włodzimierz Rasiński kupił od gminy działkę przy wjeździe do Piaseczna.
- Jeszcze nie wiem jakie będzie miała przeznaczenie – mówi Rasiński. - Według opinii rzeczoznawcy wartość tych gruntów wynosi 2 mln złotych. Jako urzędnik mogłem ją nabyć za 40 tys. zł. Szkoda byłoby nie skorzystać. Cieszę się, że po tylu latach ciężkiej i czasami niewdzięcznej pracy władze gminy postanowiły uhonorować urzędników.


http://kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=7035

:bicz:
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Radni i urzędnicy z Piaseczna taniej kupią nieruchomości

Postautor: wdolinski » pt kwie 01, 2011 7:31 pm

Mam nadzieję, że to żart prima-aprilisowy :)
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Oświadczenie I Zastępcy Burmistrza

Postautor: Karol » pt kwie 01, 2011 7:38 pm

Podaję za urzędową stroną (piaseczno.eu):

Oświadczenie I Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno w sprawie artykułu „Radni i urzędnicy taniej kupią nieruchomości” w Kurierze Południowym nr XI (384)/W1

W nr XI (384)/W1 Kuriera Południowego, z dnia 1 kwietnia 2011 r. zamieszczony został artykuł zatytułowany „Radni i urzędnicy taniej kupią nieruchomości” - podpisany przez Panią Elżbietę Czerską. Artykuł ten zawiera wiadomości całkowicie nieprawdziwe.

Mam w pełni świadomość, że publikacja ta, to żart Redakcji „Kuriera Południowego” z okazji prima aprilis. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. żartobliwe nie oznacza jednak informacji, które mogą osobom lub grupom zawodowym wyrządzić niepowetowaną szkodę, ze względu na kontekst w jakim zostały zamieszczone oraz czas ich publikacji i częstotliwość ukazywania się czasopisma uniemożliwiającą szybkie sprostowanie. Dotyczy to zwłaszcza osób wymienionych z imienia i nazwiska oraz pełnionej funkcji takich jak ja lub Pan Włodzimierz Rasiński, oraz Radnych Rady Miejskiej: Andrzeja Swata, Andrzeja Hubla i Magdaleny Woźniak.

Oświadczam zatem, że wiadomość jakoby w Piasecznie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (miała miejsce w dniu 23.03.11) podjęto uchwałę, zgodnie z którą radni oraz urzędnicy będą mogli nabyć gminne nieruchomości z 98 proc. bonifikatą oraz, że na jej podstawie nieruchomość taką za 40 tys. zł. nabył już Pan Włodzimierz Rasiński – Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego - jest całkowicie nieprawdziwa i stanowi wyłącznie żart prima aprilisowy dziennikarzy Kuriera Południowego. Nie było i nie będzie takich uchwał.

Daniel Putkiewicz
I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno


Gmina Piaseczno wystąpiła do redakcji Kuriera Południowego z prośbą o opublikowanie powyższego sprostowania na pierwszej stronie najbliższego wydania tej gazety.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Radni i urzędnicy z Piaseczna taniej kupią nieruchomości

Postautor: ola » pt kwie 01, 2011 8:47 pm

Moim zdaniem przegięli
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Krzysztof Dynowski » pt kwie 01, 2011 9:08 pm

Zwłaszcza, że przecież jeden "żarcik" - z Biedronką w Czersku był!

Jak już to przeczytałem uznałem, że limit głupot został wyczerpany w tym numerze i domniemaną uchwałę przyjąłem z prawdziwie słowiańską wiąchą na ustach...

Dobrze, że przynajmniej Gmina szybko sprostowała...
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: looky » sob kwie 02, 2011 10:24 am

Przegięli i to ostro.
Wkurw... się jak mało kiedy jak przeczytałem o tej bonifikacie...
I nie przyszło mi do głowy, że to żart :roll:
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » sob kwie 02, 2011 12:13 pm

£ukasz, najlepsze jest to, że tą gazeta czytają ludzi dziś, jutro i przez cały następny tydzien, i nie pamiętają ze był 1.04 w dniu jej wydania, bo to nie jest codzienna gazeta
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron