Restauracja Mela Verde Piaseczno

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Restauracja Mela Verde Piaseczno

Postautor: Beata » pn kwie 26, 2010 10:26 pm

Wracając z basenu zauważyłam, że w odremontowanym pasażu bloku Tytanik przy Sikorskiego, otwiera się nowa pizzeria Mela Verde. Na razie robią wykończenie i jest informacja, że poszukują pracowników. Wygląda na to, że wkrótce otworzy się kolejna pizzeria w Piasecznie. :)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Restauracja Mela Verde w Piasecznie

Postautor: Ivona » czw maja 13, 2010 2:43 pm

Tam będzie nie tylko pizza, ale ogólnie włoska restauracja.
Ich strona http://www.melaverde.waw.pl/

Obrazek

Bardzo fajnie wygląda w środku http://www.melaverde.waw.pl/piaseczno_galeria.html
Był już ktoś w lokalu?
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Restauracja Mela Verde w Piasecznie

Postautor: looky » czw maja 13, 2010 2:49 pm

Szkoda, że nie ma podanej wielkości pizzy.
No i piwo ma "Odjazdową" cenę - 10zł to trochę za dużo jak dla mnie... Bardziej podchodzi pod restaurację niż zwykłą pizzerię :?
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Restauracja Mela Verde w Piasecznie

Postautor: Kowal » czw maja 13, 2010 3:12 pm

Warszawska knajpka Mela Verde, ma zróżnicowane opinie http://www.gastronauci.pl/996-mela-verde-warszawa Ciekawe jaką opinię wyrobi sobie piaseczyński oddział knajpki Bascaro Massimiliano? Trzeba będzie przetestować. :)
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Re: Restauracja Mela Verde w Piasecznie

Postautor: Spartacus 999 » czw maja 13, 2010 4:51 pm

Mela Verde w warszawie ma charakter restauracji z dancingiem...ciekawi mnie czy też tak będzie w Piasecznie.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Re: Restauracja Mela Verde w Piasecznie

Postautor: stentonik » czw maja 13, 2010 6:06 pm

Kowal pisze:Warszawska knajpka Mela Verde, ma zróżnicowane opinie http://www.gastronauci.pl/996-mela-verde-warszawa \)


Ma bardzo dobre opinie na gastronautach. Ciekawy jestem jak z ilością podawanych dań bo ceny przywlekli z Chmielnej. Cena za ""mule w pomidorach" to przegięcie pały (35pln), wprawdzie nie tak drogo jak w restauracji "Villa Czersk" w Czersku (39pln), ale w rzeczonej mule są zajebiste i spokojnie dopychając bułką moga byc daniem głównym. Z przyjemnością wybiorę sie tam na obiad (do Mela Verde off cors).

ps,

Jakis znajomo wygladający ten Mistrz Patelni z ich strony. On nie spiewał przypadkiem tego? http://www.youtube.com/watch?v=hLkqVUlwT-Y
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Restauracja Mela Verde w Piasecznie

Postautor: Kacperek » czw maja 13, 2010 7:44 pm

Super, że pojawiła się kolejna knajpka w Piasecznie. Troszkę miejscówka nie za bardzo, z uwagi na "Tytanik", który jako blok nie ma dobrej opinii, ale dół odnowili, więc może lokal odmieni opinię o tym miejscu. Z drugiej strony jest bliskie sąsiedztwo GOSiR'u, więc wracając z basenu, będzie można wstąpić na coś dobrego do zjedzenia. Sam się wybiorę, ale chętnie przeczytam opinie najlepszych recenzentów na forum, czyli Stentonika i Kucyka. ;)
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Mela Verde w Piasecznie

Postautor: Kucyk » czw maja 13, 2010 8:43 pm

Kacperek pisze:Stentonika i Kucyka

Czekaj tatka latka - Kuc stołuje się tylko w podrzędnych budach. Na posiłek wydaje nie więcej niż złotych 15. Zatem w tym lokalu ma niemyta noga nie zagości...

Z wyrazami należytego szacunku. Kuc
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Mela Verde w Piasecznie

Postautor: stentonik » pt maja 14, 2010 8:28 pm

No i trafiłem z rodzinką dzisiaj na obiad do Mela Verde.

Lokal bardzo ładny. ściany stylizowane na południowowłoską nadmorską tawernę z widocznymi wpływami arabskimi, w miarę wygodne krzesła (szkoda, że nie ma miękkich foteli) troszkę za małe stoły, dla czterech osób trzeba szukać miejsca na podwójnym stole. Czysto, wszystko nowe, zapachów nieciekawych nie stwierdzono ;). Lokal z bezpośrednim widokiem na kuchnię, aczkolwiek dyskretnie schowanym,, można zaglądać i obserwować kucharza jak przygotowuje dania, to duży plus. Do atmosfery włoskiej tawerny brakuje jedynie klientów, gwaru rozmów, mieszania zapachów potraw, dzisiaj było sterylnie może za cicho, widać, że sie to wszystko rozkręca ale możliwości są bardzo duże.
Obsługa- kelnerka, wita gości przy wejściu, prowadzi do stolika. Jest przemiła i profesjonalna. Na kuchni zespół 3-4 kucharzy/pomocy, wiem bo zajarała mi sie serweta od świeczki i mało co nie puściłem z dymem tej knajpy :rozpacz: , wyskoczyli wszyscy chlusnęli wodą i w sumie to niezłe jaja były. Czas oczekiwania na dania to ok 10-15 minut więc baaardzo szybko.
Menu - karta duża, moim zdaniem zdecydowanie za duża. Jest w czym wybierać. Z doświadczenia wiem, ze jak karta bardzo duża to można się niemiło rozczarować, ja dzisiaj nie rozczarowałem się. Na przystawkę oczywiście poszły mule w pomidorach. Pyszne, sos ciekawy do tego gorące i chrupiące pieczywko w zacnej ilości. Krem z dyni bardzo smaczny, ale lepsza jest groszkowa w MI. W menu lokalu są nieco inne dania niż w menu na stronie internetowej, tzn jest ich więcej. Gnocchi z szynką parmeńską, rukolą i sosem koniakowym zjadłem, aczkolwiek ten typ smaku nie podszedł mi za bardzo. Pizza znakomita, po prostu rewelacja. Cienkie ciasto, świetnej jakości mozzarella, szynka parmeńska oczywiście. Wielkość dużego talerza, można dobrze podjeść, nie jest to wprawdzie dryblas z biesiadowej, ale powiedzmy uczciwie...pizza z biesiadowej nie umywa się do placków z MV czy MI. Panna cotta niezła, ale w MI dają lepszą, bardziej budyniową (nie wiem czy to wada czy nie, ale mi bardziej smakowała). Wszystko podane jak trzeba, smaczne, świeże. Niestety nie posiadają risotto, które ja uwielbiam wiec tu ode mnie minus.

Ceny - Gdybym dzisiejszy rachunek zapłacił w filii na Chmielnej, to może jego wysokość nie bolałaby tak bardzo niż tu w Titanicu. ZDECYDOWANIE za DROGO. Drożej niż w wielu znajomych mi włoskich knajpkach warszawskich. Chociaż jest też dobra strona wysokich cen w takich lokalach, o czym mogłem się przekonać właśnie dzisiaj. Otóż w pewnym momencie do lokalu weszło dwóch podpitych i dość głośnych lumpów, żeby, jak to powiedzieli przy wejściu, wypić browara w restauracji. Nasmrodzili ekstra-mocnymi z odorem przetrawionego jabola, przeklinali, gały im wylazły i coś głośno komentowali jak wysysałem mule z muszli, najwyraźniej uznali mnie za dziwaka i niewiele brakowało a któremuś bym w trąbę przywalił :peace: . Nie mogłem się doczekać momentu, kiedy będą musieli zapłacić 20 zeta za dwie szklanki piwa. I stało się, mało ich szlag nie trafił a mnie z satysfakcją cisnęło się na usta: i bardzo dobrze wam tak.


Należy mieć nadzieję, że trzecia włoska knajpka w Piasecznie zwiększy konkurencyjność i lokale zaczną się bić o klienta nie pozwalając sobie na "skuchy" w menu i obniżą ceny aby ściągnąć do siebie klientów lub tak jak to się dzieje już w MI opracują programy lojalnościowe dla stałych klientów i tym ich zachęcą do powrotów.

Może w MI wprowadzą mule do menu to będzie łatwiej się decydować. Dla mnie MV ze względu na ceny odpada jeśli chodzi o rodzinne wypasione obiadki włoskie, ale na mule czy poszczególne punkty z menu przy zastrzykach dodatkowej gotówki na pewno będę wpadał. I na pizzę też.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Mela Verde w Piasecznie

Postautor: yo!anna » pt maja 21, 2010 7:24 am

witam,

My też się wybraliśmy wczoraj wieczorem do Mela Verde. Oprócz nas był tylko jeden stolik zajęty. Wystrój bardzo ładny. Od samego wejścia byliśmy już pod opieką bardzo miłego młodego kelnera. Nie jesteśmy wielkimi smakoszami (i chadzaczami po restauracjach), choć mój mąż potrafi być wybredny. Zamówiliśmy sałatkę z kurczakiem marynowanym - bardzo nam smakowała, kurczak super mięciutki i jak najbardziej do zjedzenia. W międzyczasie zamówiliśmy pizzę i jak sałatka dobiegała końca kelner przyszedł zapytać, czy kucharz ma już robić pizzę. Pizza super. Ciasto rewelacyjne. Mój wybredny mąż także ją pochwalił. W momencie, gdy dostaliśmy kartę na deser, od razu kelner powiedział, czego nie ma (denerwujące jest w niektórych knajpach, jak się coś wybierze i przy zamówieniu okazuje się, że tego nie ma). Deser czekoladowy biszkopt z bitą śmietaną oraz panna cota. Pierwszy dość mały ;-), ale smaczny, drugi mi się na szczęście trafił - bardzo dobry, choć ja chyba pierwszy raz w życiu to jadłam :lol:
Całość na duży plus. Rzadko zostawiam napiwki, wczoraj był jak najbardziej zasłużony.
Tylko wszystko to początek, mało klientów i można skakać wokół jednego (obsługując go i szykując tylko dla niego), ciekawi mnie jak będzie (o ile będzie, gdy knajpa będzie pełna).
Ciekawostki o Araracie i Wschodniej Turcji
www.ararattrek.pl

Podróżowanie pieszo i na rowerze
www.trekandbike.pl
Awatar użytkownika
yo!anna
 
Posty: 43
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 3:46 pm

Restauracja Mela Verde Piaseczno

Postautor: smog » pn mar 14, 2011 1:56 pm

Odkryłem dla siebie.
Przyjemny wystrój, coś jak taras toskańskiej willi. Obsługa bez zarzutu, przyjazna dzieciom i ich wybrykom. To chyba czują wszyscy, bo rodzin pełno. Tu uwaga - brak menu dla dzieci, choć jednej potrawy. Choć frytki domowej roboty.

Pizza - bardzo dobra. Jak dla mnie - najlepsza w P-nie. Bardzo bliska tej oryginalnej we Włoszech.
Kluchy - dobre

Trochę doskwiera potrawom zbyt mała ilość ziół. W pizzy już troszkę mi tego brakowało ale duża ilość składników przykrywa ten brak należycie. W kluchach już było trochę nudno np. krewetki wyszły mało aromatyczne (trochę więcej tymianku i byłoby dobrze).

Ceny mogłyby być niższe...

Poza tym byłem 3 razy w ostatnich 2 tyg, i jeszcze tam zajrzę.
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm

Re: Restauracja Mela Verde Piaseczno

Postautor: Nela » pn paź 24, 2011 5:14 pm

Witam serdecznie

Mialam przyjemnosc spedzic mily sobotni wieczor razem z mezem i siostra w Mela Verde.Miejsce to rozni sie znacznie od miejscowych sieciowek, obsluga na sali jest zyczliwa i kompetentna.Wystroj sali pozwala nam poczuc sie jak w prawdziwej wloskiej knajpce ,dodatkowego uroku dostarcza wloska muzyka i rozpalone swiece tworzace romantyczny nastroj :)

Przejdzmy do najwazniejszej rzeczy w restauracji,czyli jedzenia:)Na poczatek zamowilismy carpaccio z tunczyka,mule w sosie pomidorowym i salatke z marynowanym kurczakiem.Carpaccio wysmienite,cienkie plastry tunczyka,skropione swiezym sokiem cytrynowym.Dodatkowym atututem tej przystawki byl swiezo mielony pieprz.Muszle tez niczego sobie,gesty,aromatyczny sos plus ciepla buelczka.Salatka smaczna i ladnie podana.
Nastepnie zdecydowalismy sie na dorade,makaron ze szpinakiem i suszonymi pomidorami i pizze raffinata.I znowu nie mamy sie do czego przyczepic.Dorada soczysta i miekka polana sosem z wyczuwalna nuta bialego wina,makaron al dente z super polaczeniem bialego wina,szpinaku ,czosnku i szuszonych pomidorow.Pizza na cienkim ciescie,dobrej jakosci mozzarella i prawdziwa szynka parmenska.Do tego swieza rukola i tarty parmezan,palce lizac:)

Jedynym minusem Naszej wizyty byl fakt,ze w restauracji w sobotni wieczor bylo bardzo duzo osob,co czasami przeszkadza w swobodnej konwersacji przy stoliku.Mimo tego na przystawki i drugie dania nie czekalismy zbyt dlugo.
Ceny jak na Piaseczno troszke wysokie,ale nie oszukujmy sie..za jakosc jedzenia trzeba zaplacic:)Osobiscie polecam i na pewno bedziemy wracac.
Wychodzac z restauracji otrzymalismy od kelnerki ulotke informujaca,ze mozna zamowic jedzonko z dowozem.
Nela
 
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 24, 2011 3:29 pm

Re: Restauracja Mela Verde Piaseczno

Postautor: stentonik » pn paź 24, 2011 5:23 pm

Uuu, do Mela Verde bida chyba zawitała, skoro sobie autopromocję urządzają. Nela, w helloweenowej promocji dostajesz od nas jedną szansę i masz czas do jutra napisać jak jest naprawdę, przedstawić się ładnie i liczyć, że zapomnimy tę gafę z Twojej strony.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Re: Restauracja Mela Verde Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn paź 24, 2011 5:31 pm

carpaccio z tunczyka,mule w sosie pomidorowym i salatke z marynowanym kurczakiem... dorade, makaron ze szpinakiem i suszonymi pomidorami i pizze raffinata, rukola i tarty parmezan

Tiaaaa...
W ten sposób wszyscy najedli się do syta! I zebrano jeszcze dwanaście koszy resztek chleba i ryb, choć w posiłku tym brało udział około pięciu tysięcy samych tylko mężczyzn – nie licząc kobiet i dzieci.

Tyle słów ewangelicznych na dzisiejszą uroczystość.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Nela » pn paź 24, 2011 6:04 pm

Panowie,wyrazilam na forum swoja opinie na temat restauracji,ktora odwiedzilam.Mozecie sobie myslec co chcecie,Wasze prawo.Nie zycze jednak sobie takich slow jak w wypowiedzi Pana Stentonika.Zycze milego wieczoru i wiecej dystansu..pozdrawiam.
Nela
 
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 24, 2011 3:29 pm

Następna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości