Podtopienia w Mysiadle, Zamieniu i Zgorzale

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Podtopienia w Mysiadle, Zamieniu i Zgorzale

Postautor: Marcin KANIA » pn cze 07, 2010 3:28 pm

Podtopienia w Mysiadle, Zamieniu i Zgorzale

W nocy z 3 na 4 czerwca doszło do podtopienia osiedli, domów i punktów usługowych w Mysiadle, Zamieniu i Zgorzale. Silne opady deszczu trwające od wczesnych godzin wieczornych do późnej nocy oraz burza spowodowały również wystąpienie z brzegów rowów melioracyjnych i stawu rekreacyjno – wędkarskiego w Mysiadle. Akcją zarządzało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Razem z kierownictwem urzędu oraz Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego (GCZK) koordynowałem część działań na terenie naszej gminy. GCZK dostarczyło na moją prośbę m.in. piach i worki do zabezpieczenia obiektów, pompy, beczkowozy. W sumie przywieziono kilkadziesiąt ton piachu i wydano kilkanaście tysięcy worków. W akcji uczestniczyli mieszkańcy, wolontariusze, Strażacy Państwowej Straży Pożarnej, Strażacy z OSP m.in. z powiatu piaseczyńskiego, garwolińskiego i żyrardowskiego oraz firmy P.U. HETMAN Sp. z o.o., "Jarper" Sp. z o.o., SKR z/s w Starej Iwicznej, LESZNOWOLSKIE Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. oraz PGE Dystrybucja Warszawa - Teren Sp. z o.o. Rejon Energetyczny Jeziorna. Składam najserdeczniejsze wyrazy podziękowania za olbrzymi wkład pracy wniesiony w ratowanie ludzi i ich mienia.

Pozdrawiam

ps. podobnie było na terenie całej gminy, na 96h akcji spałem łącznie 16h.
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » pt cze 11, 2010 12:11 am

Niezbędne informacje dla osób dotkniętych przez podtopienia

oraz

Zasady udzielania pomocy dla wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku podtopienia

już na Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło, Zamienie, Zgorzała

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » sob sty 15, 2011 1:13 pm

Powiatowe Centrum Ratownictwa i Zarządzania Kryzysowego

W związku z sygnałami o lokalnych podtopieniach podaję bezpośredni kontakt do Powiatowego Centrum Ratownictwa i Zarządzania Kryzysowego, dyżur całodobowy: tel. (22) 737 07 63 oraz bezpośrednie kontakty do Gminnego Sztabu Kryzysowego: Ryszard Swatek, tel. 505 944 928 lub 793 036 555, Bogusław Dąbrowski, tel. 601 395 703, Sołtys Mysiadła, tel. 502 277 529 lub (22) 711 08 60, Sołtys Zamienia, tel. 509 352 550, Sołtys Zgorzały tel. 693 144 923. Wszyscy, którzy potrzebują pomocy mogą również kontaktować się ze mną pod numerem telefonu 694 640 431 lub za pośrednictwem e-maila: radny.kania@interia.eu

http://www.piaseczno.pl/649-4b7267202a947.htm

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » ndz sty 16, 2011 8:59 pm

Numery telefonów awaryjnych LPK z/s w £azach

Niniejszym informuję, że wszelkie uwagi i awarie związane z dostawą wody i odbiorem ścieków należy zgłaszać do LPK z/s w £azach pod nr tel. (22) 757 94 32 oraz pod numer 504 012 051 w godzinach pracy, czyli 8.00 - 16.00. Awarie instalacji wodnej pod nr tel. 502 326 554 w godzinach 8.00 - 16.00. Awarie, które wystąpią poza godzinami pracy LPK, należy zgłaszać do ekip konserwatorów: w dniach od 01 do 10 każdego miesiąca pod nr. tel. 504 012 052, w dniach od 11 do 20 każdego miesiąca pod nr. tel. 504 012 053, w dniach od 21 do końca każdego miesiąca pod nr. tel. 502 326 554.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » ndz lut 06, 2011 9:39 am

W nawiązaniu do licznych e - maili dot. udostępnienia w wersji elektronicznej RAPORTÓW uprzejmie informuję, że w dniu 13.12.2010 r. oraz 07.01.2011 r. zwróciłem się z wnioskiem do Urzędu Gminy Lesznowola w/s udostępnienie na stronie internetowej Urzędu Gminy Lesznowola Raportu zawierającego w swej treści:

- katalog urządzeń melioracji wodnych podstawowych i szczegółowych;
- długość urządzeń wodnych;
- stan techniczny urządzeń wodnych

oraz raportu dotyczącego potrzeb realizacji zadań z zakresu konserwacji rowów, melioracji, drenażu, bieżącego utrzymania i wykonania odwodnienia dróg.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » ndz lut 06, 2011 9:41 am

Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne mówi:

Szanowni Państwo, gospodarowanie wodami reguluje ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne. Urządzenia melioracji wodnych dzielą się na podstawowe oraz szczegółowe. Do urządzeń melioracji wodnych podstawowych na terenie naszej gminy zalicza się m.in.: rzekę Raszynkę, rzekę Utratę i kanał piaseczyński. Urządzenia te stanowią własność Skarbu Państwa i są zarządzane przez Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie jako zadania z zakresu administracji rządowej zlecone Marszałkowi Województwa Mazowieckiego. Do urządzeń melioracji wodnych szczegółowych na terenie naszej gminy zalicza się m.in.: rowy, przepusty, rurociągi, stawy. Utrzymywanie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych należy do zainteresowanych właścicieli gruntów, a jeżeli urządzenia te są objęte działalnością spółki wodnej - do tej spółki.

http://www.integrum.wroclaw.pl/ustawy_p ... _wodne.pdf

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » ndz lut 06, 2011 9:42 am

Wizja lokalna w związku z podtopieniami

W nawiązaniu do mojego wniosku uprzejmie informuję, że na początku lutego 2011 r. na terenie inwestycyjnym firmy Sando Inmobiliaria Polska Sp. z o.o. w Mysiadle odbyła się wizja lokalna z udziałem pracownika Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Lesznowola, przedstawiciela firmy Sando Inmobiliaria Polska oraz moim. W czasie jej trwania stwierdzono niedrożne rowy melioracyjne, zastano zarwane i niedrożne przepusty w ciągu strategicznego dla Mysiadła rowu B-4 odprowadzającego wody z Zamienia, Zgorzały i Mysiadła (w tym również rejonu ul. Gogolińskiej). Ponadto na przedmiotowym terenie z uwagi na niedrożność rowów oraz zarwanych i niedrożnych przepustów utworzyły się wielkie rozlewiska. Podczas przeprowadzonej wizji sporządziłem dokumentację fotograficzną. W związku z zaistniałą sytuacją postanowiono w trybie pilnym zobligować firmę Sando Inmobiliaria Polska do udrożnienia rowów, przepustów i ich naprawy. Kosztorys w/w prac przygotuje Referat Inwestycji Urzędu Gminy Lesznowola pod nadzorem którego zostaną te prace wykonane.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » ndz lut 06, 2011 10:56 am

Budowa zbiornika retencyjnego na terenie dawnego KPGO w Mysiadle

Uprzejmie informuję, że zwróciłem się wnioskiem do Urzędu Gminy Lesznowola w/s przedstawienia aktualnych informacji związanych z budową zbiornika retencyjnego na terenie dawnego KPGO/EKO w Mysiadle. Jednocześnie wnioskowałem o przedstawienie dotychczas podjętych działań w przedmiotowej sprawie oraz najbliższych zamierzeń inwestycyjnych w tym zakresie.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » ndz lut 06, 2011 11:42 am

Przypomnę, że o budowę zbiornika retencyjnego wnioskowałem w dniu 1 września 2010 r. Pragnę poinformować, że "Budowa zbiornika retencyjnego w Mysiadle" ujęta jest również w Planie Odnowy Miejscowości MYSIAD£O.

http://sendfile.pl/27668/MYSIAD...LO_PL ... O%A6CI.pdf

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » ndz lut 06, 2011 8:38 pm

Zapytanie do posłów RP w/s podtopień i komunikacji na terenie powiatu piaseczyńskiego

Uprzejmie informuję, że zwróciłem prośbą do posłów z Okręgu wyborczego nr 20 o przedstawienie dotychczas podjętych działań w zakresie rozładowania natężenia ruchu komunikacyjnego na terenie powiatu piaseczyńskiego (w tym rozwiązań ponadlokalnych, oraz dotyczących PKP i linii siekierkowskiej). Poprosiłem również o informację jakie działania zostały podjęte by zapobiec wysokiemu stanowi wód gruntowych, czego skutkiem są bardzo liczne podtopienia na terenie powiatu piaseczyńskiego. Interesowało mnie również, co zostało zrobione przez posłów by zapewnić regularną konserwację urządzeń melioracji wodnych podstawowych na terenie naszego powiatu.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » pn lut 07, 2011 10:41 pm

W dniu dzisiejszym przeprowadziłem wizję na części rowu B-4 (odcinek ul. Agrestowa - ul. Puławska) oraz dodatkowo skontrolowałem system kanałów deszczowych na terenie dawnego terenu KPGO w Mysiadle. Stwierdziłem m.in. osuwanie skarp, niedrożne studnie i kanały deszczowe odprowadzające wody z terenu dawnego KPGO, słabą drożność kanału deszczowego? odprowadzającego wody ul. Topolowej, podmyty witacz i etc. W związku z negatywnym wynikiem mojej kontroli, skontaktowałem się z Panią Wójt oraz Referatem Inwestycji, wnioskując o natychmiastowe podjęcie działań. Otrzymałem zapewnienie, że stosowne działania zostaną podjęte.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » pt lut 11, 2011 4:39 pm

świetne wieści dla mieszkańców rejonu ul. Gogolińskiej. Jest zgoda PKP PLK S.A na wejście w teren kolejowy. Prace ruszą wkrótce. Przypomnę, że zwróciłem się w dniu 13 stycznia 2011 r. z wnioskiem do PKP PLK S.A. w/s zlikwidowania nielegalnych wysypisk śmieci, udrożnienia zaniedbanych rowów melioracyjnych odprowadzających wody opadowe z torów na wysokości Zgorzały, Mysiadła i Nowej Iwicznej oraz na wysokości ul. Gogolińskiej w Mysiadle (linia kolejowa nr 8).

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » sob lut 12, 2011 9:52 am

Dodatkowy kontakt do Gminnego Sztabu Kryzysowego - 508 493 789

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » pt lut 18, 2011 3:45 pm

Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » pt lut 25, 2011 11:52 pm

Kontrola utrzymania rowów i melioracji w Zamieniu i Zgorzale

Uprzejmie informuję, że przeprowadziłem kontrolę stanu utrzymania rowów w Zamieniu i Zgorzale. Kontrola obejmowała rejon ul. Dawidowskiej w Zgorzale/Zamieniu oraz rejon ulic: Arakowej, Waniliowej, Bakaliowej, Błędnej i Zakładowej w Zamieniu. W czasie kontroli stwierdziłem, że część rowów melioracyjnych jest niedrożna. W związku z wynikiem kontroli wystąpiłem z wnioskiem o natychmiastowe podjęcie działań zmierzających do ich całkowitego udrożnienia. Jednocześnie informuję, że w nawiązaniu do mojego wniosku Zarząd Dróg Powiatowych w Piasecznie w okresie letnim odtworzy przydrożne rowy wzdłuż dróg powiatowych, w tym rowy przy ul. Dawidowskiej w Zamieniu.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron