WYBORY SAMORZĄDOWE 2010

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Postautor: tvpiaseczno » pn lis 22, 2010 2:15 pm

Bardziej czytelne
Oficjalne wyniki wyboru radnych do Gminy Piaseczno
Okręg NR1
HUBL ANDRZEJ
NOWOCIN-KOWALCZYK KATARZYNA
OB£OZA PIOTR
OR£OWSKA GRAżYNA
SZWEYCER ELżBIETA MARIA
WIERZCHOWSKI JÓZEF
WOŹNIAK MAGDALENA
żEGLIńSKI JACEK STEFAN

Okręg NR2
BOROWSKA TERESA
DUDEK KRZYSZTOF JAN
MATKOWSKA BOżENA
MIZERSKI ANDRZEJ
MUCHA ZBIGNIEW
PUTKIEWICZ DANIEL
WYSOCKA-JOńSKA DOROTA

Okręg NR 3
KACZOROWSKI WOJCIECH
KALICIńSKA HONORATA
KAMIńSKI £UKASZ DANIEL
K£OS DOROTA
KRZYżEWSKA HANNA
ROS£ON ANTONI
S£OWIK MARIUSZ
SWAT ANDRZEJ
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » pn lis 22, 2010 2:21 pm

Ponawiam pytanie.

Z jednego z obwodów, nie ma jeszcze wyników (Obwód nr 11, Przedszkole nr 4, ul. Fabryczna 13, Piaseczno)
http://wybory2010.pkw.gov.pl/obw/pl/141 ... ba7b5.html


Skąd macie więc oficjalne wyniki ?
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: Radow » pn lis 22, 2010 2:29 pm

sanchez pisze:Ponawiam pytanie.

Z jednego z obwodów, nie ma jeszcze wyników (Obwód nr 11, Przedszkole nr 4, ul. Fabryczna 13, Piaseczno)
http://wybory2010.pkw.gov.pl/obw/pl/141 ... ba7b5.html


Skąd macie więc oficjalne wyniki ?


Nie ma równiez 17 z okręgu 2 i 18 z okręgu 3.
Radow
 
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:36 pm

Postautor: Krzysztof Dynowski » pn lis 22, 2010 2:36 pm

Radow - tego się nie liczy na zasadzie "kto ma najwięcej", tylko zależnie od tego, ile wzięła cała lista i jak to się potem podzieli.

A oficjalne mogą sie brać z tego, że w Gminie w Piasecznie protokoły z wymienionych Komisji już są, ale PKW jeszcze nie odświeżyła strony.

EDYTA:

PO - 10 mandatów
PiS - 3
Centrum - 3
Klub Rozwoju - Słowik - 3
NGNP - Dąbek - 2
NSiK - 2

Paradoksalnie, jak się wszyscy "pozostali" dogadają, to PO jest w opozycji Smile

Ale z drugiej strony, zdecydowanie łatwiej jest Platformie pozyskać "kogokolwiek" do współpracy i mieć 12 czy 13 osobową koalicję.

Zwłaszcza, jeśli jedna z grup z Gminy z tymi 2 lub 3 mandatami tu będzie miała jednocześnie kogoś w powiecie, żeby i tam skleić koalicję :)
Ostatnio zmieniony pn lis 22, 2010 2:44 pm przez Krzysztof Dynowski, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: Radow » pn lis 22, 2010 2:53 pm

Krzysztof Dynowski pisze:Radow - tego się nie liczy na zasadzie "kto ma najwięcej", tylko zależnie od tego, ile wzięła cała lista i jak to się potem podzieli.


I wszystko jasne.
Nadzieja umarła :-)
Radow
 
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:36 pm

Postautor: Loxia » pn lis 22, 2010 2:56 pm

ale czy to nie znaczy, że będziemy mieli metro w najbliższej dającej się przewidzieć przyszłości? :shock:
Magda
+ bąble
Awatar użytkownika
Loxia
 
Posty: 134
Rejestracja: pt mar 05, 2010 2:18 pm

Postautor: Karla » pn lis 22, 2010 2:58 pm

Jakoś nie widzę możliwości zawiązania komitywy "kontra PO". Zwłaszcza, że są komitety, którym zdecydowanie bardziej po drodze z PO niż np. z lubem Rozwoju czy PiS.
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: AsgAarD_xxx » pn lis 22, 2010 4:39 pm

A ja dodam tylko, że jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku i dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos.
Do rady się co prawda nie dostałem, ale listę w jakiś tam sposób wspomogłem, dzięki czemu radnym z NSiK został trener Krzysztof Dudek. Z czego się zresztą niezmiernie cieszę, bo to swój chłop i na pewno zadba o piłkę nożną (czyli to, na czym mi najbardziej zależy).

PS: Takiego zwycięstwa PO to nawet w największych koszmarach się nie spodziewałem :shock: . To tylko pokazuje, że nawet w wyborach samorządowych głosuje się nie na ludzi, a na szyld partyjny. Dramat.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kacperek » pn lis 22, 2010 4:48 pm

tvpiaseczno pisze:Oficjalne wyniki wyboru radnych do Gminy Piaseczno
Okręg NR1
HUBL ANDRZEJ
NOWOCIN-KOWALCZYK KATARZYNA
OB£OZA PIOTR
OR£OWSKA GRAżYNA
SZWEYCER ELżBIETA MARIA
WIERZCHOWSKI JÓZEF
WOŹNIAK MAGDALENA
żEGLIńSKI JACEK STEFAN

Okręg NR2
BOROWSKA TERESA
DUDEK KRZYSZTOF JAN
MATKOWSKA BOżENA
MIZERSKI ANDRZEJ
MUCHA ZBIGNIEW
PUTKIEWICZ DANIEL
WYSOCKA-JOńSKA DOROTA

Okręg NR 3
KACZOROWSKI WOJCIECH
KALICIńSKA HONORATA
KAMIńSKI £UKASZ DANIEL
K£OS DOROTA
KRZYżEWSKA HANNA
ROS£ON ANTONI
S£OWIK MARIUSZ
SWAT ANDRZEJ


Kilka nowych osób z Putkiewiczem na czele (całe szczęście, że jest), a reszta to ROZPACZ! Przecież do Rady dostały się prawie te same osoby, które były. Po jakiego grzyba w tej Radzie Słowik? Gdzie te zmiany? Niech jeszcze dostanie się na burmistrza Zalewski, to będzie przez kolejne lata "sielanka", jaką mieliśmy do tej pory. Niech się teraz ludzie nie dziwią, że przez kolejne lata, będzie tak jak było do tej pory.

:rozpacz:
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Postautor: Jaksa » pn lis 22, 2010 6:49 pm

Według moich obliczeń najwięcej głosów do Rady Powiatu z pierwszego okręgu otrzymali:

Krawczyński £ukasz PO
Obłąkowska-Kubiak Katarzyna PO
Leniec Jerzy PiS
Dąbek Jan - Nasza Gmina Nasz Powiat
Rasiński Włodzimierz PO
Zalewski Józef Centrum
Wójcik Wiesław PiS
Słowik Marianna Klub Rozwoju

Proszę nie traktować tych nazwisk jako ostatecznych.

Update:


PO może liczyć z 1 okręgu na 4 mandaty, PiS, Klub Rozwoju, Centrum i Nasza Gmina Nasz Powiat po jednym.

Wszystko liczyłem na podstawie wyników, które są na stronie PKW. Najprawdopodobniej nie są to ostateczne wyniki. Dla zainteresowanych obliczenia wg systemu d'hondta na privie.
Ostatnio zmieniony pn lis 22, 2010 8:12 pm przez Jaksa, łącznie zmieniany 1 raz
Jaksa
 
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 07, 2010 9:50 pm

Postautor: martuchaaaa » pn lis 22, 2010 7:45 pm

Jaksa pisze:Według moich obliczeń najwięcej głosów do Rady Powiatu z pierwszego okręgu otrzymali:

Krawczyński £ukasz PO
Obłąkowska-Kubiak Katarzyna PO
Leniec Jerzy PiS
Dąbek Jan - Nasza Gmina Nasz Powiat
Rasiński Włodzimierz PO
Zalewski Józef Centrum
Wójcik Wiesław PiS
Słowik Marianna Klub Rozwoju

Proszę nie traktować tych nazwisk jako ostatecznych.


A czy ktoś wie kiedy będą podane listy osób, które będą należeć do rady powiatu?? i gdzie można to sprawdzić?
martuchaaaa
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 8:39 am

PECHOWA KANDYDATKA Z KONSTANCINA

Postautor: weronika » pn lis 22, 2010 8:24 pm

Agitowała nie tu gdzie startowała. Znali ją wszyscy sąsiedzi, niektórzy nawet zmieniali meldunek, by oddać głos na swoją kandydatkę na radną gminy Konstancin-Jeziorna. Bogna Janke zyskała 17 głosów. Machina wyborcza nie zadziałała? Nie, po prostu kandydatka prowadziła kampanię nie tam gdzie powinna. - Prowadziłam kampanię na terenie, który nie należy do mojego okręgu wyborczego. Straciłam czas i pieniądze oraz - co dla mnie jest najbardziej bolesne - wiarygodność - pisze na stronie "Konstancin24".

Obrazek

Sąsiedzka inicjatywa. Takiego startu w politykę nie życzyłby sobie nikt. A zaczęła ambitnie - za własne pieniądze, wśród sąsiadów. Kandydatka Porozumienia Obywateli Konstancina-Jeziorny miała swój własny program, oddanych przyjaciół. - Przekonywałam ludzi do zagłosowania na mnie, a potem nie znaleźli mnie na liście, którą dostali w lokalu wyborczym. To jakiś koszmar - pisze. Nowe granice. Oczywiście nikt kandydatki nie skreślił. Po prostu - o czym nie wiedziała - we wrześniu zmieniono granice okręgów wyborczych. Jej osiedle znalazło się w okręgu 2. Janke pozostała w 1-szym. Informację podano w "Obwieszczeniu Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna z dn. 27.09.2010".
– W tytule nie ma słowa o zmianie granic okręgów wyborczych, które były takie same od lat. Wydaje się, że o tak ważnej rzeczy można było poinformować w lepszy sposób – mówi "życiu Warszawy" Janke.

Wina komitetu. Całą winę bierze na siebie komitet wyborczy, z którego startowała pechowa kandydatka. – Przez niedopatrzenie skierowaliśmy panią Janke nie do tego okręgu, co trzeba – mówi "żW" Ryszard Michałek, pełnomocnik wyborczy Porozumienia. Obiecał, że sprawdzi czy zmiana okręgu odbyła się zgodnie z prawem. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie doszło do złamania przepisów. Zmiany granic okręgów można było dokonać do 12 sierpnia 2010 roku. – Rada miasta podjęła taką uchwałę 5 lipca. A więc wszystko odbyło się zgodnie z przepisami – podkreśla Irena Krasnopolska, sekretarz gminy Konstancin-Jeziorna. Dodając, że był to powrót do granic z poprzednich wyborów samorządowych. Dlaczego jednak radni - koledzy z komitetu pani Janke nie poinformowali swojej kandydatki o zmianach? - Nie wiedzieli naprawdę, czy zataili tę informację? - pyta kandydatka. Wygląda na to, że pani Bogna Janke musi poczekać na następne wybory. Najbliższe - do parlamentu. Tu okręgi są znacznie większe.

http://www.tvn24.pl/-1,1683376,0,1,agit ... omosc.html
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: PECHOWA KANDYDATKA Z KONSTANCINA

Postautor: martuchaaaa » pn lis 22, 2010 9:32 pm

jeśli ta pani jest tak ogarnięta, że sama nie wie, który to jej okręg wyborczy to bardzo dobrze dla konstancina, że nie dostała się do rady.
martuchaaaa
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 8:39 am

Postautor: tvpiaseczno » pn lis 22, 2010 9:54 pm

W sobotę przed wyborami obiecałem, że po wyborach ujawnię, którzy kandydaci na burmistrza nie chcieli udzieli udzielić wywiadu dla iTV Piaseczno.
Pierwszym kandydatem, który dostał zaproszenie do studia iTV był Mariusz Słowik. Początkowo odmawiał, bo za wcześnie przed wyborami później nie wyraził zgody ponieważ nie chciał psuć sobie wizerunku, o który tak mocno dbał na słupach energetycznych. Jak wiadomo do spotkania nie doszło.

Kolejnym kandydatem, który dostał zaproszenie był Zdzisław Lis. Pan Lis nawet dostał tematy o których chciałem rozmawiać. Do spotkania nie doszło ponieważ początkowa brak było wolnych terminów w kalendarzu Pana Zdzisława, później pan Lis rozchorował się i wylądował w szpitalu, a po wyjściu nie miał czasu ponieważ wybory tuż tuż a spotkań wiele. Temat dotyczyły głównie jego programu wyborczego oraz zasług dla Piaseczna.

Nie wyraziła zgody na wywiad Pani Rudzińska-Mękal prawdopdobnie z braku czasu na udzielenie wywiadu.Szczegóły nie są mi znane.

Prosiłem także o spotkanie i rozmowę Pana Starostę Jana Dąbka. Był zainteresowany ale niestety nie znalazł chwili czasu na spotkanie przed kamerą.
Po wywiadzie, który został przeprowadzony z Krzysztofem Tarchalskim zacząłem domyślać się, że niektórym po prostu politycznie nie opłaca się ryzykować prezentacji przed kamerą i mieszkańcami. Różnie mogło by się to skończyć.

Dzisiaj po pierwszej turze wyborów mam przyrzeczenie obu kandydatów, Zdzisława Lisa i Józefa Zalewskiego, o gotowości do przystąpienia do debaty telewizyjnej, która następnie będzie prezentowana na stronie iTV Piaseczno.pl Czy do niej dojdzie wszystko zależy od Sztabów Wyborczych kandydatów oraz odwagi stanąć przed kamerą i mieszkańcami. My jesteśmy gotowi przeprowadzić taką debatę jeszcze w tym tygodniu.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » pn lis 22, 2010 10:04 pm

A może z innego powodu nie chcieli ? Ze względu na brak obiektywizmu ?

Wkońcu prowadził Pan program z jednym a kandydatów - o polityce - - Co tam Panie w Polityce ?
Mogli przypuszczać że faworyzowany jest jeden z kandydatów.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron