Odnowiony Plac Piłsudskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: malarczyk » pt lis 19, 2010 12:05 am

Szanowna Pani.
Gmina ma zakaz ustawowy inwestowania w mienie należące do innych. Możemy tylko dotować inwestycje, które zgłoszą nam m.in. Powiat czy też Województwo.
Naruszenie tych przepisów grozi sankcjami. Takie mamy dziwne "prawo" w NASZYM Państwie.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: ola » pt lis 19, 2010 9:52 am

Szanowny Panie,
Daleka jest od namawiania do naruszania prawa, ale z tego co widzę i słyszę to ciągle są tłumaczenie, że to nie należy do nas, ten grunt jest w rękach prywatnych, inny ma kilku właścicieli, albo trwa spór.
Nie wystarczy napisać że to nie nasz teren to nas nie interesuje.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: amasoft » pt lis 19, 2010 10:23 pm

ola racja!
Ta droga (wylot na GK) to moim zdaniem jeden z najgorszych odcinków drogowych w Piasecznie, na którym w dodatku jest bardzo duży ruch. Jak już wielokrotnie pisałem są tam takie dziury, że trzeba bardzo mocno zwolnić (poniżej 20 km/h) żeby nie pourywać wahaczy. Można chyba porozumieć się z zarządcą drogi aby wykonał remont tego, raptem kilkuset metrowego, odcinka...
Pozdrawiam
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: malarczyk » pt lis 19, 2010 10:44 pm

Możemy tylko dotować inwestycje, które zgłoszą nam m.in. Powiat czy też Województwo.
Ja napisałem o możliwości inwestowania Gminy. Wystąpienia do zarządców są słane regularnie. Obwodnicę wyremontowali po 5 latach pisania.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: amasoft » pt lis 19, 2010 11:15 pm

Dziękuję Panu za odpowiedź.
Zarządcy sobie w kulki chyba lecą...
Pozdrawiam
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: mila » pn lis 22, 2010 3:35 pm

malarczyk pisze:ul. 17 Stycznia - wylotówka do Góry Kalwarii należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich. W ramach remontów bieżących jest planowany remont odcinka od 1 Maja do DK79 w 2 kwartale 2011r.
Fontanna jest wyposażona w system umożliwiający uzyskanie milionów kombinacji. Wiosną zostaną zaprezentowane inne kombinacje, które w miarę użytkowania będą urozmaicane.


Byłem w zeszły czwartek z dzieckiem wieczorem zobaczyć fontannę i mimo chłodu było pełno ludzi ( koło 19.00)- był rzeczywiście tylko jeden zestaw sikania ale i tak wszystkie dzieciaki bawiły się przednie - mój chłopak był mokry po 10 min i trudno go było odciągnąć.. :D

latem pewnie będą tłumy dzieci - fajnie że będzie coś lekko odjazdowego w centrum Piaseczna, co ożywi trochę martwe centrum. Sam się przez nią przebiegnę w upalny dzień...

Teraz mogliby się wziąć za park w Piasecznie... A malkontentom od dziurawych dróg - pewnie w części mają rację..ale ta fontanna przyniesie więcej radości wszystkim niż kolejna załatana dziura
mila
 
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 16, 2008 1:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: amasoft » wt lis 23, 2010 2:47 am

mila pisze:ale ta fontanna przyniesie więcej radości wszystkim niż kolejna załatana dziura


Hmmm, nie powiedziałbym... :roll:
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: AsgAarD_xxx » wt lis 23, 2010 8:32 am

amasoft pisze:
mila pisze:ale ta fontanna przyniesie więcej radości wszystkim niż kolejna załatana dziura


Hmmm, nie powiedziałbym... :roll:


Po tłumach przy fontannie i uśmiechach dzieciarni widać, że jest jednak sporo osób, którym się ona podoba.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: amasoft » wt lis 23, 2010 9:06 am

A co mają owe tłumy robić ? Fontanna to rzeczywiście jest atrakcja, jakich mało w Piasecznie. Jest bardzo ciekawa, podobno można utworzyć tysiące kombinacji wodno - świetlnych - czekamy do wiosny.
A czy przyniesie więcej radości niż kolejna załatana dziura - z pewnością, ale nie tym co muszą płacić za naprawy zawieszenia :wink:
Znacie już moje zdanie na ten temat i nie będę się wypowiadał w sprawie dziur w jezdni.

Fontanna też mi się podoba, nawet przyjrzałem się sposobowi montażu dysz i diod - widać że dobrze zostało to zrobione.
Pozdrawiam.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Gdzie jest fontanna?

Postautor: Martin » ndz gru 19, 2010 10:42 am

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kondzior78 » ndz mar 27, 2011 9:37 am

Może jakaś kamera monitoringu by się przydała na placu? Idąc rano przez rynek do kościoła zauważyłem czarne szlaczki na kostce, jakiemuś przygłupowi na motorze ( tak podejrzewam bo są pojedyncze w miare wąskie ślady) się nudziło i spalił gumę rysując długi wywijany czarny ślad. Jeden się znalazł pewnie pojawiać się będą kolejni "mądrzy" z pomysłami.

Wstaw sobie debilu pojazd do domu i narysuj szlaczek na podłodze w salonie!
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Postautor: rozowe okulary » wt mar 29, 2011 10:33 am

czy ktos wie, kiedy fontanna "ruszy" po zimie? Dzieciaki juz nie mogą sie doczekac!!!!!:)
Prywatna świetlica Różowe Okulary
www.rozoweokulary.com
Awatar użytkownika
rozowe okulary
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 6:48 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » ndz kwie 17, 2011 11:20 pm

Podbijam pytanie.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Jaksa » pn kwie 18, 2011 6:01 am

stentonik pisze:Podbijam pytanie.


Otwarcie placu jest planowane na początek maja, więc pewnie fontanna wtedy ruszy.
Jaksa
 
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 07, 2010 9:50 pm

Odnowiony Plac Piłsudskiego w Piasecznie

Postautor: Kowal » pn kwie 18, 2011 7:12 am

Jaksa pisze:Otwarcie placu jest planowane na początek maja, więc pewnie fontanna wtedy ruszy.

Otwarcie placu? To on nie jest jeszcze otwarty? O fontannie głoszą wieści po Piasecznie, że jest uszkodzona.
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron