Odnowiony Plac Piłsudskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: malarczyk » czw lis 04, 2010 9:02 pm

A przy okazji do Karli. - Jakby co, to mogę tanio odstąpić miejscówkę na balkonie. Pierwsze w Polsce widowisko pt. "Mazdy tańczą na lodzie"! - Jestem posiadaczem MAZDY!
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: Jacenty » czw lis 04, 2010 9:10 pm

malarczyk pisze:Zakręt jest wyprofilowany zgodnie z warunkami technicznymi. Przejeżdżam przez Plac Piłsudskiego codziennie i przy prędkości do 60km/h, nawet przy mokrej mawierzchni, samochód trzyma się toru jazdy.


Ktoś wspomniał o postawionym ograniczeniu do 30 km/h.
Jest tam faktycznie?

Poza tym to jest teren zabudowany :roll:
Ale ja tam się nie znam...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: malarczyk » czw lis 04, 2010 9:21 pm

Prędkość widoczna na prędkościomierzu 60km/h, rzeczywista 54km/h. Co do znaku, takiego na Placu nie widziałem.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: ola » czw lis 04, 2010 11:05 pm

malarczyk pisze:Zakręt jest wyprofilowany zgodnie z warunkami technicznymi. Przejeżdżam przez Plac Piłsudskiego codziennie i przy prędkości do 60km/h, nawet przy mokrej mawierzchni, samochód trzyma się toru jazdy.


jeśli jeździ Pan 60km/h to łamie Pan prawo :) i nie wiem czy to jest powód do chwalenia się :)

a tak na serio, to z tym zakrętem faktycznie jest coś nie tak, ja mam auto niskie i trzymające się drogi a wynosi.
Jak spadnie śnieg, to będzie wesoło, pewnie tak jak dziś na Jana Pawła
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: malarczyk » czw lis 04, 2010 11:11 pm

O prędkości rzeczywistej i wskazywanej napisałem wcześniej. Zakręt jest "inny" ze względu na pochylenie nawierzchni od OSP w kierunku Urzędu Gminy. Kolejnym problemem są pojazdy skręcające z Kościuszki w Kościelną. Powoduje to odbijanie na lewy pas i zacieśnianie zakrętu. Wystarczy delikatnie zwolnić, a jak zaczyna wynosić na zewnątrz, dodać troszkę gazu. (oczywiście przy przednim napędzie lub 4WD).
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: malarczyk » czw lis 04, 2010 11:20 pm

W sprawie prędkości nie będę udawał świętego. Zdarza mi się "nagiąć" przepisy ale "Jeśli jest ktoś bez grzechu niechaj pierwszy rzuci kamień". W sprawie dróg w Piasecznie bardziej drażni mnie skrzyżowanie Armii Krajowej z Chyliczkowską, po stronie od Chylic. Ale to droga krajowa i nam zostaje czekanie.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: Karla » pt lis 05, 2010 12:02 am

Mogę potwierdzić - stoi ograniczenie prędkości do 30 km/h.
Niestety, osoby nie znające dobrze miasta i mniej doświadczeni kierowcy mogą tam mieć problemy, doświadczyliśmy tego dzisiaj na własnej skórze.
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: Agnieszka_G » pt lis 05, 2010 7:56 am

A co się stało?

pędzić 60 km przez centrum? :shock:
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: Karla » pt lis 05, 2010 10:03 am

Agnieszka_G jechaliśmy przez miasto, niezbyt szybko (nie było to nakazane 30 km/h, ale zdecydowanie poniżej 50 km/h), samochód typowo miejski, bo Nissan Micra. I zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało - samochód samodzielnie zmienił pas z prawego na lewy.
To ograniczenie prędkości stanowczo ma swoją rację bytu i naprawdę szczerze zachęcam do przestrzegania go.
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: DannyNS » pt lis 05, 2010 11:17 am

W takich miejscach jak to można zastosować wysepki zwalnijące. Nie chodzi mi o tzw."śpiących policjantów", ale szerokie na kilkanaście lub więcej metrów wzniesienie wymuszające zmniejszenie prędkości. W taki miejscu jak to, okolice Kościoła , Rynek-deptak aż się prosi o takie rozwiązanie.
DannyNS
 
Posty: 36
Rejestracja: pn cze 02, 2008 7:53 am

Postautor: Karla » pt lis 05, 2010 11:29 am

Dokładnie tak!
Gorąco polecam wybrać się na zwiedzanie Michałowic w powiecie pruszkowskim - to doskonały przykład dobrego gospodarowania w mieście. Wysepki na większości skrzyżowań, do tego wszędzie czysto, schludnie, elewacje nawet tych małych, starych domów odnowione, trawniki przystrzyżone, boiska szkolne i place zabaw ogrodzone i bezpieczne, stoją kosze na psie kupy. Gmina otrzymała tytuł Mazowieckiej Gminy Roku 2010.
Marzy mi się, żeby Piaseczno wyglądało kiedyś tak, jak Michałowice.
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: stentonik » pt lis 05, 2010 12:14 pm

Karla pisze:Dokładnie tak!
Gorąco polecam wybrać się na zwiedzanie Michałowic w powiecie pruszkowskim - to doskonały przykład dobrego gospodarowania w mieście. .


Jaki przykład? Te górzyste wysepki i bajery w Michałowicach porobili na drogach osiedlowych gdzie nawet nie ma co zwalniać taki mizerny tam ruch :) Wyobrażasz sobie wiceburmistrza Malarczyka jak wpada 60/h na rynkowym zakręcie na takie górzyste rondo i leeeeeci prosto do sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta?

W centrum Piaseczna powinien być dopuszczony tylko ruch lokalny (zresztą nie miało tak być???)

A takie wysepki i ronda jak w Michałowicach to jak najbardziej, ale na ulicach typu Wschodnia, Staszica, Kauna, E.Plater. Pomarzyć...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: pminnesota » pt lis 05, 2010 12:54 pm

stentonik pisze:A takie wysepki i ronda jak w Michałowicach to jak najbardziej, ale na ulicach typu Wschodnia, Staszica, Kauna, E.Plater. Pomarzyć...


Zwłaszcza na Wschodniej, przed Skrzyżowaniem z Kilińskiego, od strony cmentarza. Ile razy już w tym roku debile nie zatrzymywali się na znaku STOP? Kończyło się to kolizją lub wypadkiem. Mieszkam tutaj od roku, a widziałem tego zdecydowanie za dużo. Całe szczęście, że działka po drugiej stronie ulicy, w której ogrodzenie się najczęściej Ci kretyni "mieszczą", jest niezamieszkana...
Awatar użytkownika
pminnesota
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 3:41 pm
Lokalizacja: Ze świata :)

Postautor: malarczyk » pt lis 05, 2010 11:45 pm

DannyNS pisze:W takich miejscach jak to można zastosować wysepki zwalnijące. Nie chodzi mi o tzw."śpiących policjantów", ale szerokie na kilkanaście lub więcej metrów wzniesienie wymuszające zmniejszenie prędkości. W taki miejscu jak to, okolice Kościoła , Rynek-deptak aż się prosi o takie rozwiązanie.

Takie rozwiązanie musi zaakceptować ZTM, który wymusza na gminie dostosowanie warunków technicznych drogi do ich wymagań. Jakiekolwiek "wysepki zwalniające" czy wyniesione skrzyżowania uniemożliwiają ruch składów niskopodłogowych.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: Jacenty » sob lis 06, 2010 6:57 am

Takie rozwiązanie musi zaakceptować ZTM


Dokładnie.Dlatego między innymi usunięto progi spowalniające na Geodetów.

A 30 km/h jest jak byk koło budynku OSP w Rynku.Sprawdziłem wczoraj :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron