Odnowiony Plac Piłsudskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: leny » śr wrz 15, 2010 8:34 pm

Martin pisze:Na razie widzę to miejsce w odcieniach czerni i bieli oraz typowej szarości... Mam nadzieję, że po wybudowaniu fontanny, pojawi się tam również więcej zieleni, chociażby w dużych betonowych donicach, o których wspomniała w swojej wypowiedzi - Agnieszka_G.


Wszystko ok, tylko te donice betonowe jakoś mi nie pasują. Za dużo już tego betonu. Może chociaż drewniane.
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » śr wrz 15, 2010 9:52 pm

Te donice to beda kosze na smieci.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Odnowiony Plac Piłsudskiego w Piasecznie

Postautor: Kowal » czw paź 07, 2010 10:01 am

Zastanawiam się jak będą zachowywały się w zimie, samochody i autobusy na wyremontowanym fragmencie drogi przy Placu Piłsudskiego. Czy nie będzie tam ślizgawki?
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: krawczynskilukasz » czw paź 07, 2010 10:15 am

Pewnie będzie...
Piaseczno światowa stolicą driftu?
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Plac Piłsudskiego w Piasecznie

Postautor: Kowal » czw paź 07, 2010 10:19 am

krawczynskilukasz pisze:Piaseczno światowa stolicą driftu?

Patrząc na ten fragment ulicy, chyba tak będzie i to przestanie być zabawne, jak tylko pojawi się śnieg, lód, a później błoto pośniegowe. Zacznie się ślizgawka oraz wypadki mało wprawionych kierowców. :(
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: krawczynskilukasz » czw paź 07, 2010 10:48 am

zabrakło wyobraźni, poza tym ten zakręt jest źle wyprofilowany. Także wystarczy lekki deszcz i większa prędkość i już wpada się w poślizg. Mi ESP zaskoczyło przy 50km/h
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Karla » śr paź 27, 2010 1:34 pm

Przyjdą śniegi - dowiemy się. Ja też jestem pełna obaw, czy ta kostka nie zamieni się w lodowisko, zwłaszcza, że mieszkam nieopodal. Już parę lat temu bywało, że samochody "przymusowo parkowały" na mojej ścianie. Teraz przyjdzie mi chyba tylko siedzieć na balkonie z miską popcornu i wystawiać punktację za wszystkie toeloop'y i half-flipy. :twisted:
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: AsgAarD_xxx » śr paź 27, 2010 1:36 pm

Tu nawet nie ma dyskusji :). Przecież od razu widac, że zakręt jest źle wyprofilowany, a nawierzchnia nieodpowiednia.
Nawet teraz, gdy droga jest choc trochę wilgotna, w zakręt wjeżdża się takim driftem, że "Need For Speed" się chowa.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » śr paź 27, 2010 1:42 pm

Przyznam się, że odkąd oddali tą trasę to jeszcze nie jechałam i jakoś mi się nie spieszy :P
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: Karla » śr paź 27, 2010 2:45 pm

Jakby co, to mogę tanio odstąpić miejscówkę na balkonie. Pierwsze w Polsce widowisko pt. "Mazdy tańczą na lodzie"! :twisted:
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: Agnieszka_G » czw paź 28, 2010 7:40 am

Autobusy się trzymają nawierzchni, ostro wchodzą w zakręt i nic 8)
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: AsgAarD_xxx » czw paź 28, 2010 10:00 am

Agnieszka_G pisze:Autobusy się trzymają nawierzchni, ostro wchodzą w zakręt i nic 8)


Bo pogoda na razie dopisuje.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » czw paź 28, 2010 10:10 am

bardzo sensowne wypowiedzi na temat placu są tu:

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 401&page=6

że zacytuję dwie:

"Szkoda, że tej kasy nie władowali w zagospodarowanie parku (pomiędzy Chyliczkowską i żeromskiego) - można by naprawdę fajnie to wszystko zorganizować (alejki, latarnie, łąweczki, jeziorko - pomost, duży plac zabaw itd.) - jest to miejsce użytku codziennego. Wydanie natomiast ponad 8 mln na plac + fontanna jest trochę rozrzutnością - tym bardziej, że z niewiadomych powodów ulica, która jest zarazem wylotówką na Zalesie została wyłożona tym samym kamieniem co rynek - a przecież nie będzie pełnić funkcji deptaku..."

"są pilniejsze potrzeby niż fontanna w Piasecznie. Fontanna nie sprawi że będzie się tutaj mieszkać lepiej."


8 milionów na wyborczą pokazówkę, która faktycznie niewiele dla mieszkańców wnosi.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Karla » czw paź 28, 2010 11:14 am

Tulipano_0602 park w Piasecznie to temat tak ciężki, że już parę kadencji go nie udźwignęło. To jest pole nieustannej bitwy między powiatem a gminą i nikt tak do końca nie wie, kto tym powinien zarządzać. A kiedy jeszcze żydzi zgłosili się po dawny hufiec (na terenie parku) i harcerzy wysiedlono, żeby na ich miejscu zainstalować kawiarenkę internetową, namąciło się jeszcze bardziej.
Rynek jako taki powinien być wizytówka miasta i zgadzam się, że powinien wyglądać ładnie. Tylko ktoś nie pomyślał od strony technicznej. Z drugiej strony... tak teraz stoi jak byk ograniczenie do 30 km/h.
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: malarczyk » czw lis 04, 2010 9:01 pm

Zakręt jest wyprofilowany zgodnie z warunkami technicznymi. Przejeżdżam przez Plac Piłsudskiego codziennie i przy prędkości do 60km/h, nawet przy mokrej mawierzchni, samochód trzyma się toru jazdy.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości