Piernik z herbatą

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

Piernik z herbatą

Postautor: Martinelli » śr wrz 22, 2010 10:17 am

jajka, 4
cukier puder, 1 szklanka
olej, 1 szklanka
Miód, 1 szklanka
mąka, 3 szklanki
przpyrawa do piernika, wedle uznania
soda, 1 łyżeczka
proszek do pieczenia, 1 łyżeczka
herbata dilmah ginger and honey, 4 łyżeczki
krem,
mleko, 1 szklanka
cukier, 10 dag
Mąka pszenna, 1 łyżka
mąka ziemniaczana, 1 łyżka
masło, 15 dag
cukier waniliowy, 1 opakowanie
polewa,
polewa czekoladowa, 1 opakowanie

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA
1. Herbatę zalać 1 szklanką gotowanej wody i poczekać aż ostygnie.

Wszystkie składniki oprócz białek wymieszać i dobrze utrzeć. Dodać ubitą pianę z białek i delikatnie wymieszać. Piec około 45 minut w temperaturze 175 stopni C.

Można upiec 3 placki osobno żeby przełożyć je kremem. Nie trzeba wtedy ciąć ciasta :)

2. PRZEPIS NA KREM Z mleka, cukru, wanilii i mąki ugotować budyń. Ostudzić. Dodać masło i ponownie przestudzić.

3. Ciasto przełożyć kremem (może być również krem jak do karpatki). Polać polewą czekoladową. Dla smaku można jeszcze posypać ciasto startą gorzką czekoladą
Martinelli
 
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 11:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Zawodnik » czw wrz 23, 2010 4:14 pm

A jak długo to cudo może postać? Piernik to ja taki wolę, co mocy urzędowej nabierze
"A; E; O; U"
Awatar użytkownika
Zawodnik
 
Posty: 89
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:37 pm
Lokalizacja: Księstwo Zalesiańskie

Postautor: Martinelli » pt wrz 24, 2010 9:59 am

Możesz odstawić na tydzień żeby trochę skruszał :) Generalnie jest naprawdę dobry polecam jak najbardziej. Poza tym ma w sobie herbatkę a tą po prostu uwielbiam. Mam jeszcze parę przepisów na takie cudeńka z herbaty jakby ktoś był zainteresowany. Biorę je z takiego klubu miłośników dobrej herbaty do którego się zapisałem jakiś czas temu. W ogóle to strasznie dużo się dowiedziałem o herbacie stamtąd.
Martinelli
 
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 11:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Zawodnik » pt wrz 24, 2010 10:52 am

Ojojoj to uważaj, bo wiedza wbija w pychę ;)
A poważniej, to zapodał byś jakieś info o formie spotkań itp. To jakaś sekta? :shock:

Dziękuję za odpowiedź.
"A; E; O; U"
Awatar użytkownika
Zawodnik
 
Posty: 89
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:37 pm
Lokalizacja: Księstwo Zalesiańskie

Postautor: richo » pt wrz 24, 2010 4:14 pm

Zawodnik pisze:A jak długo to cudo może postać? Piernik to ja taki wolę, co mocy urzędowej nabierze


Mam przepis na piernik, który musi postać z miesiąc zanim da się pokroić, ale potem rozpływa się w ustach :D Dodatkową zaletą jest to, że można go przechowywać nawet pół roku.
richo
richo
 
Posty: 466
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 2:24 pm
Lokalizacja: z mauej er ;)

Postautor: Martinelli » pn wrz 27, 2010 12:29 pm

Nie to nie jest sekta :) no i nie ma spotkań w realu. to po prostu miejsce w necie. Jeśli jesteś zainteresowany poczytaniem to mogę ci podać adres do strony tego klubu miłośników dobrej herbaty. Ja czerpię dużo wiedzy stamtąd bo jest też blog na którym facet pisze ciekawe rzeczy o herbacie i nie tylko :)
Martinelli
 
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 11:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Zawodnik » pn wrz 27, 2010 7:06 pm

Richo: Jaką daninę należy w zamian złożyć? Może wydolę? ;)

Martinelli: Zapodawaj! Najwyżej Cię zniesławię ;)
"A; E; O; U"
Awatar użytkownika
Zawodnik
 
Posty: 89
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:37 pm
Lokalizacja: Księstwo Zalesiańskie

Postautor: Martinelli » wt wrz 28, 2010 9:58 am

Zawodnik link to po prostu www.klub.dilmah.pl polecam poczytać bloga bo z niego się najwięcej o herbacie dowiedziałem :)
Martinelli
 
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 11:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: richo » śr wrz 29, 2010 12:47 am

Zawodnik pisze:Jaką daninę należy w zamian złożyć? Może wydolę?


Daninę cierpliwości :lol:
Szklanka miodu, sproszkowane: imbir, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa - po pół łyżeczki, szczypta pieprzu, pół kilo mąki, trzy jaja większe, łyżeczka proszku, trzy łyżki wódki, szklanka orzechów tłuczonych utartych z jedną czwartą szklanki cukru.
Miód roztopić z przyprawami, zalać mąkę, póki jeszcze gorący i wymieszać na gładko. Dodawać po jednym jajku mieszając. Proszek do pieczenia rozpuścić w wódce, dodać, następnie orzechy. Całość dokładnie wymieszać, wylać na blachę (wysmarowana masłem i wysypana mąką), wygładzić. Godzina w 180°C i jeszcze pół w 150°C. Po czym przewrócić na lniany ręcznik, aż blacha całkiem wystygnie, najlepiej na noc. Zawinąć dokładnie w ręcznik i czekać ;)
Zapomniałem napisać skąd pochodzi przepis. "Kuchnia Neli", Aniela Rubinstein, str. 304.
richo
richo
 
Posty: 466
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 2:24 pm
Lokalizacja: z mauej er ;)

Postautor: Zawodnik » śr wrz 29, 2010 7:57 pm

Wiesz co, przepis sądząc już tylko po opisie jest git, lecz mam pytania:
-jaka mąka, czy np nie będzie lepsza żytnia i pszenna czy tylko żytnia?
-jaki miód, ulubiony? Czy raczej jednak akacjowy?

:cooking: Przy najbliższej okazji sprawdzę!


DZIęKUJę!
"A; E; O; U"
Awatar użytkownika
Zawodnik
 
Posty: 89
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:37 pm
Lokalizacja: Księstwo Zalesiańskie

Postautor: richo » śr wrz 29, 2010 8:36 pm

Zawodnik pisze:Czy raczej jednak...


Niuanse, poradzisz sobie :)
richo
richo
 
Posty: 466
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 2:24 pm
Lokalizacja: z mauej er ;)


Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości