Odnowiony Plac Piłsudskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: sanchez » śr sie 25, 2010 2:28 pm

Roślinność w połączeniu z bliskością wody zawsze oznacza jedno. Jak nasadzą tam zieleni czy drzew, to możecie być pewni, że sobie i tak z tego cienia nie skorzystacie przez wszędobylskie robactwo i komarzyska :)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: Agnieszka_G » śr sie 25, 2010 7:42 pm

Paweł Dobosz pisze:
Wiem jednak też, że wśród radnych są osoby, które twierdzą, że skoro rewitalizujemy rynek to powinien on być taki, jak kiedyś. A kiedyś (tzn. wtedy, kiedy Plac Piłsudskiego był "prawdziwym" rynkiem, na którym organizowano targi i jarmarki) drzewa na nim nie rosły. A jeśli komuś będzie brakowało na rynku zieleni to może ją zawsze znaleźć na sąsiednim Skwerze Kisiela.

Prawdopodobnie więc ich opcja zwyciężyła.

Jakby nie było, wielka szkoda, że zieleń z Placu Piłsudskiego zniknęła.


"Kiedyś" to ludzie mieli w nadmiarze łąk i lasów, co krok to był jakiś las czy polana.

Dzisiaj w naszym betonowym świecie ludzie walczą o każdy kawałeczek zieleni przy blokach.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: kondzior78 » śr sie 25, 2010 9:23 pm

Może chociaż gołębie nie zasrają nowego rynku jak drzew nie będzie:p
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Postautor: sanchez » śr sie 25, 2010 11:11 pm

Jak ludzie bedą przychodzić karmić "biedne ptaszki" to i tak zasrają. :)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: Agnieszka_G » czw sie 26, 2010 8:03 am

Marneszanse, nasze auto jest zawsze zasrane w Piasecznie :lol: - wiadomo potem gdzie się było :wink:
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: Paweł Dobosz » czw sie 26, 2010 8:09 am

Zajrzałem wczoraj na rynek. Dwa najstarsze i największe drzewa wycięto. Mniejsze (trzy chyba) zostały.
Awatar użytkownika
Paweł Dobosz
 
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 2:24 pm

Odnowiony Plac Piłsudskiego w Piasecznie

Postautor: Martin » czw sie 26, 2010 10:26 am

Paweł Dobosz pisze:zieleń z Placu Piłsudskiego zniknęła.

Szkoda, że w Piasecznie zabudowanym blokami, w centrum miasta wycinana jest zieleń. :(




Dla przykładu podam moje rodzinne miasto Biała Podlaska, w którym rynek kiedyś był zieloną wyspą. Przy planach odnowienia Placu Wolności, również pojawiły się plany wyłożenia całego centrum kostką, wybudowanie fontanny itp. Jednak w odróżnieniu od Piaseczna, pozostawiono dużo zieleni, posadzono bardzo dużo kwiatów, przez co spędzanie czasu w samym centrum miasta, należy do przyjemności.

Obrazek
[na zdjęciu Plac Wolności w Białej Podlaskiej (sierpień 2010)]




Jaka przyjemność, będzie z siedzenia na Placu Piłsudskiego w Piasecznie? Według mnie, ludzie dalej będą woleli posiedzieć w pobliskim i zaniedbanym Parku, niż na odnowionym piaseczyńskim betonowym Placu.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » czw sie 26, 2010 10:59 am

Wyjściem byłyby duże betonowe, ozdobne donice na kwiaty i małe drzewka - wybór takowych jest przeogromny
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: AsgAarD_xxx » czw sie 26, 2010 11:08 am

Nie ma co narzekac przed skonczona robota. Poki co trwa jeszcze ukladanie kostki. Kto wie, moze pozniej pojawia sie nie tylko lawki, ale i troche zieleni.

Mnie natomiast nie bedzie brakowalo drzew, ale jakichs milych knajpek wokol placu, gdzie mozna pojsc, wypic kawe czy piwo i cos zjesc... Niby jest kebab, sushi i buda z chinszczyzna, ale to jakos nie to...
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » czw sie 26, 2010 5:45 pm

No i mozolnie układany wzorek z kostki szlag trafił. Dzisiaj zauważyłem, że rozkopali przez środek i coś układają w ziemi. Może tę studnię będą budowali co ją odkryli archeologowie, tylko po co wcześniej kładli kostkę? :rozpacz:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: AsgAarD_xxx » czw sie 26, 2010 7:44 pm

Hehe pewnie jeszcze ze dwa razy beda zrywali, zeby doprowadzic kanalizacje do okolicznych budynkow albo wode do fontanny ;).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tutomash » czw sie 26, 2010 9:02 pm

stentonik pisze:mozolnie układany wzorek z kostki


wzorek wzorkiem, jak dla mnie to nawet zwykłe układanie kostki przez tą ekipę, która wykonuję tą robotę jest na prawdę bardzo wolne, nie raz widziałem jak układa się kostkę jak dla mnie bardzo powoli to wszystko idzie, pewnie będą jeszcze remontować, aż do wyborów, z resztą nagle zaczęły wyrastać masowo chodniki, a nawet zabrali się za obwodnicę, w końcu do wyborów coraz bliżej :?

AsgAarD_xxx pisze:wode do fontanny

podejrzewam że chyba o to chodzi, pewnie mają problemy z fontanną
mam nadzieję że pojawi się trochę zieleni na placu
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » pt sie 27, 2010 9:07 am

A skoro mowa o wyborach. Ile drzew w Piasecznie zasadzono za czasów jaśnie nam panujących obecnych samorzadowców. A ile wycięto? Bo na pewno wycięto stare drzewa na placu. A czy cokolwiek zasadzono?

Funduje sie nam betonową pustynię. Deweloperka która de facto rządzi miastem betonuje, a żadnej wspólnej, otwartej dla wszystkich, zielonej przestrzeni nie przybywa.
A potem spada deszcz i wszystko płynie, bo woda nie ma gdzie wsiąkać. A ci co są niżej - toną, bo strumienie spływają do nich bo wszechobecnym betonie i asfalcie.

Czy jest chociaż jakis jeden samorządowiec z zamiłowaniem do zieleni?
Chyba nie, skoro sztandarowy plac miasta karczuje sie i betonuje, likwidując zieleń.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: stentonik » pt sie 27, 2010 9:36 am

Zaraz zaraz, a park miejski?. Nie słyszałem, żeby w centrum jakiegoś miasta powiatowego była dżungla. A u nas jest :)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Plac Piłsudskiego w Piasecznie

Postautor: Martin » śr wrz 15, 2010 8:16 pm

Obrazek

Na razie widzę to miejsce w odcieniach czerni i bieli oraz typowej szarości... Mam nadzieję, że po wybudowaniu fontanny, pojawi się tam również więcej zieleni, chociażby w dużych betonowych donicach, o których wspomniała w swojej wypowiedzi - Agnieszka_G.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości