Wojna pod krzyżem w Warszawie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Wojna pod krzyżem w Warszawie

Postautor: Kowal » czw lip 15, 2010 12:19 pm

- Ten symbol polskości i naszej wiary chce usunąć żyd Tusk jeszcze przed sobotnią paradą zboczeńców - tak mówią obrońcy drewnianego krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Czuwają przy nim całe noce...

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,8139133,To_j ... zyzem.html


:shock:

Jestem w szoku po tym co przeczytałem w tym artykule.

:shock:
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: Spartacus 999 » czw lip 15, 2010 12:41 pm

Bo czytasz wyborczą. I dlatego jesteś w szoku :lol:
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Re: Wojna pod krzyżem w Warszawie

Postautor: Roberto » czw lip 15, 2010 2:26 pm

Jestem w szoku po tym co przeczytałem w tym artykule.


Faktycznie, ja co wezmę Wyborczą do ręki to też jestem w szoku :?
Goście nawet nie udają, że informują, oni wyłącznie kreują informację (patrz Geremek z jego faktami prasowymi)
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wojna pod krzyżem w Warszawie

Postautor: Kowal » czw lip 15, 2010 2:40 pm

Wyborczej czytać nie wolno? Media manipulują, ale to że czytam, wcale nie znaczy, że ze wszystkim o czym pisze GW muszę się zgadzać. Jeżeli ktoś nie wierzy redaktorom Wyborczej, to mogą przejechać się pod Pałac Prezydencki i sami przekonają się jak wygląda tam sytuacja.
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: timur » czw lip 15, 2010 7:28 pm

Byłem zobaczyłem i stwierdziłem że mamy kolejne miejsce pielgrzymek.
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

Jest porozumienie ws. krzyża przed Pałacem Prezydenckim

Postautor: Kowal » śr lip 21, 2010 9:09 am

Jest porozumienie ws. krzyża przed Pałacem Prezydenckim: podała Polska Agencja Prasowa. - Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego zostanie przeniesiony do Kościoła Akademickiego św. Anny na Krakowskim Przedmieściu - poinformował Jarosław Bochniarz z Rady Naczelnej ZHR. http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1665891,0, ... omosc.html
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: Tulipano_0602 » czw lip 22, 2010 8:12 am

Jak zwykle tematy zastępcze.

Paru katolibów postawiło krzyż, bo w tym kraju jak się gdzieś postawi krzyż to robi się sprawa nie do ruszenia, media, itp. A to zwykła samowola budowlana. Poza tym Państwo, podobno, neutralne światopoglądowo.

Zamiast zajmować się zapóźnioną energetyką, kryzysem, reformą finansów, gospodarką wodną, przyszłością UE i wyzwaniami jakie rzucają Europie Chiny, nasi politycy będą debatować o krzyżu nielegalnie postawionym w W-wie, w kółko snuć teorie spiskowe na temat wypadku w Smoleńsku, toczyć jakieś IPN-owe debaty historyczne... To łatwiej, nie wymaga też wielkich kompetencji. Tyle że zerowy wpływ na przyszły stan gospodarki i życie obywateli.

W normalnym kraju sprawa byłaby prosta. Postawiono legalnie - niech stoi, nielegalnie - usunąć (najlepiej na koszt tych co postawili).
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: timur » pn sie 02, 2010 9:25 am

Tulipano_0602 pisze:Zamiast zajmować się zapóźnioną energetyką, kryzysem, reformą finansów, gospodarką wodną, ........


Niestety niektórym zależy abyśmy wrócili do średniowiecza, by społeczeństwo było durne i niemyślące.
obyśmy nie wrócili do całowania księży po rękach którzy rządzą tymi wszechpolakami z emeryturką pod krzyżem- a przy okazji dali popis wczoraj gdzie kazali buczeć to barany buczeli pewnie nie wiedząc co to za święto.

Jeszcze pytanko:
Jeżeli na budowie mam okno zabite deskami w formie krzyża to mam organizować msze?
Bo jak ktoś doniesie wszechobecnej inkwizycji o zniszczeniu krzyża to mam przechlapane.
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » pn sie 02, 2010 10:38 am

Szkoda, że symbole takie jak krzyż używa się do walki politycznej...
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Robo_warrior » pn sie 02, 2010 12:24 pm

Jeśli Twój krzyż z desek na budowie nie został poświęcony to dalej masz tam tylko dwie zwykłe zbite deski.

Jak tylko pojawia się temat krzyża, od razu znajdują się fani zjadliwej paplaniny wrogiej Kościołowi i obrażania katolików. Osobiście jestem za krzyżem przy Pałacu, krzyżami w urzędach, szkołach i mieszkaniach. Polska od ponad tysiąca lat jest krajem chrześcijańskim i niech tak pozostanie :!: .
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Postautor: ola » pn sie 02, 2010 12:29 pm

Jak tylko pojawia się temat krzyża, od razu znajdują się fani zjadliwej paplaniny wrogiej Kościołowi i obrażania katolików. Osobiście jestem za krzyżem przy Pałacu, krzyżami w urzędach, szkołach i mieszkaniach. Polska od ponad tysiąca lat jest krajem chrześcijańskim i niech tak pozostanie


Ale zapominasz że ustawowo mamy zapisaną rozdzielność Kościoła i Państwa.
Obie instytucje powinny być od siebie niezależne, aby nie było pokus nacisków tak z jednej jak i z drugiej strony. Aby nie dochodziło do takiej sytuacji, że po pozornym zjednoczeniu po katastrofie Smoleńskiej, mamy teraz "wojnę Polsko- Polską" i jedni stają przeciw drugim.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: mak » pn sie 02, 2010 1:00 pm

ola pisze:Ale zapominasz że ustawowo mamy zapisaną rozdzielność Kościoła i Państwa.
Obie instytucje powinny być od siebie niezależne, aby nie było pokus nacisków tak z jednej jak i z drugiej strony. Aby nie dochodziło do takiej sytuacji, że po pozornym zjednoczeniu po katastrofie Smoleńskiej, mamy teraz "wojnę Polsko- Polską" i jedni stają przeciw drugim.


Dokładnie - zupełnie niepotrzebnie. Też uważam, że Państwo powinno pozostać świeckie i dawać równe prawa wszystkim wyznaniom, a także tym bez wyznania. Wszystko ma swoje miejsce - w tym przypadku powinien być to kościół, nie plac przed "biurem" urzędującego Prezydenta. Do tego te szopki z "komitetem", wartami, etc - normalnie kino za darmo ;).

Najgorsze jednak jest to, że takie tematy zastępcze odwracają uwagę od spraw gosporadczych, czyli tych naprawdę dla nas wszystkich ważnych.
Awatar użytkownika
mak
 
Posty: 110
Rejestracja: wt lip 20, 2010 10:55 pm
Lokalizacja: Złotokłos

Postautor: krawczynskilukasz » pn sie 02, 2010 1:44 pm

Obecnie mamy w Polsce system separacji skoordynowanej Państwa i Kościoła. Pałac Prezydencki to budynek administracji państwowej, siedziba Prezydenta RP. Robienie z tego miejsca ośrodka kultu jest nieporozumieniem.
Każdy ma prawo do wyznawania swojej religii ale należy pamiętać że granicą wolności religijnej są prawa innych obywteli RP.
Ktoś słusznie zauważył, że to wszystko to tematy zastępcze, granie na emocjach i nastawianie jednych przeciw drugim.
Niestety obecnie w Polsce mamy problemy również w Kościele, elity duchowieństwa, nie potrafią na nowo zdefiniować roli Kościoła w nowej rzeczywistości. Sposobem na ewentualną laicyzację naszego społeczeństwa ma być granie na najprostrzych emocjach. To co się działo w Kościołach podczas mszy przed II tura wyborów moim zdaniem było nie doprzyjęcia. Dzielenie Polaków na prawdziwych i nie, było nie fair. Tym bardziej, że z duchowieństwem nie da się dyskutować ponieważ używają argumentów metafizycznych.

Polecam ciekawy artykuł M.środy który ukazał się we Wprost
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: krawczynskilukasz » wt sie 03, 2010 9:36 am

krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: timur » wt sie 03, 2010 12:44 pm

Osobiście jestem za krzyżem przy Pałacu, krzyżami w urzędach, szkołach i mieszkaniach

Jak mogłeś zapomnieć o komórkach na drewno, piwnicach itp. Całkiem popadamy w paranoje.
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron