Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - LIPIEC 2010

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Wybierz najciekawsze zdjęcie miesiąca:

ZDJęCIE 1 - Ił-62M Tadeusz Kościuszko - Pamiętamy...
1
1%
ZDJęCIE 2 - Mroki niepamięci
2
2%
ZDJęCIE 3 - See sea
4
4%
ZDJęCIE 4 - ...nad stawem w Piasecznie
17
15%
ZDJęCIE 5 - Rozlewisko
10
9%
ZDJęCIE 6 - Joga
18
16%
ZDJęCIE 7 - Letni klimat
12
11%
ZDJęCIE 8 - Plac Zamkowy
20
18%
ZDJęCIE 9 - Only one way
30
26%
 
Liczba głosów : 114

Postautor: Schiza » pn lip 12, 2010 11:54 am

Martin pisze:Wśród zdjęć jest również moje, które po zamieszczeniu na typowym forum fotograficznym zostało zjechane od góry do dołu

No właśnie-forum fotograficznym, o ile pamiętam tu mieliśmy się dobrze bawić.

Owszem konstruktywna krytyka jest jak najbardziej potrzebna,żebyśmy mogli wyciągnąć wnioski, ale pisanie :
Martin pisze:Poczuj się jak na ostatnich wyborach prezydenckich, czyli pozostają dwie opcje: nie głosować lub głosować na mniejsze zło, w przypadku zdjęć konkursowych na mniejszego "gniota"...

to po prostu jest nieprzyjemne i mało kulturalne. Nie wszyscy reprezentują wysoki poziom fotograficzny do którego nas przyzwyczaili via, fotomigawka i photozoner, ale wiem że się starają i czekają na konkretny komentarz-co robią nie tak, a co jest ok. Uważam że pisanie w ten sposób tylko zrazi te osoby, mnie na pewno zraziło i to mój ostatni konkurs.

via pisze:Mi brakuje jeszcze jednej możliwości wyboru w ankiecie.... a konkretnie "żadne z powyższych"


nie ma na co głosować to nie głosuj.
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Schiza » pn lip 12, 2010 12:12 pm

ZDJęCIE 1 - Ił-62M Tadeusz Kościuszko – Pamiętamy...
-Gdzie to jest?? Przyjemne kolory, szkoda że tak ogólny kadr, może bliższe ujęcie było by ciekawsze.
ZDJęCIE 2 - Mroki niepamięci
-Takie miejsca robią lepsze wrażenie w mroku, z oświetleniem można by jeszcze powalczyć.
ZDJęCIE 3 - See sea
-Przyznam że miałam problem z rozczytaniem tego zdjęcia..z podpisu wynika że to morze(?)
ZDJęCIE 4 - ...nad stawem w Piasecznie
-Takie zdjęcie już było w konkursie, ten sam kadr, albo bardzo podobny.
ZDJęCIE 5 – Rozlewisko
-Ciekawe chmury-trochę bym obniżyła linię horyzontu żeby było ich więcej, i kontrast trzeba by jeszcze podciągnąć. Ogółem jest ok
ZDJęCIE 6 - Joga
-super kociak, mój też przybiera przedziwne pozy podczas snu :). Fotka przyjemna. Jedyne co mi przeszkadza to ta ucięta łapka na dole.
ZDJęCIE 7 - Letni klimat
-Tu też bym horyzont dała w dół lub w górę i więcej chmur :) , ale to zdjęcie przypomina mi o tym że już lato:)
ZDJęCIE 8 - Plac Zamkowy
-mam wrażenie że podobne zdjęcie też już się pojawiło, ale może to tylko moje wrażenie.
ZDJęCIE 9 - Only one way
-ciekawa perspektywa, kolorystycznie mi się podoba.
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » pn lip 12, 2010 5:55 pm

Iza, masz rację. Chyba pod wpływem upałów i nie działającej sprawnie klimatyzacji w firmie, napisałem słowa/stwierdzenia, które mogły być inaczej odebrane... Jeżeli kogoś uraziłem lub zniechęciłem to przepraszam. Sam jestem amatorem i popełniam bardzo dużo błędów, więc zależało mi na rozpoczęciu rozmowy na temat konkursowych zdjęć. Byłoby miło, gdyby osoby, które znają się na tym i mają większe doświadczenie, napisały kilka słów o każdym z konkursowych zdjęć. Myślę, że autorzy konkursowych zdjęć (wśród nich i ja jestem), chętnie dowiedzą się, co jest nie tak w ich zdjęciach, że niektóre osoby, mają problemy z podjęciem decyzji, na które zdjęcie zagłosować lub czy w ogóle zagłosować.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pn lip 12, 2010 6:52 pm

Amon pisze: Z drugiej strony jakby wrzucał w koło via, fotomigawka i photozoner, to pierwsze miejsca.... zajęte.


Schiza pisze: Nie wszyscy reprezentują wysoki poziom fotograficzny do którego nas przyzwyczaili via, fotomigawka i photozoner,



Martin pisze:Byłoby miło, gdyby osoby, które znają się na tym i mają większe doświadczenie, napisały kilka słów o każdym z konkursowych zdjęć.


No to chłopaki, czekamy na komentarze :bicz:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ola » pn lip 12, 2010 7:09 pm

stentonik pisze:Amon napisał:
Z drugiej strony jakby wrzucał w koło via, fotomigawka i photozoner, to pierwsze miejsca.... zajęte.


Schiza napisał:
Nie wszyscy reprezentują wysoki poziom fotograficzny do którego nas przyzwyczaili via, fotomigawka i photozoner,



Martin napisał:
Byłoby miło, gdyby osoby, które znają się na tym i mają większe doświadczenie, napisały kilka słów o każdym z konkursowych zdjęć.


No to chłopaki, czekamy na komentarze


a ja sobie pomyślałam, ale będzie numer jak oni też przesłali :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » pn lip 12, 2010 7:37 pm

ola pisze:a ja sobie pomyślałam, ale będzie numer jak oni też przesłali


Hehe :) Byłoby śmiesznie, chociaż nie sądzę ;).
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Beata » wt lip 13, 2010 5:50 am

Mój głos oddany na ZDJęCIE 9 - Only one way.
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kowal » wt lip 13, 2010 9:11 am

Mnie rozbawiło zdjęcie 6 - Joga :lol:
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: Ivona » wt lip 13, 2010 9:27 am

Nie znam się, ale mi podoba się zdjęcie nr 7 - Letni klimat.
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tutomash » wt lip 13, 2010 4:48 pm

Mimo, że ta edycja jest słabsza od innych to przynajmniej się odbyła. W zeszłym miesiącu w ogóle nie było konkursu miesiąca.
Podobnie jak Marcin również wziąłem udział w tej edycji, więc chciałbym się dowiedzieć z resztą tak jak wszyscy inni uczestnicy co zrobili źle w swoich zdjęciach, na co zwrócić uwagę następnym razem. Biorąc udział w konkursie wystawiłem swoje zdjęcie na ocenę, komentarz od innych ludzi więc liczę na bogate komentarze. :)

ZDJęCIE 1 - Ił-62M Tadeusz Kościuszko - Pamiętamy...
wydaje mi się, że jest trochę prześwietlone i brakuje kontrastu, milo że autor pamięta o takich wydarzeniach, ale nie podchodzi mi te zdjęcie, jest dobre ale nie podoba mi się

ZDJęCIE 2 - Mroki niepamięci

Zbyt jasne, nieciekawe, powinno być wg mnie więcej gruzu, czegoś co przyciąga uwagę, ale fajnie że jest czarno białe

ZDJęCIE 3 - See sea

ciemne , niewyraźne, po tytule wnioskuje że jest to po prostu ciemne morze, zbyt ciemne nie przyciąga mojej uwagi

ZDJęCIE 4 - ...nad stawem w Piasecznie

£adne zdjęcie, fajny kadr, może za dużo trawy odrobinę do góry bym podniósł, podobają mi się chmury

ZDJęCIE 5 - Rozlewisko

Jedynie co podoba mi się w tym zdjęciu to chmury, niestety reszta jest zbyt ciemna, niewyraźna pewnie było robione w dzień a wygląda jakby zapadał zmrok

ZDJęCIE 6 - Joga

najfajniejsze zdjęcie, przyznam się że zagłosowałem na nie, podoba mi się kicia, szkoda że jest źle skadrowane, ma przyciętą łapkę, autor miał dużo czasu za zdjęcie mógł się bardziej postarać i nie spieszyć się

ZDJęCIE 7 - Letni klimat

zdjęcie podoba mi się przedstawia po prostu letni klimat, przydał by się więcej chmur i kadr do góry ale ogółem nie jest źle.

ZDJęCIE 8 - Plac Zamkowy

Ciekawe miejsce, ale zdjecie nie jest ciekawe, ot zwykłe zdjęcie z tarasu widokowego, niektóre budynki są po przycinane, lepsza była by tu panorama starego miasta, albo panorama w stronę wisły i budującego się stadionu.

ZDJęCIE 9 - Only one way

Ciekawe zdjęcie, mostu który już został sfotografowany już chyba z każdej strony, jak pokazał autor zawsze można znaleźć coś ciekawego, fajne zdjęcie, ciekawy kadr, tak jak ktoś napisał było by lepiej jakby jechał pociąg, podoba mi się perspektywa
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » wt lip 13, 2010 5:04 pm

Odnośnie zdjęcia 6 - to zdjęcie jest według mnie najsłabsze z całego zestawu (bez urazy dla autora). Takie było moje pierwsze wrażenie po obejrzeniu tej serii.
Amputacja łapy bardzo nieprzyjemna.
Centralny kadr przy takich zdjęciach nie pasuje.
Perspektywa najprostsza z możliwych.
No i to tło - koc...

W takich zdjęciach trzeba poszukać fajnej perspektywy, dobrego tła a przede wszystkim zwrócić uwagę, czy nie pocięliśmy biednego zwierzaka na kawałki.
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sylwia » wt lip 13, 2010 5:28 pm

Amon pisze:Odnośnie zdjęcia 6 - to zdjęcie jest według mnie najsłabsze z całego zestawu (bez urazy dla autora). Takie było moje pierwsze wrażenie po obejrzeniu tej serii.
Amputacja łapy bardzo nieprzyjemna.
Centralny kadr przy takich zdjęciach nie pasuje.
Perspektywa najprostsza z możliwych.
No i to tło - koc...


Zgadzam się z Amonem.
Uwielbiam koty, ale według mnie, przyjemniej patrzyło by się na to zdjęcie, gdyby było inne tło, które odznaczało by się od zwierzaczka, a tak wszystko zlewa się w jedno. I jeszcze ucięcie części łapki, ehhh jestem uczulona na tym punkcie...
pozdrawiam
Sylwia

"w życiu piękne są tylko chwile"

zapraszam na mój fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 407
Rejestracja: pt paź 02, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Postautor: Kacperek » wt lip 13, 2010 8:38 pm

Ciężki wybór, ale 3 najciekawsze to: 9, 8, 4.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Postautor: Artur N. » wt lip 13, 2010 11:59 pm

Przy tej edycji nie mogę się zdecydować. Jest więcej czasu na zastanowienie się, więc wrócę tutaj i zagłosuję.
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr lip 14, 2010 9:26 pm

Amon pisze:Odnośnie zdjęcia 6 - to zdjęcie jest według mnie najsłabsze z całego zestawu (bez urazy dla autora). Takie było moje pierwsze wrażenie po obejrzeniu tej serii.
Amputacja łapy bardzo nieprzyjemna.
Centralny kadr przy takich zdjęciach nie pasuje.
Perspektywa najprostsza z możliwych.
No i to tło - koc...

W takich zdjęciach trzeba poszukać fajnej perspektywy, dobrego tła a przede wszystkim zwrócić uwagę, czy nie pocięliśmy biednego zwierzaka na kawałki.


ale widzisz zależy co sie ocenia, ja oceniam przedmiot na zdjęciu a ty poprawność

uważałam że jest to najlepsze zdjęcie, bo inne, bo nieoklepane,
a może dlatego że lubię koty.


jeszcze 9 mi sie podoba, mimo że większośc uzna ze jest nieostra lub coś podobnego
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości