Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Wybierz najciekawsze zdjęcie miesiąca:

ZDJęCIE 1 - Ostatnie dni lutego w warszawskich łazienkach
28
20%
ZDJęCIE 2 - Seksmisja
21
15%
ZDJęCIE 3 - Urania jedna z muz
3
2%
ZDJęCIE 4 - Czekając na lepsze jutro
32
23%
ZDJęCIE 5 - Sikorka Modraszka
17
12%
ZDJęCIE 6 - Studnia
4
3%
ZDJęCIE 7 - Samiec w szacie godowej
3
2%
ZDJęCIE 8 - Wracając na stare śmieci
6
4%
ZDJęCIE 9 - Wiara
24
17%
 
Liczba głosów : 138

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Postautor: Martin » pn lut 22, 2010 9:38 pm

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - EDYCJA MARZEC 2010

Obrazek

Wielkimi krokami zbliża się marzec 2010 roku i w związku z tym zaczynamy kolejną edycję konkursu fotograficznego Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010. Informuję, że osoby zainteresowane konkursem, powinny od 1 do 10 marca 2010 roku, przesłać swoje zdjęcie na adres mailowy: konkurs@powiat-piaseczynski.info Zdjęcia powinny być wykonane w miesiącu luty 2010. Do przesłanego zdjęcia, należy dołączyć: datę i miejsce wykonania zdjęcia, tytuł zdjęcia oraz nick z forum. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie: regulamin i nagrody w konkursie na forum ZDJęCIE MIESIĄCA (proszę uważnie czytać regulamin)

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym!


Wszelkie uwagi do regulaminu oraz konkursu, należy zgłaszać w wątku: Konkurs Fotografia Miesiąca.

Ten wątek, zostanie odblokowany po 10 marca, kiedy na łamach tego wątku pojawią się zgłoszone zdjęcia i ankieta do głosowania...

:fotograf:
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 12:13 am przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Postautor: Martin » pn mar 01, 2010 7:58 am

Wyniki konkursu fotograficznego Zdjęcie Miesiąca
Edycja MARZEC 2010



Obrazek
MIEJSCE 1 - Czekając na lepsze jutro (32 głosy)
Autor: kropaga (Agnieszka)



Obrazek
MIEJSCE 2 - Ostatnie dni lutego w warszawskich łazienkach (28 głosów)
Autor: Amon (Marek)



Obrazek
MIEJSCE 3 - Wiara (24 głosy)
Autor: adamp (Adam)



GRATULUJEMY!
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 9:09 am przez Martin, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Postautor: Martin » wt mar 09, 2010 10:25 am

Terminy w konkursie zdjęcie miesiąca:
1-10 marca 2010 - przyjmowanie zdjęć
11-20 marca 2010 - głosowanie na przesłane zdjęcia
20 marca 2010 - zamknięcie głosowania i ogłoszenie wyników
21-22 marca 2010 - wysłanie maili informacyjnych do autorów wyróżnionych zdjęć i sponsorów
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Postautor: Martin » czw mar 11, 2010 12:14 am

Zdjęcia w konkursie Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Zapoznajcie się ze wszystkimi 9 zdjęciami i wybierzcie, te które najbardziej Wam się spodobało. Na górze tego wątku, znajduje się ankieta, która zawiera odpowiedniki numerów przydzielonych przy zdjęciach. Proszę zaznaczyć opcję, przy numerze zdjęcia, które Wam się spodobało. Zdjęcia oceniane są przez Was, poprzez głosowanie do 20 marca. Informuję, że numery przydzielone przy zdjęciach, są przydzielone według kolejności otrzymania zgłoszenia i niczego nie sugerują. Konkurs "Zdjęcie Miesiąca", należy traktować jako formę zabawy i możliwością pokazania swoich zdjęć szerszej grupie osób / mieszkańców. Zabawa ma Was zmotywować do robienia lepszych zdjęć i rozwijania swojej pasji. W tej edycji Twoje zdjęcie zajmie np: 7 miejsce, ale przy odpowiedniej motywacji, za miesiąc może okazać się, że Twoja fotka będzie najlepsza! Obejrzyjcie poniższe zdjęcia i zagłosujcie!



Obrazek
ZDJęCIE 1 - Ostatnie dni lutego w warszawskich łazienkach




Obrazek
ZDJęCIE 2 - Seksmisja



Obrazek
ZDJęCIE 3 - Urania jedna z muz



Obrazek
ZDJęCIE 4 - Czekając na lepsze jutro



Obrazek
ZDJęCIE 5 - Sikorka Modraszka



Obrazek
ZDJęCIE 6 - Studnia



Obrazek
ZDJęCIE 7 - Samiec w szacie godowej



Obrazek
ZDJęCIE 8 - Wracając na stare śmieci



Obrazek
ZDJęCIE 9 - Wiara
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: leny » czw mar 11, 2010 8:31 am

najbardziej podoba mi się fotka nr 9 - Wiara.
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Postautor: Ivona » czw mar 11, 2010 8:55 am

Najlepsze jest zdjęcie nr 9 i szkoda, że nie pojawiło się w konkursie "portret z charakterem". Na to zdjęcie oddałam swój głos.
Podobają mi się jeszcze zdjęcia nr: 1, 2 i 5. :good:
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » czw mar 11, 2010 10:06 am

O kurczę... - na ostatnim zdjęciu wieje grozą...
A poza tym, to dużo ptactwa w tym konkursie ;)
Trzeba się będzie dobrze zastanowić nad wyborem.
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » czw mar 11, 2010 10:25 am

Portret, pomniki warszawskie, zdjęcia przyrody...Czy nie po to powstał konkurs tematyczny? Zapewne zdjęcia nie łamią regulaminu, bo dopuszcza się fotki spoza powiatu, ale przesłanie konkursu jest zupełnie inne.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Postautor: Ivona » czw mar 11, 2010 10:33 am

stentonik pisze:Portret, pomniki warszawskie, zdjęcia przyrody...Czy nie po to powstał konkurs tematyczny? Zapewne zdjęcia nie łamią regulaminu, bo dopuszcza się fotki spoza powiatu, ale przesłanie konkursu jest zupełnie inne.

Krótko jestem na forum, ale czytając regulamin, nie zauważyłam, żeby było jakieś wyraźne przesłanie konkursu miesiąca? Jest określone, że
7. Technika wykonania prac jest dowolna. Tematyka zdjęć jest dowolna np.: portret, krajobraz, architektura, transport, zwierzęta itd... Zdjęcie powinno być wykonane na terenie powiatu piaseczyńskiego, dopuszczalne są zdjęcia z terenu Mazowsza. Na forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego - promujemy nasz region i najbliższą okolicę!

Dopuszczalne są różne rodzaje zdjęć oraz zdjęcia z całego Mazowsza.
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » czw mar 11, 2010 11:04 am

Co do tego punktu 7 to zgadzam sie z jego pierwszą częścią o tematyce, ale jak sie mają zdjęcia do drugiej części punktu?
"Zdjęcie powinno być wykonane na terenie powiatu piaseczyńskiego, dopuszczalne są zdjęcia z terenu Mazowsza. Na forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego - promujemy nasz region i najbliższą okolicę!"

Uważam, że częśc "dopuszczalne są zdjęcia z terenu Mazowsza" jest nadinterpretowana.

Zmieńcie więc ten punkt regulaminu, żeby było jasne co i czy wogóle promujemy i albo niech to będą zdjęcia open albo tylko promujące powiat. Ktoś zdziera buty szukając tematu do konkursu w powiecie i przegrywa ze szklanką zrobioną w studiu. I co z tego, że też w powiecie?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Miesiąca - MARZEC 2010

Postautor: Martin » czw mar 11, 2010 12:04 pm

Odnośnie propozycji zmian w regulaminie, to zachęcam do rozmowy w wątku: Konkurs Fotografia Miesiąca. Od początku wspólnie opracowywaliśmy regulamin konkursu Zdjęcie Miesiąca, więc przy pojawiających się wątpliwościach, zachęcam do napisania swoich sugestii.

:pisze:

Jak sami możecie zauważyć, zdjęć jest mało i mam nadzieję, że wiosna zachęci Was do wychodzenia z domu i robienia zdjęć, które chętnie będziecie przesyłali do kolejnych edycji konkursu miesiąca.

:fotograf:

Zachęcam Was, do komentowania, nie tylko Waszego faworyta, na którego oddaliście głos, ale również skomentujcie pozostałe konkursowe zdjęcia. Dzięki w swoim imieniu oraz pozostałych osób, które przesłały swoje zdjęcia na konkurs fotograficzny.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Amon » czw mar 11, 2010 1:20 pm

Napiszę o kilku fotkach.

2. Fajny moment, ale zdjęcie brutalnie przepalone - rada dla autora - uważać na takie wypały :).
5. £adnie uchwycone, ostro. Kto nie robił podobnej fotki ten nie wie, że to nie takie proste ;).
6. Czarna winieta do tej kolorystyki sepii nie pasuje.
9. Bardzo fajne, szkoda, że nie było w portrecie z charakterem.
"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ola » czw mar 11, 2010 1:31 pm

mi podoba sie 1, 4 i 6

1 - niesamowity klimat
4 - za przekaz
6 - za efekt,kliamt i za to ze jest inne


stentonik pisze:Zmieńcie więc ten punkt regulaminu, żeby było jasne co i czy wogóle promujemy i albo niech to będą zdjęcia open albo tylko promujące powiat. Ktoś zdziera buty szukając tematu do konkursu w powiecie i przegrywa ze szklanką zrobioną w studiu. I co z tego, że też w powiecie?


Podpisuje się, chyba taka była idea powstania konkursów tematycznych, aby w "głównym" konkursie pojawiały sie zdjęcia promujące powiat oraz przemyślane i aby byłą pewność że zestały zrobione na terenie powiatu
Bo wiekszość ze zdjęc mogło byc równie dobrze zrobionych w Piasecznia jak i np. w Bydgoszczy
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

ZDJęCIE MIESIĄCA

Postautor: Ivan » czw mar 11, 2010 3:55 pm

Miejsce 1 - foto nr 1
Bardzo ciekawy kadr! Zdjęcie, jest dopracowane w każdym szczególe.

Miejsce 2 - foto nr 9
Magiczny portret. Szkoda, że zdjęcie nie pojawiło się w portrecie z charakterem.

Miejsce 3 - foto nr 5
Piękne zdjęcie Sikorki.
Awatar użytkownika
Ivan
 
Posty: 192
Rejestracja: wt lut 02, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: z okolic

Postautor: stentonik » czw mar 11, 2010 4:29 pm

To teraz ja:

zdjecie1: Podoba mi się obróbka, przemyslany kadr, budynek w mocnym punkcie - zdjęcie zrobione zawodowo. Chetnie bym to zdjęcie zobaczył w oryginalnej jakości bo w tej jakości i przy dośc mocnej obróbce wyłażą w niektórych miejscach drobne mankamenty.

zdjęcie2: Przepalenie niestety przekreśla to zdjęcie. A szkoda, bo fajny moment i ostrość złapana "na oko" ptaka, więc bardzo dobrze.

zdjęcie3: Zacytuję klasyka: "i nikt nam nie powie, że czarne jest czarne a białe jest białe". To zdjęcie może się obronić bo ta szarość jest całkiem fajna, ale mi osobiście nie odpowiada takie B&W. Poza tym autor mógł się bardziej postarać przy kadrowaniu, ten pomnik ani nie jest w mocnym punkcie ani w środku kadru...Przecież pomnik nigdzie nie odfrunie, więc czasu na zdjęcie jest sporo. Dodatkowo przeszkadza mi to, że zasłonięty wyszedł do połowy ten drugi pomnik z tyłu.

zdjęcie 4: Zdjęcie z tych, które ja akurat lubię. Ale ja tak ostatnio mam, że w fotkach szukam jakiejś idei, przekazu, domysłu i to dla mnie jest najważniejsze. Jesli ktoś chce popisać się krajobrazem lub zdjęciem ptaka, to musi to zrobić bardzo dobrze, w przypadku takich zdjęc jak to, z treścią - technika to sprawa drugorzędna. Chociaż tu też jest fajnie. Zdjęcie bardzo piaseczyńskie, kto zna tę bramę i sytuację ludzi tam mieszkających, ten zrozumie. Kto nie zna, ten nie zagłosuje na to zdjęcie. Mój głos na to zdjęcie.

zdjęcie 5: Moim zdaniem to zdjęcie należałoby oceniać w kategorii "przyroda". W związku z tym, niestety wypada bardzo słabo. Ostrośc bardzo dobra ale co to za kolory? Kolorystyka rodem z ilustrowanki bajek dla dzieci. Zdjęcie statyczne więc ten odcień tła nie może być usprawiedliwieniem. W przypadku zdjęć dokumentalnych podbijanie zbyt duże kolorów oraz kombinowanie z tłem wygląda zdecydowanie niekorzystnie i nienaturalnie.

zdjęcie 6. Studnia. I co? Do mnie ta fotka nie przemawia.

zdjecie7: Zdjęcie krzyczy kolorami i za bardzo przeostrzone. Oczy bolą. Zero związku z rzeczywistością.

zdjęcie8: Dla mnie zbyt dużo chaosu, wzrok nie ma na czym sie zatrzymać na dłużej, brakuje mi motywu przewodniego. Może są wilebiciele takich zdjęć, ale dla mnie w kadrze jest śmietnik.

zdjęcie9: Oczy tej kobiety nie pozwalają mi napisać komentarza. I tak zagłosuję na czwórkę :)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Następna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron