Restauracja Odjazd w Piasecznie

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Postautor: Kucyk » ndz lis 08, 2009 10:40 pm

Majstrze, ciekawa wypowiedź. I nie można Ci odmówić obiektywizmu, tylko...

Tylko, czemu Odjazd kreuje się na tak snobistyczną restaurację? To mnie zastanawia...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: majster » ndz lis 08, 2009 11:15 pm

Kucyk pisze:Majstrze, ciekawa wypowiedź. I nie można Ci odmówić obiektywizmu, tylko...

Tylko, czemu Odjazd kreuje się na tak snobistyczną restaurację? To mnie zastanawia...


Hmmm

Pytanie jest trudne.
Ale jeżeli uzasadnisz tezę o kreowaniu snobistycznego wizerunku
to może będzie łatwiej

BTW
Czy ktoś potrafi uzasadnić tą tezę ???

Jeżeli nie, to proszę ją zweryfikować organoleptycznie.

Ja spędziłem 3 (słownie: trzy godziny) we wrześniową sobotę
żeby popatrzeć na wypasione bryki snobistyczej klienteli i nic.
Volvo V70 to był max .

Lepsze bryki można zobaczyć w Outlet Center.

A więc skucha...
Waldemar Podgórski
Awatar użytkownika
majster
 
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 6:20 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » ndz lis 08, 2009 11:21 pm

Majstrze, pisz mi tak pod kazdym moim wpisem a moje Ego wzniesie się na wysokosc z której pozostanie mi juz tylko skoczyc i złamac sobie kark ;)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: majster » ndz lis 08, 2009 11:40 pm

stentonik pisze:Majstrze, pisz mi tak pod kazdym moim wpisem a moje Ego wzniesie się na wysokosc z której pozostanie mi juz tylko skoczyc i złamac sobie kark ;)


yooo...

To nie było celem tej pisaniny.

Jeżeli poprawiłem tym stan Twojego Ego to super

Osobnicy z zachwianym poczuciem wartości
są bardzo uciążliwi dla otoczenia.

Dlatego chętnie przyjmę wyrazy wdzięczności
od Twoich bliskich, współpracowników i znajomych.

Wśród moich znajomych takie intensywne poprawianie czyjejś samooceny jest nazywane:
A. ładowaniem
B. pompowaniem
C. lukrowaniem

Zawsze możesz liczyć na taki "prezent" ilekroć napiszesz coś
sensownego i niekoniecznie zgodnego z "ogólnym trendem"
Waldemar Podgórski
Awatar użytkownika
majster
 
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 6:20 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » ndz lis 08, 2009 11:47 pm

No cóż, przekonałeś mnie, świetna riposta. To kiedy pijemy? Najbliższa imprezka w Zawrotnicy to impreza andrzejkowo-katarzynowa. Przyjmiesz zaproszenie?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ola » pn lis 09, 2009 9:14 am

majster pisze:Apel o obiektywność ma małe szanse na sukces
bo niewiele osób odróżnia lub chce odróżniać fakty od opinii.


no wiesz,ale kązdy z nas wyrabia sobie swoją własną opinię na podstawie własnych doświadczeń

i to są dla mnie moje fakty i moje opinie

majster pisze:Jedynym problemem było skuteczne wytłumaczenie obsłudze, że obie te rzeczy trzeba podać jednocześnie.
Niby proste i oczywiste - a jednak.


i moim zdaniem tym przegrywają, niestety

majster pisze:A może to mój gust jest zbyt plebejski ???


a mnie uczono że o gustach sie nie dyskutuje i nie ocenia się ich
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn lis 09, 2009 10:54 am

Ups, rozmowa poszła nie w tą stronę w którą myślałem że pójdzie gdy zadawałem pytanie o snobizmie Odjazdu.
:idea: Ale przecież mogę sam sobie na nie odpowiedzieć: Odjazd jest restauracją snobistyczną bo taką wizję ma właścicielka Pani Kasia, co jest jej świętym prawem, bo to jest Jej, a nie kogo innego, business.

Skąd mój pomysł na snobistykę owego miejsca? A wystarczy rzucić okiem na ceny, które skutecznie eliminują plebs z klienteli. Tu żeby stać się klientem trzeba mieć zarobki większe nieco od średniej krajowej (znaczy dzienne zarobki w porównaniu do miesięcznej średniej). Mówię tu o klientach, a nie o osobach które wpadają okazyjnie na kawę z szarlotką za 12zł.
Ponadto menu - kuchnia fusion - dość charakterystyczna dla snobistycznych lokali. Jedzenie mające na celu zaspokojenie duchowe - poczynając od opisów w karcie kończąc na formie podania samej potrawy - niż fizjologiczne jest również snobistyczne.

Jeszcze słów kilka co do zasygnalizowanej przez Majstra eventarniści miejsca.
Cóż, z braku zwykłej klienteli trzeba z czegoś utrzymać lokal, może stąd to przeświadczenie o "specjalizacji".

Moje pytanie brzmi: czy Piaseczno rzeczywiście jest miejscem, w którym takie restauracje mają rację bytu?

@Ola
O gustach rzeczywiście się nie dyskutuje i nie poddaje ocenie publicznie. Ale gust stanowi wspaniały zbiór informacji o osobie...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: stentonik » pn lis 09, 2009 2:02 pm

Kucyk pisze:
Moje pytanie brzmi: czy Piaseczno rzeczywiście jest miejscem, w którym takie restauracje mają rację bytu?



Skoro się z powodzeniem utrzymują na rynku to chyba tak. Dla mnie Odjazd to restauracja z typu "raz na jakiś czas" ze wzgledu na menu niekoniecznie tradycyjne i ze wzgledu na cenę też, ale cieszę się, że mam wybór i z przyjemnością czasami zasiadam przy ich barku. Jesli snobizm wyznacza cena, zamozni bywalcy i pokręcone menu w karcie, to takich miejsc mamy więcej w naszym miescie (hurrraa!). Chociażby sushi bary czy włoskie restauracje. Nie kazdy pewnie wie, ale np w MI stałymi gosćmi są np gwiazdy TV (sam sie miałem okazje o tym przekonać).

"Ograniczenia" w takich lokalach uwarunkowane specyfiką dań, rodzajem kuchni, raczej wysokimi cenami, atmosferą lokalu czy zwyczajami (pałeczki w suschi barze ) powoduja, ze takie miejsca nie są codziennym punktem odwiedzin i nie kazdemu przypadna od razu do gustu :druciaki: a niektórym wcale. Ale ja mam przekonanie, ze tego typu lokale nie zabiegaja specjalnie o nowych klientów, bo oni i tak sie znajdą, dostana to czego oczekuja i beda wracać. Plus ci, którzy od czasu do czasu beda chcieli sie "odchamić" i biznes sie krecić będzie. Nie ma rady:)

Tu warto nadmienić, że słynna nasza "Zawrotnica" pieknie łączy cechy wymienione przeze mnie wcześniej, co w połączeniu z nastawieniem się na KAZDEGO klienta i umiejetnym budowaniu relacji Zawro-Klient daje nam lokal idealnie pasujacy do wiekszości gustów, o czym niejednokrotnie mamy okazje przeczytac na forum lub mozemy przekonac sie osobiście.
Ostatnio zmieniony pn lis 09, 2009 4:19 pm przez stentonik, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ola » pn lis 09, 2009 2:31 pm

Kucyk pisze:@Ola
O gustach rzeczywiście się nie dyskutuje i nie poddaje ocenie publicznie. Ale gust stanowi wspaniały zbiór informacji o osobie...


o calkowicie sie zgadzam :) ale moim zdaniem nie krytukuje się cudzego gustu tylko daltego że nie jest zbieży z moim :)

a tak na marginesie, to bardzo podoba mi sie wystrój Odjazdu.
Troche jest onieśmielający, ale bardzo elegancki.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: majster » pn lis 09, 2009 10:14 pm

yooo…

Cieszę się, że znaleźliście czas na napisanie tych postów.

Nie z każdą treścią się zgadzam
ale cóż – każdy jest inny.
Jeden woli jabłka, drugi gruszki a inny śliwki.
I nie ma sensu prowadzić rozważań nt. wyższości gruszek nad innymi owocami.

Jednego zaś będę bronił jak niepodległości.
Logiki, zdrowego roasądku i rzetelności.
(proszę potraktować jako trzy-w-jednym)

Już o tym pisałem ale powtórzę.
Trzeba odróżniać fakty od opinii.

Fakt jest niepodważalny, jednoznaczny i bezdyskusyjny.
Owszem, są fakty medialne, fakty społeczne i tym podobne bzdury.

BTW
Tylko w Polsce istnieje moda na dodawanie przymiotników do rzeczowników w celu uzyskania nowego znaczenia.
Np. sprawiedliwość społeczna, demokracja ludowa itp.
I dla kontrastu – krzesło i krzesło elektryczne.


Tak więc trzymajmy się faktów.
To forum jest czytane przez bardzo wielu ludzi i należy mieć świadomość,
że jeżeli już ktoś poświęcił czas i przeczytał nasz post
to warto dołożyć starań by dowiedział się o obiektywnej rzeczywistości
a nie o naszej subiektywnej ocenie.

Jeżeli czytelnik będzie karmiony opiniami, ocenami i socjotechnikami
to szybko dojdzie do przekonania, że jest manipulowany.
Nigdy więcej tu nie wróci i powie o tym swoim znajomym.
I cała praca kilku osób psu w …

Na zakończenie kilka fotek z Odjazd-u.
Są z zeszłego roku.
Stąd choinka.

WAżNE:
Zostawiłem w barze CD z muzyką Glenn-a Miller-a
Jak ktoś lubi te klimaty to może poprosić o zapuszczenie.
Mnie ta muzyka pasuje do klimatu Odjazd-u

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i muzyka...
http://www-mobile-invent.home.pl/pub/odjazd/09-11-2009/03-MoonlightSerenade.mp3
Ostatnio zmieniony ndz sty 10, 2010 4:25 pm przez majster, łącznie zmieniany 2 razy
Waldemar Podgórski
Awatar użytkownika
majster
 
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 6:20 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn lis 09, 2009 10:43 pm

majster pisze:Tak więc trzymajmy się faktów.
To forum jest czytane przez bardzo wielu ludzi i należy mieć świadomość, że jeżeli już ktoś poświęcił czas i przeczytał nasz post to warto dołożyć starań by dowiedział się o obiektywnej rzeczywistości a nie o naszej subiektywnej ocenie.


To forum jest czytane przez wielu ludzi którzy znajdą tu wyłącznie subiektywne opinie użytkowników wynikające z empirycznego postrzegania naszej rzeczywistości. Jak mi się coś nie podoba, to piszę że mi się nie podoba bo tak jest. Nawet reklamotwórcy piszą subiektywnie.

majster pisze:Jeżeli czytelnik będzie karmiony opiniami, ocenami i socjotechnikami to szybko dojdzie do przekonania, że jest manipulowany.
Nigdy więcej tu nie wróci i powie o tym swoim znajomym.


Myślisz o forum jako o gazetce reklamowej. Tu jak coś przypada ludziom do gustu, to piszą o tym.

majster pisze:Jeden woli jabłka, drugi gruszki a inny śliwki.
I nie ma sensu prowadzić rozważań nt. wyższości gruszek nad innymi owocami.


Ja z tych owoców to najbardziej lubię calvados i śliwowicę. A co do gruszek, to w czwartek na nich nastawię. Zobaczymy co wyjdzie i wtedy w odpowiednim wątku poprowadzimy dyskusję...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Nie ma już choinki...

Postautor: majster » pn sty 11, 2010 2:12 pm

Trzech Króli minęło, choinka rozebrana.
Pozostało wspomnienie.
I fotka.
Za rok będzie nowa choinka.

(Na szczęście kominek został i działa...)

Kto był i widział ten zadowolony.
Inni mogą popatrzeć na fotkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Waldemar Podgórski
Awatar użytkownika
majster
 
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 6:20 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Szał Ciał w Odjazd Piaseczno

Postautor: Kowal » śr lut 24, 2010 12:15 pm

Obrazek

Szał Ciał w Odjazd Piaseczno, informacje w wątku: http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=3831
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Totalna porażka - trzymajcie się od nich z daleka!!!

Postautor: Piaseczniak » czw maja 13, 2010 3:19 pm

Nigdy więcej nie odwiedzę tej "knajpy", bo restauracją ciężko to nazwać po tym co robią. Byłem tam na lunchu biznesowym i wstydziłem się, że zaprosiłem do nich moich kontrahentów. Zamówiliśmy między innymi carpaccio i mięso było zamrożone na kamień. Dookoła mięso zdążyło już rozmarznąć więc nie podejrzewając niczego zabraliśmy się do jedzenia ale w środku była tragedia więc oddaliśmy kelnerowi nasze dania, których uszczknęliśmy może ze trzy kęsy.
Na nasze pytanie dlaczego tak jest kelner stwierdził: "tak ma być, to jest carpaccio z mięsa mrożonego" - jakbym chciał zjeść lody to bym poszedł gdzie indziej. Najbardziej zdziwiliśmy się przy rachunku bo nasze "pyszne" carpaccio było tam uwzględnione i kelner tłumaczył to tym, że przecież trochę zjedliśmy.
Podsumowując: ani ja ani nikt z moich znajomych nigdy więcej do nich nie pójdzie i Wam też nie radzę bo możecie się spotkać z np: "mrożoną kaczką" :-)
Piaseczniak
 
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 13, 2010 3:01 pm

Postautor: ola » pt maja 14, 2010 8:32 am

Piaseczniak pisze:Na nasze pytanie dlaczego tak jest kelner stwierdził: "tak ma być, to jest carpaccio z mięsa mrożonego" - jakbym chciał zjeść lody to bym poszedł gdzie indziej. Najbardziej zdziwiliśmy się przy rachunku bo nasze "pyszne" carpaccio było tam uwzględnione i kelner tłumaczył to tym, że przecież trochę zjedliśmy.



dobre :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron