Konkurs fotograficzny Zdjęcie Wakacyjne SIERPIEń 2009

Podforum związane z konkursem fotograficznym ZDJęCIE MIESIĄCA / ZDJęCIE ROKU (regulamin, sponsorzy, poszczególne edycje konkursu foto). Konkurs nie jest już organizowany. Wątki konkursowe są nadal widoczne, aby promować autorów wyróżnionych zdjęć.

Moderator: GTW

Wybieram Zdjęcie Miesiąca - SIERPIEń 2009

ZDJęCIE 1 - Chwila wakacji - ulotna jak bańka
3
2%
ZDJęCIE 2 - Gdzieś pośrodku drzew
3
2%
ZDJęCIE 3 - Relaks nad stawem
10
7%
ZDJęCIE 4 - Kropelkowo
17
11%
ZDJęCIE 5 - żyjąca Niezapomniana Historia
2
1%
ZDJęCIE 6 - Rozpalamy
3
2%
ZDJęCIE 7 - Górki Szymona
10
7%
ZDJęCIE 8 - Przystań rybacka - czas odpocząć
2
1%
ZDJęCIE 9 - Dzbądzek
1
1%
ZDJęCIE 10 - Wjazd do Piaseczna
8
5%
ZDJęCIE 11 - Słońce zachodzi
2
1%
ZDJęCIE 12 - Desert Rose
20
13%
ZDJęCIE 13 - Toporowa Cyrhla
14
9%
ZDJęCIE 14 - Bałtyckie Impresje
3
2%
ZDJęCIE 15 - Olimpijczyk
1
1%
ZDJęCIE 16 - Społeczeństwo Miasta i Gminy Piaseczno
4
3%
ZDJęCIE 17 - Są takie chwile, w których nie pamięta się o smutkach
23
15%
ZDJęCIE 18 - Kolory lata
2
1%
ZDJęCIE 19 - Kto sieje wiatr, zbiera burzę
8
5%
ZDJęCIE 20 - Okno na świat
8
5%
ZDJęCIE 21 - Popołudnie
6
4%
 
Liczba głosów : 150

Postautor: via » sob wrz 12, 2009 9:03 am

Amon pisze:via - co Ty tak ciągle minutę przede mną te posty piszesz?


Też się nad tym zastanawiam ;)
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Wakacyjne SIERPIEń 2009

Postautor: Martin » sob wrz 12, 2009 9:50 am

Nie ma się co zastanawiać, tylko zróbcie tak jak zrobił to Grzesiek przy poprzedniej edycji i oceńcie każde zdjęcie. Swoje zdjęcie możecie przecież ocenić z dużym poczuciem humoru, tak jak Grzesiek ocenił swoje, które zresztą znalazło się wśród 3 wyróżnionych zdjęć.
http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 3&start=15

Sporo osób, która wysłała zdjęcia to AMATORZY, którzy na pewno czekają nie tylko na jakiś głos oddany na ich zdjęcie, ale również na jakieś konstruktywne opinie. Tak jak już wspomniałem w innym wątku: ja osobiście, nie mam czasu na czytanie książek, tak więc wolę zabawę z aparatem i słuchanie / czytanie uwag (od bardziej doświadczonych), z których można się więcej dowiedzieć.

Profesjonaliści pokazują swoje zdjęcia, aby pokazać piękno swoich zdjęć, a amator jak np: ja - pokazuje zdjęcie, aby przeczytać uwagi i sugestie do swoich zdjęć. Do konkursu każdy daje swoje zdjęcia, z których jest zadowolony, jednak spojrzenie i ocena amatora, w wielu przypadkach różni się od spojrzenia na zdjęcie przez doświadczonego fotografa, który ma na swoich koncie wykonane bardzo duże ilości zdjęć w różnych warunkach...

Same głosy oddane na jakieś zdjęcie - nie nauczą niczego. To nie jest serwis fotka, gdzie znajomi klikają na zdjęcia, bo to zdjęcie znajomego, lub po prostu na zdjęciu jest piękna kobieta lub coś innego równie atrakcyjnego. Tak jak wspomniał to na poprzedniej stronie wątku Krystian: przy ocenie zdjęć powinno się patrzeć na kadr, kompozycję, jakość, pomysł, dodatkowy wydźwięk, ukryte uczucia i przekaz itp. Konkurs to nie tylko ocenianie najpiękniejszych zdjęć, ale również ocenianie pozostałych, które nie wiadomo dlaczego - nie zostały zauważone, docenione...

Dlatego zachęcam Was, do oceniania ale również a przede wszystkim komentowania zdjęć.


:fotograf:
Ostatnio zmieniony sob wrz 12, 2009 9:54 am przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » sob wrz 12, 2009 9:54 am

Komentarze trzeba traktować tak jak i cały konkurs - jako dobrą zabawę. Jeśli komentuję zdjęcie to dlatego, że chciałbym sie podzielic z Wami swoimi spostrzezeniami na jego temat, czysto subiektywnymi i absolutnie moimi prywatnymi. Nie jestem specem od fotografii, ale jakieś przemyslenia mam i chętnie sie nimi dzielę. Mozna to sobie brac do serca, mozna olać. Jak kto woli. Nie zawsze jest miło, no ale jak mi się zdjęcie nie podoba to nie napiszę, że mi się podoba. Bądźmy ludźmi ;)

Uważam, że jak najwieksza ilość komentarzy pozwala autorom i nam wszystkim wyciagać wnioski na przyszłość.

Komentować powinien każdy. Oczywiście rady doswiadczonych są bezcenne, ale czasami uwagi tzw amatorów ( jak ja) są również pożyteczne, pozwalają inaczej spojrzeć na zdjęcia od strony np artystycznej, wnoszą nowe pomysły i swieżość, i jesli chcemy pogłębiac swoja wiedzę nie bójmy się też komentować zdjęć. To dobre ćwiczenie dla każdego fotografa amatora.

A swoje zdjecie tez mozna skomentować :mrgreen: Dla zmyłki chociażby.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Amon » sob wrz 12, 2009 12:17 pm

To ja napiszę o kilku fotkach...

17. Tutaj autorowi należy się plus za dobór tytułu zdjęcia - widać, jaki to ważny element. Gdyby nazwać ją "Rodzina ogląda zachód słońca" to nie wiem czy fotka tak by się broniła. Co do zdjęcia - trochę jak dla mnie za dużo pokazane na raz - statek, zachód, 3 osoby na tle morza, 3 osoby na tle skał + osoby na skałach. Osobiście zmieniłbym perspektywę podczas robienia zdjęcia, ewentualnie wystemplowałym statek i ludzi na skale.

13. Bardzo dobra panorama - niezauważona, jak mi się wydaje, z uwagi na rozmiar - niestety trudno zaprezentować panoramę w takim wymiarze. Ale na prawdę świetnie wyważona kompozycja.

10. Fajna, technicznie poprawna fotka

9. A gdzie podziało się niebo? :)

5. Jak dla mnie przesadzony HDR - trzeba uważać z suwakami przy takich kombinacjach, bo zaczyna się z fotografii robić grafika.

4. Pomimo, że fotka nie ma jakiegoś większego przekazu, to całkiem fajnie to wygląda.

1. Tytuł "chwila wakacji" a na zdjęciu kamienice - średnio to tworzy jakąś całość. Można by zmienić perspektywę, aby za tą bańką zaszył się jakiś ciekawszy motyw.
Amon
 
Posty: 574
Rejestracja: pn lip 06, 2009 4:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

fotki

Postautor: Tomasz » sob wrz 12, 2009 12:56 pm

Na mnie wrażenie zrobiły:

ZDJęCIE 13 - Toporowa Cyrhla
piękna panorama i szkoda, że nie można jej zobaczyć w całej okazałości bo 900px to za mało na panoramę, ale może autor umieści zdjęcie w pełnym rozmiarze po konkursie?

ZDJęCIE 7 - Górki Szymona
może dlatego, że lubię spacery zarówno po zielonych terenach w Zalesiu Dolnym jak i Górnym, a więc wszystkie zdjęcia z takich pejzaży robią na mnie wrażenie

ZDJęCIE 4 - Kropelkowo
ciekawy pomysł na zdjęcie i bardzo kolorowa optymistyczna fotka!
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Postautor: fotomigawka » sob wrz 12, 2009 1:50 pm

Tak poprostu mi sie podobają wizualnie: bańka, kropelki

Podobają sie wizualnie ale technicznie mniej:
zdj. 17 - za dużo szczegółów, ideałem byłoby jakby na zdjęciu były 3 środkowe osoby i tyle
zdj.13 - brakuje trochę równowagi jak dla mnie. Lewy budek ciąży na kompozycji. Troszkę więcej z lewej i byłoby wg mnie lepiej
***************************
Wolne terminy 2016 - fotograf na ślub Warszawa Piaseczno / filmowanie ślubu Warszawa Piaseczno
Wymiana, kupno, sprzedaż - pocztówki lotnicze
Fotograf na chrzest - fotograf na chrzciny
Awatar użytkownika
fotomigawka
 
Posty: 476
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 8:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Belladance » ndz wrz 13, 2009 7:09 pm

Jak mówi moja stopka: I don’t know art, but I know what I like
I dlatego zabieram głos na temat konkursowych fotek

Martin pisze:zróbcie tak jak zrobił to Grzesiek przy poprzedniej edycji i oceńcie każde zdjęcie


Skorzystałam z sugestii Marcina i pokusiłam się o subiektywny komentarz wszystkich zdjęć (bo na ocenianie to jestem za mały miki) :diabelek:

1 - Chwila wakacji - ulotna jak bańka – Podoba mi się pomysł (albo fuks) i koloryt nad tytułem można podyskutować. Fajna fotka
2 – Gdzieś po środku drzew – przy kolejnym rzucie oka, wykorzystując swoją empatię i wrażliwość, wczułam się w klimat zdjęcia i nawet zaczęło mi się trochę podobać, ale na początku nie zwróciło mojej uwagi. Wydaje mi się trochę mdłe
3 – Relaks nad stawem - Bardzo prawdziwe zdjęcie
4 – Kropelkowo - dotychczasowy wynik mówi sam za siebie – zdjęcie jedyne w swoim rodzaju
5 – żyjąca Niezapomniana Historia – dla mnie nienaturalne i przerysowane, ale jakby wydrukować na matowym papierze, pociągnąć jakąś bezbarwną farbą i oprawić to może byłby fajny obraz….
6 – Rozpalamy – zdjęcie akcji, fajnie, że poza iskrami widać też twarze podpalaczy. Przesunęłabym tylko kadr w prawo
7 – Górki Szymona – bardzo fajnie skomponowane. Tworzy całość. P.S. Muszę w końcu odwiedzić to miejsce
8 – Przystań rybacka – czas odpocząć – miałam kiedyś kartki UNICEF-u, w bardzo podobnym klimacie. Nie potrafię się odciąć od tego wrażenia. Ale zdjęcie ma coś w sobie… jakąś nostalgię….
9 – Dzbądzek – takie zwyczajne zdjęcie. Dla mnie za blade
10 – Wjazd do Piaseczna - To zdjęcie może kiedyś znaleźć się w kategorii czas na dokument – kto wie ile czasu jeszcze jezdnie w tym miejscu będą oddzielone pasem zieleni?
11 – Słońce zachodzi – jak odsunęłam się od monitora i spojrzałam na zdjęcie z innej perspektywy to znalazłam w nim jakąś głębie i kolory których wcześniej mi brakowało
12 – Desert Rose – zdjęcie z charakterem. Zapada w pamięć
13 – Toporowa Cyrhla – bardzo miła panorama. Tylko niech mi ktoś wytłumaczy przy okazji jak to jest z tym konkursowym formatem zdjęć muszą być 700x900 czy nie?
14 – Bałtyckie Impresje – bardzo mi się podoba to zdjęcie. Niebo, morze, kawałek plaży – fajne proporcje. Tylko…Kurcze! Nasz Bałtyk ma taki kolor? – wygląda jak po katastrofie ekologicznej
15 – Olimpijczyk – hmm – gdybym była autorem tego zdjęcia miało by dla mnie wartość głównie sentymentalną….może by tak kadr trochę podnieść do góry od podstawy figurki?
16 – Społeczeństwo Miasta i Gminy Piaseczno - Ma w sobie przekaz i wygląda jakby autor wiedział co chce przez nie powiedzieć
17 – Są takie chwile, kiedy nie pamięta się o smutkach- wbrew tytułowi dla mnie to zdjęcie jest trochę smutne. Podoba mi się, tylko jak na taki widoczek to panuje tam spory tłok
18 – Kolory lata - hmm, trochę ponure te kolory lata. Niebo ciekawe… może zbyt dużo tego ciemnego lasu?
19 – Kto sieje wiatr, zbiera burze – zdjęcie ma swój zrealizowany temat. Wygląda trochę jak zdjęcie reporterskie. Zwróciło moją uwagę. Emocje tego zdjęcia pasują do tego co czuję, kiedy przejeżdżam koło wielkich i „złowrogich” generatorów energii
20 – Okno na świat - fajnie wykadrowane zdjęcie. Plusem, uważam jest motorówka, która jest punktem zaczepienia – coś się dzieje na pozornie statycznym zdjęciu. Bardzo szkoda, że widok dalszego planu jest taki niewyraźny
21 – Popołudnie – znowu bardzo fajny klimacik i ładne zdjęcie. Nie podoba mi się tylko ten murek z prawej strony. Miejsce sympatyczne na popołudniowy spacer

Uff! Ciężka praca. Przyznaję. :spiacy:

Zaczęłam tak zakapiorsko a teraz liczę i czekam na to, że moje wypociny zmobilizują albo sprowokują do zabrania głosu kogoś kto naprawdę zna temat :fotograf:

Martin pisze:zróbcie tak jak zrobił to Grzesiek przy poprzedniej edycji i oceńcie każde zdjęcie
Pozdr.
Monika

I don't know art, but I know what I like
http://picasaweb.google.com/belladance.m.m
Awatar użytkownika
Belladance
 
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 8:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Wakacyjne SIERPIEń 2009

Postautor: Martin » ndz wrz 13, 2009 7:22 pm

Belladance pisze:Skorzystałam z sugestii Marcina i pokusiłam się o subiektywny komentarz wszystkich zdjęć

Monika, super komentarz napisałaś! Podoba mi się i zachęcam pozostałych do podobnego skomentowania zdjęć!
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: arturo » ndz wrz 13, 2009 7:27 pm

dziwi mnie mała ilość głosów oddanych na 19 (nie moje zdjęcie), wg mnie fajnie skomponowana słoma (trawa) z wietrznością (delikatnością) wiatraków... Wiatraki wyglądają jakby były integralną częścią tego pejzażu. Technicznie trochę niewyraźne, ale może taki był zamysł, i nie wiem czy to siła wiatru... czy błędy obiektywu/czasów niektóre ramiona wiatraków są powykrzywiane.
.:aRt:.
Awatar użytkownika
arturo
 
Posty: 301
Rejestracja: sob maja 30, 2009 6:03 am
Lokalizacja: Warszawa/Ochota

pytko

Postautor: Belladance » ndz wrz 13, 2009 7:37 pm

Rzucę to pytanie luzem, będzie lepiej widoczne
Belladance pisze:niech mi ktoś wytłumaczy przy okazji jak to jest z tym konkursowym formatem zdjęć muszą być 700x900 czy nie?
Pozdr.
Monika

I don't know art, but I know what I like
http://picasaweb.google.com/belladance.m.m
Awatar użytkownika
Belladance
 
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 8:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: pytko

Postautor: Martin » ndz wrz 13, 2009 7:41 pm

Belladance pisze:Rzucę to pytanie luzem, będzie lepiej widoczne
Belladance pisze:niech mi ktoś wytłumaczy przy okazji jak to jest z tym konkursowym formatem zdjęć muszą być 700x900 czy nie?

Zdjęcie nie ma mieć rozmiaru 700x900 czy 900x700. Chodzi o maksymalne rozmiary wysokości oraz szerokości.
Maksymalna szerokość 900 pix, maksymalna wysokość 700 pix. Druga wartość jest proporcjonalna.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Belladance » ndz wrz 13, 2009 7:54 pm

Martin pisze:Zdjęcie nie ma mieć rozmiaru 700x900 czy 900x700. Chodzi o maksymalne rozmiary wysokości oraz szerokości.


No to teraz jestem w domu. Źle przeczytałam, albo zinterpretowałam regulamin.
Dzięki za wyjaśnienie
Pozdr.
Monika

I don't know art, but I know what I like
http://picasaweb.google.com/belladance.m.m
Awatar użytkownika
Belladance
 
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 8:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » ndz wrz 13, 2009 7:58 pm

oj jest parę fotek które mi sie podobają i sama nie wiem na które zdjecie mam zagłosować ???
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Toporowa Cyrhla

Postautor: jacek » wt wrz 15, 2009 3:35 pm

ZDJęCIE 13 - Toporowa Cyrhla
:good:

Poszedł mój głos na 13tkę i chociaż nie jest to duże zdjęcie, ale liczę na większy rozmiar po rozstrzygnięciu konkursu! :)
Jacek z Piaseczna
Awatar użytkownika
jacek
 
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 3:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Konkurs fotograficzny Zdjęcie Wakacyjne SIERPIEń 2009

Postautor: Martin » wt wrz 15, 2009 7:24 pm

jacek pisze:Poszedł mój głos na 13tkę i chociaż nie jest to duże zdjęcie, ale liczę na większy rozmiar po rozstrzygnięciu konkursu!

Informacja do Ciebie, jak również pozostałych -> otrzymałem informację od autora zdjęcia, że po konkursie zaprezentuje większą wersję zdjęcia Toporowa Cyrhla.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konkurs Fotograficzny ZDJĘCIE MIESIĄCA / ZDJĘCIE ROKU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron