TAXI PIASECZNO

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

TAXI PIASECZNO

Postautor: grzegorz-73 » czw wrz 10, 2009 9:13 am

Witam wszystkich

Zastanawiam się czy postawić auto na taxi w Piasecznie- tylko- czy jest zapotrzebowanie w naszym mieście. Proszę napiszcie jak to wygląda z waszego punktu widzenia.

Sytuacja zdrowotna zmusiła mnie do rezygnacji z pracy w wyuczonym zawodzie. I od roku szukam nowego zajęcia, bo w domu juz fiksuje :?

Pozdrawiam
grzegorz-73
 
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 7:36 pm

TAXI PIASECZNO

Postautor: lazy » czw wrz 10, 2009 9:39 am

Myślę że zapotrzebowanie jest. Z tym że bardziej wieczorami i w weekendy.
Ja kilka razy potrzebowałem taksówki w Piasecznie w nocy i bardzo trudno było znaleźć taksówkarza który by chciał wykonać kurs. I nie mówię tu o wydzwanianiu w nocy. Dzwoniłem w ciągu dnia żeby się umówić na telefon w nocy.

Niestety ceny taksówek w Piasecznie są wzięte z kosmosu i dlatego rzadko korzystam z ich usług. A jak już mam jechać do Warszawy albo z Warszawy to na bank biorę taksówkę z Warszawy - różnica w cenie jest znaczna.
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

TAXI PIASECZNO

Postautor: Martin » czw wrz 10, 2009 11:03 am

Jeżeli zdecydujesz się z wejściem na piaseczyński rynek Taxi, to daj znać (napisz na forum numer telefonu). Czasami korzystam z taxi i z doświadczenia wiem, że warto mieć numer do jednego - ulubionego "taksówkarza" ;)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

taksówka piaseczno

Postautor: timur » czw wrz 10, 2009 12:44 pm

czy to jest Taxi czy przewóz osób?
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

taksówka piaseczno

Postautor: lipao45 » czw wrz 10, 2009 1:24 pm

timur a na jakich zasadach działają taksówki??

wytłumacz logicznie

a co do samego pomysłu-B. Dobry

Przede wszystkim w Wieczory i w Weekendy a w szczególności w piątkowe i sobotnie wieczory
Jeśli mierzysz się wysoko, to namierz i TO:7890067

Obrazek
lipao45
 
Posty: 353
Rejestracja: śr lip 16, 2008 1:51 pm

taksówka piaseczno

Postautor: Koramina » czw wrz 10, 2009 1:57 pm

Timur, dobre pytanie:)

Taksówki działają legalnie, mają liczniki i raczej nie dostaniesz ceny z kosmosu ( o ile of kors ktoś nie ma przestawionego licznika, laeo t da się szybko zweryfikować).
Natomiast z takim przewozem osób możesz się mocno zdziwić jak ci za kurs za który normalnie zapłaciłbyś 35 zł krzykną 200zł
So tell me when you hear my heart stop,
You’re the only who knows
Tell me when you hear my silence
There’s a possibility
I wouldn’t know
Koramina
 
Posty: 313
Rejestracja: pt sie 28, 2009 9:26 am

taksówka piaseczno

Postautor: timur » czw wrz 10, 2009 2:40 pm

Tak zadałem pytanie bo grzegorz-73 napisał
grzegorz-73 pisze:Zastanawiam się czy postawić auto na taxi w Piasecznie

a z tego co wiem to jeżeli ma licencję wydaną w warszawie to nie może "sobie postawić"
taxi w innej miejscowości chyba że postara się o licencję w interesującym go mieście.
A co do niebezpieczeństw na przewozy osób to specjalnie przyklejają kartki z ceną w takim miejscu by na pierwszy rzut oka nie zauważyć że przejazd za km wynosi tyle a tyle czyli wszystko zgodnie z prawem bo karteczka wisi. A i przeważnie nie wiadomo z kim mamy do czynienia bo kierowca posiadający licencję taksówkarza jest to osoba nie skazana wyrokiem sądu. A przewóz osób to osoby bez żadnych egzaminów z topografii miasta posługujące się gps-em (bo często to są osoby z innych miejscowości- swego czasu po warszawie jeździli kierowcy z Radomia- pewnie jeszcze jeżdżą ) .
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

taksówka piaseczno

Postautor: grzegorz-73 » czw wrz 10, 2009 3:08 pm

Na wstępie podziękuje za zainteresowanie.
Przewoz osób odpada. Nie dla mnie działanie na granicy prawa... po za tym zawsze byłem zwolennikiem gry fair play i niech tak pozostanie... Zastanawia mnie natomiast cena km tj. 2 zł. Przy obecnej konkurencji to trochę sporo. Z drugiej strony jak wyskoczę z niższą to mnie zlinczują :roll: No i co słusznie zauważył kolega na początku na Warszawę jeździ się z Warszawą. Osobiście wolałbym pojechać do Warszawy za rozsądną cenę, a niżeli stać i grzebać w nosie.

timur
Oczywiście zamierzam się ubiegać o licencję na Piaseczno.
grzegorz-73
 
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 7:36 pm

taksówka piaseczno

Postautor: Leelooo » czw wrz 10, 2009 6:46 pm

A na hasło forum piaseczna bedzie rabat? ;)
Pozdrawiam Marzena


Obrazek
Leelooo
 
Posty: 857
Rejestracja: pn sie 18, 2008 5:41 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

taksówka piaseczno

Postautor: Wano » czw wrz 10, 2009 7:04 pm

grzegorz-73 pisze:... Z drugiej strony jak wyskoczę z niższą to mnie zlinczują...


Od razu piszę, że nie wiem jaka jest sytuacja wśród piaseczyńskich taksówkarzy.

Ale ja to widzę jasno. Masz konkurencyjną stawkę, nie kantujesz, wiadomo jeżdżąc po Piasecznie kokosów nie zbijesz, ale jest Warszawa obok i jak można np. przeczytać powyżej dużo osób od czasu do czasu korzysta z taksówek do Warszawy a to już przelicznik całkiem inny. Skoro tym z Warszawy się opłaca to chyba tym z Piaseczna jeszcze bardziej.

Ps.
A jak Twoja renoma rozniesie się po tym forum to na pewno nie będziesz narzekać.
Awatar użytkownika
Wano
 
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:25 pm

taksówka piaseczno

Postautor: grzegorz-73 » czw wrz 10, 2009 8:51 pm

Wano pisze:
Ale ja to widzę jasno. Masz konkurencyjną stawkę, nie kantujesz, wiadomo jeżdżąc po Piasecznie kokosów nie zbijesz, ale jest Warszawa obok i jak można np. przeczytać powyżej dużo osób od czasu do czasu korzysta z taksówek do Warszawy a to już przelicznik całkiem inny.


Teoretycznie tak, w praniu bywa różnie.

Wano pisze:Skoro tym z Warszawy się opłaca to chyba tym z Piaseczna jeszcze bardziej


Co do opłacalności to po wyliczeniu całkowitych kosztów amortyzacja samochodu, paliwo, ubezpieczenia, ZUS itd. Wydaje się 8) oczywiście przy założeniu, że się jeździ.

No nic, na razie zebrałem zaświadczenia… dużo zaświadczeń :shock: … i zrobiłem kurs.
Zostaje jakiś egzamin podanie o licencję i takie tam.
Najbardziej obawiam się wpisu taxi w papiery auta, wartość w dół o 20% :cry:
grzegorz-73
 
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 7:36 pm

taksówka piaseczno

Postautor: lazy » pt wrz 11, 2009 9:39 am

grzegorz-73 pisze:Zastanawia mnie natomiast cena km tj. 2 zł. Przy obecnej konkurencji to trochę sporo. Z drugiej strony jak wyskoczę z niższą to mnie zlinczują :roll: No i co słusznie zauważył kolega na początku na Warszawę jeździ się z Warszawą. Osobiście wolałbym pojechać do Warszawy za rozsądną cenę, a niżeli stać i grzebać w nosie.


Mi nie chodziło o cenę za kilometr. 2 PLN to nie jest jeszcze nic strasznego, gorzej jest ze strefami. Ja mieszkam prawie na granicy Gołkowa, chociaż administracyjnie jest to Piaseczno. Od stacji PKP do mnie jest jakieś 3 km. Jakiś czas tamu wracałem wieczorem pociągiem. Za taksówkę z PKP do siebie zapłaciłem przeszło 30 PLN. Pan włączył jakąś 20 taryfę tłumacząc że to któraś tam strefa no i noc (było już chyba po 22:00). Więc wyszło powyżej 10 PLN za kilometr a to już jest gruba przesada
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

taksówka piaseczno

Postautor: grzegorz-73 » pt wrz 11, 2009 1:00 pm

lazy pisze:Mi nie chodziło o cenę za kilometr. 2 PLN to nie jest jeszcze nic strasznego, gorzej jest ze strefami. Ja mieszkam prawie na granicy Gołkowa, chociaż administracyjnie jest to Piaseczno. Od stacji PKP do mnie jest jakieś 3 km. Jakiś czas tamu wracałem wieczorem pociągiem. Za taksówkę z PKP do siebie zapłaciłem przeszło 30 PLN. Pan włączył jakąś 20 taryfę tłumacząc że to któraś tam strefa no i noc (było już chyba po 22:00). Więc wyszło powyżej 10 PLN za kilometr a to już jest gruba przesada


Właśnie w odniesieni do takich napisałem
grzegorz-73 pisze: No i co słusznie zauważył kolega na początku na Warszawę jeździ się z Warszawą. Osobiście wolałbym pojechać do Warszawy za rozsądną cenę, a niżeli stać i grzebać w nosie.
grzegorz-73
 
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 7:36 pm

taksówka piaseczno

Postautor: timur » wt wrz 15, 2009 6:42 am

grzegorz-73 pisze:Najbardziej obawiam się wpisu taxi w papiery auta, wartość w dół o 20%

Zielony do końca, widać że dopiero zaczynasz bo są sposoby by sprzedać samochód bez wpisu w dowodzie i to bardzo proste.
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

taksówka piaseczno

Postautor: via » wt wrz 15, 2009 7:00 am

timur pisze:Zielony do końca, widać że dopiero zaczynasz bo są sposoby by sprzedać samochód bez wpisu w dowodzie i to bardzo proste.


Pewnie... są też sposoby aby sprzedać bite auto jako nie bite.... ekstra :mrgreen:
Awatar użytkownika
via
 
Posty: 2194
Rejestracja: pt gru 19, 2008 10:13 am
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron