Koncert z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Koncert z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Postautor: Dianaaa » ndz lip 12, 2009 6:03 pm

Obrazek

Z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania, Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowuje koncert oraz wydanie płyty pt. „Gajcy”.

25 lipca 2009, Park Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego Koncert w ramach cyklu PAMIęTAMY ‘44 Posłuchaj jak na żywo brzmią utwory z płyty ”GAJCY”! Start 20.30. WSTęP WOLNY

Wejście na koncert jest za darmo :)

Prezentując mało znaną, nie eksponowaną muzycznie twórczość jednego z najciekawszych poetów pokolenia wojennego, Tadeusza Gajcego wydawca chce upowszechnić wiedzę o Powstaniu Warszawskim poprzez nowoczesne, muzyczne interpretacje wierszy w wykonaniu zespołów i wykonawców poruszających się w stylistyce rockowej.
Do współpracy zaproszono różnych wykonawców, którzy są rozpoznawalni i kojarzeni z ciekawymi projektami i muzyką o nowoczesnym brzmieniu, produkcjami na wysokim poziomie oraz wyznaczają nowe kierunku na polskim rynku muzycznym.
W ramach płyty przewidziano też „przestrzeń” dla dobrych, ale mało znanych wykonawców, którym można pomóc wejść na rynek (analogiczna sytuacja jak przy Lao Che).

W projekcie wezmą udział następujące zespoły oraz soliści:

POGODNO, 52UM (nowy projekt Roberta Brylewskiego), KAROLINA CICHA, żYWIO£AK, ARMIA, MALEO REGGAE ROCKERS, DEZERTER, PUSTKI, FAT BELLY FAMILY, KAZIK, MADE IN POLAND, AGRESSIVA 69, NOT, KAWA£EK KULKI , KAROTKA , HETONE, LECH JANERKA

Wydaniu płyty będzie towarzyszyć impreza w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego z udziałem w/w Artystów. W planowanym na 25 lipca 2009 koncercie użyte zostaną wizualizacje, hologramy itp. w oparciu o dokumentacje i materiały źródłowe dotyczące Powstania Warszawskiego, w tym przede wszystkim postaci Tadeusza Gajcego. Planowana jest transmisja telewizyjna koncertu (TVN / TVN Warszawa). Koncert poprowadzi Agnieszka Szydłowska i Maciej Chmiel.

W I części artyści zaprezentują utwory pochodzące z płyty.

W II części wykonawcy zaprezentują utwory ze swojego repertuaru, powiązane z charakterem całego koncertu.

Część utworów z płyty będę prezentował w audycji "PIWNICA" w Radio ProRock w poniedziałek 13 lipca od 21:00

ZAPRASZAM :)

http://www.myspace.com/gajcy
Awatar użytkownika
Dianaaa
 
Posty: 176
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Koncert z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Postautor: Martin » ndz lip 12, 2009 7:25 pm

Ups... termin koncertu pokrywa się z terminem ogniska, a mam ochotę wybrać się na ten koncert...

:roll:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koncert z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Postautor: Dianaaa » ndz lip 12, 2009 8:46 pm

ja niestety w tym czasie mam wesele i to daleko stąd więc też mnie nie będzie ani na koncercie ani na ognisku :(
Awatar użytkownika
Dianaaa
 
Posty: 176
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Koncert z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Postautor: Martin » ndz lip 12, 2009 9:44 pm

Ja już podjąłem decyzję, że wybieram ognisko, ale informacja o koncercie jest cenna
i może ktoś z forum przeczyta ją i pójdzie na koncert!
:good:
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koncert z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Postautor: Dianaaa » ndz lip 12, 2009 10:12 pm

dlatego też ją wrzuciłam, bo będzie to niecodzienne wydarzenie ...
Awatar użytkownika
Dianaaa
 
Posty: 176
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Rockowa rocznica Powstania

Postautor: Martin » sob lip 25, 2009 10:22 am

Kino plenerowe, powstańcza gra miejska, masa krytyczna śladami zgrupowania AK "Radosław - to tylko niektóre z imprez towarzyszących obchodom 65. rocznicy Powstania Warszawskiego. Już w najbliższą sobotę odbędzie się koncert Pamiętamy '44" - Gajcy". Obchody powstania to nie tylko składanie wieńców pod pomnikami i tablicami upamiętniającymi działania poszczególnych oddziałów. Z roku na rok organizatorzy przygotowują coraz więcej imprez towarzyszących. W tym roku warszawiaków czeka kilkanaście koncertów, przedstawienia teatralne, czy rowerowe masy krytyczne. Pierwsza z imprez już w sobotę - o godz. 20.30 w Parku Wolności (Muzeum Powstania Warszawskiego) rozpocznie się rockowy koncert poświęcony tematyce powstańczej. Utwory z tekstami Gajcego zagrają m.in. Agressiva 69, Pustki, Maleo Reggae Rockers, Dezerter. Koncert będzie transmitowany na żywo w TV TVN Warszawa.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Siedem tysięcy warszawiaków wspominało rok 1944

Postautor: Artur N. » ndz lip 26, 2009 10:54 am

Aż 7 tysięcy osób wybrało się na sobotni koncert "Pamiętamy '44" - Gajcy". Tłum widzów, dobra muzyka, a przede wszystkim dobre teksty utworów, zebrały młodych i starszych widzów. (...)

więcej: www.tvnwarszawa.pl/-1,1611552,0,,,wiadomosc.html
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości