Internet bezprzewodowy w Zalesiu Dolnym

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Internet bezprzewodowy w Zalesiu Dolnym

Postautor: Eirene » wt lip 21, 2009 9:18 pm

Mam pytanko do wszystkich z Zalesia i okolic - z jakiego internetu bezprzewodowego korzystacie i jesteście zadowoleni w naszej okolicy? Teraz korzystam z neostrady ale wkrótce zmienię miejsce zamieszkania i będę korzystać tylko z laptopa i dodatkowo nie ma tam podłączenia do linii telefonicznej. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
Eirene
 
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 6:37 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Internet bezprzewodowy w Zalesiu Dolnym

Postautor: lazy » śr lip 22, 2009 8:48 am

Może odpowiedź znajdziesz TU :

http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?t=1342

Dobrze by było doprecyzować co Cię interesuje :

- internet radiowy, czyli antena na dachu + urządzenie które Ci rozprowadza internet po domu/mieszkaniu

czy może

- Internet mobilny od operatora komórkowego - czyli modem w laptopie z kartą SIM

Pozdrawiam
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Internet bezprzewodowy w Zalesiu Dolnym

Postautor: Eirene » śr lip 22, 2009 4:50 pm

Raczej mobilny bo słyszałam, że radiowy często zawodzi szczególnie na naszym zalesionym terenie..
A tak na marginesie, znam Daniela z Zalesia, z którym chodziłam do szkół i który mi pomagał po sąsiedzku z internetem..znamy się czy nie?;)
Eirene
 
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 6:37 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Internet bezprzewodowy w Zalesiu Dolnym

Postautor: lazy » czw lip 23, 2009 8:45 am

To musiał być inny Daniel :)

A jeżeli chodzi o internet mobilny to mam doświadczenia:

- z internetem od plusa przez telefon komórkowy - w Gołkowie wykrywa mi GPRS, więc bez rewelacji. Do oglądania stron się jako tako nadaje.

- z Blue Connect z modemu na PCIMCA w laptopie, modem z wewnętrzną anteną ale nie wiem jaki model. Znajomi mają (lub mieli) właśnie w Zalesiu Dolnym. Bez rewelacji. Na dworze działał całkiem dobrze ale w domu (na parterze jednopiętrowego domu) często nie było sygnału albo działał dużo gorzej niż na zewnątrz.
Lazy
lazy
 
Posty: 103
Rejestracja: pn lip 13, 2009 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Internet bezprzewodowy w Zalesiu Dolnym

Postautor: Eirene » czw lip 23, 2009 8:03 pm

Dzięki serdeczne za info. To może Play..? Na forum były osoby zadowolone z tej oferty..czy usłyszę jakieś negatywne uwagi na temat Play'a?
Eirene
 
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 6:37 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Internet bezprzewodowy w Zalesiu Dolnym

Postautor: Martin » czw lip 23, 2009 8:25 pm

Eirene pisze:To może Play

Jeżeli będziesz korzystała tylko w domu, to w tym regionie zasięg bezprzewodowego internetu PLAY jest OK! Ja czasami jeżdżę po Polsce z laptopem i niestety Play mi się nie wszędzie sprawdził... Teraz mam bezprzewodowy Orange, który również w niektórych regionach ma problem, ale połączenie ze stronami internetowymi i pocztą uzyskuję w terenie. Oczywiście w domu wolę korzystać ze stałego łącza do internetu. Wszystko zależy od tego, czy będziesz korzystała z internetu tylko w domu, czy również podczas wyjazdów prywatnych / służbowych? Sprawdź na stronach operatorów mapy zasięgu i miejsca, gdzie najczęściej jeździsz.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Internet bezprzewodowy w Zalesiu Dolnym

Postautor: Eirene » pt lip 24, 2009 7:24 pm

Dzięki za info. Z internetu korzystam głównie w domu więc jeśli Play ma tu dobry zasięg to powinien spełnić moje oczekiwania.
Eirene
 
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 6:37 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Internet bezprzewodowy w Zalesiu Dolnym

Postautor: Jacenty » pt lip 24, 2009 7:39 pm

co do Playa to proponuję wysłać PW do tego usera.

Jest z Zalesia Dolnego i ma Playa :D

Ja osobiście używam u siebie KNC.
Przez miesiąc nie miałem internetu,bo na wiosnę drzewa puściły liście :mrgreen: ale po zwiększeniu mocy nadajnika i antenty sygnał się poprawił i przebił przez ten mój cały busz :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron