EXPRESS PIASECZNO - opinia o prywatnym transporcie Piaseczna

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

EXPRESS PIASECZNO - opinia o prywatnym transporcie Piaseczna

Postautor: Martin » czw cze 21, 2007 4:49 pm

EXPRESS PIASECZNO - opinia o prywatnym transporcie

Postanowiłem na razie temat poruszyć na forum mieszkańców i nie opisywać tego w serwisie informacyjnym, bo mam na razie mało podstaw, aby to opisywać w serwisie.

Do tej pory sporadycznie korzystałem z transportu Express Piaseczno i nie dostrzegałem tego problemu. Przez kilka ostatnich dni jeździłem z Piaseczna do Warszawy (oraz spowrotem) i to co widziałem sprawiło, że zmieniłem zdanie o komforcie jazdy Expressem Piaseczno:
- autobusy przyjeżdżają z dużym opóźnieniem,
- stan techniczny autobusów pozostawia wiele do życzenia,
- autobusy Expressem Piaseczno są bez klimatyzacji i pozostają jedynie małe okienka do nawiewu powietrza (latem KOSZMAR),
- bardzo wąskie przejścia między siedzeniami, przez co przy dużej ilości osób jadących trzeba się przeciskać - żeby wysiąść,
- brak możliwości jazdy młodych mam z wózkiem, o niepełnosprawnych z wózkiem już nawet nie wspominam (mało miejsca i autobusy nie są do tego dostosowane)...

Tyle wypunktowanych rzeczy, jednak jest jeden fakt którzy zaczął mnie zastanawiać, otóż przez za każdym razem wsiadając do Expressa w centrum Warszawy kierowcy informują, aby wchodzić jak najszybciej bo nie mogą tutaj stać. Następnie sprzedają bilety podczas jazdy... Dlaczego prywatna firma Express Piaseczno świadcząca usługi transportowe, między Warszawą a Piasecznem nie ma opłaconej możliwości postoju w centrum Warszawy? Jeżeli nie mogą zatrzymywać się przy przystankach ZTM, to może niech załatwią sobie pozwolenie (zgodę) na swój własny przystanek w centrum stolicy, aby wsiadanie i wysiadanie w centrum było komfortowe. Według mnie źle to świadczy o firmie transportowej, że nikt z przedstawicieli firmy nie załatwił legalnego postoju w centrum Warszawy... Może wiecie coś więcej na ten temat???

O stronie internetowej EXPRESS PIASECZNO: www.expresspiaseczno.pl, już nawet nie będę wspominał, bo szkoda na to czasu. Wykonanie strony internetowej jest bardzo słabe i mało przyjazne użytkownikom Internetu. Nie będę zagłębiał się tutaj w techniczne wykonanie strony, bo te forum nie jest na ten temat, ale trochę można by o tym napisać. Strona ogólnie wygląda jak witryna wykonana w latach 80-tych. Brakuje nawet na stronie podstrony z kontaktem do dyrekcji firmy zarządzającej Expressem Piaseczno... Jedyny kontakt jest na biletach z kasy fiskalnej...

Ogólnie mam dobrą opinię o tym transporcie, bo za bardzo przystępną cenę można przejechać z Piaseczna do centrum Warszawy. Jednak jak widzicie mam kilka ale...

Zachęcam Was do pisania swoich opinii na temat transportu EXPRESS PIASECZNO.
:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: lamia » czw cze 21, 2007 5:44 pm

Martin pisze:- autobusy Expressem Piaseczno są bez klimatyzacji i pozostają jedynie małe okienka do nawiewu powietrza (latem KOSZMAR),
- bardzo wąskie przejścia między siedzeniami, przez co przy dużej ilości osób jadących trzeba się przeciskać - żeby wysiąść,
- brak możliwości jazdy młodych mam z wózkiem, o niepełnosprawnych z wózkiem już nawet nie wspominam (mało miejsca i autobusy nie są do tego dostosowane)...


Zgadzam się z tym w zupełności. Ta ciasnota w przejściu EXPRESS PIASECZNO, to jeden wielki koszmar.
Lamia
Awatar użytkownika
lamia
 
Posty: 131
Rejestracja: wt maja 22, 2007 9:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Marcin KANIA » czw cze 21, 2007 6:04 pm

W nawiązaniu do tematu, pamiętacie?

Mysiadło, dnia 12.05.2007 r.

Mobilis Sp. z o.o.
Właściciel linii EXPRESS PIASECZNO
Mościska 4a, 05-080 Izabelin

Dotyczy: Linia Express Piaseczno

W dniu wczorajszym zwrócił się do mnie Pan Adam Krakowski z serwisu internetowego cafe Piaseczno z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, która miała miejsce w dniu 10 maja 2007 r. na przystanku „Poleczki” w stronę Piaseczna. Z uzyskanych informacji wynika, że Państwa autobusy nie zatrzymały się. W związku z tym uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
• Dlaczego przedmiotowe autobusy nie zatrzymały się na przystanku “Poleczki” lekceważąc pasażerów?
• Czy często tego typu praktyki są stosowane przez kierowców?
• Dlaczego nie są podstawiane autobusy zastępcze w momencie ich awarii lub zatrzymania przez Policję?
• W jaki sposób zamierzacie Państwo naprawić popełnione błędy?
• Dlaczego nie wywiązujecie się Państwo z umowy cywilno-prawnej, jaką jest zakup biletu jednorazowego, jak i miesięcznego (sprzedając bilet zobowiązujecie się Państwo do przestrzegania podanego przez siebie rozkładu jazdy?
• W jaki sposób zamierzacie Państwo zwrócić koszty biletów tym pasażerom, którzy pojechali autobusami innych przewoźników (wtedy, gdy Państwa autobusów nie było zgodnie z rozkładem jazdy na przystanku “Poleczki”)?
• Czy zamierzają Państwo uruchomić dodatkowe autobusy bądź zakupić większe na najbardziej oblegane kursy, aby mieścili się w nich wszyscy pasażerowie?
• Jak często autobusy linii Express Piaseczno zamiast zabierać pasażerów z przystanków w Warszawie wykonują tzw. puste przejazdy?
• Co Express Piaseczno i Mobilis robią dla poprawienia jakości obsługi pasażerskiej?
• Czy kierowcy mają przeprowadzane szkolenia z zakresu obsługi klienta?
• Jakie standardy dla obsługi linii Express Piaseczno zamierza wprowadzić Mobilis, aby w przyszłości uniknąć tego typu sytuacji?

Z wyrazami szacunku

Radny Gminy Lesznowola

Marcin KANIA

ps. pdf pisma dostępne jest na mojej www
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Martin » czw cze 21, 2007 6:32 pm

Marcin KANIA pisze:Mysiadło, dnia 12.05.2007 r.

Pismo wysłane 12 maja i co? Minęło ponad miesiąc i do tej pory nie odpowiedzieli?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Marcin KANIA » czw cze 21, 2007 8:17 pm

Już odpowiedzieli... ale tak jak się spodziewałem. Przepraszają i deklarują poprawienie jakości usług.
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Jakub » czw cze 21, 2007 8:24 pm

Wszystkie rzeczy jakie wypunktowałeś Martin zauważają wszyscy, tylko nie właściciel tej firmy. Może nie zależy mu na wygodniejszym transporcie i sprowadza ciasne, wybrakowane i rozwalające się autobusy z Niemiec.
Martin pisze:za każdym razem wsiadając do Expressa w centrum Warszawy kierowcy informują, aby wchodzić jak najszybciej bo nie mogą tutaj stać. Następnie sprzedają bilety podczas jazdy... Dlaczego prywatna firma Express Piaseczno świadcząca usługi transportowe, między Warszawą a Piasecznem nie ma opłaconej możliwości postoju w centrum Warszawy?

Kilka razy jechałem EXPRESS PIASECZNO i też mnie to zastanowiło. Czyżby nie było ich stać na opłacenie postoju w centrum Warszawy?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Martin » pt cze 22, 2007 8:30 am

Jakub pisze:Czyżby nie było ich stać na opłacenie postoju w centrum Warszawy?

Sam się nad tym zastanawiam, dlatego powstał post na temat EXPRESS PIASECZNO...
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Jankes » pt cze 22, 2007 8:37 am

Jechałem kilka razy Expressem Piaseczno z Piaseczna do Warszawy, ale to było kilka razy za dużo, bo tłok i mało miejsca w ich autobusach potrafią zniechęcić. Wolę przejechać się 709 a potem metrem.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: kameleon » pt cze 22, 2007 12:37 pm

EXPRESS PIASECZNO ma korzystne ceny, żeby przejechać z Piaseczna do samego centrum Warszawy, bez dużej ilości zbędnych przystanków na trasie. Za 3 złote można przejechać całą trasę, gdzie przy ZTM trzeba wydać o wiele więcej. Ludzie pracujący w Warszawie na pewno korzystają licznie z tych autobusów, ale niestety jakość tych autobusów na pewno pozostawia wiele do życzenia.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: PESTKA35 » pt cze 22, 2007 1:53 pm

Ostatnio jechałam EXPRESS PIASECZNO z Warszawy i w centrum wsiadałam i naprawde nigdy nie widzialam takiego "chamskiego' kierowcy, krzyczał na ludzi, otworzył wszystkie drzwi i ludzie wsiadali, a On krzyczał ze tylko pierwszymi, to dlaczego otworzył wszystkie? wstał i wygonił wszystkich ludzi krzycząc, aby pierwszymi wsiadali :shock: normalnie szok :shock:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Loonna » pt cze 22, 2007 2:43 pm

Ja nie korzystalam nigdy z ich uslug. Moge jedynie wypowiedziec sie o sposobie jazdy tych kierowcow - CHAMSTWO I WYMUSZANIE - tylko takie slowa cisna sie na usta. Niejednokrotnie pakowali mi sie prosto przed maske w mysl zasady 'duzy moze wiecej'. Stwarzaja bardzo duze zagrozenie momentami. O kierowcach Roj Bus'a nawet nie wspomne, jest jeszcze gorzej...
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Martin » pt cze 22, 2007 6:11 pm

Aż ciężko sobie wyobrazić to co opisałaś Pestka, żeby aż tak mało kulturalnie zachowywali się kierowcy Expressu. Dobrze, że na codzień nie korzystam z ich usług transportowych, bo na pewno nie pozwoliłbym żeby jakiś kierowca tak na mnie krzyczał... ;)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: lucja » wt cze 26, 2007 7:22 pm

Jechałam wczoraj Express Piaseczno i była podobna sytuacja, o której napisał Martin. Kierowca kazał w centrum Warszawy szybko wchodzić i w trakcie jazdy sprzedawał bilety. Chyba faktycznie nie opłacili tego przystanku w centrum i nie mogą się tam zatrzymywać?
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: kameleon » pt cze 29, 2007 2:29 pm

Musiałem pojechać z okolic Mysiadła na PKP i akurat trafił się Express Piaseczno. Wsiadłem, zapłaciłem 1 zł i kierowca nawet nie raczył mi wydrukować biletu z kasy fiskalnej. Zauważyłem na kolejnych przystankach, że każda osoba która jechała już wewnątrz Piaseczna to płaciła i nie otrzymywała biletu z kasy fiskalnej.

Zapytałem się znajomych czy to normalne i podobno tak jest w autobusach expressu piaseczno, że nie zawsze kierowcy drukują bilety, a kasę biorą. Co w takim razie robią z tymi pieniędzmi? Czyżby to ich własny zarobek na boku? Później przecież z dyrekcją rozliczają się na podstawie kasy fiskalnej a na niej nie ma wielu biletów, za które pobrali gotówkę. Czy spotkaliście się z tym, że zapłaciliście u nich a nie wydrukowali wam w Express Piaseczno biletu? Ciekawy jestem ile kierowca zarabia na takich osobach?
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Jankes » pt cze 29, 2007 2:50 pm

Widocznie kierowcy zarabiają za mało w tej firmie, do której należy linia EXPRESS PIASECZNO i dorabiają sobie do pensji biorąc pieniądze, a nie zawsze drukując bilet fiskalny. Kto nie kombinuje - ten nie ma.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości