Linie "Nocne" za drogie !?

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Linie "Nocne" za drogie !?

Postautor: grejf » pt mar 02, 2007 1:52 pm

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował projekt wydłużenia tras nocnych linii z Warszawy do sąsiednich miejscowości, w tym m.in. do Konstancina-Jeziorny i Piaseczna. Jedynym mankamentem autobusów jest to, że miałyby je finansować w całości samorządy.
W ubiegłym tygodniu ZTM wystał do urzędów wstępne propozycje przebiegu linii nocnych na ich terenie oraz wyliczenia kosztów usługi. Gminy musiałyby pokryć w 100 procentach koszt funkcjonowania linii poza granicami Warszawy. ZTM uzasadnia to tym, że komunikacja nocna pełniąc głównie rolę uzupełniającą, jest usługą przynoszącą straty finansowe.

czytaj więcej: planowane linie nocne są za drogie - dylematy gmin
- pozycjonowanie stron - witam Serdecznie :)
- Serwis powiat piaseczyński - zaprasza Serdecznie do umieszczania darmowych ogłoszeń
- Zareklamuj się w serwisie - więcej informacji na Reklama w Serwisie Powiat Piaseczyński - Zapraszamy.
Awatar użytkownika
grejf
 
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna

Postautor: Martin » pt mar 02, 2007 2:21 pm

Wiedziałem, że gminy będą miały rozterki, bo przecież nie mogło być inaczej. Jestem ciekawy jak to się wszystko zakończy? Mają jeszcze kilka dni (do 19 marca) na podjęcie decyzji. Pożyjemy - zobaczymy 8)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: grejf » pt mar 02, 2007 3:57 pm

Na mój gust to docierają się do ostatniego słowa "tak" + dotację, sami wiedzą, że jedna z najdroższych gmin musi mieć w końcu nocną linię autobusową, 21 wiek, jesteśmy w Unii itp :wink: , hehe, ale tak poważnie jestem dobrej nadzieji... :D
- pozycjonowanie stron - witam Serdecznie :)
- Serwis powiat piaseczyński - zaprasza Serdecznie do umieszczania darmowych ogłoszeń
- Zareklamuj się w serwisie - więcej informacji na Reklama w Serwisie Powiat Piaseczyński - Zapraszamy.
Awatar użytkownika
grejf
 
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna

Postautor: Martin » pt mar 02, 2007 5:50 pm

grejf pisze:jedna z najdroższych gmin musi mieć w końcu nocną linię autobusową

Powinna, a czy będzie miała zależy o władz samorządowych. Bądźmy dobrej myśli.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Sylwunia » pn mar 19, 2007 7:36 pm

grejf pisze:jedna z najdroższych gmin musi mieć w końcu nocną linię autobusową


oj przydałaby się... powrót z Warszawy nocą jest możliwy tylko kiedy wraca się taksóweczką , a to trochę kosztuje :?
Sylwunia
Sylwunia
 
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:33 pm
Lokalizacja: Zalesie Górne

Postautor: Martin » pn mar 19, 2007 10:03 pm

Sylwunia pisze:powrót z Warszawy nocą jest możliwy tylko kiedy wraca się taksóweczką

O której gminie piszesz? Do Piaseczna jest przecież Nocny Express Piaseczno z samego Centrum Warszawy (sam już nie raz wracałem) :)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Sylwunia » wt mar 20, 2007 11:55 am

hmmmmm moje informacje są chyba niepełne ale serio nie wiedziałam. Dzieki za info
Sylwunia
Sylwunia
 
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:33 pm
Lokalizacja: Zalesie Górne

Postautor: Martin » wt mar 20, 2007 2:15 pm

Od 25.08.2006 w godzinach nocnych komunikację zapewnia linia "NOCNY EXPRESS" na trasie Warszawa dw. Centralny - Bobrowiec.

http://www.expresspiaseczno.pl/
:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » wt mar 20, 2007 9:03 pm

Sylwunia pisze:serio nie wiedziałam

Już nie raz sam jeździłem nocnym Expressem Piaseczno. Taniej niż taksówka a jedzie się z samego centrum Warszawy. POLECAM!
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub » sob mar 31, 2007 5:11 pm

Gazeta.pl podała informację o liniach nocnych i jedynie są wzmianki od liniach do Piaseczna i Konstancina:
N83 - jak N33 do Wałbrzyskiej, a dalej Puławską do Karczunkowskiej (w przyszłości być do Piaseczna).
N51 - Taki numer najprawdopodobniej będzie miał weekendowy autobus z pętli przy stacji Wilanowska do Konstancina (trasa w trakcie opracowywania).

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34883,4025510.html

Chyba nie będzie linii nocnych do Konstancina i Piaseczna. Tyle dobrego, że Piaseczno ma Express Piaseczno, ale Konstancin nadal pozostaje bez nocnej linii :(
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: grejf » ndz kwie 01, 2007 12:02 pm

Wkoncu, narescie beda przyjazdzac do mnie na wieczory zakrapiane proc... :D
- pozycjonowanie stron - witam Serdecznie :)
- Serwis powiat piaseczyński - zaprasza Serdecznie do umieszczania darmowych ogłoszeń
- Zareklamuj się w serwisie - więcej informacji na Reklama w Serwisie Powiat Piaseczyński - Zapraszamy.
Awatar użytkownika
grejf
 
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna

Postautor: Marcin KANIA » ndz kwie 01, 2007 3:41 pm

Walczę o nocny do pętli Zamienie, już jakiś czas temu wysłałem pismo w ramach konsultacji oraz złożyłem w tej ważnej dla mieszkańców sprawie Interpelację. Moim zdaniem z PKP Jeziorki (Karczunkowska) można dojechać nocnym do Zamienia, po drodze zatrzymując się w Zgorzale, jest to odcinek ok. 3 km.

ps. nie chcę się chwalić ale nocny do Piaseczna to także i moja zasługa. Więcej na ten temat na mojej www, news z dnia 15 maja 2006 r. , można także zobaczyć foto i materiał filmowy oraz zapoznać się z petycją, zapraszam

Pozdrawiam:)
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola


Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości