Piaseczno: zobacz jak remontują drogi w gminie Piaseczno

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Piaseczno: zobacz jak remontują drogi w gminie Piaseczno

Postautor: Martin » ndz maja 06, 2007 4:51 pm

Od prawie pół roku możemy oglądać przepięknie wyremontowaną ulicę Fabryczną w Piasecznie, na odcinku pomiędzy ulicą Powstańców Warszawy a Wojska Polskiego. Jest jeden mały szczegół: zmodernizowano ulicę Fabryczną, ale pozostawiono kilkudziesięciu metrowy odcinek zwykłej drogi gruntowej... (...)

czytaj więcej: Ulica Fabryczna
+
zobacz: zdjęcia ulicy Fabrycznej w Piasecznie
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » ndz maja 06, 2007 5:56 pm

Byłem święcie przekonany, że przerwali remont ulicy Fabrycznej na zimę. Zaskoczyła mnie ta informacja. Co do słupa pozostawionego na ulicy to gratuluje remontującym i gminie pomysłowości. Nie ma co dzięki tej latarnii pozostawionej na ulicy są oryginalni :lol:
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » pn maja 07, 2007 8:50 am

Ulica Fabryczna to porażka obecnych władz w Gminie Piaseczno. Wielka inwestycja, którą zbudowali do połowy i pozostawili pozostałą część na pastwę losu. Bardzo często tamtędy przechodzę i za każdym razem szlag mnie trafia jak widzę tak pozostawioną drogę - o znaku pozostawionym prawie na środku drogi już nie wspominam, bo to nadaje się do jakiegoś programu satyrycznego, ale już nie chce kompletnie ośmieszać władz Piaseczna i ich inwestycji. Mam nadzieję, że ktoś z nich przeczyta tą informację i dokończa modernizację ulicy Fabrycznej.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jankes » pn maja 07, 2007 1:13 pm

Rewelacyjne fotki Martin. Brawo dla Gminy Piaseczno za udaną inwestycję i w pełni wyremontowaną ulicę. Oby więcej takich inwestycji w Piasecznie, to będziecie mieli przepiękne miasto ;)

Błahahahahaha :lol:
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kameleon » pn maja 07, 2007 2:25 pm

Bardzo pomysłowi są urzędnicy gminy, którzy odpowiadają za inwestycję modernizację tej ulicy w Piasecznie. Może liczą, że ktoś na własną rękę dokończy budowę tej ulicy :lol:
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Jakub » pn maja 07, 2007 8:53 pm

Przeszedłem się dzisiaj na Fabryczną, żeby zobaczyć ten słup na własne oczy. Byłem w szoku jak go zobaczyłem na żywo na ulicy... Pozostawię to bez komentarza, bo poleciałoby trochę nie miłych słów o tym co myślę o tej inwestycji gminy Piaseczno.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Loonna » wt maja 08, 2007 8:53 am

Tego się nawet nie da skomentować... wielkie brawa za wyobraźnię...
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub » wt maja 08, 2007 10:29 pm

Loonna pisze:wielkie brawa za wyobraźnię

A tak radni gminy Piaseczno mają bardzo bujną wyobraźnię. Do roboty Radni Piaseczna, bo wstyd na całą Polskę, że w Piasecznie mamy takie ulice objęte inwestycjami na rok 2007 ;)
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub » wt maja 08, 2007 11:27 pm

Znalazłem w internecie informacje o przetargu na modernizację ulicy Fabrycznej:
http://www.przetargi.egospodarka.pl/61649_budowa-ulicy-Fabrycznej_2006_2.html

Piaseczno: Budowa ulicy Fabrycznej na odcinku od ulicy Powstańców Warszawy do ulicy Wojska Polskiego o długości 383,57 w Piasecznie.

Szacunkowa wartość całkowita (bez VAT): 340714,29 EUR

Krótki opis: Zakres zleconych do wykonania prac zawarto w opisie przedmiotu zamówienia i obejmuje budowę ulicy o nawierzchni z kostki brukowej, z obustronnym chodnikiem, wjazdami bramowymi, zatokami postojowymi. Roboty towarzyszące stanowi przebudowa wodociągu, kanalizacja sanitarna, deszczowa, przyłącze gazowe do budynku wielorodzinnego, a także przebudowa linii NN, budowa oświetlenia ulicznego i przebudowa urządzeń telekomunikacyjnych.

Nazwa i adres wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
Fal-Bruk B.B.Z. Falenta Spółka Jawna, ul.Sarabandy 42, 02-868 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 6439246.
1.2) Informacja o cenie wybranej oferty oraz o nie podlegających odrzuceniu ofertach z najniższą i najwyższą ceną (bez VAT):
Cena: 1124581.80 Oferta z najniższą ceną: 1124581.80 / oferta z najwyższą ceną: 1763472.50 Waluta: PLN
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » śr maja 09, 2007 8:45 am

Jakub pisze:Nazwa i adres wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
Fal-Bruk B.B.Z. Falenta Spółka Jawna, ul.Sarabandy 42, 02-868 Warszawa

No to już wiemy kto zostawił prawie na środku wjazdu na ulicę Fabryczną - słup oświetleniowy. Według mnie to ta firma powinna zdemontować ten słup, a nie pozostawili go na pastwę losu.

Co do wykończenia (zrobiona ulica tylko do połowy) to już raczej jest odpowiedzialny wydział inwestycji gminy Piaseczno.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » śr maja 09, 2007 4:49 pm

Nie wziąłbym już takiej firmy do wykonywania usług, skoro pozostawiają takie rzeczy bez demontażu...
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ulica Fabryczna - przeniesiona latarnia z ulicy na chodnik

Postautor: Katrin » wt maja 29, 2007 8:40 pm

Awatar użytkownika
Katrin
 
Posty: 184
Rejestracja: czw lut 15, 2007 7:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » wt maja 29, 2007 9:14 pm

... a jak teraz przejdą z wózkiem rodzice... :roll: :?: :idea:

Pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Jakub » wt maja 29, 2007 9:20 pm

Marcin KANIA pisze:a jak teraz przejdą z wózkiem rodzice...

Widziałem ten słup, który opisał i sfotografował Martin i spokojnie zmieści się osoba z wózkiem ;)

Ciekawe, czy to że przenieśli latarnię oznacza, że ktoś z Urzędu Gminy w Piasecznie czyta ten serwis? A może firma, która pozostawiła ten słup postanowiła naprawić swój błąd?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » śr maja 30, 2007 7:35 am

Marcin KANIA pisze:a jak teraz przejdą z wózkiem rodzice

I tutaj jest problem, bo wąskim wózkiem na pewno się ktoś zmieści, ale jak ktoś ma większy wózek, to na pewno musi wjechać na piach lub przejść ten kawałek ulicą. Latarnia stoi prawie centralnie na tym chodniku, ale wygląda to na pewno lepiej niż było do tej pory (czytaj wjazd na ulicę).
Jakub pisze:Ciekawe, czy to że przenieśli latarnię oznacza, że ktoś z Urzędu Gminy w Piasecznie czyta ten serwis?

Sam jestem ciekawy, ale najważniejsze że coś zrobili w temacie. Czekamy teraz na dokończenie ulicy Fabrycznej przy Bazarku. Ciekawe ile czasu im to zajmie, jeżeli wogóle biorą to w najbliższym czasie pod uwagę.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości