WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Postautor: Kacperek » pt sie 02, 2019 7:18 pm

Obrazek

Andrzej Duda zaproponował termin wyborów. ''Wskazałem 13 października''. Wybory parlamentarne odbędą się prawdopodobnie w niedzielę, 13 października 2019 roku - poinformował na antenie Polsat News Andrzej Duda. Prezydent chciałby, żeby kampania wyborcza była jak najkrótsza.

Andrzej Duda wystąpił do Państwowej Komisji Wyborczej o opinię w sprawie przeprowadzenia wyborów parlamentarnych oraz ich kalendarza.

Prezydent pytany w Polsat News, czy zaproponował we wniosku do PKW termin 13 czy 20 października, powiedział, że nie będzie ukrywał, iż chciałby, żeby kampania była jak najkrótsza.

Rzeczywiście wskazałem - zaproponowałem w tym, co przedstawiłem do Państwowej Komisji Wyborczej - 13 października

Myślę, że Polacy, wyborcy i w ogóle wszyscy, oczekują, żeby było jak najwięcej spokoju. Kampania wyborcza nigdy nie jest okresem spokoju, zawsze jest okresem pewnego takiego starcia politycznego. To jest jej naturą. Myślę, że Polacy chcą, żeby tego starcia było jak najmniej i w związku z tym też termin możliwie jak najszybszy

Wybory parlamentarne 13 października? 

Andrzej Duda ujawnił, że wcześniej rozmawiał o tym terminie z premierem Mateuszem Morawieckim. "Mówiłem mu, że właśnie chciałbym, żeby wybory odbyły się jak najszybciej''. W ocenie prezydenta niepotrzebne są wszystkie obawy mniejszych ugrupowań, że ogłoszenie terminu nastąpi w ostatniej chwili.

Zapewniam, że na pewno nie będzie to w ostatniej chwili. Zaraz, jak tylko otrzymam odpowiedź z Państwowej Komisji Wyborczej - a zazwyczaj PKW odpowiada szybko - to te wybory będą ogłoszone.

Zaznaczył, że to z jednej strony da czas na zbieranie podpisów, a z drugiej strony skróci kampanię. - Z drugiej strony kampania nie będzie zbyt długa i to jest chyba ważne. No przecież wszyscy wiedzą, że w praktyce ona się rozpocznie we wrześniu - wtedy, kiedy wszyscy wrócą z urlopu, kiedy też skończy się ten okres urlopowy w polityce - podkreślił.

13 października o godzinie 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz Polska - Macedonia Północna w ramach eliminacji do piłkarskiego Euro 2020. 

RadioZET.pl/PAP/Polsat News
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/P ... any-termin
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Idę na Wybory Parlamentarne 13 października 2019

Postautor: Redakcja » wt sie 13, 2019 12:39 pm

Obrazek

13 października 2019 roku odbędą się Wybory Parlamentarne, podczas których wybierzemy 460 posłów do Sejmu i 100 senatorów do Senatu.

Lokale wyborcze na terenie całej Polski oraz powiatu piaseczyńskiego, będą otwarte w godzinach od 7.00 do 21.00. Zachęcamy wszystkich mieszkańców gmin z terenu powiatu (Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Lesznowola, Tarczyn, Prażmów), aby zapisali sobie ten ważny dzień w swoich kalendarzach. Weźcie ze sobą swoje rodziny, znajomych oraz przyjaciół. Spotkajmy się przy urnach wyborczych.

Wybory do Sejmu i Senatu 2019. Jak głosować:
1. Głosujący dostaną dwie karty do głosowania. Na jednej (wybory do Sejmu) będą listy komitetów z nazwiskami kandydatów, na drugiej (wybory do Senatu) znajdą się kandydaci ułożeni w kolejności alfabetycznej.
2. Głosowanie polega na postawieniu dwóch przecinających się linii (najlepiej znaku x) w kratce przy nazwisku wybranego kandydata.
3. Każdemu wyborcy przysługuje jeden głos w wyborach do Sejmu i jeden w wyborach do Senatu. To oznacza, że na każdej z kart do głosowania można postawić jeden znak x.

Szczegółowe informacje na stronie: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/440094393503727/
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Postautor: iza » pt sie 16, 2019 6:14 pm

Obrazek
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Postautor: justynka » pn sie 19, 2019 6:33 pm

Mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego z list PiS i Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu

Obrazek

Z powiatu piaseczyńskiego w jesiennych wyborach do Sejmu RP o nasze głosy będzie ubiegać się 6 kandydatów mieszkających w powiecie piaseczyńskim. Czterech z Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch z Platformy Obywatelskiej.

Z listy PiS wystartuje Andrzej Smirnow, wieloletni parlamentarzysta, doktor nauk technicznych, działacz opozycji demokratycznej w PR. Sympatycy PiS będą mogli także głosować na Grzegorza Pruszczyka, radnego powiatu piaseczyńskiego, mieszkańca Prażmowa i byłego wójta tej gminy (2010 – 2014). O głosy wyborców PiS ubiegać się będzie także Renata Mirosław, radna piaseczyńskiej rady miejskiej i mieszkanka Piaseczna. Jest wieloletnim członkiem miejscowej Akcji Katolickiej oraz nauczycielką nauczania wczesnoszkolnego w jednej z piaseczyńskich szkół podstawowych. Z listy PiS w wyborach parlamentarnych wystartuje także Dominika Chorosińska, znana aktorka, a obecnie także radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Na radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego postawiła Koalicja Obywatelska. Z jej list o głosy wyborców będą zabiegać aktualni radni sejmiku – Maciej Lasek oraz Piotr Kandyba. O funkcję posła będzie ubiegał się także Piotr Wasilewski, obecny radny rady miejskiej w Konstancinie-Jeziornie. Maciej Lasek jest mieszkańcem gminy Lesznowola i wiceburmistrzem dzielnicy Bemowo, inżynierem specjalizującym się w mechanice lotu, doktorem nauk technicznych, mieszkańcem gminy Lesznowola. Piotr Kandyba jest mieszańcem Piaseczna, w kadencji 2010-2014 pełnił funkcję radnego powiatu piaseczyńskiego, stworzył lokalne ugrupowanie Wspólne Razem, a w 2014 roku ubiegł się o funkcję burmistrza Piaseczna. https://piasecznonews.pl/mieszkancy-pow ... arlamentu/
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Postautor: mleczko90 » pn wrz 30, 2019 10:52 am

Szykują się ciekawe wybory, mam nadzieje ze sytuacji polityczna ulegnie poprawie.
mleczko90
 
Posty: 81
Rejestracja: śr sie 28, 2019 12:42 pm

Konwencja wyborcza Piotra Kandyby

Postautor: Kacperek » wt paź 01, 2019 9:59 pm

Obrazek

Wczoraj wieczorem w sali widowiskowej CEM odbyła się konwencja wyborcza Piotra Kandyby – kandydata na Posła RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Piotr Kandyba nie wyszedł z ukrycia na scenę przy dźwiękach fanfar, migoczących światłach czy oparach dymu. Witał się za to z każdym przybyłem gościem osobiście dziękując mu za przybycie. Wieczór poprowadził Jacek Zalewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Dobra Wola, który rozpoczął od przywitania osób zaproszonych, wśród których nie zabrakło, między innymi, posłanki PO Kamili Gasiuk-Pihowicz, radnego sejmiku wojewódzkiego Marcina Podsędeka czy burmistrza Piaseczna Daniela Putkiewicza.

– Patrząc na liczbę 24 mam nieodparte wrażenie, że Piotrek Kandyba jest dostępny 24 godziny na dobę – zaczął prowadzący, nawiązując do adresu strony internetowej kandydata (Kandyba24.pl). – On jest jak sklep. Poznałem go 10 lat temu i ponieważ zgłosił się do mnie po wyborach, to ja staję tu dzisiaj przed wyborami, jak jeszcze nie jest wybrany, żeby powiedzieć, że to dobry chłopiec. Nie było żadnej imprezy, którą organizowałoby stowarzyszenie, w której Piotrek by nie uczestniczył. Oprócz tego bardzo pomagał mi prywatnie gdy leżałem w szpitalu w trakcie choroby nowotworowej.

Obrazek

Następnie zaprezentowano spot wyborczy kandydata, po którym głos zabrał sam bohater wieczoru, legitymujący się hasłem „Ostatni na liście, pierwszy w działaniu”.
– Specjaliści mówią, że nie powinienem gestykulować, że nie powinienem używać pewnych słów, skrótów myślowych, ale będę to robić – powiedział Piotr Kandyba. – To jestem ja, naturalny Piotrek. Dzięki wam i z wami chciałbym zmieniać politykę żeby ona była inna – żeby nie była taką szarpaną, nienawistną polityką. Jeżeli zostanę posłem, na pewno razem będziemy kroczyli w tym kierunku.

W dalszej kolejności o kandydacie wypowiedzieli się zaproszeni goście.
– Piotr jest bardzo pracowity, poukładany i systematyczny – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz. – To człowiek, który ma olbrzymie serce i jest bardzo wrażliwy na ludzkie problemy.
– Ponad wszystko przekłada potrzeby innych ludzi – dodała Ewa Lubianiec, członkini zarządu powiatu piaseczyńskiego.
– Jest bardzo dobrym organizatorem – stwierdził z kolei prof. Wawrzyniec Konarski, politolog.

– Moje poparcie dla Piotra nie wynika z jakiejś szczególnej fascynacji czy sympatii, ale z chłodnej kalkulacji – powiedział w końcu Daniel Putkiewicz. – Znam jego działanie i zaangażowanie i po prostu uważam, że w tym momencie Piaseczno potrzebuje Kandyby.

Na zakończenie kandydat na posła RP zaapelował o zmianę obecnych standardów politycznych i obiecał, że – nawet jeśli nie wszystko uda mu się zrealizować – na pewno będzie się starać. Swój program podsumował kilkoma hasłami: limuzyny na karetki, złota jesień (domy dziennej starości), elektroniczny tornister, niepełnosprawni wśród nas, dostępna rehabilitacja, pociągi do przyszłości, bogate sołectwa (decentralizacja władzy), leśna kołdra, współdecydowanie młodych oraz mały biznes – wielkie potrzeby.

– Jestem tutaj dzięki wam – zakończył swoje przemówienie Piotr Kandyba. – Bez was nic bym w życiu nie osiągnął. To dzięki wam startuje do sejmu. Mam nadzieję, że Piaseczno pójdzie za mną. https://piasecznonews.pl/konwencja-wybo ... a-kandyby/



Fanpage: https://www.facebook.com/piotrkandyba/
Strona: http://kandyba24.pl/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron