Dostępności miejsc w szkołach średnich

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Rekrutacja do szkół zakończona. Ratusz: jesteśmy przerażeni

Postautor: iza » czw maja 23, 2019 12:45 pm

Obrazek

Dyrektorzy szkół przepraszają uczniów, a ratusz próbuje ich "upchnąć". Zakończyła się rekrutacja do szkół średnich.

W poniedziałek w całej Polsce zakończył się I etap rekrutacji do szkół średnich. Stołeczny ratusz alarmuje, że nie dla wszystkich chętnych znajdzie się miejsce w warszawskich liceach i technikach. Jeszcze wczoraj mowa była o czterech tysiącach brakujących miejsc, dziś ta liczba się zwiększyła.

- W sumie razem, bo okazało się że nabór spoza Warszawy był większy, brakuje kolejnych 7 tysięcy miejsc. Więc tak naprawdę powinniśmy przygotować ponad 50 tysięcy. Prawie trzykrotność tego z czym mieliśmy do czynienia w zeszłym roku. Proszę sobie wyobrazić, że każda szkoła będzie trzy razy bardziej wypełniona - mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

Renata Kaznowska o "upychaniu" uczniów

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska zwraca uwagę, że w wielu warszawskich szkołach nie ma miejsc na przyjęcie tak dużej liczby osób. Chętnych często jest dwa, a nawet trzy razy więcej niż może pomieścić placówka.

- Pierwszy września jest już za chwilę, więc nie ma mowy o tym, żeby nagle powstały nowe szkoły. Zastanawiamy się więc, co można zrobić i jak się przygotować do tego, żeby te dodatkowe kilka tysięcy uczniów - mówiąc brutalnie, "upchnąć" w warszawskich szkołach. Jesteśmy przerażeni... - mówi Renata Kaznowska.

Dyrektorzy szkół przepraszają

Jak mówi Sławomir Kasprzak, dyrektor Technikum Mechatronicznego przy ulicy Wiśniowej, do ich placówki zgłosiło się ponad 1000 chętnych osób. Duża część z nich nie dostanie się do wymarzonej szkoły.

- Chciałbym przeprosić tych uczniów, oraz ich rodziców, dla których nie stworzymy miejsca do edukacji, które było dla nich wymarzonym miejscem od lat.

Problemy się mnożą

Dyrektor zwraca również na uwagę na inne problemy, jakie czekają szkoły już w najbliższym roku szkolnym. Chodzi o takie prozaiczne rzeczy jak kolejki do toalet, przepełnione stołówki, ruch na korytarzach, ale także inne, poważniejsze kwestie.

- Nie będziemy w stanie podołać problemom dydaktycznym, wychowawczym i z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, bo nie znamy problemów jakie wygeneruje nam młodzież ze szkół podstawowych, bo najwzyczajniej - nie znamy tego środowiska. Trudno więc przygotować się do czegoś, jeżeli nie wiemy jakiego rodzaju problemy dotyczącą takiej młodzieży - dodaje dyrektor.

Wnioski o przyjęcie do warszawskich szkół złożyło 46,8 tys. ósmoklasistów i gimnazjalistów. Przede wszystkim wybrali licea ogólnokształcące. https://radiokolor.pl/wiadomosci/n/3962 ... ecy-miejsc
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

O rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w powiecie piaseczyń

Postautor: iza » pt maja 24, 2019 10:40 am

Informacja o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w powiecie piaseczyńskim i dwie sprawy z gminy Piaseczno.

Przypomnę, że w powiecie piaseczyńskim jest 2 840 miejsc w szkołach ponadpodstawowych.

Według naszych ustaleń (dane z VulCana) wynika, że łącznie w szkołach publicznych powiatu piaseczyńskiego, a więc Piaseczna, Konstancina, Góry Kalwarii i Tarczyna, złożono 10 981 wniosków. Przy czym w zakresie szkół podstawowych jest to 6250 wniosków a w zakresie gimnazjum 4731 wniosków.

Liczba chętnych ósmoklasistów z pierwszej preferencji wynosi 1704, na 1420 miejsc.

Jako drugi wybór ósmoklasiści wskazali „szkoły piaseczyńskie” w 1644 przypadkach. W trzecim wyborze 1340, w czwartym 1117 i w piątym 888. Łącznie w drugim i następnych wyborach uczniowie klas ósmych wskazali szkoły piaseczyńskie 4546 razy. Przy czym dodam, że faktycznie nie będzie już drugiego i trzeciego wyboru bo jak widać już przy pierwszym wyborze brakuje miejsc.

Liczba chętnych gimnazjalistów do szkół piaseczyńskich z pierwszej preferencji wynosi 1231 na 1420 miejsc.

Przy drugim wyborze gimnazjaliści wskazali szkoły piaseczyńskie 960 razy, przy trzecim 837 i przy czwartym 640. Łącznie w drugim i następnych wyborach gimnazjaliści wskazali szkoły piaseczyńskie 3528 razy.

Wiadomo jest, że brakuje miejsc w naszych szkołach dla uczniów z pierwszej preferencji. Przy czym dotyczy to ściśle określonych szkół takich jak np. IV LO oraz technikach, bo w szkołach branżowych niedużo, ale jednak tych kilka miejsc jest. Beznadziejnie wygląda sytuacja przy drugim i kolejnych wyborach. Wczoraj jako przedstawiciele Piaseczyńskiego Porozumienia Rady Rodziców wzięliśmy udział na posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Powiatu. Sprawozdanie składała naczelnik wydziału oświaty. W zasadzie potwierdziła nasze ustalenia. Dodała jedynie, że są uczniowie, którzy nie zdążyli złożyć wniosku do żadnej szkoły oraz uczniowie rezydenci, którym skończyły się wizy i rodzice wystąpili w swoich krajach o przedłużenie pobytu. Ta grupa uczniów dołączy wnioski w drugiej turze naboru czyli po 16 czerwca. Pani Boniecka poinformowała również, że w związku z tą sytuacją Starostwo zwróciło się do dyrektorów szkół ponadpodstawowych o informację czy jest możliwe zwiększenie ilości miejsc a jeśli tak to ile. Zakłada się, że może to być około 120 – 150 miejsc.

Dodam również, że do dzisiaj mieliśmy nadzieję, że będą miejsca w szkołach warszawskich ale Prezydent Warszawy poinformował, że rekrutacja przeszła najgorsze oczekiwanie i na dzień dzisiejszy brakuje w szkoła warszawskich 6000 miejsc.

Skumulowanie rekrutacji ósmoklasistów i gimnazjalistów wygląda koszmarnie.

W dniu 14 czerwca 2019 zostaną ogłoszone wyniki egzaminów obu grup. Od 17 czerwca od godz. 10.00 do 19 czerwca godz. 16.00 będzie można dokonać zmian w wyborach. Należy pamiętać, że jeśli zmieniamy szkołę pierwszego wyboru to trzeba wycofać wniosek i nowy złożyć w nowej szkole. Do 28 czerwca należy uzupełnić dokumentację czyli świadectwo szkolne i inne dokumenty, które uprawniają do uzyskania dodatkowych punktów lub innych uprawnień.

Tak naprawdę to na dzień dzisiejszy nikt nie wie co będzie. W najbliższych dniach Pani Naczelnik Boniecka przyśle mi dodatkowe informacje, które Wam prześlę. 3 lipca odbędzie się ponownie posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, na którym zostaniemy poinformowani o sytuacji.

Inne sprawy – na prośbę Pani Burmistrz Hanny Kułakowskiej Michalak przygotujemy ankiety dla rodziców z pytaniem w zakresie utworzenia w naszej gminie szkoły muzycznej oraz wprowadzenia do szkół tabletów, które zastąpią podręczniki szkolne.

Piotr Raczkowski
Przewodniczący PPRR
Piaseczyńskie Porozumienie Rad Rodziców
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jak podwójny rocznik wypadł na egzaminach?

Postautor: iza » sob cze 15, 2019 8:41 pm

Obrazek

Ósmoklasiści z lepszymi wynikami niż gimnazjaliści. Jak podwójny rocznik wypadł na egzaminach? Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła dziś wyniki egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty. W obu przypadkach uczniowie mieli największe problemy z matematyką i językiem niemieckim.

Uczniowie gimnazjów za rozwiązanie egzaminu z języka polskiego uzyskali średnio 63 proc. punktów, matematyki 43 proc. punktów, historii i wiedzy o społeczeństwie 59 proc. punktów, nauk przyrodniczych – 49 proc. punktów. W przypadku języków obcych średnie wyniki wyglądają następująco: angielski 68 proc., niemiecki 51 proc., rosyjski 59 proc., francuski 72 proc., hiszpański 73 proc., włoski 64 proc.
Średnie wyniki egzaminu ósmoklasisty to również 63 proc. z języka polskiego i 45 proc. z matematyki.

Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu z języka angielskiego to 59 proc. punktów, z niemieckiego - 42 proc., z rosyjskiego - 48 proc., z francuskiego - 61 proc., z hiszpańskiego - 56 proc., z włoskiego - 58 proc.

Zbliżone wartości uzyskali uczniowie w skali centylowej. Jak przypomina CKE wynik centylowy określa odsetek liczby gimnazjalistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy uzyskali z danego zakresu/poziomu wynik taki sam lub niższy niż zdający.

W przypadku języka polskiego połowa skali centylowej dla gimnazjalistów wypada pomiędzy 63 a 66 proc., a dla ósmoklasistów 64-66 proc. Oznacza to, że połowa zdających osiągnęła wynik gorszy niż odpowiednio 63 i 64 proc. zdających.

Jeśli chodzi o matematykę różnica jest nieco większa. Połowa zdających gimnazjalistów osiągnęła wynik gorszy 34 proc., zaś ósmoklasistów – 37 proc.

Przypomnijmy, że eksperci podkreślali, że poziom tegorocznego egzaminu ósmoklasisty z matematyki można określić jako łatwy. To egzamin gimnazjalny wymagał od uczniów zdecydowanie więcej myślenia i wysiłku niż pierwszy egzamin ósmoklasisty. - Do rozwiązania zadań otwartych na pewno potrzebne były szczegółowe obliczenia i pokazanie toku rozumowania, natomiast ich poziom nie powinien stanowić większego wyzwania dla nastolatków. Egzamin gimnazjalny, dobrze już wszystkim znany, wymagał od uczniów więcej główkowania i zapisania obliczeń często nawet przy zadaniach zamkniętych. Na egzaminie dla 8 klasy nie pojawiło się typowe zadanie na dowodzenie, co zawsze przysparzało uczniom najwięcej problemów. Nie zabrakło go jednak na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym, gdzie trzeba było wykazać przystawanie trójkątów, co stanowi nie lada wyzwanie dla uczniów nawet matematycznie lepiej przygotowanych. W ósmej klasie zabrakło także zadań z prawdopodobieństwem, które również nie należą do najłatwiejszych, a na próbnym egzaminie w grudniu sporo osób miało jeszcze kłopot z tym zagadnieniem, być może z racji tego, że temat był jeszcze niepowtórzony w szkole – mówi Małgorzata Grymuza ekspertka międzynarodowego programu edukacji matematycznej MathRiders.

Jeśli chodzi o same wyniki, to jak mówi Małgorzata Grymuza, szczegółowe analizy będą dostępne w sierpniu. – Na ten moment wiemy, że najlepiej uczniom poszły zadania wymagające odczytywania i interpretowania informacji przedstawionych za pomocą wykresu funkcji oraz wykonywanie obliczeń i wykorzystanie tych umiejętności w sytuacjach praktycznych. Słabiej natomiast wypadła analiza problemów i przedstawienie argumentacji matematycznej oraz opracowanie strategii rozwiązania problemu przedstawionego w zadaniu, z wykorzystaniem wiadomości z geometrii. Na więcej informacji będziemy musieli jeszcze poczekać, ale co nie pozostawia wątpliwości to to, że matematyka jest dziedziną, która wymaga jeszcze sporo pracy wśród uczniów – komentuje Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders. https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacj ... sisty.html
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Podwójny rocznik walczy o miejsca

Postautor: Filip » wt lip 09, 2019 12:39 pm

Obrazek

Podwójny rocznik walczy o miejsca. Ilu uczniów nie dostało się do wybranych szkół? W tym roku do szkół ponadpodstawowych wystartowali uczniowie z dwóch równoległych roczników - tego, który skończył ostatnią klasę gimnazjum oraz o rok młodszego, który skończył ósmą klasę szkoły podstawowej. Z niektórych miast wojewódzkich spływają już statystyki dotyczące pierwszego etapu rekrutacji.

Pełne dane dotyczące rekrutacji ze wszystkich miast będą znane 16 lipca. Osoby, które nie dostały się do żadnej z wybranych szkół, będą mogły wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej na miejsca, które pozostaną wolne. Rozpocznie się ona 26 lipca.

Reporterzy TVN24 zebrali wstępne i szacunkowe dane z niektórych miast wojewódzkich.
Białystok Do wybranych szkół nie dostało się około 800 uczniów.
Gdańsk Do wybranych szkół nie dostało się 1215 uczniów.
Kielce Do wybranych szkół nie dostało się 463 uczniów.
Kraków Do wybranych szkół nie dostało się około 2500 uczniów.
Lublin Do wybranych szkół nie dostało się około 600 uczniów.
Olsztyn Do wybranych szkół nie dostało się ponad 800 uczniów.
Rzeszów Do wybranych szkół nie dostało się około 1000 uczniów.
Szczecin Do wybranych szkół nie dostało się 871 uczniów.
Zielona Góra Do wybranych szkół nie dostało się ponad 552 uczniów.

Dwutorowa rekrutacja Rekrutacja do szkół średnich w tym roku prowadzona jest dwutorowo – równolegle dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej i absolwentów gimnazjów. W szkołach średnich będą się oni uczyć w odrębnych klasach. Związane jest to z tym, że absolwenci ośmioletnich szkół podstawowych będą się uczyć zgodnie z nową podstawą programową dla czteroletniego liceum i pięcioletniego technikum, a absolwenci gimnazjów zgodnie ze starą podstawą dla trzyletniego liceum i czteroletniego technikum.

Autor: ads\mtom / Źródło: tvn24
https://www.tvn24.pl/rekrutacja-do-lice ... 307,s.html
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wolne miejsca w szkołach średnich

Postautor: iza » wt lip 16, 2019 1:12 pm

W dniu dzisiejszym zostały opublikowane wyniki rekrutacji zasadniczej do szkół średnich oraz listy zakwalifikowanych. Wyniki w naszym powiecie są pomyślne. W szkołach powiatowych jest 246 wolnych miejsc, w tym 186 dla absolwentów gimnazjów i 60 dla absolwentów szkół podstawowych.

Miejsca wolne dla absolwentów gimnazjum:
1. Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Konstancinie-Jeziornie, liczba miejsc wolnych 39,
2. Liceum Ogólnokształcące im. I. Sendlerowej w Tarczynie, liczba miejsc wolnych 19,
3. Liceum Ogólnokształcące w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego, liczba miejsc wolnych 43,
4. Technikum Nr 2 w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego, liczba miejsc wolnych 20, w tym:
- technik budownictwa - 12 miejsc wolnych,
- technik ekonomista - 8 miejsc wolnych,
5. Szkoła Branżowa I Stopnia Nr 2 w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego, liczba miejsc wolnych 17,
w tym:
- monter zabudowy i robót wykończeniowych - 12 wolnych miejsc,
- fryzjer - 2 wolne miejsca,
- kierowca mechanik - 3 wolne miejsca,
6.Technikum Nr 1 w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Zawodowych im. ppor. E. Gierczak, liczba miejsc wolnych 18, w tym:
- technik hotelarstwa - 14 miejsc wolnych
- technik żywienia i usług gastronomicznych - 4 miejsca wolne
7. Szkoła Branżowa I Stopnia Nr 1 w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Zawodowych im. ppor. E. Gierczak, liczba miejsc wolnych 17, w zawodzie kucharz
8. Technikum Nr 3 w Zespole Szkół RCKU im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie, liczba miejsc wolnych 13 w technikum ogrodniczym.

Miejsca wolne dla absolwentów szkoły podstawowej:
1. Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Konstancinie-Jeziornie, liczba miejsc wolnych 17,
2. Liceum Ogólnokształcące w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego, liczba miejsc wolnych 16,
3. Technikum Nr 2 w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego, liczba miejsc wolnych 5, w tym:
- technik budownictwa - 4 wolne miejsca,
- technik ekonomista -1 miejsce wolne,
4. Szkoła Branżowa I Stopnia Nr 2 w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego, liczba miejsc wolnych 11, w tym;
- monter zabudowy i robót wykończeniowych - 4 wolne miejsca,
- fryzjer - 4 wolne miejsca,
- elektromechanik pojazdów samochodowych- 3 wolne miejsca,
5. Technikum Nr 1 w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Zawodowych im. ppor. E. Gierczak, liczba miejsc wolnych 7, technik hotelarstwa
6. Szkoła Branżowa I Stopnia Nr 1 w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Zawodowych im. ppor. E. Gierczak, liczba miejsc wolnych 4, w zawodzie kucharz.

Jeśli zgłoszą się uczniowie, którzy nie zostali przydzieleni do żadnej z wybranych przez siebie szkół, będziemy starali się być elastyczni i znaleźć dla nich rozwiązanie odpowiadające ich potrzebom. Należy podkreślić, że ostateczne wyniki rekrutacji będą wiadome, gdy młodzież dostarczy do szkół świadectwa, co oznaczać będzie potwierdzenie, że dany uczeń wybiera szkołę, do której został zakwalifikowany. Nastąpi to 25 lipca. http://www.piaseczno.pl/aktualnosci/118 ... h-srednich
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich

Postautor: iza » czw lip 18, 2019 8:09 am

W piątek, 26 lipca rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich. Pamiętajmy: wniosek kandydaci składają bezpośrednio w wybranej przez siebie szkole dysponującej wolnymi miejscami. Rekrutacja uzupełniająca odbywa się poza elektronicznym systemem. Szczegółowy harmonogram: http://www.piaseczno.pl/aktualnosci/118 ... pelniajaca

Obrazek
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

LIST NAUCZYCIELA DO OBYWATELI

Postautor: iza » pt lip 19, 2019 1:29 pm

Szanowni Obywatele.

Jestem nauczycielem. Jeszcze. Za chwilę nie będę. Podobnie jak sporo moich koleżanek i kolegów. Strajkowałem. Nazwaliście mnie nierobem. Martwiliście się o egzaminy. A teraz Wasze dzieci nie dostały się do żadnej szkoły. Z powodu złej i niepotrzebnej reformy, którą wprowadził rząd, którego ja nie wybrałem. I część z Was też nie. Moi koledzy mówili o tym już dawno, że reforma jest złem. Ale to partii, która za to odpowiada, ciągle rosną sondaże. Choć jej przedstawiciele traktują nas wszystkich z pogardą. I ciągle kłamią.

Bo nie wiem, czy wiecie, ale finalnie wszystkie dzieci będą w jakiejś szkole. Bo muszą. I faktycznie w skali kraju jest odpowiednia liczba miejsc. Bo samorządy zrobiły wszystko, co mogły, żeby naprawić to, co wymyślili ludzie niekompetentni. Ludzie, na których ktoś głosował. Na przykład na byłą Minister Edukacji, która obecnie jest w Brukseli. I zarabia tyle, ile większość z nas nigdy nie zarobi.

Więcej. Dzieci dostaną się do szkół w swoim regionie, choć ta władza wysyłała je już nawet za granicę. I obwiniła o zbyt wysokie oczekiwania. Ale będą to również szkoły branżowe. I to nie byłoby nic złego, gdyby nie stało się z przymusu. Ale w naszym kraju zgodziliśmy się na przymus. I rządy ludzi niekompetentnych, cynicznych, pozbawionych empatii. Czego nie mogę zrozumieć, bo sami też mają dzieci.

Nie głosowałeś, bo masz w [cenzura] politykę? Okazało się, że polityka ciebie jednak nie ma. Między innymi z powodu twojej bierności, być może twoje dziecko nie dostało się do szkoły. Lub dziecko Twojego przyjaciela, który akurat głosował. Boli trochę, prawda? Boli, gdy mówię, że być może wyzywałeś nauczycieli, gdy próbowali walczyć o lepszą szkołę? Tak, również o swoje zarobki. Przeszkadzało ci to? Sam nie chcesz więcej zarabiać?

Nie wiem, czy wiecie, ale Wasze dzieci będą uczyły się w stołówkach. W piwnicach. Na strychu. W innych budynkach. Bo szkoły nie są z gumy. Muszą gdzieś pomieścić dwa i pół rocznika. Będą uczyły się często dłużej, niż Wy jesteście w pracy. Bo będzie trzeba wprowadzić system zmianowy. Już znasz? Bo tak miało Twoje dziecko w podstawówce? To teraz będziesz miał jeszcze gorzej.

Napiszcie odwołania. Części z Was się uda. Bo rekrutacja jest wyjątkowo niejasna. Będą przesunięcia, gdzieś zwolni się miejsce, bo zostanie zajęte gdzie indziej. Zawsze taka była, ale może nie mieliście wtedy dzieci w rekrutacji. I nie było ich dwa i pół razy więcej. Bo jest rodzajem wyjątkowego kłamstwa, że roczniki ze sobą nie konkurują. Owszem, teoretycznie nie, bo to dwie oddzielne rekrutacje, ale do tych samych budynków. Które nie staną się ot tak dwa i pół razy większe.

Zdajesz sobie sprawę, że nikt nie będzie miał czasu dla Twojego dziecka? Bo szkoły będą przepełnione? Będzie za mało dużych ludzi, żeby wysłuchać tylu ważnych małych ludzi. Tylko dlatego, że ktoś wybrał rząd, który tylko dla zasady, nie słuchając ekspertów, postanowił sobie zreformować oświatę. A tylko i wyłącznie cofnął ją w czasie i skrzywdził ludzi.

Nie wiem, czy wiesz, ale Twoje dziecko będzie uczyło się z przestarzałych podstaw programowych, które stworzyli ludzie niekompetentni, będzie uczyło się większości rzeczy na pamięć, czytało lektury, które ty czytałeś i też ich nienawidziłeś. Bo Twoje dziecko nie będzie w nowoczesnym systemie edukacji, który jest oparty na relacji, rozmowie, dyskusji. Będzie się za to uczyło patriotyzmu. Choć szkoła w ogóle nie nauczy go czegokolwiek, co jest ważne w życiu. Bo nie będzie miała na to czasu ani możliwości.

Nadal słuchasz rządu, który mówi, że można otworzyć nowe oddziały w liceach? To uwaga, można, ale nie będzie miał kto tam uczyć. Już brakuje nauczycieli przedmiotów ścisłych. Za chwilę zabraknie w ogóle.

Uwaga. W szkołach branżowych brakuje nauczycieli przedmiotów zawodowych. W ogóle wszystkich brakuje, również psychologów w szkołach, którzy byliby w stanie pomóc Twojemu dziecku. Bo polska oświata, podobnie jak psychiatria dziecięca, jest na skraju przepaści. I wielu ludzi ma to w dup.ie.

A wiesz, czemu nas, nauczycieli, zabraknie? Bo napisałeś nierób. Bo nie sprzeciwiłeś się, gdy ktoś to zrobił. Bo rząd tego kraju potraktował nauczycieli z wyjątkową pogardą. Bo tak niewielu docenia naszą pracę. Być może ty również nie doceniasz. Spotkałeś na swojej drodze samych złych nauczycieli? Ja spotkałem takich wielu, gdy byłem uczniem. Po czym sam zostałem nauczycielem. Żeby być lepszym. Choć nie jestem idealny.

A co mają powiedzieć Ci z Was, którzy również protestowali? Rozumieli, jak ważna jest edukacja. Wspaniali rodzice. Wasze dzieci z paskami, bez pasków, ze średnią, bez średniej, też mają problemy? To już teraz naprawdę rozumiecie bezsilność nauczycieli wobec kłamstw Ministrów Edukacji i ich niekompetencji?

Tak naprawdę to, czy jesteś zwolennikiem rządu, czy przeciwnikiem, czy lubisz nauczycieli, czy nie, czy jesteś wierzący, czy niewierzący, nie ma znaczenia.

Ten rząd zniszczył edukację w Polsce. Cynicznie, w bardzo zaplanowany sposób. Używając do tego wyjątkowo niekompetentnych ludzi. Najważniejsze jest to, że w swoim niszczeniu wszystkiego, wykazał pogardę wobec najsłabszych.

Dzieci.

Naprawdę jeszcze ktoś tego nie widzi? Co jeszcze musi się stać?

Paweł Lęcki

źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=967183413673725&set=a.359995211059218&type=3&theater
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Dostępności miejsc w szkołach średnich

Postautor: Samochooodwowa » pn sty 24, 2022 11:52 am

Często poziom języka w szkole jest zbyt niski i warto pomyśleć o dodatkowych zajęciach. Tutaj https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/ poczytajcie sobie o tej szkole językowych. Dobra znajomość języka angielskiego to przyszłość i trzeba w nią inwestować, bo bez tego ani rusz.
Samochooodwowa
 
Posty: 132
Rejestracja: ndz sie 26, 2018 7:05 pm

Poprzednia

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość