Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

Postautor: Redakcja » czw paź 12, 2017 6:54 pm

Ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Zmiany wchodzą w życie 15 października i będą obowiązywać do 9 grudnia 2017 r., a więc do końca bieżącej edycji rozkładu. Najpoważniejsze utrudnienia, z uwagi na trwający remont, dotyczą podróżnych korzystających z przejazdów pociągami na linii nr 447.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Na linii ruch będzie przebiegać, jak do tej pory - zarządca kontynuuje remont linii 447, dlatego pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek i zastąpi je ZKA.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

Zmiany będą dotyczyć jedynie dwóch dni - 21 i 22 października z powodu naprawy nawierzchni przejazdu ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Wybrane pociągi skończą bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz będzie kursowała komunikacja zastępcza. Dodatkowo w związku z remontem linii nr 447 ruch pociągów na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki odbywał się będzie wahadłowo po jednym czynnym torze. Pociągi będą kursowały z pominięciem stacji Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny
oraz Warszawa Włochy. Część pociągów będzie kursować według zmienionego rozkładu jazdy, niektóre pociągi zostaną odwołane.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów - Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową. W dniach 18, 19, 25 i 26 listopada w związku z wymianą rozjazdów ruch na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii. Na odcinku Garwolin – Dęblin ruch
nad będzie zamknięty dla pociągów, a trasę obsłuży zastępcza komunikacja autobusowa.
W związku z trwającym remontem w stacji Otwock zmianie ulegną godziny kursowania pociągów.

Linia nr R8 Warszawa – Radom

W związku z pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. Połączenia kolejowe zostaną zastąpione komunikacją autobusową w następujących dniach:
• 8, 9 i 10 listopada niżej wymienione pociągi zostaną zastąpione ZKA na odcinku Radom – Lesiów:
- 21610 relacji Lesiów (godz. odj. 3:15) – Warszawa Śródmieście (godz. odj. 5:17) – Mińsk Mazowiecki (godz. przyj. 6:02),
- 21944 relacji Lesiów (godz. odj. 3:39) – Warszawa Śródmieście (godz. odj. 5:43) – Warszawa Rembertów (godz. przyj. 5:58),
• 7, 8 i 9 listopada niżej wymienione pociągi zostaną zastąpione ZKA na odcinku Lesiów – Radom:
- 12635 relacji Warszawa Wschodnia (godz. odj. 21:07) – Lesiów (godz. przyj. 23:30),
- 12637 relacji Warszawa Wschodnia (godz. odj. 22:07) – Lesiów (godz. przyj. 0:17).

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z modernizacją infrastruktury, ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Linia nr R33 Sierpc - Kutno

Od 15 października do 4 listopada ruch pociągów zostanie wstrzymany z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych. W zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Na pozostałych liniach nie przewiduje się większym utrudnień.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.

Donata Nowakowska - rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

Postautor: Redakcja » ndz cze 09, 2019 6:49 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron