Daniel Putkiewicz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Daniel Putkiewicz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Postautor: Kacperek » wt lis 13, 2018 10:10 pm

Obrazek

Nowy burmistrz Piaseczna. Kim jest, od czego zacznie? W drugiej turze wyborów samorządowych Daniel Putkiewicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej pewnie pokonał w wyścigu do fotela burmistrza Wojciecha Ołdakowskiego z PiS. – Wyborcy obdarzyli mnie ogromnym zaufaniem, którego postaram się nie zawieść – mówi nowy włodarz gminy.

W drugiej turze wyborów Daniel Putkiewicz zdobył 18 719 głosów (71,14 proc.), a jego kontrkandydat – 7594 (28,86 proc.) przy frekwencji na poziomie 45,3 proc. Największe poparcie burmistrz elekt uzyskał na terenie Józefosławia. Daniel Putkiewicz ma 42 lata i z piaseczyńskim samorządem związany jest od 2001 roku (wcześniej przez kilka lat pracował jako dziennikarz). Najpierw znalazł zatrudnienie w biurze promocji, potem przez kilka lat pracował na stanowisku pełnomocnika ds. rozwoju gminy pod skrzydłami ówczesnego burmistrza Józefa Zalewskiego, jednocześnie pełniąc od 2006 roku funkcję radnego powiatowego. Koordynował między innymi sprawy związane z rozwojem transportu publicznego, rewitalizacją miasta oraz pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych. W 2010 roku objął funkcję pierwszego zastępcy burmistrza Zdzisława Lisa. Będzie ją pełnił do około 20 listopada, kiedy to zostanie zaprzysiężony na nowego burmistrza Piaseczna.

Daniel Putkiewicz jest absolwentem wydziału politologii Uniwersytetu Warszawskiego o specjalizacji administracja publiczna. Studiował również stosunki międzynarodowe w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego ukończył podyplomowe studium urbanistyki i gospodarki przestrzennej na Politechnice Warszawskiej, studia podyplomowe Szkoły Biznesu Politechniki Krakowskiej i Central Connecticut State University. Daniel Putkiewicz jest członkiem piaseczyńskiej Platformy Obywatelskiej. Ma żonę i dwóch synów.

– To wielka odpowiedzialność i ogromne zobowiązanie, które z pokorą i wdzięcznością przyjmuję – mówił zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów burmistrz elekt. – Postaram się zrobić wszystko, aby nie zawieść zaufania wyborców. Chcę pracować tak, jak do tej pory, a nawet więcej, aby Piaseczno stawało się ładniejsze i było jeszcze lepszym miejscem do życia. Nie spodziewałem się, że wygram z tak dużą przewagą, choć byłem przekonany, że nasza drużyna obroni się tym, czego zdołała dokonać przez ostatnich 8 lat.

Wiadomo już, że jednym z wiceburmistrzów zostanie Hanna Kułakowska-Michalak, która będzie odpowiadała za oświatę i sprawy społeczne. Na razie nieznane jest nazwisko drugiego wiceburmistrza.

Daniel Putkiewicz zapowiada, że zacznie pracę od przeorganizowania struktury urzędu, aby można było realizować jeszcze więcej zadań – w tym inwestycyjnych – w jeszcze szybszym tempie. Chce też jak najszybciej poprawiać drobne niedociągnięcia w przestrzeni miejskiej, które irytują mieszkańców, jak nierówne chodniki, zbyt wysokie krawężniki, przewrócone słupki czy brak koszy na śmieci.

– Chcę doprowadzić do tego, aby wszystkie zgłaszane sprawy były w ekspresowym tempie rozpatrywane i załatwiane – deklaruje. https://piasecznonews.pl/nowy-burmistrz ... o-zacznie/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Daniel Putkiewicz złoży ślubowanie na burmistrza

Postautor: Redakcja » wt lis 13, 2018 10:13 pm

Obrazek

20 listopada 2018 roku odbędzie się sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Piasecznie na kadencję 2018-2023 oraz ślubowanie przez nowo wybranego burmistrza Piaseczna
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... -2018-2023
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wywiad z Danielem Putkiewicze Burmistrzem Piaseczna

Postautor: Beata » pt lis 16, 2018 3:13 pm

Obrazek

Pytamy nowego burmistrza Daniela Putkiewicza jakie są najpilniejsze potrzeby gminy oraz od czego rozpocznie swoje urzędowanie. Rewolucji raczej nie należy się spodziewać, szykuje się natomiast rozsądna ewolucja.

Czym burmistrz Daniel Putkiewicz będzie różnił się od wiceburmistrza Daniela Putkiewicza?

Jako wiceburmistrz realizowałem zadania przydzielane mi przez szefa, burmistrza Zdzisława Lisa, i byłem za to rozliczany. Teraz mam mandat od wyborców i przed nimi będę odpowiadał. Skupię się na zrealizowaniu zobowiązań podjętych w kampanii wyborczej. Burmistrz Putkiewicz będzie w swych decyzjach odważniejszy od wiceburmistrza Putkiewicza, ponieważ czuje poparcie dla swojego programu wyrażone w wyniku wyborczym.

Jakie zmiany szykują się w urzędzie pod kątem usprawnienia obsługi mieszkańców?

W tej chwili konsultuję pewne rozwiązania. Rozważamy zorganizowanie „wydziałowych” biur obsługi klienta, w których będą oni mogli szybko i sprawnie załatwić swoje sprawy. Z czasem będziemy wprowadzać też kolejne elementy obsługi elektronicznej. Nie jest tajemnicą, że planuję również zmiany w strukturze urzędu, aby działał efektywniej, a poszczególne wydziały lepiej ze sobą współpracowały. Chodzi m.in. o to, aby realizować więcej zadań inwestycyjnych sprawniej i w krótszym czasie. Trzeba też usprawnić obieg dokumentów, aby urzędnicy mogli skupić się na zadaniach merytorycznych, a nie technicznych. Właśnie pracuję nad nowym regulaminem organizacji urzędu.

Kiedy będą znani pana zastępcy i za co będą odpowiadać? Czy szykują się jakieś inne zmiany personalne?

Już podczas kampanii wyborczej mówiłem, że wiceburmistrzem odpowiedzialnym za edukację i sprawy społeczne będzie Hanna Kułakowska-Michalak. Na razie nie zdecydowałem, kto zostanie drugim wiceburmistrzem. Nie mam żadnych zobowiązań politycznych. Może to być równie dobrze osoba związana z piaseczyńskim samorządem, jak i ktoś z zewnątrz. Najpierw chcę zreorganizować urząd, a dopiero potem dopasować do nowej struktury odpowiedniego człowieka. Co do zmian personalnych w urzędzie, warto zauważyć, że nie narzekamy na nadmiar rąk do pracy. Nie wykluczam natomiast zmian na poszczególnych stanowiskach. Nie wiem, czy mój sposób zarządzania urzędem oraz nowe wymagania wobec pracowników będą wszystkim odpowiadały.

Jakie pańskim zdaniem są najpilniejsze potrzeby gminy? Kiedy i w jakiej kolejności będą realizowane?

Jest ich co najmniej kilka i wszystkie są równie ważne. Na pewno oczywiste jest dokończenie budowy Centrum Edukacyjno-Multimedialnego przy ul. Jana Pawła II oraz rozbudowy szkół w Złotokłosie, Gołkowie i Głoskowie. Potężnym wyzwaniem będzie wybudowanie nowej szkoły w Julianowie. Jednocześnie absolutnie priorytetowe są zadania zmierzające do poprawy komunikacji z Warszawą. Chcemy wzmocnić współpracę metropolitalną ze stolicą i otaczającymi ją gminami, która pomoże lobbować w PKP PLK w sprawie remontu linii kolejowych nie tylko w Piasecznie, ale również na terenie Warszawy. Bez tego nie da się zwiększyć liczby regularnych połączeń kolejowych między gminą Piaseczno a stolicą. Jednocześnie nadal będziemy przejmować od kolei tereny wokół dworców w Piasecznie i Zalesiu Górnym z przeznaczeniem pod parkingi. Najbliższą inwestycją będzie uporządkowanie miejsc parkingowych od strony osiedla „Orężna”.

Czy kolej będzie w przyszłości dla mieszkańców Piaseczna głównym środkiem transportu?

Moim zdaniem tak. Pod warunkiem, że składy będą jeździły częściej, będą bezawaryjne, czyste, a węzły przesiadkowe bardziej dostępne. Cały czas monitorujemy inwestycje drogowe realizowane na naszym terenie. Trzeba koniecznie „wypchnąć” z Piaseczna ruch tranzytowy, czemu ma służyć budowa trasy S7 oraz przebudowa drogi 79. Przy Laminie i ul. Chyliczkowskiej powstaną w przyszłości skrzyżowania bezkolizyjne. To było zobowiązanie generalnej dyrekcji dróg, kiedy ograniczała zakres niedawno przeprowadzonych remontów. Jednocześnie projektujemy trzeci pas od ulicy Energetycznej. Inwestycje drogowe są ważne, ale jestem przekonany że Warszawa z czasem będzie ograniczała wjazd samochodów do centrum. Chcemy rozbudowywać, także we współpracy z innymi gminami i powiatem, spójny system dróg rowerowych.

A co z zapowiadaną budową sali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia na terenie stacji kolejki wąskotorowej?

Uważam, że w tym miejscu może powstać obiekt, który stanie się ikoną miasta. Ale kluczowe są uzgodnienia z konserwatorem. Chciałbym uzgodnić to w najbliższych 6 miesiącach. Jeśli chodzi o centrum sportu, na pewno w pierwszej kolejności będziemy chcieli zacząć od budowy nowego basenu. Na obydwie inwestycje planujemy pozyskać dofinansowanie zewnętrzne. Najmniej wymagającym zadaniem, także pod względem finansowym, jest dom seniora.

Kiedy te inwestycje doczekają się realizacji?

Przy tak złożonych inwestycjach trudno na tym etapie określić dokładny termin. To zależy także m.in. od sytuacji finansowej gminy.

Czy centrum kultury dobrze wypełnia pana zdaniem swoją rolę?

Sądzę, że tak, bo mieszkańcy coraz częściej spędzają w naszym mieście wolny czas. Mamy sporo imprez – jak jarmark piaseczyński, odpalenie choinki czy kiermasz wielkanocny – które przyciągają mnóstwo osób i cały czas się rozwijają. Obchody święta 11 listopada również były ciekawe i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Prowadzone są liczne zajęcia warsztatowe. To jest właściwy kierunek i będziemy chcieli go utrzymać. Myślę że coraz więcej będzie działo się nie tylko w mieście, ale także w innych miejscowościach. Do dalszego rozwoju centrum kultury potrzebuje sali widowiskowej.

Jakie będą największe inwestycje w gminie w przyszłym roku?

To okaże się dopiero po uchwaleniu budżetu, nad którym zresztą intensywnie pracujemy. Na pewno kosztownymi zadaniami będzie dokończenie budowy CEM-u, a także budowa ronda w Gołkowie, dokończenie ul. Cyraneczki, czy budowa ulicy Głównej w Bobrowcu. Zapewne grubo ponad 10 mln zł zostanie przeznaczone na remonty dróg lokalnych.

Jak wyobraża pan sobie Piaseczno za 15 lat?

Chciałbym, żeby miasto zachowało swój charakter i nie stało się częścią Warszawy. Ale jednocześnie, żeby mieszkańcy mieli do stolicy wygodny dojazd. Liczę, że będziemy mieli solidną markę, piękną halę widowiskową, centrum sportu. Będziemy dumni z naszego miasta, będziemy spędzać tu czas, korzystać z atrakcji kolejki wąskotorowej, relaksować się w zmodernizowanym ośrodku Wisła czy na Górkach Szymona. Nie będziemy już tylko sypialnią stolicy, a staniemy się gminą innowacyjną z aktywną gospodarką opartą na nowych pomysłach. Będzie to miejsce, w którym każdy chce mieszkać, bo dobrze się tutaj czuje. https://piasecznonews.pl/daniel-putkiew ... azniejszy/
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ślubowanie Burmistrza Daniela Putkiewicza

Postautor: Redakcja » wt lis 20, 2018 8:28 pm

Sesja Rady Miejskiej w Piasecznie w dniu 20 listopada 2018 r. – transmisja. Zachęcamy do obejrzenia nagrania m.in. ze ślubowania nowego burmistrza Piaseczna: https://www.youtube.com/watch?v=0uTk5lyBZ2I

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Daniel Putkiewicz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Postautor: Kacperek » ndz gru 02, 2018 9:15 pm

Obrazek

Ustalono pensję nowego burmistrza. Zarobi ponad 10 tys. zł brutto. Podczas wtorkowej sesji rady miejskiej radni ustalili wysokość pensji burmistrza Daniela Putkiewicza. Wyłoniono także komisje problemowe i wybrano ich przewodniczących.

Burmistrz Daniel Putkiewicz dostanie na rękę niecałe 7,5 tys. zł

Podczas sesji zaświadczenie o wyborze odebrał radny Wojciech Ołdakowski (PiS), były starosta powiatu piaseczyńskiego, który był nieobecny podczas pierwszego zgromadzenia rady. Wyłoniono także składy komisji problemowych i wybrano ich przewodniczących. Zostali nimi Robert Widz (komisja polityki gospodarczej), Artur Maicki (komisja finansów i inwestycji), Ewelina Wójcik (komisja sportu), Katarzyna Krzyszkowska-Sut (komisja promocji), Beata Walczak (komisja oświaty i kultury), Dorota Kłos (komisja zdrowia i opieki społecznej), Ewa Urbańska (komisja ochrony środowiska i ładu przestrzennego) oraz Adam Marciniak (komisja prawa, handlu i porządku publicznego).

Ważnym punktem obrad było także ustalenie pensji burmistrza. Zgodnie z obowiązującym od lipca rozporządzeniem, wynagrodzenie zasadnicze na tym stanowisku zostało obniżone o 20 proc. W przypadku burmistrza Lisa wynosiło ono 6000 zł, burmistrz Putkiewicz otrzyma natomiast już tylko 4800 zł. Do tego dochodzi 2100 zł dodatku funkcyjnego, 2760 zł dodatku specjalnego (40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) oraz 960 zł dodatku za wysługę lat (20 proc. wynagrodzenia zasadniczego). Daje to łącznie 10620 zł brutto, a więc niecałe 7500 zł netto. https://piasecznonews.pl/ustalono-pensj ... 10-tys-zl/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Daniel Putkiewicz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Postautor: maciek » śr gru 05, 2018 9:37 am

Obrazek

Muszę przeorganizować urząd. Z nowym burmistrzem Piaseczna, Danielem Putkiewiczem, o specyfice gminy Piaseczno i o tym co w niej zmieni, rozmawia Joanna Grela.

Co się zmieni za Pana kadencji w gminie?

Żeby zrealizować nasz program, muszę zacząć od restrukturyzacji urzędu, który jest przecież podstawowym narzędziem do realizacji zadań nałożonych na gminę. Piaseczno jest coraz większym miastem, porównywalnym z miastami na prawach powiatu, a struktura urzędu przypomina małe miasteczko: burmistrz, dwóch wiceburmistrzów, naczelnicy i pracownicy. Tymczasem przed nami duże skomplikowane i wielowątkowe projekty, wymagające liderów i doskonałej komunikacji między wydziałami. Musimy więc zmienić i uelastycznić podejście do zarządzania. Chciałbym stworzyć zespoły zadaniowe, które kompleksowo podejdą do danego tematu, wspólnie wypracują najlepsze rozwiązania, w których każdy urzędnik zna cel działania i identyfikuje się z realizowanym projektem. A że nie mamy ani miejsca, ani pieniędzy, żeby zatrudniać nowe osoby, chcemy zmienić styl pracy i postawić inne wymogi naszym obecnym pracownikom.

Trochę jak w korporacji?

Trochę tak. Jesteśmy instytucją samorządową, obowiązują nas przepisy i procedury, których nie ominiemy. Jednak kwestie komunikacji między wydziałami i współpracy musimy zaczerpnąć z dobrych, korporacyjnych wzorów. Jestem zwolennikiem minimalizowania biurokracji i oszczędzania czasu pracowników. Na pewno musimy zmienić organizację urzędu, zaczynając od spraw drobnych, jak choćby sposoby prowadzenia kalendarzy i organizacja czasu pracy, poprzez usprawnienie obiegu dokumentów, w tym skrócenie czasu na zbieranie pod nimi podpisów, przyśpieszenie informatyzacji urzędu i jednostek, aż po ułożenie całej struktury w jeden spójny mechanizm obejmujący urząd, jednostki gminy czy miejskie spółki.

Zmiany wewnątrz urzędu nie będą dostrzegalne od razu dla mieszkańców…

Będą, jeżeli ich elementem będzie również poprawa komunikacji mieszkańca z urzędem. Tak, aby każdy mógł bez problemu zgłosić swoją uwagę czy wniosek i aby reakcja była natychmiastowa. Jeżeli nie da się czegoś naprawić w danej chwili, mieszkaniec musi otrzymać informację zwrotną: co i kiedy się wydarzy i kto daną sprawę pilotuje. Ważne, żeby mieszkaniec widział reakcję, bo inaczej drugi raz nic nie zgłosi i pozostanie ze złą opinią o nas i o pracy urzędu. Oprócz realizacji nowych inwestycji, trzeba dbać o już zmodernizowane obiekty. Na przykład park miejski. Doszło nam pielenie, zadbanie o róże przed zimą, przygotowanie parku do zimy, uprzątnięcie po zimie, dbanie o alejki, więcej koszy, więcej ławek, więcej śmieci, projektowanie jego dalszej rewitalizacji, remont Poniatówki, a być może pałacu. W praktyce to dodatkowa praca, ludzie, sprzęt, pieniądze. Koszty generują nie tylko inwestycje, których realizujemy coraz więcej, ale także utrzymanie.

Kampania utwierdziła Pana w swoich przekonaniach na temat najważniejszych spraw dla mieszkańców?

Ta kampania była krótsza niż poprzednie, ale intensywniejsza. Ogromną rolę odegrały media społecznościowe, w których naprawdę dużo się działo. Ja, moi wolontariusze i współpracownicy nagrywaliśmy lajfy (filmy „na żywo”, transmitowane na portalach społecznościowych – przyp. red.), braliśmy też udział w dyskusjach on-line. Spotykaliśmy się z mieszkańcami wszędzie – rozmawiałem z nimi na ulicy, w drodze rowerem do urzędu, uczestnicząc w dziesiątkach wydarzeń. Na podstawie tych rozmów oraz naszych wcześniejszych doświadczeń w samorządzie, stworzony został program dla Piaseczna na najbliższe lata. Liczba głosów oddanych na naszych kandydatów pozwala mi twierdzić, że nasza diagnoza, nasze cele i pomysły na przyszłość Piaseczna są zbieżne z oczekiwaniami mieszkańców i znalazły ich akceptację.

Z programu jasno wynika, że najważniejsze dla Piaseczna są w tej chwili transport i komunikacja oraz dalsze inwestycje oświatowe. Brzmi prosto, ale każdy z tych tematów to wielka chmura, w której spotykają się i zazębiają ze sobą dziesiątki różnych spraw. Np. sprawna komunikacja to: parking przy PKP, kwestia parkowania w mieście, drogi – nasze, powiatowe, wojewódzkie i krajowe, gdzie mieszają się problemy kompetencji i własności, system zarządzania ruchem. To także pociągi, remonty torów – nie tylko na naszym terenie, to autobusy itd. Jako gmina musimy wykonywać swoje zadania, ale musimy też wtrącać się do zadań innych, których praca ma wpływ na życie mieszkańców. Dochodzą jeszcze nieprzewidziane sytuacje kryzysowe…

Mamy już jakiś kryzys?

Jedną kwestią jest realizacja zaplanowanych działań, celów i zadań gminy, a drugą zdarzenia nieoczekiwane, których nie brakuje. Dzisiaj obawiam się o gospodarkę odpadami. Sytuacja jest zła, a za kilka tygodni – jeśli natychmiast nie zostaną podjęte odgórne działania zaradcze – będzie jeszcze gorsza. Zamknięcie i zamykanie kolejnych regionalnych instalacji odbierających nasze odpady, w związku z tym szybujące w górę ceny odbioru śmieci, wciąż nieuzgodniony Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami, powodują niejasną sytuację na rynku w sytuacji, gdy gmina prowadzi przetarg na wyłonienie operatorów „śmieciowych”. To ogromny problem, z którym niezależnie od bieżącej pracy musimy się uporać. Przy czym jego rozwiązanie nie leży niestety wyłącznie w naszych możliwościach i kompetencjach.

Piaseczno się zmienia, ale w istocie nie jest ładnym miastem.

Jest taka książka „Obraz miasta” Kevina Lyncha z roku 60. Jedna z klasycznych pozycji na temat urbanistyki. Lynch badał, jak ludzie postrzegają miasto, interesowała go relacja między miastem a jego użytkownikiem. Np. co widzi jak jedzie z domu do pracy?

Ja widzę m.in. Pod Bateriami…

Wyjeżdża Pani np. z ul. Głównej, widzi słup, na którym wiszą czasem plakaty wyborcze, kable, tablice reklamowe, dopiero w tle jakiś budynek, a na pierwszym planie zniszczoną jezdnię i wydeptane pobocza.

Obrzydliwe miejsce.

No właśnie, brak chodników powoduje chaos. To nie jest tylko kwestia bezpieczeństwa. Chaos powodują też pewne elementy, na pozór ładne, nowe, ale niepasujące do siebie. Proszę spojrzeć za moje okno: na skwerze Kisiela inne latarnie, na Kościuszki inne, na Sierakowskiego inne.

Jaki z tego wniosek?

Taki, że potrzebna nam konsekwencja w kształtowaniu estetyki przestrzeni. Na wszystkich poziomach: od słupków ulicznych i zieleni po architekturę budynków publicznych i plany zagospodarowania przestrzennego. Po latach będą efekty tej pracy. Ale jak wspomniałem wcześniej, to wymaga konsekwentnej współpracy wydziałów, sprawnej koordynacji, wyjścia z myślenia sektorowego danego wydziału.

Kto będzie drugim wiceburmistrzem?

Rozmawiam za potencjalnymi kandydatami. Moim naczelnym celem jest zrealizowanie programu, a to wymaga zdefiniowania poszczególnych zadań. Koncentruję się na dopasowaniu struktury organizacyjnej urzędu do zadań i potrzebuję na to trochę czasu. Powołując osobę na konkretne stanowisko chciałbym, aby miała świadomość czekających nas wyzwań i zespół, który umożliwi ich realizację. https://www.przegladpiaseczynski.pl/spo ... wac-urzad/
Awatar użytkownika
maciek
 
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 28, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Burmistrz Daniel Putkiewicz Facebook Live po wyborach

Postautor: Redakcja » pn gru 10, 2018 9:04 pm

Obrazek

12 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się pierwszy Facebook Live po wyborach. Opowiem o pierwszych wyzwaniach dla Urzędu Gminy na początku kadencji. https://www.facebook.com/putkiewicz/pho ... =3&theater
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Robert Widz - II zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczn

Postautor: Kacperek » śr sty 02, 2019 6:24 pm

Robert Widz - II zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

http://jozefoslawdwazero.pl/nowy-rok-nowe-wyzwanie/ pisze:Szanowni mieszkańcy!

W wyborach samorządowych w październiku 2018 r., dzięki Waszym głosom zostałem wybrany na radnego Rady Miejskiej w Piasecznie. Wierzę, że poparcie które uzyskałem, było wynikiem mojej pracy i zaangażowania w sprawy Józefosławia jako radnego, w kadencji 2014-2018.

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, p. Daniel Putkiewicz, zaproponował mi objęcie stanowiska zastępcy burmistrza, odpowiedzialnego za planowanie i rozwój gminy. Podjąłem to wyzwanie i z dniem 3.01.2019 r. rozpocznę pracę w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno.

Stanowisko zastępcy burmistrza to kontynuacja dotychczasowej pracy, ale z pełnym wpływem i odpowiedzialnością za realizację zadań administracji samorządowej.

Wierzę, że nasz urząd może sprawniej realizować potrzeby mieszkańców gminy – jestem pełen determinacji i entuzjazmu, aby wspólnie z burmistrzem, Radą Miejską i pracownikami urzędu wdrażać program nakreślony przez nas podczas wyborów w 2018 r.

W Nowym Roku składam wszystkim najlepsze życzenia pomyślności i sukcesów!

Robert Widz
Dzisiaj – Radny Rady Miejskiej w Piasecznie
Jutro – II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

PS.
Zwolniony mandat radnego obejmie kolejna osoba z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 3, radnym zostanie Pan Piotr Jakubowski.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Robert Widz Wiceburmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Postautor: iza » czw sty 10, 2019 3:36 pm

Obrazek

O drogach, komunikacji (publicznej i tej z mieszkańcami) i planach na przyszłość z wiceburmistrzem Piaseczna Robertem Widzem rozmawia Joanna Grela.

Za co nowy wiceburmistrz będzie odpowiadał?

Ogólnie za strategię i rozwój, czyli planowanie przestrzenne, gospodarkę gruntami, ochronę środowiska oraz transport i infrastrukturę, czyli drogi i transport publiczny.

Będzie Pan chciał zmieniać coś w wydziałach, które są w Pana kompetencjach?

Powinna się zmienić organizacja pracy. To, o czym w kampanii i w wywiadach mówił Daniel Putkiewicz, czyli komunikacja między wydziałami i upraszczanie procedur. Nie wszystko oczywiście da się zrobić z powodu przepisów, ale na pewno wiele rzeczy możemy wewnątrz wydziałów przeorganizować. Druga rzecz, która jest do zrobienia, to wykorzystywanie technologii informatycznych do tego, żeby wspomagać pracę urzędników, a w urzędach to bardzo kuleje. To jest dla mnie – kogoś, kto przyszedł z korporacji – zupełnie naturalne w codziennej pracy.

No właśnie. Radnym został Pan 4 lata temu, ale ma Pan bardzo duże korporacyjne doświadczenie.

Po studiach rozpocząłem pracę w Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie byłem asystentem, ale dosyć szybko zacząłem pracę w amerykańskiej firmie informatycznej jako inżynier, skończyłem jako prezes polskiego oddziału tej spółki. Odpowiadałem też za biznes w tzw. EMEA czyli Europe, the Middle East and Africa (państwa położone w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce – przyp. red.), czyli zarządzałem grupą ludzi w całym tym regionie.

Z otrzymanych od burmistrza kompetencji, co jest według Pana najważniejsze?

Wszystko jest bardzo ważne, ale z punktu widzenia wszystkich mieszkańców to drogi.

Ale te drogi, które są dla mieszkańców najważniejsze i są w zasadzie w najgorszym stanie, są w zarządach powiatu, województwa i kraju, nie gminy.

Dlatego nie wyobrażam sobie pracy nad układem komunikacyjnym gminy bez kontekstu starostwa powiatowego, województwa i GDDKiA (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – przyp. red.). Drogi to taki system naczyń połączonych. Problem korka na Dworcowej może nie mieć źródła na Dworcowej tylko na innej ulicy. Ale tu potrzebne są nam dane, badania. Dlatego chyba pierwszą rzeczą jaką zrobimy ze starostwem i – mam nadzieję – w powiązaniu z innymi gminami, to model, który pokaże nam natężenie ruchu, przepływy, dokąd ludzie jeżdżą, czemu znajdują się na tym skrzyżowaniu.

Dla mieszkańców zaraz po drogach chyba najważniejszy jest transport publiczny, zwłaszcza kolej.

O kolei musimy rozmawiać z urzędem marszałkowskim i będziemy to robić. Tutaj my jesteśmy pośrednikiem między mieszkańcami a urzędem marszałkowskim. Kolej powinna być podstawowym środkiem komunikacji i do tego powinniśmy dostosować też komunikację autobusową, zwłaszcza nasze lokalne linie. Zresztą jeżeli połączenia autobusowe ze stacją będą atrakcyjne to zmniejszy się też ilość samochodów w okolicach dworca.

Ale żeby zrozumieć potrzeby mieszkańców trzeba się z nimi komunikować. Mieszkańcy komunikują się dzisiaj na Facebooku, ale trudno oczekiwać od urzędników, tym bardziej od burmistrzów, żeby spędzali czas na szukaniu i czytaniu komentarzy i postów.

Można taki proces pewnymi narzędziami usprawnić. Jesteśmy w stanie wyłapywać posty dotyczące gminy albo hasztagi (symbol #, który umożliwia w mediach społecznościowych grupowanie wiadomości – przyp. red.) np. #piaseczno. Ale ważne, żebyśmy jako urząd traktowali taki wpis na równi ze zgłoszeniem przez telefon, aplikacje, mailem czy na piśmie. Jednak istotą jest, żebyśmy z takim zgłoszeniem coś zrobili. Zresztą z punktu widzenia mieszkańca ważne jest, żeby poza zgłoszeniem problemu, mógł też szybko uzyskać informację, np. czemu od rana kopią mu coś pod blokiem. Ale urząd też musi jeszcze sprawniej niż teraz informować o pewnych działaniach i sytuacjach. Powiem niepopularną rzecz, ale każdy telefon do urzędnika zajmuje mu czas i on wtedy nie może robić tego, czego nikt inny za niego nie zrobi, czyli wykonywać swojej pracy. Wbrew pozorom takich telefonów dziennie jest bardzo dużo. I zwykle ten telefon mieszkańca do urzędnika nie jest wcale miły, bo mieszkaniec ma o coś pretensje. Ale tak jak rozmawiamy, ta komunikacja z mieszkańcami jest niezwykle istotna. Wdrożenie takiego systemu nie będzie wcale proste, ale jest do zrobienia. Wcale nie będzie też drogie, bo ułatwimy życie mieszkańcom, ale także pracę urzędnikom i oszczędzimy ich czas. https://www.przegladpiaseczynski.pl/spo ... e-istotna/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Facebook Live z Burmistrzem Piaseczna

Postautor: Martin » śr sty 30, 2019 9:28 pm

Obrazek

Zapraszam na kolejny live chat z Burmistrzem Miasta i Gminy Piaseczno, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 31 stycznia 2019 r. o godz. 18.30. Pytania zadawać można na profilu facebookowym burmistrza pod postem lub w trakcie transmisji, która będzie dostępna na fb: www.facebook.com/putkiewicz/
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Facebook Live z Burmistrzem Danielem Putkiewiczem

Postautor: Redakcja » wt mar 19, 2019 3:01 pm

Obrazek

21 marca 2019 roku o godz. 19.00 odbędzie się Facebook Live z Burmistrzem Miasta i Gminy Piaseczno na www.facebook.com/putkiewicz
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Facebook Live z Burmistrzem Danielem Putkiewiczem

Postautor: Redakcja » wt maja 28, 2019 8:29 pm

Obrazek

30 maja 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się Facebook Live z Burmistrzem Miasta i Gminy Piaseczno na: www.facebook.com/putkiewicz/

Podczas FBLive będzie można na żywo zadawać pytania burmistrzowi oraz zastępcom.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Facebook Live z Burmistrzem Danielem Putkiewiczem

Postautor: Redakcja » czw maja 30, 2019 5:07 pm

Redakcja pisze:30 maja 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się Facebook Live z Burmistrzem Miasta i Gminy Piaseczno na: www.facebook.com/putkiewicz/

Trwa fb live https://www.facebook.com/putkiewicz/videos/2346644685602028/
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości