Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Przygotowują "pomnik" wąskotorówki

Postautor: Kacperek » wt lip 31, 2018 6:04 pm

Obrazek

Przygotowują „pomnik” wąskotorówki. Odpicowana lokomotywa stanie w centralnym punkcie stacji. W sierpniu pod dębem od strony ronda Mazowieckiego zostanie ustawiona odmalowana lokomotywa Lxd2. – Liczymy, że ożywi ona stację i będzie przypominała wszystkim o pięknej historii wąskotorówki – mówi Michał Duraj, wiceprezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej.

W ubiegłym tygodniu lokomotywa opuściła halę, w której była garażowana i zaczęto malować ją na kolory, w których kilkadziesiąt lat wcześniej opuściła rumuńską fabrykę.

Obrazek

– Docelowo chcemy ustawić ją na torze od strony ronda, z którego kiedyś wyjeżdżały pociągi z Piaseczna do Warszawy – mówi Michał Duraj. – Dzięki temu nasza odnowiona lokomotywa będzie dobrze widoczna z ul. Nadarzyńskiej i ul. Wolska Polskiego – dodaje. Lokomotywa będzie ciemnowiśniowa, z żółtym paskiem i srebrną lamówką.
Sezon letni sprzyja remontom na samej stacji, które finansuje gmina Piaseczno. Trwa modernizacja wagonu wernigerode, czyli reprezentacyjnej salonki zbudowanej na bazie wagonu towarowego. Wymieniane są w nim zużyte ramy, czołownice i elementy ostoi. Wszystkie prace powinny zakończyć się w sierpniu. Trwa też remont dachu na hali dniówkowej i hali głównej. W lokomotywowni uszczelniane są rynny, świetliki, nakładana nowa papa i wymieniane zniszczone elementy poszycia dachu.
– To samo będzie robione wkrótce na hali głównej – informuje Michał Duraj. https://piasecznonews.pl/przygotowuja-p ... ie-stacji/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1672
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Seniorzy niezadowoleni z imprezy wąskotorówki

Postautor: Justi » ndz sie 05, 2018 1:51 pm

Obrazek

Seniorzy niezadowoleni z imprezy wąskotorówki. Jolanta Radecka, członkini Piaseczyńskiej Rady Seniorów, zaprosiła swoich znajomych na wieczór z gwiazdami – imprezę organizowaną przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. Kobieta nie kryje swojego rozżalenia na sposób, w jaki zostali potraktowani.

Wieczorna wycieczka (21 lipca) wąskotorówką połączona z oglądaniem gwiazd i wykładem z astronomii jawiła się grupie seniorów jako naprawdę kusząca propozycja. Przybyli oni na piaseczyńską stację około pół godziny przed odjazdem. – Poprosiłam o bilety ulgowe dla seniorów – relacjonuje Jolanta Radecka. – Okazało się, że takich się nie sprzedaje, bo wszyscy seniorzy w Piasecznie są młodzi i nie obowiązują tu normy światowe. Kupiłam bilety normalne po 35 zł ze wskazanym numerem wagonu. Kiedy wsiedliśmy, nie mogłam znaleźć miejsc, na których moglibyśmy siedzieć. Zapytałam w kasie jak odszukać te miejsca, na co otrzymałam odpowiedź, że są to miejsca stojące. W całym świecie miejsca stojące dla seniora nie kosztują tyle, ile miejsca siedzące dla młodych – podkreśla.

– Oto przygoda z gwiazdami, która niestety skończyła się w moim ogrodzie – też pod gwiazdami, gdyż jazda na stojąco w kolejce wydała mi się zbyt ryzykowna w naszym wieku – denerwuje się kobieta. – Traktowanie seniorów zasługuje w tym miejscu na natychmiastową zmianę. Bądźmy wyjątkowi w sprawach dobrych, a nie upokarzających obywateli miasta Piaseczna.

Do sprawy odniósł się zarząd Towarzystwa.

– Wszystkie bilety na „Pociąg do Gwiazd” na 21 lipca zostały wyprzedane na dzień przed imprezą – mówi Michał Duraj, wiceprezes stowarzyszenia. – Informowaliśmy o tym zarówno na stronie internetowej, jak i naszym profilu na Facebooku. W dniu odjazdu pociągu pojawiła się jednak na stacji grupa osób, która chciała kupić bilety w kasie. Nie chcieliśmy, aby osoby, które zaplanowały swój wieczór z wąskotorówką zostały odesłane „z kwitkiem”. Z uwagi na fakt, że przejazd „Pociągu do Gwiazd” odbywa się po skróconej trasie (Piaseczno-Złotokłos-Runów) zdecydowaliśmy się tym osobom sprzedawać bilety na miejsca stojące w wagonach. Wszyscy byli o tym fakcie informowani i nikt nie zgłaszał z tego tytułu obiekcji.

W tym sezonie piaseczyńska kolejka wprowadziła szereg zmian w sprzedaży biletów (w tym możliwość zakupu biletu on-line). Dostępne są również zniżki na bilety osób z Kartą Dużej Rodziny i Kartą Mieszkańca Piaseczna.
– Obowiązują oczywiście u nas również bilety ulgowe dla osób w wieku 4-18 lat (do 3. roku życia dzieci jadą bezpłatnie) oraz bilety dla osób niepełnosprawnych – zaznacza Michał Duraj. – Należy jednak podkreślić fakt, że sprzedaż biletów na pociągi jest głównym źródłem utrzymania Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. Koszty konserwacji taboru i torowiska są ogromne i wymagają stałego dopływu środków. Bez nich piaseczyńska wąskotorówka po prostu przestanie jeździć.

Wszystkie zniżki, które wprowadza stowarzyszenie mają charakter handlowy, a nie ustawowy, co oznacza, że nie otrzymuje ono z tego tytułu zwrotu różnicy ceny biletów (jak ma to miejsce w przypadku przewoźników z grupy PKP). – Musimy więc niezwykle ostrożnie podchodzić do wszelkich zniżek na bilety tak, aby nie zubożyć puli niezbędnej na bieżące remonty – podsumowuje wiceprezes. – Dlatego też ich wprowadzanie rozpoczęliśmy od Karty Dużej Rodziny i Karty Mieszkańca Piaseczna. Zawsze podkreślamy też, że bilet kupiony na przejazd naszym pociągiem jest swoistą cegiełką na odbudowę i utrzymanie dawniej Grójeckiej Kolei Dojazdowej. https://piasecznonews.pl/seniorzy-nieza ... kotorowki/
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 578
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

POCIĄG DO KRAINY CZARÓW

Postautor: Redakcja » wt sie 21, 2018 8:45 pm

Obrazek

25 sierpnia 2018 roku Piaseczyńsko - Grójecka Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wycieczkę do Krainy Czarów
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... iny-czarow
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10815
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Narodowe Czytanie Przedwiośnia z Koleją Wąskotorową

Postautor: Redakcja » wt sie 21, 2018 9:08 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10815
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Pociąg z Piaseczna szmuglował żywność do Warszawy

Postautor: Justi » ndz sie 26, 2018 6:47 pm

Obrazek

#PolskaToWięcej Ten pociąg szmuglował żywność do Warszawy, teraz daje radość dzieciom. Powstała z inicjatywy krawca. Przetrwała dwie wojny i rozkochała w sobie setki osób, które były gotowe poświęcić jej całe życie. Kolej wąskotorowa była dla Warszawy wentylem, którym dostarczano materiały budowlane niezbędne do odbudowy stolicy, ale również żywności podczas okupacji. Ta historia nie powinna być nigdy zapomniana.

Historia, która leży na torach w podwarszawskim Piasecznie, przez wiele lat była zapominana i niedoceniana. Wszystko zaczęło się w 1898 roku, kiedy to zamożny krawiec Eugeniusz Paszkowski postanowił uruchomić linię kolejową łączącą Warszawę z Grójcem. Mimo ogromnej zasobności portfela Paszkowskiego, funduszy na tak dużą inwestycję brakowało.

Przedsiębiorca postanowił znaleźć wspólników. Książę Stefan Lubomirski oraz hrabia Tomasz Zamoyski bez wahania postanowili przyłączyć się do przedsięwzięcia, które pomogłoby w dostawach żywności czy innych dóbr do stolicy. Wybór trasy nie był przypadkowy. W jej okolicy znajdowały się zakłady przemysłowe, w tym cegielnia w Gołkowie oraz bardzo prężnie rozwijał się ruch pasażerski. Tym sposobem trasa konna została zamieniona na trakcję parową, która przebiegała z Warszawy do Grójca, Góry Kalwarii oraz Konstancina.

Wojenna dewastacja kolei

Wybuch I wojny światowej zatrzymał rozwój kolei, a dalszej jej części doprowadził do częściowego zniszczenia linii. Gdy w 1914 roku ruszyły pociągi z Warszawy do Grójca, jeszcze nikt nie przypuszczał, że za niecały rok linia zostanie wręcz zrównana z ziemią. Wszystko przez odwrót wojsk rosyjskich. Kiedy w lipcu 1915 roku Niemcy przerwali front wzdłuż Pilicy, Rosjanie wycofując się ze swoich pozycji, niszczyli całą infrastrukturę kolejową. Niemiecki okupant, wprowadzając nowe rygory, przystąpił do odbudowy linii wąskotorowej, co było oczywistym krokiem strategicznym. Niemcy dostarczyli parowóz typu „Borsig”, który do tej pory był używany na linii tramwajów łódzkich oraz 6 ciężkich wagonów osobowych.
Okres międzywojenny to ogromny progres dla kolei wąskotorowej. Trwają prace, które mają na celu rozbudowę szlaku między Mogielnicą a Nowym miastem. W dwudziestoleciu szlak jest wykorzystywany głownie do transportu cegieł z pobliskich cegielni, które po zakończeniu wojny pracowały na pełnych obrotach. Zakłady produkujące pojazdy szynowe także mogły poszczycić się ogromną produkcją, oddając do użytku kolejne maszyny.

Podwarszawska wąskotorówka otrzymywała kolejne składy. Zakład w Piasecznie początkowo we własnym zakresie wyprodukował trzy wagony motorowe. Jednocześnie zakłady Lilpopa otrzymały zamówienie na kolejne siedem pojazdów tego typu, które sukcesywnie były wprowadzane do użytku.

II Wojna światowa stanęła na torach do rozwoju

Rozwój kolei gwałtownie zahamował we wrześniu 1939 roku. Przemysł ze względu na działania wojenne w Polsce przystopował a ruch kolejowy został wstrzymany. Szczęśliwie niemiecka inwazja nie odbiła się na infrastrukturze kolejowej, co pozwoliło już w październiku 1939 roku wznowić część ruchu towarowego oraz pasażerskiego.

Kolej Grójecka stała się również ważnym ogniwem przy zaopatrzeniu Warszawy w produkty żywnościowe objęte przez okupanta reglamentacją. Większość wagonów, kursujących na trasie, miały pod podłogą zamocowane specjalne skrzynie w których były przemycane niezbędne produkty dla okupowanej Warszawy i jej mieszkańców.

Kolejarze biorą sprawy w swoje ręce

Po wycofaniu się wojsk niemieckich z Warszawy, kolejarze natychmiast zabierają się do przywrócenia normalnego ruchu na trasie. Niestety infrastruktura jest zniszczona w pięćdziesięciu procentach. Na odcinku między Piasecznem a Grójcem prawie wszystkie mosty nie nadają się do użytku. Warsztaty w Piasecznie leżą w gruzach. Mimo tego, załogi taborów wspólnymi siłami postanawiają rozpocząć prace remontowe. W efekcie, przy dużej pomocy wojska, udaje się udrożnić trasę do Nowego Miasta. W połowie lutego 1946 roku na dworzec Południowy w Warszawie dociera pierwszy pociąg. Kursy są nieregularne jednak kolej funkcjonuje. Na skutek uszkodzenia mostu pod Żabieńcem ruch pociągów do Góry Kalwarii zostaje wznowiony dopiero w maju 1946 roku.

Piękne widoki i atrakcje dla starszych i młodych

Kolejka wąskotorowa jest obecnie jedynie atrakcją turystyczną. Kursuje z Piaseczna do Tarczyna, dostarczając wspaniałych przeżyć podróżującym. Odwiedzenie zabytkowego wagonika i możliwość przejazdu malowniczą trasą to radość dla młodych jak również starszych pasażerów. Brak klimatyzacji czy twardość zawieszenia w wagoniku dostarcza frajdę porównywalną z kolejką górską. Dodatkowo opiekunowie taboru czyli Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej organizują niezliczoną ilość tematycznych podróży kolejką wąskotorową. Przykładem niech będzie ciesząca się ogromną popularnością nocna podróż trasą do Tarczyna połączona z oglądaniem rozgwieżdżonego nieba, które jest zaledwie kilka kilometrów od Warszawy, na historycznej trasie, o której mało kto pamięta.

źródło: PORTAL TVP.INFO
Film do obejrzenia na: https://www.tvp.info/38644627/polskatow ... c-dzieciom
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 578
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Parowóz trafi do Piaseczna

Postautor: Kacperek » śr sie 29, 2018 2:09 pm

Obrazek

Pojawiła się szansa, aby na stację kolejki wąskotorowej trafił parowóz Px48. Radni zadecydują, czy wyrażą zgodę na podpisanie umowy, dzięki której niedługo będzie można podziwiać w Piasecznie parowóz.

Radni będą głosować nad uchwałą, w której rada miejska wyraża zgodę na podpisanie trójstronnej umowy użyczenia parowozu Px48 do 2030 r., z możliwością jej przedłużenia. Umowa zostanie zawarta pomiędzy Stacją Muzeum (dawne Muzeum Kolejnictwa), Piaseczyńsko-Grójeckim Towarzystwem Kolei Wąskotorowej (PGTKW), a gminą Piaseczno.

– Stajemy przed ogromną szansą pozyskania na Piaseczyńsko-Grójecką Kolejkę Wąskotorową parowozu. Parowóz ten nie będzie oczywiście od razu gotów do jazdy – będzie wymagał remontu, jednak jest on w bardzo dobrym stanie, co znacznie ułatwi jego przygotowanie do prowadzenia pociągów na naszych torach – mówi Michał Duraj, wiceprezes PGTKW. – To wyjątkowa okazja, która może więcej się nie powtórzyć: szerokość toru na naszej kolejce jest rzadka w Polsce, więc niewiele jest zachowanego taboru historycznego, który można na niej eksploatować. Od kiedy weszliśmy do zarządu PGTKW, bardzo zabiegaliśmy, aby pojawił się na piaseczyńskiej stacji parowóz. Dzięki współpracy ze Stacją Muzeum staje się to możliwe.

W kwietniu pisaliśmy o planach nowego zarządu, który chciał otworzyć niedostępną do tej pory stację dla ludzi. W maju razem z Centrum Kultury PGTKW zorganizowało Noc Muzeów, pojawiły się pociągi tematyczne, cykl pociągów do gwiazd cieszy się ogromnym zainteresowaniem, już w najbliższą sobotę odbędzie się pociąg do chmur, gdzie będzie można dowiedzieć się, co kształtuje pogodę i jak się ją prognozuje.

– Od wiosny wiele zmieniło się na stacji Piaseczno Miasto: zostały odmalowane budynki, dzięki gminie Piaseczno trwa remont dachów na hali głównej i lokomotywowni, które były już w bardzo złym stanie technicznym. Dzięki pomocy Banku Spółdzielczego w Piasecznie wyremontowaliśmy wagon Wernigerode. Odnowiony został też wagon bagażowy. Już wkrótce na dwóch końcach stacji staną odmalowane lokomotywy, które upiększą ten teren i najbliższą okolicę – mówi Piotr Nowicki, prezes PGTKW. – Biblioteka Publiczna organizuje tegoroczne Narodowe Czytanie na kolejce, przy naszym współudziale. To dobrze, że Piaseczyńsko-Grójecka Kolejka Wąskotorowa cieszy się rosnącym zainteresowaniem i zdobywa nowych fanów i przyjaciół, którym leży na sercu jej przyszłość.

Parowóz na pewno stałby się dużą atrakcją turystyczną Piaseczna.

– Nie ukrywamy, że większość osób odwiedzających naszą kolejkę jest zawiedzionych, że mamy do dyspozycji tylko lokomotywy o napędzie dieslowskim. Dla większości osób skojarzenie jest oczywiste: wąskotorowa ciuchcia, to znaczy parowóz – tłumaczy Piotr Nowicki. – Ten parowóz będzie nie tylko symbolem naszej kolejki, ale stanie się symbolem Piaseczna, który może wyróżniać nasze miasto w całej aglomeracji warszawskiej.

– Powrót parowozu to nie tylko dodatkowa atrakcja piaseczyńskiej kolejki, to symbol miasta i element jego tożsamości. Dlatego grzechem byłoby nie skorzystać z propozycji Stacji Muzeum – mówi Daniel Putkiewicz, wiceburmistrz Piaseczna. – To szansa i dla Towarzystwa, i dla gminy Piaseczno, a jednocześnie kolejny etap rewitalizacji kolejki. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... piaseczna/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1672
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Parowóz Px48 wróci do Piaseczna

Postautor: Kacperek » śr sie 29, 2018 5:09 pm

Obrazek

Parowóz wróci do Piaseczna? Wszystko wskazuje na to, że tak! Radni postanowili przeznaczyć 20 tys. zł na przetransportowanie do Piaseczna zabytkowego parowozu Px48, który Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej chce użyczyć od Stacji Muzeum w Warszawie.

– Dzięki współpracy ze Stacją Muzeum (dawne Muzeum Kolejnictwa – przyp. red.) pojawiła się możliwość zawarcia umowy trójstronnej między stacją, towarzystwem i gminą na wydzierżawienie parowozu do 2030 roku – mówi Michał Duraj, wiceprezes towarzystwa. – Okres użyczenia będziemy mogli potem przedłużyć. Za dzierżawę parowozu nie będziemy płacić, pokryjemy natomiast koszty jego naprawy i eksploatacji.

W służbie piaseczyńskiej wąskotorówki już kiedyś jeździł parowóz Px48, który stał się symbolem miasta. Niestety, w 2012 roku lokomotywa została z Piaseczna zabrana i sprzedana bo jak się okazało, była własnością nieżyjącego już, dawnego prezesa towarzystwa Jerzego Chmielewskiego. Teraz pojawiła się szansa, aby identyczna maszyna wróciła na szlak między Piasecznem, a Tarczynem.

– Parowóz znajduje się w Rewalu i jest w naprawdę dobrym stanie – mówi Michał Duraj. Chcemy, żeby jeszcze w tym roku trafił do Piaseczna. Jak wszystko dobrze pójdzie, na szlaku mógłby pojawić się w przyszłym roku. https://piasecznonews.pl/parowoz-wroci- ... to-ze-tak/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1672
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

W rogu stacji kolejki wąskotorówki stanęła lokomotywa

Postautor: Kacperek » ndz wrz 16, 2018 7:13 pm

Obrazek

W rogu stacji wąskotorówki stanęła lokomotywa. Wkrótce pojawi się kolejna. Kilka tygodni temu na wzniesieniu, tuż przy rondzie Tadeusza Mazowieckiego, została ustawiona zabytkowa lokomotywa Lxd2. Niedługo, w drugim rogu stacji, pojawi się odmalowana lokomotywa normalnotorowa Sm03.

– Lokomotywa Lxd2 od pewnego czasu już nie jeździła i była naszym „dawcą części” – wyjaśnia Michał Duraj, wiceprezes zawiadującego piaseczyńską wąskotorówką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. – Dlatego postanowiliśmy ją wykorzystać do promowania kolejki.

Lokomotywa została najpierw odmalowana (tak wyglądała, jak opuszczała fabrykę), a następnie ustawiona w widocznym miejscu, na lekkim wzniesieniu po północnej stronie stacji, blisko ronda. Została też podświetlona, dzięki czemu przyciąga uwagę zwłaszcza nocą.

– Teraz wiele osób się przy niej zatrzymuje i robi sobie zdjęcia – cieszy się Michał Duraj. To zainteresowanie sprawiło, że podjęto decyzję o ustawieniu drugiej lokomotywy przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sienkiewicza, po drugiej stronie stacji.

– Będzie to model Sm03, lokomotywa normalnotorowa, która kiedyś pracowała na stacji przeładunkowej – wyjaśnia Michał Duraj. – Obecnie jest ona poddawana renowacji. Kolejną wizytówką naszej kolejki stanie się jesienią. https://piasecznonews.pl/w-rogu-stacji- ... e-kolejna/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1672
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa Pociąg do Gruzji

Postautor: Redakcja » pn wrz 17, 2018 8:14 am

Z życia kolejki. Pociąg do Gruzji https://www.youtube.com/watch?v=yJDxhX6aa14

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10815
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Świętujemy odzyskanie niepodległości z Kolejką

Postautor: Redakcja » pn lis 05, 2018 5:37 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10815
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Odnowiona lokomotywa zdobi stację

Postautor: Beata » pt lis 16, 2018 8:09 pm

Obrazek

Na przystanku końcowym kolejki wąskotorowej w Piasecznie, przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Wojska Polskiego, stanął odmalowany spalinowóz.

Spalinowóz SM03-089 został wyprodukowany w 1962 roku w nieistniejącej już fabryce „Fablok” w Chrzanowie. – Ta lokomotywa manewrowa od 1976 r. do końca przewozów towarowych na Grójeckiej Kolei Dojazdowej pracowała na stacji Piaseczno Przeładunkowe – opowiada Janusz Sędzicki z kolejki. – Była wykorzystywana przy załadunku wagonów normalnotorowych na wąskotorowe transportery.

Po zakończeniu eksploatacji lokomotywa stała na terenie stacji Piaseczno Miasto, gdzie we wrześniu tego roku, z inicjatywy nowych prezesów Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej, została odmalowana. Renowację przeprowadzili Jakub Szadkowski oraz Krzysztof Osówniak, którzy zadbali, aby lokomotywa uzyskała wygląd zbliżony do oryginalnego (niemal tak wyglądała, gdy opuszczała fabrykę). W najbliższym czasie ma zostać jeszcze podświetlona, żeby równie dobrze prezentowała się nocą. http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=20650
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1754
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

Postautor: Redakcja » śr gru 05, 2018 10:14 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10815
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa wita Nowy 2019 Rok

Postautor: Martin » czw gru 13, 2018 9:15 am

Obrazek

31 grudnia 2018 roku odbędzie się Sylwester i powitanie Nowego 2019 Roku z Kolejką Wąskotorową. To już XII organizowana przez nich plenerowa impreza sylwestrowo-noworoczna.

Niepowtarzalna sceneria i atmosfera. Powitanie Nowego Roku lampką szampana i fajerwerkami. Bądź oryginalny i jedź na spotkanie z Nowym Rokiem. Przejazd na trasie: Piaseczno – Złotokłos – Piaseczno. Ognisko. Prowiant i napoje (w tym wyskokowe) – we własnym zakresie. Powitanie Nowego Roku lampką szampana i fajerwerkami.

Specjalny pociąg sylwestrowy wyruszy 31 grudnia 2018 roku o godz. 22:30. Powrót przewidziany jest – już w 2019 roku około 01:30. Bilet sylwestrowy 60 zł od osoby. Zakup biletów na stronie: www.bilety.kolejka-piaseczno.pl Informacja: 607 155 188.
Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12607
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Volvo wjechało pod wąskotorówkę

Postautor: Kacperek » ndz gru 16, 2018 1:29 pm

Obrazek

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Złotokłosie. Kierowca samochodu osobowego marki Volvo jadąc ul. Tarczyńską, odbiegającą od ul. Warszawskiej zajechał drogę wąskotorówce.

– Dwie osoby z volvo zostały odwiezione do szpitala – informuje nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Pociąg uderzył w bok auta. Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej, policja oraz karetka pogotowia. W tej chwili nie wiemy jeszcze czy w wypadku został ktoś poszkodowany.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się o dwóch poszkodowanych osobach. Policja jeszcze nie dojechała. Prawdopodobnie policjanci są jeszcze w Łazach, gdzie po tragicznym wypadku wciąż mamy zamkniętą Al. Krakowską. W tej chwili do Złotokłosu dojechała druga karetka.

To nie pierwszy tego typu wypadek na szlaku piaseczyńskiej kolejki wąskotorowej. Rzadkie kursowanie pociągu osłabia czujność kierowców, którzy bardzo często ignorując znak “stop” wjeżdżają na tory. https://piasecznonews.pl/volvo-wjechalo ... kotorowke/

Obrazek
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1672
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Ciuchcia wjechała w volvo

Postautor: iTV Piaseczno News » pn gru 17, 2018 8:03 pm

Obrazek

Ciuchcia wjechała w volvo https://itvpiaseczno.pl/artykul/ciuchcia-wjechala-w/564795

Piaseczyńska Ciuchcia wjechała w volvo na przejeździe kolejowym w Złotokłosie. Dwie starsze osoby zostały lekko ranne i pojechały na badania do szpitala w Piasecznie i Warszawie. Brutalnie została przerwana wycieczka Ciuchcią z okazji Mikołajek i spotkania z Mikołajem na polanie w Runowie. Dwa wagony pełne pasażerów, część poszła pieszo do Runowa część czekała na zakończenie działań policji i pogotowia. Na miejsce zdarzenia przybyła wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska Michalak. Jeden ze strażaków zwrócił uwagę, że przejazd kolejowy w tym miejscu jest źle wykonany i nisko zawieszone samochody osobowe zawisają na torach nie mogąc z nich zjechać, to też mogła być przyczyna tego wypadku. Czy tak? sprawdzi policja. Wszyscy prowadzący pojazdy byli trzeźwi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policję jako kolizja i kierujący volvo został ukarany mandatem.
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1895
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość