Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Postautor: Redakcja » śr maja 23, 2018 3:26 pm

Obrazek

Od 24 maja 2018 roku rusza przebudowa ulicy Szkolnej w Piasecznie - prace będą podzielone na 2 etapy - planowane zakończenie remontu: 30 lipca 2018 roku
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... piasecznie
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11206
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Armageddon na Szkolnej w Piasecznie

Postautor: Kacperek » śr cze 13, 2018 6:03 pm

Obrazek

Armageddon na Szkolnej. Kierowcy nie stosują się do znaków! Mieszkańcy alarmują, że w związku z remontem ulicy Szkolnej w rejonie pobliskiej szkoły i bazarku zapanował chaos i każdego dnia dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, także z udziałem dzieci. Policja twierdzi, że objęła ten teren szczególną opieką.

– Nie ma żadnej kontroli jeżeli chodzi o poruszanie się samochodów na ulicy Szkolnej na odcinku od ul. Kusocińskiego do Wojska Polskiego – alarmuje Marcin Kunert. – Od strony poczty jest widoczny znak zakazujący wjazdu, a mimo to kierowcy zrobili sobie z tego odcinka Szkolnej ulicę dwukierunkową. Dzieci wychodzące ze szkoły, chcąc przejść przez pasy, patrzą z przyzwyczajenia w kierunku Wojska Polskiego, nie spodziewając się samochodu z drugiej strony. Tymczasem kierowcy jeżdżą często pod prąd, stwarzając zagrożenie.

Jak poinformował nas asp. sztab. Maciej Blachliński z komendy powiatowej policji w Piasecznie, w ciągu ostatniego tygodnia policja interweniowała w rejonie Szkolnej trzy razy. Dwie interwencje miały związek z nieprawidłowym parkowaniem. Trzecia z kolizją, do której doszło na wysokości Szkolnej 5. Niestety, gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce dowiedzieli się, że sprawca zdarzenia zbiegł.

– Sprawujemy szczególny nadzór nad tym obszarem – zapewnia asp. sztab. Blachliński. – Uczulamy kierowców, aby na czas remontu drogi zachowali w tym miejscu szczególną ostrożność. https://piasecznonews.pl/armageddon-na- ... do-znakow/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1706
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Postautor: Redakcja » wt cze 26, 2018 6:00 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11206
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Postautor: Kacperek » sob cze 30, 2018 10:05 am

Obrazek

Od dziś zamknięty jest drugi odcinek ulicy Szkolnej w Piasecznie.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1706
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Remont ul. Szkolnej w Piasecznie - parking przy szkole

Postautor: Redakcja » pt lip 06, 2018 7:06 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11206
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Przebudowa ul. Szkolnej w Piasecznie

Postautor: Beata » pt lip 20, 2018 6:55 pm

Obrazek

Rozbabrana Szkolna. Mieszkańcy mają dość uciążliwości. Pod koniec maja rozpoczęła się gruntowna modernizacja ulicy Szkolnej w centrum miasta. Niestety, całymi dniami plac budowy świeci pustkami, co budzi irytację mieszkańców.

– Wszystko rozkopane, błoto, nie ma jak przejść, a na budowie pustki – dziwi się pani Danuta. – Inwestycja w takim miejscu powinna zostać jak najszybciej ukończona.

Tymczasem okoliczni mieszkańcy oraz klienci bazarku muszą od tygodni albo chodzić opłotkami, albo przeciskać się wąskim, wydzielonym wzdłuż pawilonów przejściem. Ponadto na rozkopanym odcinku Szkolnej (od ul. Wojska Polskiego) panuje bałagan. Walają się puste butelki, śmieci, a wkopane w drogę studzienki nie są niczym osłonięte.
– Bazarek od miesiąca świeci pustkami, bo trudno się tu dostać – mówi jedna z handlujących. – Jak remont się przeciągnie, a na to się zanosi bo rzadko kiedy widać tu robotników, pójdziemy z torbami.

Obrazek

Mieszkańcy też narzekają na utrudniony dostęp do poczty.
– Dostałem awizo i chciałem odebrać list – mówi Piotr. – Dojechałem do ul. Szkolnej od strony Powstańców Warszawy. Niestety od miejsca, w którym zaparkowałem pocztę dzieliła rzeka błota. Mogliby chociaż jakieś deski położyć, żeby można było przejść w miarę suchą nogą.

Z przedstawionego przez gminę harmonogramu prac wynika, że odcinek Szkolnej od poczty do ul. Wojska Polskiego ma być ukończony do 30 lipca. Zapytaliśmy, czy ten termin jest zagrożony.
– Wszystko przebiega zgodnie z planem, a nawet trochę szybciej – uspokaja Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. – Została wykonana kanalizacja deszczowa. Wykonawca czeka teraz na wyłączenie prądu na osiedlu przez PGE. Wtedy zostaną zrobione rury osłonowe na kablu średniego napięcia. https://piasecznonews.pl/rozbabrana-szk ... azliwosci/
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Niedoróbki na Szkolnej w Piasecznie

Postautor: Justi » czw wrz 13, 2018 9:20 pm

Obrazek

Niedoróbki na Szkolnej. Po zmroku na ulicy panuje ciemność. Kilka tygodni temu została oddana do użytku wyremontowana ulica Szkolna w centrum miasta. Mieszkańcom nie podobają się jednak niektóre zastosowane w jej obrębie rozwiązania. Narzekają także na brak oświetlenia.

– Dlaczego na Szkolnej do tej pory nie ma oświetlenia? – pyta Paweł Sawicki. – Remont się skończył, a kable do tej pory wystają z chodników…
Jak udało się nam ustalić, oświetlenia nie ma, bo… wykonawca cały czas czeka na dostawę słupów.
– Ma to nastąpić 28 września – informuje Anna Grzejszczyk z gminnego biura promocji. – Zaraz potem rozpocznie się ich montaż.
Jedna z naszych czytelniczek zwróciła również uwagę na oznaczenia pionowe (na początku Szkolnej od strony Wojska Polskiego), które – jej zdaniem – stoją zbyt blisko semaforów sygnalizacji świetlnej.
– Skutek jest taki, że stojący na przejściu dla pieszych ludzie często nie widzą, jakie pali się światło i nie wiedzą, czy już mają przechodzić przez ulicę, czy jeszcze nie – mówi pani Anna.
– Sprawdzimy to i jeśli tak rzeczywiście jest, poprawimy – deklaruje Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego. https://piasecznonews.pl/niedorobki-na- ... -ciemnosc/
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 581
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości