Piaseczno I miejsce w rankingu Forbesa

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Piaseczno I miejsce w rankingu Forbesa

Postautor: Justi » sob lip 07, 2018 10:09 pm

Obrazek

Gminy Lesznowola i Piaseczno znalazły się na pierwszych miejscach w rankingu Forbesa dotyczącym miejsc przyjaznych przedsiębiorcom.

W czołówce przygotowanego przez redakcję „Forbesa” oraz Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej kolejnego rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu znalazły się oczywiście duże miasta, ale z zestawienia wynika też, że biznes najlepiej robić w małym mieście na obrzeżach dużej aglomeracji. Tym razem ranking w związku z upływającą kadencją samorządu postanowiono oprzeć o szerszy niż jeden rok zakres i sprawdzić tendencję w ciągu 3 lat – 2015-2017. Wyniki są bardzo pomyślne dla dwóch lokalnych samorządów. Piaseczno może się poszczycić 1 miejscem wśród miast i gmin liczących od 50 do 149 tysięcy mieszkańców. W kolejnych trzech latach przyrost liczby firm wyniósł 178-244-228. Oznacza to wzrost o 8 firm na każdy tysiąc mieszkańców, a na koniec 2017 roku w Piasecznie było zarejestrowanych 27,99 firm na tysiąc mieszkańców. Ten wskaźnik wypada w grupie dużych i średnich miast i gmin wyjątkowo korzystnie, nieco wyższy mają jedynie Katowice (28,72). Jednak zdecydowanie na głowę bije wszystkich Lesznowola ze wskaźnikiem 119,86. Oznacza to, że jeden z 9 mieszkańców prowadzi własny biznes. Oczywiście to zasługa przede wszystkim potężnego centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Niemniej jednak Lesznowola wygrała ranking dla miast i gmin liczących poniżej 50 tys. mieszkańców. Przyrost liczby firm wyniósł odpowiednio 415-374-339 w latach 2015-2017, czyli ogólnie 44,89 na tysiąc mieszkańców.

– Od wielu lat wyznajemy filozofię, że bez przedsiębiorczości nie będzie rozwoju. Dlatego Lesznowola ma aktualny plan przestrzennego zagospodarowania dla całego obszaru. Przedsiębiorcy wiedzą, co mogą na danym terenie robić i budować. Nie muszą tracić czasu, by przychodzić do mnie i zabiegać o decyzję o warunkach zabudowy. To wszystko jest dostępne w Internecie. W budynku urzędu mamy filię urzędu starosty i tam inwestorzy załatwiają w jednym miejscu wszystkie pozwolenia – na budowę, sprawy wodociągów, kanalizacji. Mamy też bardzo stabilną politykę fiskalną. Wszystkie zależne od samorządu stawki podatków w gminie Lesznowola są zawsze niższe od maksymalnych pułapów wyznaczonych przez ministra finansów – tłumaczyła sukces gminy Lesznowola jej wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

Nagrody zostały wręczone na uroczystej gali podczas IX Kongres Regionów we Wrocławiu w ubiegłym tygodniu. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... mieszkancy
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Piaseczno I miejsce w rankingu Forbesa

Postautor: Redakcja » wt lip 31, 2018 8:39 pm

Obrazek

Według Forbes gospodarka w Polsce kwitnie przede wszystkim na peryferiach największych aglomeracji. Potwierdza to tegoroczny ranking Miast Przyjaznych dla Biznesu, w którym Gmina Piaseczno zajęła I miejsce w kategorii miejscowości od 50 do 149 tys. mieszkańców
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... la-biznesu
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11349
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron