Budżet gminy Piaseczno na 2018 rok

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Budżet gminy Piaseczno na 2018 rok

Postautor: Redakcja » sob lis 18, 2017 4:50 pm

Obrazek

Na stronie BIP Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno jest już dostępny projekt budżetu gminy Piaseczno na 2018 rok
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... a-2018-rok
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11279
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Budżet gminy Piaseczno na piątkę z plusem

Postautor: Kacperek » śr cze 13, 2018 6:06 pm

Obrazek

Podczas środowej sesji rady miejskiej burmistrz Zdzisław Lis otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Mimo że początkowo planowany był spory deficyt, 2017 rok udało się zamknąć z nadwyżką sięgającą niemal 10 mln zł.

Na samym początku gminna skarbnik Agnieszka Kowalska odczytała pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, dotyczącą wykonania ubiegłorocznego budżetu. Co ciekawe, dochody gminy udało się zrealizować w ponad 100 proc. Następnie radny Jerzy Mościcki odczytał stanowisko komisji rewizyjnej.

– Komisja opiniuje wykonanie budżetu za ubiegły rok pozytywnie i wnioskuje o udzielenie burmistrzowi Zdzisławowi Lisowi absolutorium – mówił Jerzy Mościcki.

Pierwszy projekt ubiegłorocznego budżetu zakładał dochody na poziomie 420 mln zł i wydatki na poziomie 471 mln zł. W trakcie roku plany te zostały skorygowane – finalnie dochody sięgnęły 443 mln zł, zaś wydatki zatrzymały się ostatecznie na kwocie 435 mln zł. – Nadwyżka budżetowa w wysokości 9,7 mln zł została osiągnięta dzięki niższym realnym wydatkom – dodał radny Mościcki. – Przypominam, że w grudniu 2014 roku zadłużenie gminy wynosiło ponad 80 mln zł.

Następnie do opinii komisji rewizyjnej odniosło się RIO, a uchwałę absolutoryjną pozytywnie zaopiniowała komisja finansów. Do poprzedzającej głosowanie nad uchwałą dyskusji zgłosiło się zaledwie dwóch radnych.

– Jak budżet zostanie uchwalony, to nie jest realizowany, bo cały czas następują w nim zmiany – zwrócił uwagę radny Zbigniew Mucha. – Przesunięcia często wynikają z faktu, że pracownicy gminy nie zawsze są w stanie wykonać wszystkie zadania w terminie.

Zadowolenia z realizacji ubiegłorocznego budżetu nie krył natomiast radny Artur Maicki.

– Zrealizowaliśmy o 5 proc. więcej dochodów niż planowaliśmy – mówił. – Mniej też wydaliśmy. Nie powinniśmy martwić się w przyszłości deficytem, bo nasze dochody co roku są na dobrym, stabilnym poziomie.

Zaraz potem odbyło się głosowanie, w trakcie którego radni jednogłośnie zatwierdzili sprawozdanie finansowe za 2017 rok i przyjęli uchwałę absolutoryjną. Co ciekawe, podczas przyjmowania uchwały na sali nie było burmistrza Zdzisława Lisa. W jego imieniu za udzielenie absolutorium podziękował wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. https://piasecznonews.pl/budzet-na-piat ... ozytywnie/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1711
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości