STOWARZYSZENIE DOBRA WOLA

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Sadzimy drzewa z Dobrą Wolą

Postautor: Redakcja » czw kwie 20, 2017 9:42 pm

Redakcja pisze:8 kwietnia 2017 roku przyłącz się do akcji sadzenia drzew WIOSNA DOBREJ WOLI

Stowarzyszenie Dobra Wola zaprosiło mieszkańców do wspólnego sadzenia drzew na Górkach Szymona oraz społecznego sprzątania okolicznych terenów. W akcję, która miała też na celu integrację osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi włączyła się aktywnie Gmina Piaseczno https://www.youtube.com/watch?v=enJ_UGXk5SY

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Sadzenie Lasu Dobrej Woli w Magdalence

Postautor: Redakcja » pn mar 26, 2018 8:44 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

STOWARZYSZENIE DOBRA WOLA

Postautor: Redakcja » czw maja 17, 2018 5:31 pm

Obrazek

2 czerwca 2018 roku w Piasecznie odbędzie się festiwal wolontariuszy Wolpreza organizowana przez Stowarzyszenie Dobrej Woli
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... prezy-2018
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Farma Dobrej Woli

Postautor: iza » pn kwie 08, 2019 7:15 pm

Obrazek

W tym roku zacznie powstawać Farma Dobrej Woli. Farma Dobrej Woli to nowatorski projekt inteligentnych domów dla niepełnosprawnych. Inwestycja otrzymała już warunki zabudowy. W tym roku mają wystartować prace.

Farma inteligentnych domów to pomysł Jacka Zalewskiego, prezesa Stowarzyszenia Dobrej Woli i taty Kuby. Jako ojciec pełnoletniego niepełnosprawnego chłopca stanął przed wyzwaniem zapewnienia synowi odpowiednich warunków w przyszłości, kiedy zabraknie jego opiekunów. To zresztą jest problem wielu rodziców niepełnosprawnych dzieci, perspektywa w Polsce jest bowiem marna. Dorośli, którzy nie są w stanie samodzielnie żyć, w większości trafiają do domów pomocy społecznej lub szpitali psychiatrycznych. Zalewski przekazał dwie działki w Janowie w gminie Chynów pod projekt Farmy, a swoim pomysłem zainteresował koła naukowe studentów z Politechniki Warszawskiej.

FILM DO OBEJRZENIA NA https://www.przegladpiaseczynski.pl/spo ... woli-film/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Niepełnosprawność syna napędza go do działania

Postautor: iza » śr cze 12, 2019 4:57 pm

Obrazek

Kuba urodził się ze stwardnieniem guzowatym - chorobą genetyczną powodującą uszkodzenie narządów, w tym upośledzenie umysłowe. Chłopca wychowuje ojciec - Jacek Zalewski. Co robi mężczyzna, aby życie jego syna było szczęśliwe?

Przed końcem 1998 roku Jacek Zalewski oczekiwał na narodziny syna. Dwa tygodnie przed porodem zadzwoniła do niego partnerka i powiedziała, że na USG wyszły nieprawidłowości w sercu. Po specjalistycznych badaniach okazało się, że ich syn urodzi się ze stwardnieniem guzowatym - chorobą genetyczną powodującą uszkodzenie narządów, w tym upośledzenie umysłowe. Ta wiadomość ścięła go z nóg.

Ta informacja była najmocniejszą, jaką w życiu otrzymałem. Zastanawiałem się, jak sobie poradzę z takim dzieckiem. Miałem też wrażenie, że wszystko co dobre mam już za sobą, a teraz będzie już tylko źle. - przyznał mężczyzna.

Kiedy Kuba przyszedł na świat, jego rodzice nie otrzymali żadnej pomocy i problemy związane z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem zaczynały ich przerastać. W końcu doprowadziły do rozstania pary. Chłopiec został przy Panu Jacku.

Każdy z nas ma jakieś zadanie, ja właśnie dostałem takie zadanie i ktoś mnie z niego rozliczy. W końcu udało mi się polubić niepełnosprawność Kuby. - powiedział mężczyzna.

Pan Jacek nie tylko polubił niepełnosprawność, ale także postanowił czerpać z życia pełnymi garściami i pokazać dziecku świat. Zaczął więc podróżować z synem. Razem przejechali Europę - z południa na samą północy, a wspólne wyprawy sprawiają im radość.

Niepełnosprawność Kuby była dla Pana Jacka bodźcem do zaangażowania w działalność społeczną. Założył stowarzyszenie, które organizuje zielone szkoły, zajęcia i turnusy wakacyjne dla dzieci niepełnosprawnych. Ale to nie koniec. Teraz mężczyzna rozpoczyna swój największy projekt - budowę "Farmy Dobrej Woli". Podopieczni Pana Jacka będą mogli mieszkać na jej terenie, a także pracować.

Film na stronie https://dziendobry.tvn.pl/a/niepelnospr ... -dzialania
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron