Koniec koalicji PO z PiS w powiecie piaseczyńskim?

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Koniec koalicji PO z PiS w powiecie piaseczyńskim?

Postautor: weronika » pn gru 11, 2017 2:18 pm

Obrazek

Katarzyna Paprocka, która była przedstawicielką klubu Prawo i Sprawiedliwość w zarządzie powiatu, straci stanowisko. Była, bo już wykluczono ją z klubu. Koalicjantom PiS z klubu Platformy Obywatelskiej sen z oczu spędza, kto ją zastąpi na stanowisku.

Powiat piaseczyński jest jednym z nielicznych w kraju, w którym zaraz po wyborach samorządowych w 2014 roku współpracę nawiązały ze sobą zwalczające się nawzajem na arenie krajowej PiS i PO. Ten mariaż trwa już trzeci rok mimo osobistych animozji między poszczególnymi radnymi-koalicjantami. Wszystko jednak wskazuje na to, że lada dzień dojdzie do „nowego otwarcia” w powiatowym samorządzie, którego obecna koalicja może nie przetrwać.

Ktoś w końcu będzie musiał ustąpić

Pierwsze poważne zgrzyty zaczęły się dwa lata temu. Wówczas klub PiS usunął ze swojego składu wiceprzewodniczącą rady powiatu Honoratę Kalicińskią. Straciła ona funkcję, w odpowiedzi rzuciła partyjną legitymacją, by stać się radną niezależną. Jej miejsce w prezydium radny zajął Sergiusz Muszyński, najbardziej wyrazisty przedstawiciel klubu PiS, pracownik resortu kierowanego MSWiA i członek zarządu okręgowego partii, a od pewnego czasu szef struktur powiatowych PiS. Od tamtej pory w samorządzie powiatu trwa napięcie.

Prawdopodobnie właśnie osiąga ono punkt kulminacyjny. Tym razem powstał spór o obecność Katarzyny Paprockiej w zarządzie powiatu. Ona i starosta Wojciech Ołdakowski reprezentują PiS w tym gremium. Jednak w ostatnich tygodniach ich stosunki zdecydowanie się ochłodziły i mają wyraźne problemy we współpracy. – Tak nie może być, ktoś w tej sytuacji będzie musiał w końcu ustąpić – słyszymy od jednego z radnych PiS. Starosta Ołdakowski póki co panującej sytuacji nie komentuje. Wody w usta nabrał też szef klubu PiS Robert Lichocki.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, Katarzynie Paprockiej zarzucono, że w szczególny (i budzący wątpliwości) sposób potraktowała jednego z petentów – przedsiębiorcę. – Ponieważ zastrzeżenia były poważne, starosta poinformował o nich władze okręgowe PiS, a te cofnęły rekomendację pani Paprockiej do zasiadania w zarządzie powiatu – mówi Sergiusz Muszyński, pełnomocnik PiS w powiecie. W konsekwencji zarząd okręgowy partii kilka tygodni temu zwrócił się do Katarzyny Paprockiej o ustąpienie ze stanowiska, do czasu aż sprawa zostanie wyjaśniona. Ona jednak odmówiła. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że odpowiedziała politycznym przełożonym, iż nie ma czego wyjaśniać. – Jeżeli chodzi o moją pracę zawodową i pełnienie funkcji członka zarządu nie mam sobie nic do zarzucenia. Swoje obowiązki wypełniam rzetelnie i z pełną odpowiedzialnością – oświadczyła w odpowiedzi na nasze pytania.

W poprzedni poniedziałek Katarzyna Paprocka została wykluczona z klubu PiS, a ponieważ utraciła zaufanie, obecnie toczy się przeciwko niej postępowanie w sprawie wykreślenia z listy członków partii. Paprocka była wskazywana jako przyszły kandydat PiS na burmistrza Góry Kalwarii. Coraz więcej wskazuje jednak, że nie ma szans na poparcie partii w wyścigu do ratusza.

Ruszyła wojna na wyniszczenie?

Ze względu na przedłużający się kryzys w koalicji, trwają negocjacje. Radni PO póki co bronią Katarzynę Paprocką, bo… obawiają się, kto ją zastąpi w zarządzie powiatu. Podejrzewają bowiem, że jej miejsce zajmie Sergiusz Muszyński, który nie jest lubiany przez najważniejsze osoby w klubie PO. Swego czasu głośno było o jego ostrej wymianie zdań z Ksawerym Gutem, członkiem zarządu powiatu z Platformy. Od radnych PiS słyszymy, że oni nie narzucają PO, kto będzie ich reprezentował w zarządzie powiatu i od koalicjanta oczekują tego samego.

Z naszych informacji wynika, że zarówno PiS jaki i PO chciałyby, aby koalicja trwała, ale nie za wszelką cenę. Jeśli jednak nie dojdzie do porozumienia, któraś ze stron może zerwać negocjacje i wejść we współpracę z opozycją, czyli klubem Nasza Gmina Nasz Powiat współrządzącym powiatem w poprzednich dwóch kadencjach.

Wygląda na to, że w starostwie ruszyła wojna na wyniszczenie. Dziwnym trafem akurat teraz do rąk radnych powiatowych, mediów oraz inspektoratu pracy trafił anonim szkalujący Wojciecha Ołdakowskiego. To do starosty będzie należało złożenie wniosku do rady powiatu o odwołanie Katarzyny Paprockiej. Być może jeszcze w tym tygodniu. http://piasecznonews.pl/koalicja-w-powi ... -swietami/
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Katarzyna Paprocka wylatuje z PiS

Postautor: Filip » czw gru 14, 2017 7:57 pm

Obrazek

Katarzyna Paprocka wylatuje z PiS. Sergiusz Muszyński wydaje oświadczenie.

Mając na uwadze rosnące zainteresowanie mediów oraz chęć wyjaśnienia opinii publicznej wątpliwości dotyczących relacji między Panią Katarzyną Paprocką a Prawem i Sprawiedliwością, uprzejmie wyjaśniam co następuje:

1) Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy sytuacji, władze okręgowe Prawa i Sprawiedliwości podjęły decyzje o usunięciu Pani Katarzyny Paprockiej z Klubu Radnych oraz z szeregu członków Prawa i Sprawiedliwości. Powyższe decyzje poprzedziło cofnięcie Pani Katarzynie Paprockiej rekomendacji do reprezentowania naszej formacji w zarządzie powiatu piaseczyńskiego;

2) Władze powiatowe Prawa i Sprawiedliwości zostały poinformowane o decyzjach oraz przyczynach leżących u podstaw ich podjęcia. Należą do nich wątpliwości co do przestrzegania przez Panią Katarzynę Paprocką jako osobę pełniącą funkcję publiczną standardów Prawa i Sprawiedliwości w relacjach między urzędem a prywatnym przedsiębiorcą, a także sygnalizowane przez Starostę Wojciecha Ołdakowskiego trudności we wzajemnej współpracy;

3) Decyzję o cofnięciu rekomendacji poprzedziło szereg rozmów przedstawicieli władz okręgowych i powiatowych Prawa i Sprawiedliwości z Panią Katarzyną Paprocką, w ramach których została poproszona o złożenie wyjaśnień. W obliczu braku woli do rzetelnego wyjaśnienia sprawy a także uznaniu udzielonych przez Panią Katarzynę Paprocką odpowiedzi za niewystarczające, podjęto decyzję o wykluczeniu z Klubu Radnych oraz szeregu członków Prawa i Sprawiedliwości;

4) Oczekujemy, że zgodnie z zawartym na początku kadencji pisemnym porozumieniem, Klub Radnych Platformy Obywatelskiej wywiąże się ze swoich zobowiązań, udzielając Prawu i Sprawiedliwości wsparcia w zakresie odwołania Pani Katarzyny Paprockiej z funkcji członka zarządu powiatu piaseczyńskiego i powołania na to stanowisko nowej osoby, posiadającej stosowną rekomendację;

5) W trakcie minionych trzech lat współpracy między radnymi Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej udało się rozwiązać wiele istotnych problemów lokalnych, co miało wpływ na poprawę warunków życia mieszkańców naszego powiatu. Jako Prawo i Sprawiedliwość deklarujemy wolę kontynuowania dotychczasowej dobrej współpracy;

Sergiusz Muszyński
pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości
w powiecie piaseczyńskim
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Oświadczenie Katarzyny Paprockiej na pismo S. Muszyńskiego

Postautor: iTV Piaseczno News » pt gru 15, 2017 9:05 am

Obrazek

Oświadczenie Katarzyny Paprockiej na pismo wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Piaseczyńskiego https://itvpiaseczno.pl/artykul/oswiadczenie-katarzyny/352100

We wtorek w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie pełnomocnika PiS na Powiat Piaseczyński, S. Muszyńskiego. Oto odpowiedź Katarzyny Paprockiej na to pismo, zamieszczone za naszym pośrednictwem.

Szanowni Państwo, odnosząc się do informacji, dotyczącej mojej osoby jako członka zarządu Powiatu Piaseczyńskiego, zamieszczonej w mediach oraz na profilach społecznościowych, pragnę Państwa poinformować, iż do chwili obecnej nie otrzymałam pisemnego stanowiska władz Prawa i Sprawiedliwości o cofnięciu rekomendacji na w/w stanowisko, ani też jakiegokolwiek pisma wykluczającego mnie z szeregów partii.

Nie znam powodów leżących u podstaw rzekomej decyzji związanej z moją osobą. Oświadczenie Pana Sergiusza Muszyńskiego, zamieszczone na jego prywatnym profilu społecznościowym, budzi moje wątpliwości co do obowiązujących w partii rządzącej standardów postępowania.

Bardzo mnie cieszy uznanie Pana Muszyńskiego, doceniające minione trzy lata satysfakcjonującej i owocnej współpracy między radnymi PiS i PO. Jest to niewątpliwie dowód min. mojego dużego zaangażowania i wysokiej jakości mojej pracy na stanowisku członka zarządu Powiatu Piaseczyńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Fakt publicznego poddawania w wątpliwość moich kompetencji społecznych stoi w sprzeczności z powyższą pochwałą, a niezwykle ogólnikowe zarzuty pod moim adresem uniemożliwiają odniesienie się do sprawy.

W związku z tym, proszę wybaczyć brak komentarzy w przestrzeni publicznej z mojej strony.

Z wyrazami szacunku
Katarzyna Paprocka
Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Próba odwołania Katarzyny Paprockiej

Postautor: iTV Piaseczno News » sob gru 16, 2017 10:29 am

Obrazek

Próba odwołania Katarzyny Paprockiej https://itvpiaseczno.pl/artykul/proba-odwolania-katarzyny/352312

Po raz kolejny wrze w piaseczyńskim PiS. Próba odwołania z funkcji członka zarządu Katarzynę Paprocką spaliła na panewce. Przynajmniej na tej sesji. Pomimo usilnych starań drużyny piaseczyńskiego PiS nie udało się przeprowadzić głosowania nad usunięciem Katarzyny Paprockiej . Starosta Ołdakowski wygłosił oświadczenie zarządu o woli odwołania Pani Katarzyny, ale radni nie pozwolili wprowadzić tego punktu do porządku obrad. Topór nad głową radnej będzie jeszcze wisiał do najbliższej sesji w dniu 21 grudnia. Wg naszej opinii argumenty, które spowodowały działania Starosty w celu odwołania Pani Katarzyny Paprockiej są po prostu słabe. Widać gołym okiem, że szuka się argumentów na siłę, aby zmienić członka zarządu. Co się zmieni przez kolejne 6 dni? Zobaczymy.

Na tej sesji było jeszcze kilka innych ciekawych tematów nad którymi obecnie pracujemy.
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koniec koalicji PO z PiS w powiecie piaseczyńskim?

Postautor: iTV Piaseczno News » pn gru 18, 2017 10:37 am

Obrazek

Anonim pracownika Starostwa uderza w Starostę Ołdakowskiego https://itvpiaseczno.pl/artykul/anonim- ... twa/352698
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Katarzyna Paprocka została odwołana z zarządu

Postautor: Redakcja » pn sty 08, 2018 5:47 pm

Obrazek

Podczas dzisiejszej sesji Rada Powiatu Piaseczyńskiego na wniosek starosty Wojciecha Ołdakowskiego odwołała Katarzynę Paprocką z funkcji członka Zarządu Powiatu
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... du-powiatu
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Podziękowania od Katarzyny Paprockiej

Postautor: iTV Piaseczno News » wt sty 09, 2018 5:46 pm

Obrazek

Katarzyna Paprocka https://itvpiaseczno.pl/artykul/podziek ... yny/366502 pisze:Szanowni Państwo,

W dniu 8 stycznia 2018 roku zakończyłam swoją pracę jako Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego tej kadencji. W związku z zaistniałą sytuacją, chciałabym serdecznie podziękować za ostatnie trzy lata pracy dla naszego Powiatu.

Ogromnie dziękuję pracownikom Starostwa Powiatowego w Piasecznie za wspólne wysiłki mające na celu polepszenie jakości życia w naszym Powiecie.

Dziękuje Dyrektorom oraz pracownikom szkół za efektywną współpracę, która doprowadziła do wielu udanych inwestycji oraz w znaczący sposób wpłynęła na jakość nauczania. Dziękuję również uczniom za ich zaangażowanie, chęć do nauki oraz wiele pełnych emocji spotkań.

Dziękuję Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty i pracownikom kuratorium oraz instytucjom, z którymi współpracowałam za pozytywne i konstruktywne relacje.

Dziękuję wszystkim Służbom Mundurowym, z którymi miałam przyjemność współpracować, za wspólnie podejmowane działania zwiększające bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Dziękuję wszystkim, których nie wymieniłam, a z którymi przez te trzy lata miałam okazję współpracować. Wspólnymi siłami zrobiliśmy wiele dobrego dla naszego Powiatu.

Odchodzę z funkcji Członka Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego z poczuciem satysfakcji i ze świadomością, że swoją pracę wykonywałam najlepiej jak umiałam.

Szanowni Państwo w dalszym ciągu pozostaję do Państwa dyspozycji jako Radna Powiatu Piaseczyńskiego. Deklaruję swoją pomoc oraz wsparcie w inicjatywach i działaniach, które pozytywnie będą wpływały na funkcjonowanie naszego Powiatu.

Z poważeniem
Katarzyna Paprocka
Radna Powiatu Piaseczyńskiego
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Odwołanie z członka Zarządu Katarzyny Paprockiej

Postautor: iTV Piaseczno News » śr sty 10, 2018 8:52 am

Obrazek

Odwołanie z członka Zarządu Katarzyny Paprockiej na sesji powiatowej https://itvpiaseczno.pl/artykul/odwolanie-z-czlonka/366532

Na sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która odbyła się 8 stycznia br. na wniosek starosty piaseczyńskiego Wojciecha Ołdakowskiego, radni Rady Powiatu Piaseczyńskiego większością głosów koalicji POPiS (za 16 głosów, przeciw 11 głosów, jedna osoba się wstrzymała) odwołali dotychczasowego członka Zarządu Powiatu, Katarzynę Paprocką. Argumenty Starosty dotyczące odwołania Pani Paprockiej były przedstawione przez Starostę na poprzedniej sesji w grudniu ubiegłego roku. Wystąpienie Katarzyny Paprockiej i przedstawienie swoich argumentów na radnych koalicji nie zrobiły wiekszego wrażenia i zgodnie z wolą starosty Ołdakowskiego i układu koalicyjnego Pani Katarzyna Paprocka została odwołana.
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Czy koalicja w Starostwie przetrwa?

Postautor: weronika » czw sty 25, 2018 12:52 pm

Obrazek

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu poznamy kandydata na nowego członka zarządu powiatu.

W związku z tym, że 8 stycznia większość radnych poparła wniosek starosty Wojciecha Ołdakowskiego o odwołanie ze stanowiska Katarzyny Paprockiej na jej miejsce zostanie powołana nowa osoba. Samorząd powinien dokonać nowego wyboru w ciągu miesiąca. W związku z tym, że powiatem rządzi koalicja PO-PiS, a Paprocka była powołana do zarządu z ramienia PiS oczywistym jest, że nowy członek zarządu zostanie zaproponowany przez klub Prawa i Sprawiedliwości. Odkąd tylko pojawiły się pogłoski o tym, że w zarządzie ma nastąpić zmiana, większość radnych była przekonana, że miejsce Paprockiej zamierza przejąć Sergiusz Muszyński.

Muszyński, jako przewodniczący struktur powiatowych partii, apelował do koalicjanta o „dotrzymanie warunków umowy koalicyjnej” podczas głosowania w sprawie odwołania Katarzyny Paprockiej. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywają umiarkowanego entuzjazmu dla obecności w zarządzie powiatu Sergiusza Muszyńskiego, stąd mieli obawy w kwestii poparcia wniosku Ołdakowskiego. Obie strony nie ukrywają zadowolenia z wypracowanych przez koalicję efektów w postaci zdecydowanego zwiększenia efektywności działań tej jednostki samorządowej. I obie strony deklarują chęć kontynuowania tej współpracy do końca kadencji. Pytanie brzmi, czy jeśli kandydatem PiS na wakat po Paprockiej będzie Muszyński, PO zdecyduje się ostatecznie poprzeć tę kandydaturę czy jednak będzie obstawać na stanowisku, że „Muszyński to upolitycznienie powiatu”, jak powtarza wielu członków Platformy. Prawo i Sprawiedliwość potrzebuje koalicjanta, bo w tej chwili ma w Radzie Powiatu zaledwie 7 głosów. Jeśli nie dogada się z PO, potrzebowałoby porozumienia z Klubem Nasza Gmina Nasz Powiat. Wprawdzie byłaby to bardzo słaba (15 głosów na 29), ale jednak większość. Podczas głosowań związanych z odwołaniem Katarzyny Paprockiej, Józef Zalewski zdecydowanie opowiadał się przeciw i otwarcie powiedział: „Po prostu potrzebne jest miejsce dla nowej osoby, nowego członka zarządu. (…) My nie będziemy brali udziału w tych zabawach, róbcie co chcecie, my jesteśmy przeciwko tym działaniom”. Czy jednak ewentualna oferta wejścia do koalicji nie przekona członków Klubu Nasza Gmina Nasz Powiat trudno wyrokować.

Sergiusz Muszyński poinformował nas, że władze okręgowe partii wskazały już kandydata na członka zarządu powiatu.

– Zostanie on przedstawiony koalicjantowi i opinii publicznej najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu – mówił w ubiegły piątek. – Liczymy na to, że zgodnie z zapisami umowy koalicyjnej proces obsadzenia tego stanowiska przebiegnie bez problemów – dodał. Co ciekawe, starosta Wojciech Ołdakowski zapytany o to, czy partia wybrała już kandydata na członka zarządu powiatu, odpowiedział tego samego dnia, że decyzja jeszcze nie zapadła.

Jedno jest pewne – decyzja zapadnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Czy na ostatnie kilka miesięcy tej kadencji układ sił w powiecie się nie zmieni? A jeśli zmieni, to jak to wpłynie na dokończenie rozpoczętych inwestycji? Czy zmiany personalne w istotnym stopniu wpłyną na działanie podległych zarządowi wydziałów i służb? Przekonamy się niestety dopiero po fakcie. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... a-przetrwa
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Tak czy owak Sergiusz Muszyński

Postautor: weronika » śr sty 31, 2018 12:51 pm

W następną środę rada powiatu zagłosuje nad powołaniem Sergiusza Muszyńskiego do zarządu powiatu, w miejsce odwołanej 8 stycznia Katarzyny Paprockiej. Wygląda na to, że PO-PiS-owa koalicja przetrwa, choć nie będzie już tak słodko jak dotychczas.

Liczący 26 lat Sergiusz Muszyński w trakcie kilku ostatnich miesięcy stał się najważniejszym lokalnym politykiem z partii Jarosława Kaczyńskiego w powiecie piaseczyńskim. Pod koniec minionego roku został wybrany szefem struktur PiS na jego terenie (oraz w gminie Konstancin-Jeziorna) i przy tym cieszy się dużym zaufaniem władz okręgowych partii z ministrem Mariuszem Kamińskim na czele. Nie jest tajemnicą, że to Sergiusz Muszyński pociągał za sznurki podczas niedawnej procedury odwołania Katarzyny Paprockiej. Wcześniej (jesienią 2016) przyczynił się również do odwołania wiceszefowej rady powiatu Honoraty Kalicińskiej i zajął jej fotel. Obu wydarzeniom towarzyszyło głośne oburzenie radnych, którzy nie są sympatykami Muszyńskiego, ale i tak dopiął on swego.

Z naszych rozmów z radnymi powiatu wynika, że i tym razem szef PiS w powiecie zagrał na nosie przede wszystkim koalicjantowi z Platformy Obywatelskiej. Klub PO długo pomrukiwał, że jeśli to Sergiusz Muszyński stanie się kandydatem na członka zarządu powiatu, współpraca obu klubów się zakończy. Sam zainteresowany spokojnie odpowiadał, że zgodnie z umową koalicyjną „nikt z innego klubu niż PiS nie będzie nam wybierał naszego przedstawiciela w zarządzie”.

Oficjalnie kandydatura 26-latka została przedstawiona w piątek, w trakcie spotkania wierchuszki klubów PiS i PO. Udało nam się ustalić, że Sergiusz Muszyński zastrzegł, że jeśli nie otrzyma poparcia PO, zacznie w radzie powiatu szukać innej większości (a to wywróciłoby zarząd powiatu do góry nogami). Ostrzegł również, iż – jeśli zarząd powiatu nie zostanie uzupełniony do środy – zgodnie z prawem premier będzie mógł wprowadzić do starostwa komisarza.

– Zostaliśmy postawieni pod ścianą. W naszej ocenie dano nam do wyboru członka zarządu Sergiusza Muszyńskiego albo komisarza Sergiusza Muszyńskiego – mówi Ksawery Gut, który jako jeden z liderów PO w radzie powiatu brał udział w rozmowach koalicyjnych.

W niedzielę radni PO w swoim gronie ustalili, że przystaną na tę kandydaturę, a w poniedziałek oba ugrupowania ponownie się spotkały, żeby potwierdzić, iż koalicja trwa, a starostą pozostanie Wojciech Ołdakowski (PiS). Głosowanie nad wprowadzeniem Sergiusza Muszyńskiego do zarządu powiatu zostanie przeprowadzone w najbliższą środę. Jeśli młody polityk uzyska większość głosów, zrezygnuje z pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej, dokąd przeszedł wraz z ministrem Mariuszem Błaszczakiem jako jeden z jego bliższych współpracowników.

– Jako przewodniczący struktur powiatowych partii nie uchylam się od odpowiedzialności i jeśli taka będzie wola rady przyjmę na siebie to zobowiązanie. Deklaruję chęć dobrej współpracy ze wszystkimi radnymi bez względu na ich barwy klubowe oraz z członkami zarządu – mówi w rozmowie z nami Sergiusz Muszyński. http://piasecznonews.pl/tak-czy-owak-se ... muszynski/
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koniec koalicji PO z PiS w powiecie piaseczyńskim?

Postautor: weronika » czw lut 08, 2018 7:43 am

42.Sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego. W miejsce odwołanej Katarzyny Paprockiej zgłoszono Sergiusza Muszyńskiego. Tylko 7 radnych głosowało za powołaniem Sergiusza Muszyńskiego do zarządu powiatu a 15 radnych zagłosowało przeciw. Po ogłoszeniu wyników radna Maria Bernacka-Rhemis odczytała wniosek o odwołanie starosty Wojciecha Jerzego Ołdakowskiego. Pod wnioskiem o odwołanie podpisało się ośmiu radnych. Czy to koniec koalicji Platformy Obywatelskiej z Prawem i Sprawiedliwością?

weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

NIE dla Sergiusza Muszyńskiego

Postautor: iTV Piaseczno News » czw lut 08, 2018 11:18 am

Obrazek

Nie dla Sergiusza Muszyńskiego. Wniosek o odwołanie starosty Ołdakowskiego https://itvpiaseczno.pl/artykul/nie-dla ... ego/389181
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Oświadczenie Sergiusza Muszyńskiego

Postautor: iTV Piaseczno News » pn lut 12, 2018 4:29 pm

Obrazek

Oświadczenie Sergiusza Muszyńskiego w sprawie ostatnich wydarzeń na sesji Powiatu Piaseczyńskiego

OŚWIADCZENIE

Mając na względzie rosnące zainteresowanie mediów oraz chęć przedstawienia opinii publicznej stanowiska Prawa i Sprawiedliwości w odniesieniu do ostatnich wydarzeń na forum Rady Powiatu Piaseczyńskiego, uprzejmie wyjaśniam co następuje:

1) W związku z odwołaniem Pani Katarzyny Paprockiej z funkcji członka zarządu powiatu piaseczyńskiego, na Radzie Powiatu ciążył ustawowy obowiązek powołania nowej osoby na zwolnione miejsce w terminie 30 dni od powstania wakatu. Starosta Wojciech Ołdakowski wypełnił swoje zobowiązanie, przedstawiając kandydata na sesji Rady w dniu 7 lutego 2018 roku;

2) Na spotkaniu w dniu 26 stycznia 2018 roku przedstawiliśmy Klubowi Radnych Platformy Obywatelskiej naszego kandydata na zwolnione stanowisko, przypadające zgodnie z umową koalicyjną Prawu i Sprawiedliwości. Dnia 29 stycznia 2018 roku przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej Pan Arkadiusz Strzyżewski poinformował nas w imieniu koalicjanta o zaakceptowaniu przedłożonej przez nas kandydatury;

3) W związku z powyższym z dużym zaskoczeniem przyjęliśmy wynik głosowania, świadczący o tym, że Klub Radnych Platformy Obywatelskiej wbrew własnej zapowiedzi z dnia 29 stycznia 2018 roku zagłosował przeciw wcześniej zaakceptowanej kandydaturze;

4) Na skutek nieodpowiedzialnej postawy radnych Platformy Obywatelskiej znaleźliśmy się w sytuacji, w której Rada Powiatu nie dokonując wyboru nowego członka zarządu w terminie przewidzianym ustawą, znalazła się w stanie w sposób rażący naruszającym przepisy prawa;

5) Zdecydowanie zaprzeczam wypowiedziom prasowym Pana Ksawerego Guta, zarzucającym nam szantażowanie koalicjanta wprowadzeniem komisarza do Starostwa Powiatowego. Kierując się troską o dobro powiatu i chcąc uniknąć sytuacji, w której ingerencja organów nadzoru stałaby się zasadna, w dobrej wierze poinformowaliśmy przedstawicieli Platformy Obywatelskiej o ustawowych terminach, odnoszących się do powołania nowego członka zarządu oraz konsekwencjach, które mogą nas spotkać w razie naruszenia przepisów prawa;

6) Zdecydowanie zaprzeczam wypowiedziom prasowym Pana Ksawerego Guta, określającym mnie jako „polityka z Warszawy”. Informuję, że jestem mieszkańcem gminy Konstancin-Jeziorna, zaś mój dom rodzinny, w którym do dzisiaj mieszkają moi rodzice, znajduje się na terenie gminy Piaseczno. Wypełniając mandat radnego powiatu piaseczyńskiego kieruję się interesem publicznym oraz troską o dobro mieszkańców powiatu;

7) Prawo i Sprawiedliwość ocenia złożony na sesji w dniu 7 lutego 2018 roku wniosek o odwołanie Starosty Wojciecha Ołdakowskiego jako nieuzasadniony i sprzeczny z interesem mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Jesteśmy zdecydowani w sposób stanowczy bronić Starosty oraz jego dorobku wspólnie ze wszystkimi radnymi, którym leży na sercu dobro powiatu, bez względu na ich przynależność klubową;

(-) Sergiusz Muszyński
Przewodniczący Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Piaseczyńskim

źródło: https://itvpiaseczno.pl/artykul/oswiadczenie-sergiusza/389817
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koalicja PO z PiS w powiecie piaseczyńskim trwa dalej

Postautor: iTV Piaseczno News » sob mar 10, 2018 2:24 pm

Obrazek

Karawana idzie dalej. Koalicja trwa https://itvpiaseczno.pl/artykul/karawana-idzie-dalej/395070

Mało kto się spodziewał, że jest sposób, aby koalicja POPiS w Powiecie Piaseczyńskim przetrwała. Już dochodziły głosy, jakoby starosta Ołdakowski pakuje swoje rzeczy i czyści szuflady swojego biurka. Na 44 sesji Powiatu Piaseczyńskiego, która odbyła się gościnnie w sali Urzędu Gminy, pojawił się komplet radnych. Przybyła także liczna grupa mieszkańców. Po kilkunastu punktach programu sesji doszło do tego najbardziej oczekiwanego. I co? I nic. Przewodniczący Rady, Włodzimierz Rasiński zarządził głosowanie nad propozycją zdjęcia z porządku obrad punktu 18 dotyczącego głosowania nad odwołaniem starosty. 16 radnych przychyliło się do wniosku, 9 było przeciw a 1 wstrzymał się. Tym sposobem starosta Ołdakowski zachował swoje stanowisko i tym samym koalicja trwa nadal. Co spowodowało nagłą zmianę zdania radnych PO? Możemy się tylko domyślać. Lider Stowarzyszenia "Nasza Gmina Nasz Powiat" ma swoje zdanie na ten temat. Jakie? Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania materiału filmowego.
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jan Dąbek w wywiadzie o koalicji POPiS

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz mar 11, 2018 4:38 pm

Obrazek

Jan Adam Dąbek w wywiadzie o koalicji POPiS https://itvpiaseczno.pl/artykul/jan-adam-dabek-w-wywiadzie/395183

Po 44 sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego poprosiliśmy o komentarz do zaistniałej sytuacji lidera Stowarzyszenia "Nasza Gmina Nasz Powiat" Jana Adama Dąbka. Dla przypomnienia, miesiąc temu klub radnych NGNP wraz z klubem radnych PO zgłosili wniosek o odwołanie starosty piaseczyńskiego Wojciecha Ołdakowskiego co wiązało się także z rozpadem koalicji PO PiS w Powiecie. Przez miesiąc trwały rozmowy (targi), rozmawiali wszyscy ze wszystkimi. Co z tego wyszło? Na efekty trzeba było poczekać właśnie do w/w sesji która odbyła się w piątek 9 marca. Punkt, w którym miała się odbyć dyskusja i głosowanie nad odwołaniem starosty został zdjęty większością głosów radnych POPiS (16 głosów) z porządku obrad. W ten sposób koalicja trwa nadal, karawana idzie dalej, Wojciech Ołdakowski pozostaje starostą. Właśnie na ten temat rozmawiamy z Panem Janem Adamem Dąbkiem.
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość