Komunikacja w Gminie Piaseczno

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Czasowa zmiana trasy autobusu 739

Postautor: Redakcja » pn paź 30, 2017 6:28 pm

Obrazek

W dniach 29 października – 1 listopada 2017 roku autobusy linii 739 jeżdżą trasą objazdową w okolicy cmentarza w ul. Julianowskiej w Piasecznie
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... tobusu-739
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10424
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Darmowa komunikacja miejska tylko w niektóre dni

Postautor: weronika » wt lis 07, 2017 12:41 pm

Obrazek

Darmowa komunikacja miejsca w Warszawie. Pasażerowie nie musieliby płacić za bilety w czasie najważniejszych świąt państwowych. Zaskakujący pomysł trafił do rady miejskiej w Warszawie.

Zaskakujący pomysł trafił do stołecznej rady miasta. Politycy z Młodej Endecji złożyli pismo, w którym proponują wyłączenie kasowników w dni największych świąt państwowych. Za darmo jeździlibyśmy: 3 maja, 1 sierpnia i 11 listopada. Ma to być ułatwienie nie tylko dla mieszkańców, ale także dla gości którzy w te dni odwiedzają Warszawę.

- Pozwoli to ludziom nie tylko w łatwy sposób dotrzeć na miejsca uroczystości i uniknąć częstych kłopotów z parkowaniem, ale również rozładuje korki, jakie tworzą się w mieście w tych dniach - przekonują działacze. Co więcej, przedstawiciele Młodej Endecji, tłumaczą że ich projekt może wpłynąć również na poprawę jakości powietrza. W czasie świąt spadnie liczba samochodów, a zatem także ilość szkodliwych spalin.

Według wyliczeń działaczy koszt ich propozycji to maksymalnie 3 mln zł. - Będzie to dobra inwestycja dla miasta – w te ważne dla wszystkich Polaków dni stolica stanie się miejscem przyjaznym dla mieszkańców, gości oraz dla środowiska - tłumaczą w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji. Nad wnioskiem będzie debatować rada miasta. Przypomnijmy, że za darmo w Warszawie możemy podróżować w czasie znacznych przekroczeń norm jakości powietrza (wcześniej informuje o tym ratusz) oraz w czasie dnia bez samochodu (22 września). Poza tym dzieci szkolne (podstawówka i gimnazjum) również korzystają z komunikacji miejskiej bez opłat. http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PKP Intercity z rozmachem wjeżdża do Piaseczna

Postautor: weronika » czw lis 09, 2017 8:29 am

Stacja Piaseczno https://www.facebook.com/stacjapiaseczn ... 5939214798 pisze:PKP Intercity. Pociąg do podróży z rozmachem wjeżdża do Piaseczna! Od 10.12.2017 wszystkie pociągi PKP Intercity, które będą przejeżdżały po linii kolejowej numer 8 pomiędzy Warszawą i Radomiem (8 par), będą zatrzymywały się w Piasecznie.*

"Mieszkańcy Radomia zyskają nowe połączenia na trasie Kraków – Olsztyn. Trzy składy InterCity obsługiwane pojazdami FLIRT3 (Kolberg, Orłowicz i Żeromski) pojadą przez Radom i Kielce. Na wspomnianej trasie PKP Intercity uruchomi także nowy pociąg - TLK Sienkiewicz. Dzięki temu podróżujący z Radomia i Kielc zyskają możliwość dogodnego dojazdu m.in. do stolicy. W sumie od grudnia między Warszawą a Radomiem pojedzie 8, natomiast ze stolicy do Kielc 7 par pociągów dziennie."

Relacje:
4 x Olsztyn Główny <-> Kraków Główny (3 x IC, 1 x TLK)
1 x Warszawa Wschodnia <-> Kraków Główny (TLK)
1 x Warszawa Wschodnia <-> Kielce (IC)
1 x Warszawa Wschodnia <-> Przemyśl Główny (TLK)
1 x Warszawa Wschodnia <-> Wrocław Główny (TLK)

Bilet miesięczny na trasę Piaseczno - Warszawa Centralna (Bilet Tam i z Powrotem) będzie kosztował mniej więcej 250zł. Może ktoś się skusi?

* A jednak jeden pociąg przejedzie przez Piaseczno bez zatrzymania. To TLK Ustronie w relacji Kołobrzeg <-> Przemyśl Główny. No trudno, nad morze nie pojedziemy bezpośrednio z Piaseczna.

https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... /2018.html
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ruch pociągów przy peronie nr 1

Postautor: Kacperek » śr lis 15, 2017 9:22 pm

Obrazek

Stacja Piaseczno https://www.facebook.com/stacjapiaseczn ... =3&theater pisze:W najbliższy weekend wszystkie pociągi w Piasecznie będą zatrzymywały się przy peronie numer 1. Wygląda na to, że pomiędzy Piasecznem i Czachówkiem będą wykonywane jakieś grubsze prace. Przygotujcie się na opóźnienia.


Obrazek
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1586
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Zmiana rozkładu linii autobusowej P-2

Postautor: Redakcja » czw lis 23, 2017 7:53 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10424
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Lki będą wygodniejsze dla pasażerów

Postautor: Beata » pt lis 24, 2017 6:58 pm

Obrazek

Autobusy lokalnych linii L będą wygodniejsze dla pasażerów? Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza nowe zasady w umowach zawieranych z przewoźnikami obsługującymi lokalne linie „L”. Pierwsze przetargi z większymi wymogami i ujednoliconą wizualizacją pojazdów zostały już ogłoszone.

W nowych przetargach Zarząd Transportu Miejskiego odchodzi od rocznych umów zawieranych dotychczas z przewoźnikami i stawia na kilkuletnie kontrakty, od 2 do nawet 5 lat. To ma wpłynąć pozytywnie na redukcję kosztów amortyzacji pojazdów i zwiększonych wymagań taborowych. Nowe wymogi zakładają, że usługi przewozowe będą realizowane przez pojazdy z częściowo niską podłogą, wyposażone w wyświetlacze i nie starsze niż z 2009 roku. Zmienią się także zasady rozliczeń, co ma zachęcić do większej dbałości o jakość realizowanej usługi.

Z punktu widzenia pasażera, oprócz wyższych standardów taboru i obsługi, dostrzegalną zmianą będzie także nowa identyfikacja wizualna pojazdów. Przewoźnicy będą musieli zastosować jednolitą kolorystykę pojazdów, zgodną z wymogami określonymi przez Zarząd Transportu Miejskiego. Autobusy kursujące na liniach „L” wyróżniać się będą charakterystycznymi niebieskimi barwami. http://piasecznonews.pl/autobusy-lokaln ... pasazerow/
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1737
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zmiany w kursowaniu linii 724

Postautor: weronika » ndz lis 26, 2017 7:19 pm

W związku z zakończeniem przebudowy ul. Julianowskiej od poniedziałku 27 listopada 2017 roku, od początku kursowania linii dziennych linia 724 na terenie gminy Piaseczno zostaje skierowana na skorygowaną trasę tylko w kierunku krańca GERBERA:

METRO WILANOWSKA – (…) – Piaseczno: Przesmyckiego – Julianowska – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Okulickiego – Wojska Polskiego – Puławska – Kościuszki – GERBERA

Trasa w kierunku przeciwnym nie ulega zmianie.

Zmianie ulega lokalizacja przystanku CHYLICZKOWSKA–TECHNIKUM 01. Przystanek będzie znajdował się pomiędzy DK 79 a nową jezdnią ul. Julianowskiej (dla linii 710 i 724).

Likwidacji ulega funkcjonowanie przystanku CHYLICZKOWSKA–TECHNIKUM 03.
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Nowy standard L-ek obsługujących okolice Warszawy

Postautor: weronika » śr lis 29, 2017 1:15 pm

Obrazek

Linie „L”, to uzupełnienie miejskiego transportu w okolicach Warszawy. Pasażerowie znają je jako „gorsze” autobusy. ZTM chce to zmienić. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział wprowadzenie nowych zasad w umowach zawieranych z przewoźnikami „L-ek”.

– W nowych przetargach ZTM odchodzi od rocznych umów zawieranych dotychczas z przewoźnikami i stawia na wieloletnie kontrakty, od 2 do nawet 5 lat. To pozytywnie wpłynie na redukcję kosztów amortyzacji pojazdów i zwiększonych wymogów taborowych – informuje ZTM. – Nowe wymogi zakładają bowiem, że usługi przewozowe będą realizowane przez pojazdy z częściowo niską podłogą, wyposażone w wyświetlacze i nie starsze niż z 2009 r. Zmienią się także zasady rozliczeń w zawieranych umowach, co ma zachęcić do większej dbałości o jakość realizowanej usługi.

Nie tylko jakość autobusów ma się zmienić, ale także ich kolor. ZTM nawiązał do podziału, który jeszcze wielu pasażerów pamięta, na „czerwoniaki” (miejskie) i „niebieskie” (podmiejskie pekaesy). Autobusy miejskie i podmiejskie będą jak do tej pory czerwone, ale linie lokalne „L” będą obsługiwane pojazdami malowanymi na niebiesko.

Pierwsze przetargi z wyższymi wymogami i ujednoliconą wizualizacją pojazdów zostały już ogłoszone. http://www.przegladpiaseczynski.pl/spol ... ndard-l-ek
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zmiany w systemie sprzedaży biletów ZTM

Postautor: Redakcja » wt gru 05, 2017 8:16 pm

Obrazek

ZTM w Warszawie informuje że od 1 stycznia 2018 roku nastąpią zmiany w systemie sprzedaży biletów
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... iletow-ztm
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 10424
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Zmiany rozkładu jazdy pociągów od 10 grudnia 2017

Postautor: Beata » czw gru 07, 2017 6:20 pm

10 grudnia 2017 r. wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów KM 2017/2018. Została ona skonstruowana na bazie obecnie obowiązującego rozkładu. W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jego pierwsza modyfikacja będzie obowiązywać do 10 marca 2018 r.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach.

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Remont linii 447 będzie kontynuowany i organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek i zastąpi je komunikacja autobusowa.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

W związku z budową wiaduktu w stacji Warszawa Rembertów w godzinach późno wieczornych pociągi nie będą zatrzymywać się na tej stacji. Na odcinku Warszawa Wesoła – Warszawa Rembertów zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa obowiązująca w następujących dniach:

od 15 do 19 stycznia od 23:10 do 4:40 dnia następnego;
od 5 lutego do 22 lutego w (1)(2)(3)(4) od 23:10 do 4:40 dnia następnego;
od 5 do 6 marca od 23:10 do 4:40 dnia następnego.
Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Część pociągów skończy bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz Główny będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Dodatkowo, w związku z remontem linii nr 447 wciąż będą występowały utrudnienia w stacji Warszawa Włochy. Część pociągów będzie miała zmieniony rozkład jazdy, zaś kilka z nich zostanie odwołanych.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

Od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów cała linia będzie obsługiwana zmodernizowanymi jednostkami typu EN57AL. Poprawi to komfort podróżowania, a także skróci czas podróży od 2 min. (w relacji Warszawa Wileńska – Wołomin Słoneczna) do ok. 8 min. (w relacji Warszawa Wileńska – Małkinia).

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów - Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową. Będą obowiązywały dwa terminy rozkładu do 31 stycznia i od 1 lutego. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i zastąpiona zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii i będą obowiązywały dwa terminy rozkładu do 18 lutego i od 19 lutego. Dodatkowo od 20 stycznia zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wydłużona o odcinek Pilawa – Garwolin i autobusy zastąpią pociągi na całym odcinku Pilawa – Dęblin. W terminie do 18 lutego utrudnienia związane będą z pracami prowadzonymi w stacji Otwock. Natomiast od 19 lutego, w związku z budową tunelu drogowego, ruch pociągów na odcinku Warszawa Falenica – Otwock będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu, zaś część pociągów zostanie odwołana lub skrócona do stacji Warszawa Falenica. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Świder.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Od 10 grudnia zwiększy się ilość pociągów do i z Piaseczna w stosunku do obecnego rozkładu jazdy o 6 połączeń. Obecnie nie przewiduje się większych utrudnień na linii.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z modernizacją infrastruktury, ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Linia nr R27 Sierpc - Nasielsk

Od 26 lutego do 2 marca na odcinku Sierpc – Raciąż oraz od 3 do 10 marca na odcinku Płońsk – Raciąż ruch pociągów zostanie wstrzymany z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych. W zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Na pozostałych liniach rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnie funkcjonującego i nie przewiduje się większych utrudnień związanych z prowadzeniem prac.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce Tabele rozkładów jazdy. http://www.mazowieckie.com.pl/pl/rozkla ... -iii-2018r
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1737
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koncepcja nowego Dworca Południowego

Postautor: Filip » ndz gru 17, 2017 7:44 pm

Obrazek

Koncepcja nowego Dworca Południowego przy Metrze Wilanowska – spotkania dla mieszkańców

Powstaje koncepcja węzła komunikacyjnego Dworzec Południowy na Mokotowie. Firma pracująca nad dokumentem organizuje spotkania, podczas których mieszkańcy będą mogli przekazać swoje opinie, uwagi i pomysły dotyczące tej inwestycji.

W kwietniu 2017 r. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał z firmą Schuessler – Plan Inżynierzy Sp. z o.o. umowę na opracowanie koncepcji budowy Dworca Południowego. Będzie ona gotowa jeszcze w tym roku. Punkt przesiadkowy w rejonie ulic Puławskiej, al. Wilanowskiej, stacji metra Wilanowska oraz ul. Bukowińskiej ma być wygodnym dla pasażerów połączeniem metra, autobusów miejskich i dalekobieżnych oraz tramwajów. Będą tam także kawiarnie, restauracje, poczekalnie i Punkt Obsługi Pasażerów.

Wykonawca koncepcji przygotuje analizę funkcjonalną, prawną i ekonomiczną kilku wariantów inwestycyjnych. Ważne są także opinie mieszkańców, dlatego zaplanowane są spotkania informacyjne. W ich trakcie będzie można otrzymać szczegółowe informacje i zgłosić swoje uwagi. Spotkania odbędą się 18 i 19 grudnia, w godzinach 16.00-20.00, w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Cieszyńskiej 8. Ok. godz. 18.00 pokazana zostanie prezentacja o projektowanym węźle komunikacyjnym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?c=100&l=1&i=2051
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1731
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Pasażerowie narzekali na rozkład PKP

Postautor: Filip » sob gru 23, 2017 3:43 pm

Obrazek

Pasażerowie narzekali na nowy rozkład PKP, będą dodatkowe zmiany. Koleje Mazowieckie po „uwagach i opiniach podróżnych” pójdą im na rękę. Od 8 stycznia zostaną uruchomione nowe pociągi z Góry Kalwarii oraz do Piaseczna.

Jedną z najważniejszych zmiany, jakie nastąpią na trasie kolejowej nr 8 (Warszawa – Skarżysko Kamienna) po nowym roku będzie uruchomienie dodatkowego pociągu dla uczniów dojeżdżających do szkół w Piasecznie od strony Warki. Ze stacji w Warce odjedzie on o godz. 6.14, aby dotrzeć do Piaseczno o godz. 7.01). Wprowadzony będzie także pociąg o godz. 4.35 z Góry Kalwarii do Czachówka Południowego (przyjazd o godz. 5:12). Dzięki temu pasażerowie będą mogli przesiąść się do pociągu nr 21800 do Warszawy. http://piasecznonews.pl/pasazerowie-nar ... we-zmiany/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1731
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Tańsze bilety w Piasecznie i Konstancinie

Postautor: Beata » pt gru 29, 2017 3:15 pm

Łomianki wchodzą od 1 stycznia do pierwszej strefy biletowej. W przyszłym roku komunikacja ma też stanieć w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie. Więcej informacji: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... ancin.html
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1737
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

I strefa biletowa ZTM do dworca PKP w Piasecznie

Postautor: Filip » sob gru 30, 2017 5:49 pm

Obrazek

Daniel Putkiewicz napisał na facebook:

Noworoczne wyzwania? Jednym z nich jest poszerzenie I strefy biletowej ZTM do dworca PKP w Piasecznie. Formalny wniosek w tej sprawie został zgłoszony przez burmistrza na początku listopada. Odbyło się spotkanie burmistrza Zdzisław Lis i wiceprezydent R. Kaznowskiej. Negocjacjami w sprawach technicznych i przygotowaniem odpowiednich projektów uchwał Rad Miejskich zajmą się teraz wydziały merytoryczne obu urzędów. Dodatkowo w budżecie gminy Piaseczno zabezpieczono pieniądze na wprowadzenie bezpłatnych linii "L".

Obrazek

źródło: https://www.facebook.com/putkiewicz/pos ... 5532028878
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1731
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Czy w Piasecznie będzie I strefa?

Postautor: Filip » pt sty 12, 2018 8:36 pm

Obrazek

Gmina Piaseczno chce, aby na terenie miasta wprowadzona została I strefa biletowa ZTM. Tylko czy ZTM także ma to w planach? O noworocznych wyzwaniach, jakie czekają gminę, napisał pod koniec grudnia na Facebooku wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

– Jednym z nich jest poszerzenie I strefy biletowej ZTM do dworca PKP w Piasecznie. Formalny wniosek w tej sprawie został zgłoszony przez burmistrza na początku listopada. Odbyło się spotkanie burmistrza Zdzisława Lisa i wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej. Negocjacjami w sprawach technicznych i przygotowaniem odpowiednich projektów uchwał rad miejskich zajmą się teraz wydziały merytoryczne obu urzędów – poinformował.

Faktycznie, Warszawa oraz Zarząd Transportu Miejskiego coraz chętniej rozszerza I strefę poza granice stolicy. Pod koniec grudnia zostało podpisane porozumienie w tej sprawie z Łomiankami. Warszawie zależy bowiem, żeby z okolicznych gmin wjeżdżało do Warszawy coraz mniej samochodów, a obniżenie cen biletów na transport publiczny wydaje się jednym z lepszych sposobów.

Kiedy wiceburmistrz opisał na Facebooku postanowienia noworoczne, od razu pojawiły się komentarze, w których mieszkańcy pytali, czy to dotyczy również biletów na kolej. W końcu strefa miałaby kończyć się na dworcu PKP (chociaż granica miasta jest dużo dalej), a każdy kto orientuje się w sytuacji komunikacyjnej Piaseczna, wie, że Koleje Mazowieckie pełnią tutaj ogromną rolę. Odpowiedzi się jednak nie doczekali, a ta, trzeba przyznać nie jest dla nich optymistyczna.

Kiedy zapytaliśmy o kwestię I strefy Igora Krajnowa z ZTM, odpowiedział nam, że jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby odpowiedzieć na nasze pytania.

– Uzgodniono, że dalsze rozmowy rozpoczną się w I kwartale 2018 r. i będą prowadzone przez przedstawicieli gminy i ZTM. Przedmiotem będzie uszczegółowienie możliwych rozwiązań i wstępna analiza ekonomiczna takich zmian – odpowiedział nam natomiast Wydział Infrastruktury i Transportu w piaseczyńskim urzędzie.

Kiedy jednak zapytaliśmy Igora Krajnowa o możliwość rozszerzenia I strefy na kolej, ten odpowiedział:

– Ze względu na system rozliczeń z przewoźnikami kolejowymi honorującymi bilety ZTM, obecnie nie przewidujemy rozszerzania I strefy biletowej o gminy "kolejowe".

Co to oznacza? Wszystkie bilety ZTM, od biletu dobowego po kwartalny, oraz dla seniorów i rodzin wielodzietnych, funkcjonują w taryfie o nazwie Wspólny bilet ZTM-KM-WKD. Dzięki temu każdy posiadacz takiego biletu może swobodnie korzystać z autobusów, tramwajów, metra, pociągów Kolei Mazowieckich czy WKD (oczywiście uwzględniając to, czy posiada bilet na strefę, w której się znajduje).Nie jest więc technicznie możliwe, aby pod dworcem w Piasecznie wsiąść w 709 i korzystać z I strefy, a na stacji wsiąść w pociąg i korzystać z II strefy. Zresztą nawet jeżeli takie rozwiązanie byłoby możliwe, oznaczałoby krok w tył. Pasażerowie w dużej części przesiedliby się z pociągów do autobusów, a te już dzisiaj wyjeżdżają z Piaseczna co kilka minut pełne. Wydaje się (z wielu względów) konieczne, aby pasażerowie przesiadali się w drugą stronę, czyli z autobusów do pociągów.

Igor Krajnow powiedział nam, że temat będzie jeszcze przedmiotem analiz, niemniej dopóki ZTM nie rozwiąże kwestii rozliczeń z przewoźnikami kolejowymi, o I strefie mieszkańcy Piaseczna mogą tylko pomarzyć.

Jednak w noworocznych postanowieniach Daniel Putkiewicz umieścił jeszcze zdanie: „Dodatkowo w budżecie gminy Piaseczno zabezpieczono pieniądze na wprowadzenie bezpłatnych linii "L", więc dobra zmiana w transporcie publicznym gminy nastąpi w tym roku na pewno. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... e-i-strefa
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1731
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości