Chyliczkowska będzie dwukierunkowa

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Chyliczkowska będzie dwukierunkowa

Postautor: Filip » pt kwie 21, 2017 12:13 pm

Obrazek

Kierowcy będą musieli powalczyć z własnymi przyzwyczajeniami. Jeszcze w tym roku ul. Chyliczkowska przestanie być jednokierunkowa.

Rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia nowej organizacji ruchu. Po przeszło 20 latach znów będzie można wjechać w Chyliczkowską od strony Konstancina-Jeziorny.

Dwukierunkowy ruch zostanie na niej wprowadzony najpóźniej jesienią, po zakończeniu przebudowy Chyliczkowskiej z obwodnicą Piaseczna, czyli ul. Armii Krajowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad GDDKiA wybrała już wykonawcę tej inwestycji. Za 3,5 mln zł zostaną dodane prawo i lewoskręty, które udrożnią przejazd przez ten węzeł.

– Przy okazji tej przebudowy GDDKiA narzuciła nam dwukierunkowość na Chyliczkowskiej – zdradza Ksawery Gut z zarządu powiatu piaseczyńskiego. Ponieważ jest to droga powiatowa, to starostwo przygotuje nową organizację ruchu na ulicy obecnie pełniącej rolę głównej wyjazdówki z centrum Piaseczna w stronę Warszawy i Konstancina-Jeziorny.
Główny problem to czy pozwolić na wyjazd z prostopadłych do Chyliczkowskiej ulic Warszawskiej, Zgoda, Lipy Królewskie i z parkingu przy urzędzie powiatowym w obu kierunkach, czy tylko w prawo.

– Niestety, na istniejących ulicach nie ma możliwości dołożenia dodatkowych pasów, ponieważ uniemożliwia to istniejąca zabudowa – informuje Włodzimierz Rasiński, szef Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego w urzędzie gminy Piaseczno.

Najwięcej będzie kosztowała przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Chyliczkowskiej z ul. Puławskiej (przy PZU). Trzeba będzie dołożyć dodatkowe sygnalizatory.

Zdaniem Ksawerego Guta zwiększenie liczby wjazdów do miasta zmniejszy korki na już istniejących arteriach, szczególnie na głównych „krzyżówkach” w mieście. Bowiem brak wjazdu w Chyliczkowską od strony Konstancina odbija się na ilości samochodów na ul. Okulickiego.

Piotr Chmielewski http://piasecznonews.pl/bedzie-rewolucj ... zkowskiej/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1509
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość