Quick Park centrum handlowe w Bielawie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Konstancin-Jeziorna, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Quick Park centrum handlowe w Bielawie

Postautor: Ireneusz » pt lis 04, 2016 10:37 pm

Obrazek

Budowa nowego centrum handlowego w Bielawie, w pobliżu restauracji McDonald’s opóźnia się. Inwestor zapowiada jednak, że jego realizacja rozpocznie się na początku 2017 roku.

Po szumnych zapowiedziach spółki, która ma wznieść obiekt, i dyskusjach, jakie wzbudziło przedsięwzięcie, od kilku miesięcy trwa wokół niego cisza.

„Nie” korkowaniu wyjazdu

Nie oznacza ona jednak, że nic w sprawie inwestycji się nie dzieje.
– Procedura pozyskania pozwolenia na budowę jest już bardzo zaawansowana. W marcu tego roku złożyliśmy odpowiedni wniosek w piaseczyńskim starostwie – podaje Agnieszka Drucis, dyrektor marketingu w spółce Real2b Development. – Obecnie czekamy na ostatnie formalne uzgodnienia. Spodziewamy się, że będziemy dysponować pozwoleniem na budowę do końca tego roku i niezwłocznie rozpoczniemy realizację. Otwarcie obiektu nastąpi po 12 miesiącach od rozpoczęcia prac w terenie – uzupełnia.

Przypomnijmy, że naprzeciwko siedziby Polskich Sieci Elektroenergetycznych ma powstać niewielkie centrum handlowe z 17 lokalami handlowymi o łącznej powierzchni 5 tys. mkw. oraz 180 miejscami parkingowymi. Klienci będą mogli dotrzeć do każdego ze sklepów, restauracji i punktów usługowych z zewnątrz. Zdaniem inwestora, nowoczesny obiekt szybko stanie się popularnym miejscem robienia zakupów oraz miłego spędzania czasu dla rodzin z gminy Konstancin-Jeziorna i południowych rejonów Warszawy.

Jednak zanim Quick Park wzniecił entuzjazm, wzbudził niepokój. Chodzi o to, że Real2b chciałoby, aby klienci jadący od strony stolicy mogli docierać na teren centrum handlowego z nowo powstałego na ul. Warszawskiej pasa dla skręcających w lewo. Takie rozwiązanie jednak nie spodobało się władzom uzdrowiska i grupie mieszkańców. W marcu – podczas spotkania z deweloperem – wyrazili oni obawę, że korzystający z lewoskrętu kierowcy zablokowaliby wyjazd z Konstancina-Jeziorny w kierunku Warszawy. Następnie włodarze złożyli oficjalny protest u zarządcy drogi, choć generalnie projekt centrum handlowego im się podoba.
– Przekonujemy inwestora, że pomysł lewoskrętu dla jadących od strony Warszawy powoduje silny opór społeczny przeciwko inwestycji – mówi wiceburmistrz Ryszard Machałek.

Lewoskręt to priorytet?

W ocenie zastępcy burmistrza „inwestor już pogodził się z tym, że ten lewoskręt nie powstanie”. Czy na pewno? Agnieszka Drucis przekonuje nas, że pas dla skręcających do Quick Parku od strony Warszawy jest dla developera „jednym z priorytetów”. Jednak, jak poinformowała nas Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego (właściciela ul. Warszawskiej), podwładni marszałka są obecnie w trakcie opiniowania rozwiązań komunikacyjnych nieprzewidujących obsługi Quick Parku od strony stolicy. Opinia zarządcy drogi jest ważnym załącznikiem do wniosku o pozwolenie na budowę.

Z naszych ustaleń wynika, że w roli przedstawiciela developera negocjacje m.in. z władzami Konstancina-Jeziorny w tej sprawie prowadził Piotr Guział, były burmistrz Ursynowa, a obecnie radny Warszawy. Jednak wszystko wskazuje na to, że znane nazwisko nie wpłynęło na zmianę stanowiska włodarzy. Z Guziałem nie udało nam się porozmawiać. kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=17450
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Quick Park Konstancin w Bielawie

Postautor: Ireneusz » śr lut 22, 2017 8:42 pm

RTV Euro AGD w centrum handlowym Quick Park Konstancin

RTV Euro AGD otworzy salon sprzętu elektronicznego w Konstancinie. Sieć podpisała umowę najmu 476 m. kw. z centrum handlowym Quick Park, którego otwarcie jest zaplanowane na 2018 rok.

RTV Euro AGD jest pierwszą polską firmą działającą na rynku sprzedaży sprzętu elektronicznego oraz sprzętu gospodarstwa domowego. Sieć handlu detalicznego oferuje telewizory i sprzęt RTV, duże i małe AGD, komputery, tablety, telefony, sprzęt fotograficzny, gry i konsole oraz akcesoria. W Polsce otwartych jest już 252 sklepów dystrybutora w 161 miastach.

–Proces kompletowania najemców w Quick Park Konstancin przebiega bez zastrzeżeń. W przypadku oferenta sprzętu elektronicznego zdecydowaliśmy się na współpracę z RTV Euro AGD, czołową siecią detaliczną w Polsce. To doskonały wybór dla tych klientów, którzy cenią wysoką jakość usług i szeroką ofertę produktów– mówi Agnieszka Drucis, Dyrektor Marketingu i PR Real2B Development.

RTV Euro AGD jest kolejnym zakontraktowanym najemcą w powierzchni handlowej w Quick Parku Konstancin. W ostatnich miesiącach spółka Real2B Development poinformowała o zawarciu umowy najmu 486 m. kw. z Martes Sports oraz 838 m kw. z Organic Farma Zdrowia.

Za koncepcję komercyjną oraz wynajem centrum Quick Parku Konstancin odpowiada firma Mallson Polska.

QUICK PARK KONSTANCIN

Quick Park Konstancin będzie pierwszymtego typu regionalnym hybrydowym centrum handlowym w okolicy Konstancin-Jeziorna i Warszawy. Został zaprojektowany jako zespół3 niezależnych obiektów handlowych, o łącznej powierzchni najmu 5000 m2, oferujących 35 sklepów, punktów usługowych oraz gastronomicznych, najlepszych polskich i zagranicznych sieci. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów dostępny będzie parking ze 180 miejscami postojowymi.

Quick Park Konstancin jest budowany przy drodze wojewódzkiej nr 724 łączącej Warszawę z Górą Kalwarią, w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji McDonald’s, osiedla Konstancja oraz prestiżowej szkoły American School of Warsaw.

Projekt Quick Parku, przygotowany przez biuro architektoniczne MOFO Architekci, będzie nawiązywał do uzdrowiskowego charakteru Konstancin-Jeziorna. Celem przyświecającym projektantom było stworzenie pomiędzy budynkami,tworzącymi park handlowy, ogólnodostępnego miejsca w stylu miejskiego placu. Poprzez połączenie ulicy handlowej z placem miejskim, cały kompleks o stosunkowo niewielkiej skali, nawiązywać będzie do klasycznych zasad urbanistyki, oferując nową przestrzeń miejską na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Starostwo dało zielone światło dla Quick Park w Bielawie

Postautor: Filip » czw kwie 20, 2017 7:39 pm

Obrazek

Kilka dni temu urząd powiatowy udzielił pozwolenia na budowę Quick Parku przy wyjeździe z Konstancina w stronę stolicy. Inwestor zapowiada, że prace ruszą w połowie roku.

Real2B Development zaplanował wybudowanie 9 Quick Parków w Polsce, dwa już działają. Wiadomo już, że w galerii przy ul. Warszawskiej, w której pierwsi klienci mają zrobić zakupy w przyszłym roku, umowę najmu powierzchni podpisało już kilka znanych sieci handlowych, m.in.: Martes Sport, Organic Farma Zdrowia (otworzy w tym miejscu największe w Polsce delikatesy ekologiczne o powierzchni prawie 900 mkw) oraz RTV Euro AGD.

Quick Park Konstancin będzie pierwszym tego typu regionalnym centrum handlowym w okolicy Konstancin-Jeziorna i Warszawy. Został zaprojektowany jako zespół trzech niezależnych obiektów handlowych, o łącznej powierzchni najmu 5000 mkw. Otworzy się w tym miejscu 35 sklepów, punktów usługowych oraz gastronomicznych znanych sieci. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów dostępny będzie parking ze 180 miejscami postojowymi. Obiekt ma przypominać „kwartał kamieniczek ze skośnymi dachami”, aby „wkomponował się w uzdrowiskowy charakter Konstancina”.

Jak podał Tomasz Szypuła z Real2B, prace budowlane rozpoczną się niezwłocznie po tym, jak pozwolenie na budowę się uprawomocni. Roboty potrwają około rok.

Obrazek

W drugim etapie planowana jest realizacja części rozrywkowo – rekreacyjnej (w której zapowiedziano budowę m.in. kina).

Dużo kontrowersji budził do tej pory dojazd do nowej galerii. Deweloper próbował uzyskać zgodę na wykonanie nowego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na ul. Warszawskiej (czyli szosie nr 724) z lewoskrętem dla jadących od strony stolicy. Jednak spotkał się z odmową. Przeciwnikami nowych „krzyżówek” byli mieszkańcy i władze Konstancina. Obawiali się bowiem, że nowe kolejne skrzyżowanie znacząco spowolni ruch samochodowy i spowoduje korki na połączeniu uzdrowiska ze stolicą. Wedle aktualnej wersji, jadący do Quick Parku od strony Warszawy, będą zmuszeni zawrócić na rondzie obok restauracji McDonald’s. Dla upłynnienia ruchu na Warszawskiej zostaną dodane prawoskręty do zjazdu na parking galerii. Deweloperowi udało się również uzyskać zgodę na powstanie przejścia dla pieszych przez Warszawską na wysokości parku handlowego (i siedziby Polskich Sieci Elektroenergetycznych po drugiej stronie). Dla bezpieczeństwa pieszych mają być w tym miejscu ustawione sygnalizatory świetlne uruchamiane „na żądanie”. piasecznonews.pl/starostwo-dalo-zielone-swiatlo-dla-budowy-nowej-galerii-handlowej/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1717
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Rusza budowa Quick Parku w Bielawie

Postautor: Filip » wt maja 30, 2017 1:49 pm

Inwestor, który wybuduje nowy park handlowy przy wylocie z Konstancina-Jeziorny do Warszawy, dziś zapowiedział początek prac w terenie. Firma Real2B Development dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.

– Tym większe jest nasze zadowolenie, iż ostatni etap oczekiwania na decyzję przebiegł przy pełnej akceptacji najbliższych mieszkańców – mówi Małgorzata Badzyńska-Trojan, dyrektor ds. architektury i planowania spółki deweloperskiej. Real2B Development zapowiada otwarcie Quick Parku na przyszły rok.

Centrum handlowe z dojazdem od ul. Warszawskiej (czyli drogi nr 724) będzie zespołem trzech niezależnych obiektów o łącznej powierzchni najmu 5000 m kw. W sąsiedztwie istniejącej już restauracji McDonald’s ulokuje się 35 sklepów, punktów usługowych oraz gastronomicznych znanych polskich i zagranicznych sieci. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów dostępny będzie parking ze 180 miejscami postojowymi.

Ostateczny projekt Quick Parku powstał przy współudziale konstancinian. Mieszkańcy niezwykle aktywnie włączyli się w proces projektowy zgłaszając kilka propozycji, które zostały przez projektantów uwzględnione. Projekt Quick Parku będzie nawiązywał do uzdrowiskowego charakteru Konstancin-Jeziorna. Celem przyświecającym projektantom było stworzenie pomiędzy budynkami, tworzącymi park handlowy, ogólnodostępnego miejsca w stylu miejskiego placu. Poprzez połączenie ulicy handlowej z placem miejskim, cały kompleks o stosunkowo niewielkiej skali, nawiązywać będzie do klasycznych zasad urbanistyki, oferując nową przestrzeń miejską na najwyższym poziomie.

Obrazek

Część powierzchni handlowej Quick Parku już ma za zakontraktowanych najemców. Są to: RTVEuroAGD, Martes Sports oraz Organic Farma Zdrowia. Na dniach spółka podpisze umowę z księgarnią posiadającą bogatą ofertę książek anglojęzycznych. Bogatą ofertę najemców handlowych dopełni koncept gastronomiczny, charakterystyczny dla osobliwych miejsc w centrum stolicy. Pośród lokali nie uświadczymy typowej oferty sieci fast food, a odwiedzający centrum handlowe rozsmakują się w kuchni włoskiej czy japońskiej, a Ci, którzy wybiorą słodki deser z kawą spędzą miłe chwile w kawiarni czy lodziarni. Należy wspomnieć, że nie będą to typowe sieciówki. http://piasecznonews.pl/koniec-przygoto ... ick-parku/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1717
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Strabucks w Quick Parku w Konstancinie

Postautor: Beata » wt maja 08, 2018 8:46 pm

Do grona najemców Quick Parku dołączył Starbucks - największa na świecie sieć kawiarni . Lokal zajmie blisko 170 m².

„Jestem zadowolony, że najbardziej rozpoznawalna marka kawiarni na świecie otworzy się w Quick Parku w Konstancinie . Będzie to to pierwszy punkt tej popularnej sieci w miesicie. Starbucks idealnie uzupełni ofertę zakupową Quick Parku, który jest już w większości wynajęty” – mówi Marcin Andruszko, Dyrektor ds. Wynajmu w Real2B Development.

Quick Park w Konstanciniebędzie został zaprojektowany jako zespół3 niezależnych obiektów handlowych, o łącznej powierzchni najmu 5000 m2, oferujących 35 sklepów, punktów usługowych oraz gastronomicznych, najlepszych polskich i zagranicznych sieci. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów dostępny będzie parking ze 180 miejscami postojowymi. Obiektzostanie zbudowany przy drodze wojewódzkiej nr 724 łączącej Warszawę z Górą Kalwarią, w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji McDonald’s, osiedla Konstancja oraz prestiżowej szkoły American School of Warsaw.

Poziom wynajmu Quick Parku w Konstancinie przekroczył już 60%. W gronie najemców znajdują się już m.in. : Największy sklep Organic Farma zdrowia w Polsce o powierzchni 838 m², Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport czy Tui. Bogatą ofertę najemców handlowych dopełni nieprzeciętna oferta gastronomiczna.Odwiedzający centrum handlowe rozsmakują się między innymi w kuchni włoskiej, japońskiej czy tajskiej. W Quick parku w Konstancinie powstanie łącznie kilkanaście obiektów gastronomicznych.

Otwarcie Quick Parku planowane jest w przyszłym roku. Obecnie trwa już procedura wyboru generalnego wykonawcy.

Za koncepcję komercyjną oraz wynajem centrum Quick Parku Konstancin odpowiada firma Mallson Polska oraz Aspenn
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1732
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Konstancin-Jeziorna: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron