Klub Kick-Boxingu w Piasecznie

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

Eddy Lacrosse vs Mariusz Niziołek

Postautor: Kacperek » śr mar 26, 2014 11:19 pm

Obrazek
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu w Pointfighting i

Postautor: Redakcja » śr kwie 09, 2014 9:49 pm

Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu w Pointfighting i Light-contact oraz K-1 rules

W dniach 4-6 kwietnia w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboixngu. Najlepsi zawodnicy z 30 klubów z całej Polski walczyło o medale w formułach Pointfighting i Light-contact. Podobnie jak rok temu zawodnicy KS X Fight Piaseczno zdominowali zawody w tych obu formułach. 17 złotych medali to bezapelacyjne zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. Paulina Jarzmik i Wojciech Ołtarzewski to najlepsi point fighterzy zawodów. Dorota Godzina została natomiast uznana za najlepszą zawodniczę turnieju w formule light-contact.

W ten sam weekend najlepsi młodzieżowcy w formule K-1 rules rywalizowali o tytuły Mistrzów Polski w Głogowie. KS X fight Piaseczno reprezentował Jakub Bartnik, który po wygraniu 3 trudnych pojedynków zdobył złoty medal w kat. wag. -86kg.

Już za tydzień Puchar Świata w Austrii. Trzymamy kciuki. Poniżej miejsca medalowe naszych Kickboxerów.

Mistrzostwa Polski Seniorów Kickboxing Pointfighting

-50kg 2m-ce Anna Zemszał v-ce MP
-55kg 1m-ce Dorota Godzina MP
-60kg 1m-ce Emilia Szabłowska MP
-65kg 1m-ce Paulina Jarzmik MP
-65kg 2m-ce Paulina Frankowska v-ce MP
-70kg 1m-ce Christina Szytenchelm MP

-57kg 1m-ce Marcin Nasiadko MP
-63kg 1m-ce Bartosz Baczyński MP
-69kg 1m-ce Tomasz Kurzeja MP
-74kg 1m-ce Wojciech Ołtarzewski MP
-79kg 1m-ce Łukasz Wichowski MP
+94kg 1m-ce Łukasz Świderski MP

Mistrzostwa Polski Seniorów Kickboxing Light-contact

-50kg 2m-ce Anna Zemszał v-ce MP
-55kg 1m-ce Dorota Godzina MP
-60kg 1m-ce Paulina Jarzmik MP
-65kg 2m-ce Paulina Frankowska v-ce MP
-70kg 1m-ce Christina Szytenchelm MP

-57kg 1m-ce Marcin Nasiadko MP
-63kg 1m-ce Bartosz Baczyński MP
-79kg 1m-ce Łukasz Wichowski MP
-84kg 1m-ce Mariusz Niziołek MP
-84kg 3m-ce Andrzej Strojewski

Najlepsza drużyna KS X fight
Najlepsza zawodniczka pointfighting – Paulina Jarzmik
Najlepszy zawodnik pointfight – Wojciech Ołtarzewski
Najlepsza zawodniczka light-contact – Dorota Godzina

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Kickboxing K-1 rules

-86kg 1m-ce Jakub Bartnik MP
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Mariusz Niziołek walczy we Francji

Postautor: Filip » pt kwie 25, 2014 12:19 pm

Mariusz Niziołek walczy we Francji! W najbliższy weekend (26.04.2014 r.) w Bordo Mariusz Niziołek zmierzy się w formule full contact z Eddy Lacrose. Walka odbędzie się na dystansie 5 rund.

Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Królowe kickboxingu z Piaseczna

Postautor: Filip » pt kwie 25, 2014 4:43 pm

Obrazek
Emilia Szabłowska i Dorota Godzina

- Baby to do garów, a nie do bicia – usłyszała kiedyś Dorota Godzina. Emilia Szabłowska już dawno przestała się przejmować zarzutami, że pointfighting to taki oszukany kickboxing. Dziewczyny po prostu robią swoje – trenują, jeżdżą na zawody i przywożą kolejne medale. Od lat są w ścisłej czołówce światowego kickboxingu.

- Kuchnia włoska i słodycze to moja największa słabość. Kilka razy zdarzało się, że przed zawodami byłam na dość restrykcyjnej diecie – przyznaje Emilia Szabłowska. Emilia ma 27 lat, ale wygląda zdecydowanie młodziej. Z pewnością jednak nie na osobę wyczynowo uprawiającą kickboxing. Podobnie jest w przypadku Doroty Godziny, którą zdradza jedynie silniejszy uścisk dłoni (gdyby nie to prędzej można byłoby powiedzieć, że Dorota trenuje gimnastykę albo biegi długodystansowe).

Emilia to wielokrotna Mistrzyni Polski w formule poinfighting (na początku kwietnia ponownie obroniła tytuł w kategorii seniorów), wicemistrzyni świata, sześciokrotna zdobywczyni pucharu świata. W środowisku jest znana z dbałości o... paznokcie u stóp. – Parę razy zdarzyło mi się usłyszeć od sędziego, że mam fajny kolor – mówi z uśmiechem. Dorota na swoim koncie ma m.in. tytuł mistrzyni Polski w formule pointfighting, light contact, full contact. Aktualnie to wicemistrzyni Europy w full contact i zawodowa mistrzyni świata federacji WAKO PRO w light contact. Poza tym, Dorota słynie z głośnego dopingu na zawodach. Zdarzało, że sędzia przerywał walkę i prosił, aby ciszej kibicowała. Dostała nawet medal dla najlepszego kibica.

- Gdyby ktoś 15 lat temu powiedział mi, że będę mistrzynią świata, to chyba bym umarła ze śmiechu! – mówi Dorota i dodaje, że na pierwsze zajęcia kickboxingu poszła za namową koleżanki. – Chciałam spróbować sportów walki. Zawsze byłam trochę nieśmiała i nie wierzyłam w swoje możliwości. Liczyłam, że taka mocniejsza dyscyplina doda mi pewności siebie – wspomina. Emilia, do klubu prowadzonego przez Piotra Siegoczyńskiego, również przyszła z koleżanką. – Wspólnie trenowałyśmy karate, ale w pewnym momencie stwierdziłyśmy, że chcemy czegoś więcej. Potrzebowałyśmy większej dawki adrenaliny i szukałyśmy dyscypliny, która pozwoli nam się wyżyć – mówi Emilia.

Piotr Siegoczyński to legenda polskiego kickboxingu. Był pierwszym Polakiem, który tryumfował na mistrzostwach świata w 1985 roku. Od lat zaangażowany jest w rozwój tej dyscypliny w Polsce. Jego podopiecznymi są m.in. Wojciech Ołtarzewski, Mariusz Niziołek czy Wojciech Myśliński. Siegoczyński ma również spore sukcesy w trenowaniu pań. Żywymi przykładami są Dorota i Emilia. – Na moich zajęciach nie ma taryfy ulgowej, jeśli stosowałbym inne metody treningowe wobec kobiet i mężczyzn, nie byłoby efektów – przekonuje Siegoczyński i dodaje, że Polki mają spory potencjał, jeśli chodzi o sztuki walki. – Nasze dziewczyny od kilku lat są w europejskiej i światowej czołówce – mówi.

Krótka historia kickboxingu

Kickboxing jest stosunkowo młodą dyscypliną, której początki datuje się na lata 60. i 70. ubiegłego wieku. Za jej prekursora uznaje się Osamu Noguchi, który połączył elementy karate i metody treningu bokserskiego. Dzięki temu zawodnicy mogli zacząć stosować nie tylko nowe ciosy czy kopnięcia. Ich walka stała się również bardziej dynamiczna i widowiskowa. Jeśli chodzi o amerykańskie korzenie kickboxingu, to panuje przekonanie, że powstał on z inicjatywy zawodników rozczarowanych karate. W Polsce dyscyplinę tę uprawia się od ponad trzydziestu lat.

– Wiele osób utożsamia kickboxing z walkami w ringu. Takie formuły pełnokontaktowe jak np. full contact czy K1 mogą być uznane za brutalne, jednak to tylko część odmian składających się na kickboxing - wyjaśnia Dorota. W kickboxingu można wyróżnić także formy takie jak pointfighting, light contact czy też kick light, których pojedynki odbywają się na matach. Zawodnicy walczą technicznie, a nie fizycznie – mają do dyspozycji takie same ciosy jak w formułach ringowych, ale muszą ograniczać siłę ciosów. – Pointfighting jest mocno techniczną formułą kickboxingu. Nasze walki nie przypominają bójek ulicznych, to czysto sportowa walka, choć oczywiście podczas pojedynku dajemy z siebie wszystko – przekonuje Emilia, która uznawana jest za najlepiej kopiącą polską zawodniczkę.

Dorota również zaczynała od pointfightingu. W tej formule udało jej się zdobyć Puchar Świata i Mistrzostwo Europy. Potem przyszedł czas na mocniejsze odmiany kickboxingu. – Miałam stracha przed debiutem w full contact. Mimo iż doskonale wiedziałam czego mogę się spodziewać, to tremę miałam większą niż przed swoją pierwszą walką, w której rozkwasiłam nos przeciwniczce – przyznaje Dorota. – Przed każdym wyjściem na matę odczuwam stres. Kiedyś byłam bardzo spięta, tak jakby walka toczyła się na śmierć i życie. Obecnie ten stres jest bardziej motywujący. Z tyloma tytułami na koncie nie można przecież dać ciała – śmieje się Emilia.

- O kickboxingu wciąż mało mówi się w Polsce, również dlatego, że to sport głównie amatorski – wyjaśnia Dorota. Amatorzy, w przeciwieństwie do zawodowców, nie otrzymują za wygrane pieniędzy. W ich przypadku inny jest również czas walk. W rozgrywkach pucharowych rozgrywane są dwie dwuminutowe rundy. W zawodach rangi mistrzowskiej pojedynki składają się z trzech rund. Zawodnicy noszą ochraniacze i kaski. – Jeszcze kilka lat temu, gdy mówiłam, że trenuję kickboxing, ludzie robili wielkie oczy i pytali czy ze mną wszystko w porządku. Na szczęście to podejście się zmienia – twierdzi Dorota. Jednak dziewczynom wciąż zdarza się usłyszeć, że powinny stać przy garach albo, że poinfighting to oszukany kickboxing. – Takie komentarze nie robią już na nas wrażenia, nasze osiągnięcia mówią same za siebie – twierdzą zgodnie.

Całe życie z kopniakami

Piotr Siegoczyński wspomina, że Emilia była bojaźliwą zawodniczką i trzeba ją było długo przekonywać, aby wzięła udział w zawodach. – Od czasu, gdy trener stwierdził, że jestem gotowa a pierwszym startem minęło prawie pół roku – mówi Emilia i dodaje, że początkowo nie chciała, aby na zawody jeździli z nią rodzice. Dziewczyna bała się występować publicznie, a obecność najbliższych dodatkowo stresowała. Dziś jej sposobem na stres jest śpiewanie... – Zdarza mi się, że przed wejściem na matę nucę sobie coś pod nosem. Nie jestem przesądna, wierzę przede wszystkim w swoje umiejętności – dodaje Emilia.

- Do każdej zawodniczki trzeba podjeść indywidualnie, zwracać uwagę nie tylko na jej mocne, ale również słabe strony. Jedna będzie miała lepszą wydolność, inna technikę, więc w czasie treningu trzeba położyć nacisk na inne aspekty. Ważne jest także przygotowanie mentalne, to, aby osoba miała świadomość swoich umiejętności – tłumaczy Piotr Siegoczyński. Na zawodach w austriackim Innsbrucku, rozgrywanych na początku kwietnia, trzech jego podopiecznych stanęło na najwyższym podium w Pucharze Świata. Byli to Dorota Godzina, Łukasz Wichowski i Marcin Nasiadko. A to nie koniec sukcesów szkoleniowca – Emilia Szabłowska, Agnieszka Wiśniewska i Paulina Frankowska zdobyły srebro w swoich kategoriach.

- Bardzo lubię ten czas po zawodach, bo wtedy mogę zluzować z dietą i pójść na porządny makaron czy dobrą, włoską pizzę – śmieje się Emilia, która występuje w kategorii wagowej do 55 kg. Wspomina, że raz zdarzyło jej się przeholować. – Tydzień przed zawodami okazało się, że mam nadprogramowe 5 kilogramów. To była walka z czasem – bieganie w ortalionie, restrykcyjna dieta. Na szczęście się udało – opowiada Emilia. Dieta to newralgiczny temat, bo zarówno Dorota, jak i Emilia przeczą przyjętym standardom. – Tak, jemy po 22:00 i zdarza się to nam bardzo często. Ale nie mamy wyjścia, w sytuacji, gdy trening kończymy po 21:00 – wyjaśnia Dorota i dodaje, że najczęściej na stół wjeżdża wtedy kuskus z warzywami lub miska sałatki.

Dziewczyny przyznają, że nie zdążyły się zorientować, kiedy kickboxing stał się sposobem na życie. – Przy naszym trybie treningów trudno o pracę w godzinach 9 – 17:00. Żadna z nas nie chciała rezygnować z tej frajdy, jaką daje sport, więc mówiąc kolokwialnie, musiałyśmy się jakoś ogarnąć – śmieje się Dorota, która jest dyplomowaną dietetyczką i zamierza rozwijać się w tej dziedzinie. – Chcę prowadzić seminaria z zakresu żywienia dla sportowców. Mam już doświadczenie praktyczne, bo przecież układam dietę m.in. dla siebie – wyjaśnia i dodaje, że w przyszłości chce również pracować jako trener i sędzia. – Kariera zawodnicza nie trwa wiecznie, a jak już się połknie tego sportowego bakcyla, to trudno się z tego wyleczyć – przekonuje Dorota, która obecnie prowadzi zajęcia z aeroboxingu i kickboxingu dla pań w Kick Center Fight Club na warszawskim Urysnowie.

Również Emilia swoje życie zawodowe związała z kickboxingiem. – Uwielbiam pracę z dziećmi i od pewnego czasu chodziło mi po głowie założenie akademii kickboxingu dla najmłodszych. We wrześniu ubiegłego roku ruszyłam z Kick Ninja Academy, gdzie prowadzę zajęcia z poinfightingu – opowiada Emilia, która niedawno została trenerem reprezentacji Polski kadetów, czyli dzieciaków w wieku 10 – 15 lat. Pracę magisterską (skończyła pedagogikę na UW) pisała o kickboxingu i jego wpływie na funkcjonowanie dzieci w wieku wczesnoszkolnym. – Nie wyobrażam sobie wielogodzinnego siedzenia przy biurku. Jestem naprawdę farciarą, że robię w życiu to, co naprawdę lubię – dodaje Emilia.

Źródło: Onet http://eurosport.onet.pl/inne-sporty/kr ... ingu/7xbyv
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Turniej kickboxingu w Oslo: Trzy wygrane Polaków

Postautor: Filip » wt maja 06, 2014 3:31 pm

Dorota Godzina (56 kg, KS X Fight Piaseczno), Mateusz Kubiszyn (86 kg, Sokół Jarosław) i Jakub Kozera (+91 kg, Gwardia Zielona Góra) zwyciężyli w turnieju kickboxingu full contact "8 Stars" w Oslo.

Godzina, z wykształcenia dietetyczka, kontynuuje passę tegorocznych sukcesów; wcześniej triumfowała w zawodach Pucharu Świata w Innsbrucku oraz w Łotwa Open w Windawie.

Trzecie miejsca w silnie obsadzonym turnieju w Norwegii zajęli: Maria Barcikowska (+70 kg, Start Działdowo), Robert Krasoń (75 kg, Tom Center Piotrków Trybunalski) i Szymon Wąs (91 kg, Najemnik Gliwice).

http://www.sportowefakty.pl/kickboxing/ ... ne-polakow
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Klub Kick-Boxingu w Piasecznie

Postautor: Redakcja » ndz paź 12, 2014 10:44 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

KS X Fight najlepszym klubem Kickboxingu w Polsce

Postautor: Redakcja » śr maja 13, 2015 10:31 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Medale zawodników KS X Fight Piaseczno

Postautor: Redakcja » pn wrz 07, 2015 6:51 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Dorota Godzina / Łukasz Wichowski

Postautor: Filip » czw paź 15, 2015 8:32 pm

Dorota Godzina - DSF Kickboxing Challenge



Łukasz Wichowski - DSF Kickboxing Challenge

Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice


Sukcesy kickboxerów z X FIGHT Piaseczno

Postautor: Martin » pn lis 16, 2015 2:21 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno


NAJz wywiad z Dorotą Godziną

Postautor: Filip » wt gru 15, 2015 8:48 pm

Obrazek

W sześćdziesiątym drugim odcinku wyzwanie IPLI podjęła jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii polskiego kickboxingu, zawodowa i amatorska mistrzyni świata, wielokrotna medalistka mistrzostw świata, Europy, Polski oraz triumfatorka Pucharu Świata, a także zdobywczyni zawodowego pasa DSF Kickboxing Challenge - Dorota Godzina http://www.ipla.tv/Najz-dorota-godzina- ... od-6428593
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Dorota Godzina o swoich najbliższych planach

Postautor: Redakcja » sob sty 30, 2016 7:59 pm

Portal o wszystkich sportach walki przedstawia wywiad z Dorotą Godziną, czołową polską kickboxerką https://www.youtube.com/watch?v=bg0gLTBHgVg

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Dorota Godzina i Paulina Jarzmik Mistrzynie Polski z Piasecz

Postautor: Martin » śr lut 24, 2016 8:24 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron