Orzeźwiający sok z jabłek, pomarańczy i liści mięty

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

Orzeźwiający sok z jabłek, pomarańczy i liści mięty

Postautor: Tomeek » ndz sie 23, 2015 2:38 pm

Patrząc na obecną aurę myślę, że się przyda :D

Potrzebujemy 3 jabłek i 6 pomarańczy oraz kilkanaście liści mięty. To od was zależy intensywność, więc postarajcie się dobrać proporcje według uznania.

Po umyciu owoców obieramy je ze skórki i przepuszczamy przez sokowirówkę dodając w tym czasie mięte.

Po otrzymaniu soku pozostaje jeszcze tylko dokładnie wymieszać połączyć różne smaki i tym samym wzbogacić intensywność i gotowe.

Smacznego :wink:
Tomeek
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 23, 2015 3:32 am

Orzeźwiający sok z jabłek, pomarańczy i liści mięty

Postautor: arni_85 » pn wrz 21, 2015 7:36 am

Brzmi smakowicie. Akurat mam sporo jabłek i mięty, pozostaje dokupić pomarańcze i robimy :)
arni_85
 
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 18, 2015 1:17 pm

Orzeźwiający sok z jabłek, pomarańczy i liści mięty

Postautor: ignacy » wt paź 04, 2016 1:19 pm

Takie soki najlepiej robić jako dodatek do śniadania. Są pyszne, to same witaminy. W sezonie jest tyle owoców że aż żal nie korzystać. Teraz idzie zima więc u mnie zagoszczą koktajle.
ignacy
 
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 27, 2015 2:10 pm

Orzeźwiający sok z jabłek, pomarańczy i liści mięty

Postautor: Kozaczek » wt lip 17, 2018 6:35 am

Pycha. Mam wyciskarkę tak wiec postaram się w najbliższym czasie spróbować :)

Ze swojej strony polecam natomiast mój ulubiony sok:
burak
pomarańcza
marchewka
oraz oczywiśćie jabłko

dla smaku i zdrowia możńa dodać natkę pietruszki
Kozaczek
 
Posty: 477
Rejestracja: pt cze 29, 2018 10:57 am

Orzeźwiający sok z jabłek, pomarańczy i liści mięty

Postautor: monika89 » wt wrz 03, 2019 9:46 am

Najlepiej woda z owocami, ziołami i przyprawami. I w takie upały jeszcze z kostkami lodu. Ewentualnie soki owocowe i warzywne, ale takie robione w domu. Od kiedy sprawiłam sobie wyciskarkę, mam porównanie i soki ze sklepu wcale mi nie smakują. Poza tym nie są wcale takie zdrowe jak reklamują z uwagi na to, ze takie soki mają w sobie wiele cukru. Poza tym witaminy są w najwiekszej ilości w sokach świeżo wyciśniętych...

Daję tutaj składniki do świetnego koktajlu z winogron: https://www.eujuicers.pl/blog/wzniesmy- ... -winogrona
1 ogórek
Sałata
Garść szpinaku
2 garście winogron
monika89
 
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 19, 2018 9:28 am


Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości