Hipermarket Auchan Piaseczno

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Jednorazowe torby z folii znikają ze sklepów

Postautor: Kinga Panasiuk » śr maja 14, 2008 8:26 pm

Wydaje mi się, że Auchan również będzie musiał wycofać się z jednorazowych reklamówek.

Jeżeli tak będzie, to ciężko będzie się do tego przyzwyczaić. Auchan sprawiło, że uwielbiam robić tam zakupy, m.in. przez to że kasjerki pakują mi od razu towar w reklamówki.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sympatyk_ » sob maja 17, 2008 12:56 pm

Według mnie Kaufland jest lepszy. Większy wybór towarów po normalnych cenach. Hipersupermega szybka obsługa. Kaufland jest bliźniakiem Lidla. Lidl też jest fajny. Kiedyś była to jedna firma. W Niemczech Lidl jest hipermarketem.
sympatyk_
 
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 5:08 pm

Hipermarket Auchan Piaseczno

Postautor: lucja » sob maja 17, 2008 4:05 pm

Według mnie Kaufland jest lepszy. Większy wybór towarów po normalnych cenach. Hipersupermega szybka obsługa.

Jeżeli porównujesz Kauflanda i Auchan na południu Polski, gdzie na razie mieszkasz (wspomniałeś o tym przy powitaniu), to może tam tak jest. W Piasecznie nie raz byłam na zakupach w Kaufland i Auchan. Porównując obie sieci handlowe, w każdej z nich można doszukać się minusów oraz plusów (jak we wszystkim). Jednak zdecydowanie wolę robić zakupy w Auchan, bo mam większy wybór i więcej promocji.
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

22 maja Boże Ciało - Auchan nieczynny

Postautor: Martin » pn maja 19, 2008 9:17 am

W czwartek 22 maja 2008 roku (Boże Ciało) hipermarket Auchan Piaseczno - będzie nieczynny: www.auchan.pl/informacja-163.html
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

22 maja Boże Ciało - Auchan nieczynny

Postautor: Kinga Panasiuk » pn maja 19, 2008 11:17 pm

Dzięki za informację! Tym razem mam wyjazd i nie muszę planować wcześniejszych zakupów.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Hipermarket Auchan Piaseczno

Postautor: Martin » pn maja 26, 2008 1:11 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Kiosk internetowy w Auchan Piaseczno

Postautor: lukasz » czw maja 29, 2008 5:48 pm

Właśnie wróciłem z zakupów w Auchan Piaseczno i zauważyłem, że dziś na przeciwko sklepu zoologicznego pojawił się kiosk internetowy z herbem gminy Piaseczno i umożliwiający darmowy dostęp do internetu. Nie miałem okazji osobiście przetestować kiosku, ale widziałem że młodzi ludzie buszowali po stronach internetowych!
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Loteria 10 lat+2 w Auchan Piaseczno

Postautor: Kinga Panasiuk » sob maja 31, 2008 7:01 pm


Dziś zrobili już losowanie samochodu oraz wycieczki. Samochód wygrał jakiś Pan z Józefosławia, a wycieczkę jakaś Pani z Konstancina. Jak zwykle, nie miałam szczęścia w losowaniu.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Hipermarket Auchan Piaseczno

Postautor: Jakub » sob maja 31, 2008 9:08 pm

Kinga Panasiuk pisze:Samochód wygrał jakiś Pan z Józefosławia

Myślałem, że wyjadę z Auchan małym samochodzikiem Peugeot 107, ale niestety nie jestem mieszkańcem Józefosławia, tak więc to raczej nie ja go wygrałem.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Hipermarket Auchan Piaseczno

Postautor: iza » ndz cze 01, 2008 10:15 am

Nic się nie martw Jakub, ja też nie miałam szczęścia w losowaniu.
Gratuluję tym, którzy wygrali.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jednorazowe torby z folii znikają ze sklepów

Postautor: kameleon » pn cze 02, 2008 8:58 am

Jankes pisze:Czy orientujecie się, czy z Auchan również zniknął reklamówki, do których towar pakowany jest przez kasjerki?

Może nie będzie to już konieczne, ponieważ kanadyjski nastolatek znalazł sposób na szybszy rozkład torebek. Szesnastoletni Daniel Burd opracował metodę, dzięki której plastikowe torebki ulegają rozkładowi już po 3 miesiącach. Więcej informacji: www.zw.com.pl/artykul/255466.html
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Ethelen » pn cze 02, 2008 11:12 pm

Ja zawsze chodzę w własnymi bawełnianymi reklamówkami. Zawsze proszę też kasjerki o podawanie skasowanych artykułów na tą szybkę nad taśmami i w większości wypadków nigdy nie ma z tym problemów. Dziś jedna z kasjerek poinformowała mnie, że mogę sobie wyjąć z taśmy zakupy w siatkach plastikowych i zapakować w całości do siatki bawełnianej. Ręce mi opadły.
Chyliczkowska Street
Awatar użytkownika
Ethelen
 
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 24, 2008 3:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jednorazowe torby z folii znikają ze sklepów

Postautor: maciek » wt cze 03, 2008 7:48 am

Też mi kiedyś przeszkadzało, jak kasjerki w Auchan pakowały mi zakupy do reklamówki. Lubiłem sobie sam wkładać zakupy. Jednak, jak to mówią wszystko jest kwestią przyzwyczajenia i teraz już nie zwracam na to uwagi. Znowu będę musiał się przyzwyczajać (w drugą stronę), jak wycofają takie reklamówki.
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
maciek
 
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 28, 2007 6:17 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Loteria 10 lat+2 w Auchan Piaseczno

Postautor: teresa » pt cze 06, 2008 7:12 am

Kinga Panasiuk pisze:Samochód wygrał jakiś Pan z Józefosławia, a wycieczkę jakaś Pani z Konstancina.

Na drzwiach wejściowych do Auchan widziałam plakat z informacją o osobach, które wygrały:
- wycieczkę wygrała: Anna Głowacka z Konstancina
- samochód: Andrzej Bogdaniuk z Józefosławia
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Jednorazowe torby z folii znikają ze sklepów

Postautor: Kinga Panasiuk » ndz cze 22, 2008 10:40 pm

Czy orientujecie się, czy z Auchan również zniknął reklamówki, do których towar pakowany jest przez kasjerki?

We wtorek przedstawiciele dużych i małych sklepów z terenu gminy, wraz z radnymi i wiceburmistrzem Piaseczna, zastanawiali się, jak zminimalizować zużycie szkodliwych dla środowiska toreb foliowych. Wśród nowych pomysłów znalazło się m.in. wprowadzenie opłat za reklamówki a także wytyczenie kas, gdzie zakupy pakowane byłyby tylko w torby nieszkodliwe dla środowiska.

Wyprodukowanie zwykłej torby foliowej trwa sekundę, ale jej rozkład nieporównywalnie więcej, bo nawet kilkaset lat. W dyskusji na temat zmniejszenia zużycia jednego z głównych źródeł zanieczyszczenia środowiska udział wzięli przedstawiciele sklepów z terenu gminy, piaseczyńscy radni oraz wiceburmistrz Bogdan Temoszczuk.
-Reklamówki to poważny problem. Sam robię zakupy od 12 lat w hipermarkecie i wiem ile toreb się zużywa - powiedział wiceburmistrz Temoszczuk. - Chcielibyśmy, aby wspólnymi działaniami zastąpić je innymi opakowaniami.

Testują i przypominają - Ten problem jest nam dobrze znany i nie jesteśmy wobec niego obojętni - stwierdziła Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji Auchan. Jak poinformowała, piaseczyński hipermarket już podjął się minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko, ale jak zaznaczyła, w działaniach tych musi także brać pod uwagę opinię klientów. - Obecnie testujemy siatki ze specjalnym składnikiem, dzięki któremu torba rozkłada się w ciągu 24 miesięcy na węgiel i biomasę. To siatki bezpieczne dla środowiska i co ważne - uzyskały bardzo pozytywne opinie klientów - powiedziała Dorota Patejko. - Niestety, torby te mają minus, bardzo się kleją, na co narzekają kasjerki. Producent musi poprawić ich jakość.

Aby zmniejszyć zużycie zanieczyszczających środowisko toreb, potocznie zwanych foliówkami czy reklamówkami, Auchan jeszcze wcześniej wprowadziło duże ekologiczne torby wielokrotnego użytku, które można kupić przy kasie. W maju klienci kupili bardzo dużo takich toreb, które są bardzo wytrzymałe i pojemne. Auchan prowadzi także testy pakowania zakupów do ekotoreb wielokrotnego użytku.
Z reklamówkami walczy także Leroy Merlin. - Od dwóch lat, oprócz siatek foliowych mamy także torby oksydegradowalne. Od września chcemy natomiast uruchomić akcję edukacyjną i przypomnieć klientom, że podobnie jak Auchan mamy specjalne pojemniki, gdzie można wyrzucać plastik - mówiła podczas spotkania Anna Romaniecka-Mankiewicz, dyrektor ds. korporacji Leroy Merlin. Piaseczyński hipermarket budowlany również sprawdza inne opakowania, które mogłyby zastąpić foliówki.


Puder nie na trąd
Radni mieli sporo pomysłów na rozwiązanie problemu. Jednym z nich było wprowadzenie w sklepach drobnych opłat za każdą sztukę reklamówki. Taka symboliczna kwota miałaby przemówić do świadomości konsumentów. - W Irlandii wprowadzono niewielką opłatę za foliówki i ich zużycie spadło o 90 proc. - poparła pomysł radna Magdalena Woźniak.
-Korzystanie z toreb foliowych jest złem, a akcja edukacyjna, choć jest ważna, to problemu nie zlikwiduje. Trądu nie leczy się pudrem - stwierdził radny Zbigniew Mucha. - Powinniśmy w ogóle zrezygnować z ich stosowania i pokusić się o odważny krok, wycofując je z użytku.
Radny Gerard Burzyński zaproponował, aby w sklepach wielkopowierzchniowych typu Auchan uruchomić 10 kas, przy których zakupy pakowanoby w torby przyjazne środowisku.

Jak zaznaczyła Jadwiga Darczuk z sieci sklepów Stefpol z Piaseczna, problem tkwi także w klientach. - Ludzie przyzwyczaili się do tych toreb i myślę, że ciężko będzie ich oduczyć pakowania artykułów w foliówki - powiedziała Jadwiga Darczuk. - Rzadko się zdarza, żeby ktoś przyszedł ze swoją ekologiczną torbą. A wiecie państwo jakie były awantury, kiedy zaczęliśmy pakować wędliny w pergamin zamiast w torebki foliowe? Musiałam wycofać się z tego pomysłu, bo ludzie byli bardzo niezadowoleni.
Anna Romaniecka-Mankiewicz z Leroya zauważyła, że w ostatnim czasie zmienia się podejście konsumentów do toreb foliowych. - Prasa podjęła kampanię informującą o tym, co plastiki robią ze środowiskiem i muszę przyznać, że wśród klientów nie ma już takiej zachłanności na te torby - powiedziała Anna Romaniecka-Mankiewicz.


Zielone bramki
Wiceburmistrzowi Bogdanowi Temoszczukowi spodobał się pomysł zorganizowania w hipermarketach kas, jak sam je nazwał „zielonych bramek”, gdzie artykuły pakowanoby tylko w ekologiczne torby. - Z tych wszystkich pomysłów można stworzyć fajny system, który gmina by wsparła. Mamy stronę internetową, gminną gazetę, jest też prasa lokalna, która na pewno poparłaby inicjatywę - powiedział Bogdan Temoszczuk. Wiceburmistrz zaapelował, aby nie czekać na ustawę regulującą używanie foliówek, tylko jak najszybciej działać we własnym zakresie.
Urząd czeka teraz na oficjalne pomysły sklepów, swoje ma także przedstawić komisja ochrony środowiska i ładu przestrzennego. Jej przewodniczący po spotkaniu nie krył zadowolenia. - Wprawdzie przyszło zaledwie kilku przedstawicieli sklepów, ale cieszę się, że zaczęliśmy rozwiązywać ten problem - mówi Piotr Obłoza, przewodniczący komisji.

źródło: Kurier Południowy
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości